Setari Cookie-uri

Iubitul meu o sa aiba un copil

Buna fetelor.

am cunoscut un tip care imi place foarte mult si ne intelegem foarte bine. el a fost sincer de la inceput si mi-a zis ca viata lui o sa fie putin complicata ca o fosta prietena de-a lui e insarcinata si ca e posibil sa fie al lui.
el era singur de cateva luni cand ne-am cunoscut si a zis ca nu are sentimente pentru femeia aia ca vrea sa si asume responsabilitatea asupra copilului.
credeti ca e posibil sa mearga o astfel de relatie? sau o sa apara complicatii pe parcurs? eu sunt destul de matura sa inteleg ca trebuie sa isi asume responsabilitatea fata de copil. nu as vrea sa renunt la o persoana cu care ma inteleg asa bine doar din cauza asta.
miruna_24
Postat pe 4 Aprilie 2016 09:03
De la: miruna_24, la data 2016-04-04 09:03:23Buna fetelor.

am cunoscut un tip care imi place foarte mult si ne intelegem foarte bine. el a fost sincer de la inceput si mi-a zis ca viata lui o sa fie putin complicata ca o fosta prietena de-a lui e insarcinata si ca e posibil sa fie al lui.
el era singur de cateva luni cand ne-am cunoscut si a zis ca nu are sentimente pentru femeia aia ca vrea sa si asume responsabilitatea asupra copilului.
credeti ca e posibil sa mearga o astfel de relatie? sau o sa apara complicatii pe parcurs? eu sunt destul de matura sa inteleg ca trebuie sa isi asume responsabilitatea fata de copil. nu as vrea sa renunt la o persoana cu care ma inteleg asa bine doar din cauza asta.



