Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat!

M-am mintit iubitul inca de la inceputul relatiei cu o chestie, apoi am facut-o pe geloasa posesiva si insistenta iar de duminica trecuta a plecat de acasa si s-a mutat la bunica lui. Sambata noaptea inainte de plecarea lui si duminica dimineata am facut dragoste apoi a plecat. Cum sa il fac sa ne impacam? eu sunt Leu el Balanta si este mai mic decat mine cu 4 ani... Chiar imi regret greselile...
rrrrrrrrrrrrrrrrr
Postat pe 15 Mai 2016 21:12
De la: rrrrrrrrrrrrrrrrr, la data 2016-05-15 21:12:24M-am mintit iubitul inca de la inceputul relatiei cu o chestie, apoi am facut-o pe geloasa posesiva si insistenta iar de duminica trecuta a plecat de acasa si s-a mutat la bunica lui. Sambata noaptea inainte de plecarea lui si duminica dimineata am facut dragoste apoi a plecat. Cum sa il fac sa ne impacam? eu sunt Leu el Balanta si este mai mic decat mine cu 4 ani... Chiar imi regret greselile...



Unde exista minciuna, nimic nu este trainic!!Mincinosii nu au ce cauta in relatii!Cum sa il faci sa va impacati??La fel de simplu cum l-ai mintit!!
kudika_15804
Postat pe 16 Mai 2016 07:04
Comunicare, comunicare, comunicare.

Atat am de spus. Il rogi sa aveti o discutie sincera.

Zodia si varsta nu au importanta.

Poate faptul ca esti Leu te-a facut sa joci teatrul cu posesivitatea si gelozia. Dar e redundant. E nevoie de onestitate intr-o relatie.
thegwise
Postat pe 5 Iunie 2016 06:53
Cand minti pe cineva, de fapt te minti pe tine insuti.Intrebarea este daca obtii de la viata mai mult mintind, decat daca esti sincera.
kudika023770
Postat pe 5 Iunie 2016 08:46
Daca nu ai simtit dorinta de a impartasi anumite intamplari din viata ta inca de la inceputul acestei relati de prietenie, inseamna ca a fost un foc de paie frumos, dar fara durata. parerea mea este sa nu privesti in trecut(toti avem un trecut ) ,viata merge mai departe si fiecare dintre noi pe drumul vieti isi gaseste un adevarat partener de drum
kudika_974582
Postat pe 5 Iunie 2016 09:18
Nu ai facut o singura gresala ca l-ai mintit ci mai multe, ai facut si pe geloasa, posesiva etc. De ce a trebuit sa joci teatru??? La ce ti-a ajutata??? Cand ai sa inveti ca o relatie nu este joaca atunci iti va fi bine. Nu exista o reteta care sa-l faca sa se intoarca la tine. Adica ti-ai batut joc de un om si de sentimentele lui si acum ne intrebi ce sa faci? Sa iti asumi responsabilitatea comportamentului tau si sa inveti ceva din asta pentru a nu mai gresi in viitor.
kudika_29184
Postat pe 5 Iunie 2016 14:53
De ce l-ai mintit ? cel mai urat lucru ..fara minciuna nu-l puteai avea ?cum poate sa mai aibe incredere in tine ?niciodata ..minciuna nu raneste pe cei care mint ..doar pe cei care au un suflet curat ..si daca te v-a ierta niciodata nu v-a uita ca l-ai mintit ..in sufletul lui i-ai cuibarit ganduri ..necurate .nu v-a iesi nimic bun .scuze k am fost directa ..mult succes !
healthy016516
Postat pe 5 Iunie 2016 15:15
Sunt oameni ce iubesc armonia intr-o relatie,sunt oameni ce cred ca pot avea totul prin minciuna ...incertitudinea e cea de face diferenta...starneste o balanta,va renunta si va da cu piciorul la tot..nu conteaza timpul petrecut
mdaniel1716
Postat pe 5 Iunie 2016 16:27
Oamenii lipsiti de caracter, mint cu usurinta in orice situatie , fara sa constientizeze ca se ranesc in propriile minciuni...spun asta pt ca mentionezi ca ai premeditat minciuna insotita de teatru :gelozie , posesivitate ...urat din partea ta !
Sa te joci cu sentimentele cuiva , denota mult prea multa ipocrizie si rautate ca sa mai poti fi crezuta atunci cand regreti si spui adevarul..nimeni nu te va mai crede.
Cum te respecti pe tine insati , tot asa iti va fi si drumul in viata , minciuna si prefecatoria iti vor ruina sufletul si mintea.
Poate ca in urma parerilor primite, critice dar constructive ...poate ca ai invatat ca adevarul oricat de mult doare in anumite situatii , nu raneste.
kudika_988778
Postat pe 5 Iunie 2016 17:51
Dra /Dna ,Atunci DUPA ce facem anumite gesturi sau fapte care pt noi sau altii nu sunt adecvate ,CAUTAM JUSTIFICARI .In cazul acesta s a gasit o minciuna ( ce este o minciuna? ) spusa nu stiu cand ,toti spunem asa zise minciuni si atunci cand le spunem avem justificare pt ele ,e de ajuns , gata ,viata e scurta si trebuie s o traim ,deci sa mergem adelante. SUNTEM UMANI , SLABI SAU PUTERNICI , PENTRU NOI INSINE TREBUIE SA NE ACCEPTAM ASA CUM SUNTEM SI O SA PUTEM DEPASI ORICE LIMITA DACA NE ACCEPTAM ASA CUM SUNTEM.Parerea mea sau a altora ,sunt praf in vant. O sa va impacati ,.fara mult efort si dupa un timp o sa apara un nou motiv. Traiti amandoi viata asta frumoasa ,iar cand nu merge ,traiti din nou ,dar cu alta ,, muzica,,.Exista NOUL si NECUNOSCUTUL.
Mult succes in toate !
kudika_1011727
Postat pe 5 Iunie 2016 23:49
Minciuna este gestul de imaturitate pe care il facem fiindca nu stim ceea ce dorim cu adevarat.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2016 10:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Te iubesc dar vreau sa fiu singur toata viata! 46 De la: kudika_952136 20 Ianuarie 2014 09:58
Cum sa fim din nou impreuna? 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:34
iubiri imposibile 13 De la: _Cryssa_ 31 Ianuarie 2011 12:56
cosfused sau doar ............... you name it? 6 De la: Rock_this 29 Iulie 2009 21:49
de ce iubim?te intrebi?raspunsul 2 De la: rahella 13 Iulie 2009 17:54