Masoara de o mie de ori, si taie o singura data!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Aprilie 2016 15:21
Complicat putin spus...De ce sa alegi o situatie complicata si cu batai de cap pe tot traseul vietii,sau cat o fi,cand la varsta ta poti alege o varianta clara si fara probleme,e intrebarea...?!Daca totusi esti dispusa sa fii usor nemultumita si nefericita o oarecare parte din viata,incerca....Dar nu te casatorii,traieste in concubinaj si experimenteaza...Dupa care iei o hotarare si ti-o asumi....
kudika_926419
Postat pe 10 Aprilie 2016 08:33
Dureroasa alegere , dar mai Dureroasa va fi pentru tine cand de dragul copilului va alege pe mama copilului,Cunosc un asemenea caz. Gandeste-te la tine.Relatia voastra e la inceput, mai tarziu daca vei avea si tu copilasii tai si poate vei comenta raspunsul lui va fi stiai ca am un copil. Nu te juca cu viata si fericirea a ta. Poate sa despartit de aceea femeie cand a aflat de la ea ca este insarcinata, iar legea isi spune cuvantul nu cred in responsabilitatea pe care el o afiseaza,daca era mai responsabil se proteja . Ai grija de tine, Dumnezeu sa-ti lumineze sufletul si mintea sa alegi ce este mai bine pentru tine.
123violeta
Postat pe 24 Aprilie 2016 07:05
Daca il iubesti...alege iubirea! Fara sa te gandesti ca vei suferi. In viata suferim oricum.
Diana_Costanda_1
Postat pe 24 Aprilie 2016 07:14
Stima ta de sine unde este ?:..Eu cred ca te minte la greu .
kudika_17892
Postat pe 24 Aprilie 2016 08:14
Buna si la voi , La multi ani Floricelelor,
In mod clar poate sa mearga daca are destui bani sa plateasca o pensie alimentara fara sa afecteze relatia cu tine , gandeste in timp ... 18 ani de acum incolo , timp in care o sa se mai vada si cu ea... Poate va intelegeti bine si chiar vrei o rel cu el .. poate sa faci o familie , pe langa acea pensie mai apar si alte cheltuieli , poate trebuie sa-l ia si pe copil din cand in cand la el ..la voi acasa , pot aparea gelozi si tot felu de aspecte nedorite .. sau poate se foloseste de asta ca sa te tina la distanta....
DaNy3lLs
Postat pe 24 Aprilie 2016 09:29
Incearca nu ai nimic de pierdut , vei vedea care este adevarul in timp, daca minte ...se minte pe el defapt , iar in cazul in care spune adevarul , veti lua decizii impreuna pt a nu va lasa afectati de o greseala ce apartine trecutului sau.
Din putinul relatat de tine , se pot presupune foarte multe , doar tu esti singura care poti decide daca se merita sau nu, tu esti cea care detine mult mai multe date legate de poveste.
kudika_988778
Postat pe 24 Aprilie 2016 13:20
Am doi copii, un copil implica multe, nu doar pernsie alimentara. Sa presupunem ca va casatoriti si aveti copii, el va trebuie sa se imparta intre copilul lui si copiii vostri, emotional, financiar, prezenta fizica, etc...
ancaparlogea
Postat pe 24 Aprilie 2016 13:35
Daca vine cu texte de genul"E posibil sa fie al lui",sau nu doreste sa ramana cu ea" fugi de el ca de uragan! Este un iresponsabil si nesimtit pe deasupra!
silvia22641
Postat pe 24 Aprilie 2016 14:00
Asta minte si cand respira!
silvia22641
Postat pe 24 Aprilie 2016 14:02
Buna ziua!
Gandeste-te bine, sa nu patesti la fel. Nu m-as incurca cu un astfel de om.
kudika146021
Postat pe 24 Aprilie 2016 14:19
Fericrea?????
A cui???
Cum sa iti cladesti fericirea pe nefericrea alteia. Copilul nu are nici o vina si are nevoie de tata.
Sunt foarte curioasa ce ai simti tu daca ai fi in locul ei si al copilului. Cea care merita o sansa este mama copilului.
Asta este parerea mea proprie.
Responsabilitatea unui copil inseamna nu doar sa admiti ca acel copil exista ci sa fi altaturi de el sa il susti la primii pasi sa ii stergi lacrimile cand il doare, si as putea continua la nesfarsit.
Eu l-as incuraja sa deschida ochii mai bine, daca a fostc u ea inseamna ca ceva i-a adus impreuna si chiar o relatie de o noapte soldata cu un copCopii au nevoie de familie pentru a creste si dezvolta armonios. Indiferent ce ar zice el, maine ar putea pune ochii pe alta si ai ãutea fi tu in situatia de a fi o ” fosta cu care urmeaza sa aiba un copil” si nu va fi nici o problema, doar isi recunoaste copilul.
I
memphis
Postat pe 29 Mai 2016 15:02
Este greu sa judeci un om fara sa cunosti mai multe detalii despre el.Poti sa-l evaluezi prin ceea ce iti marturiseste la intervale diferite de timp .S-ar putea ceva s-ai scapa si asa stii cu cine ai de-a face.Nu ar fi rau sa-i cunosti si fosta partenera , prietenii, parinti. Atentie sa nu fie genul de persoana ca are principii doar la nivel idealistic si viata sa si fie departe de orice principiu sanatos de viata .Mare atentie , si nu te grabi sa-ti deschizi sufletul atat de usor .
Elena_Bulat_1
Postat pe 30 Mai 2016 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme, probleme 15 De la: erikahd2008 18 Februarie 2009 11:48
ce voi face cu viata mea... 8 De la: kudika503694 22 Aprilie 2015 07:09
oare e iubire? 7 De la: issa12 29 Septembrie 2009 13:53
Vreau sa il recuceresc:X 23 De la: Celia_29 2 Octombrie 2010 22:48
am o retinere in a pronunta un nume..sunt nebuna la cap? 54 De la: fluturas_ 27 Noiembrie 2009 02:22