Setari Cookie-uri

Mi am înșelat iubitul

Emma,,cunosc coranul mai bn decat cunosti tu cate perechii de chilotei ai ,pune mana si citeste sura 9,29,,,,,5,33,,,,9,123,,,,48,29,,,,5,51,,,,,,,,exemplele pot continua,,coranul este plin de indemnuri la violenta impotriva Crestinilor Evreilor,si tuturor celor ce nu accepta islsmul,,,pe Englezi i au prostit cum au vrut islamisti bazandu se exact pe necunoasterea lor vizavi de coran ,de tn o pustoaica fara minte nici nu mai vorbim
kudika_991915
Postat pe 15 August 2016 19:51
De la: kudika_988778, la data 2016-08-15 13:28:26
De la: kudika_991915, la data 2016-08-14 18:13:46nu ei denigreaza femeia si nu numai,,ci satanica lor religie,,ei doar urmeaza din nestiinta satanicul islam



Un om cu o judecata sanatoasa si credinta in D-zeu , indiferent de religie , nu va gandi nici macar o secunda ca oricare alta religie decat a ta , ar fi ...asa cum iti debiteaza tie mintea aia dominata de cel rau !


te chero mucio ,,propria lor religie spuneasta draguta nu eu,,,,Mohamed se simtea posedat si a vrut sa se sinucida aruncandu se in gol de pe o stanca de vreo 3 ori,,,,acel duh din pestera il strangula lasandu l fara aer si spunandu i sa ,,recite,,Mohamed era inspaimantat tremura tot fiind convins ca sa intalnit cu un duh necurat ,cei crease o stare de disconfort totala crezandu se posedat ,,Ibn,Ishaq,p 106
kudika_991915
Postat pe 15 August 2016 20:00
veverita rita zboara n poenita
kudika_991915
Postat pe 15 August 2016 20:03
acelasi duh conform spuselor lui,la indemnat la 54 de ani sa faca sex cu un copil de 9 ani,,,,si multe alte asemenea imoralitati
kudika_991915
Postat pe 15 August 2016 20:06
Emma, ai spus un lucru mare, asuma-ti greselile, caci sunt cu nemiluita, inceteaza sa dezvolti un subiect, in care, esti oaia neagra si vezi-ti de viata ta !Continuand sa te plangi aici, nu faci decat sa te autocaracterizezi, si nu o faci deloc in favoarea ta !Esti usor influentabila si manipulabila de catre barbati, ai mare grija ! Barbatii stiu un singur lucru, legat de femei, si unde gasesc teritoriul slab, actioneaza in consecinta ! AI GRESIT ENORM, corecteaza-ti viata !
kudika_15804
Postat pe 16 August 2016 07:19
Stiu foarte multe ..nu sunt sigura daca ai citit Coranul ,daca stii araba ..in fine fiecare are dreptul la opinie :)
Emma_1786
Postat pe 17 August 2016 03:58
Mersii pentru sfat ,asta am sa fac de acum :)
Emma_1786
Postat pe 17 August 2016 03:59
De la: Emma_1786, la data 2016-08-17 03:59:48Mersii pentru sfat ,asta am sa fac de acum :)



Nu ai pentru ce sa imi multumesti, elimina tot ce este urat in viata ta, calitatea vietii tale va fi data de hotararea ta de a-ti stabili alte prioritati, diferite de cele avute anterior experientei tale neplacute ! Esti o copila, nu te lasa prinsa in vartejul unei vieti murdare, caci ce te-ar mai diferentia de celelalte tinere moderne ? NIMIC !
kudika_15804
Postat pe 17 August 2016 07:37
esti spalata pe creier,nu sti nimic ,ai citatele coranice mai sus ti le redau contextual daca doresti iti umplu pagina cu citate din coran pline de violenta si ura coranul este plin ochide ele,,Mohamed si companionii lui faceau exact ce fac isis astazi, torturau ,violau,jefuiau,omorau,,,isis,conform islamului sunt adevaratii musulmani,,,,,iar idiotenia cu,,,,,,nu sti araba ,,,,,,,este alta spalatura ieftina pe creier ce vi o trag musulmanii,,pentru ca tocmai pe asta se bazeaza ,,manipulare,,,speculand ca daca nu cunosti araba chipurile acele texte ar insemna altceva si te pot prostii cu acest cliseu ieftin,,,,,,,,dragutaaaaa coranul este tradus de musulmani nuc de noi ,pricepi?,,si te asigur ca in araba suna mult mai rau nicidecum mai bn,,aceste traduceri sunt ptn indulcite pentru europeni si occidentali,,,,,,,iar acum imagineaza ti cum tu esti mai desteapta ca allah,,dc?,,pai tu poate cunosti 2 limbi,,allah este un limitat ce cunoaste doar o limba ,araba,,,,nu ti se pare mult mai logic si rational cand la cincizecime duhul sfant a intrat in apostoli iar ei au inceput sa vorbeasca toate limbile pamantului pentru a vesti evanghelia tuturor popoarelor in limba lor ,pentru ca toti sa inteleaga?,,,,,,,deci iata cum adevaratul Dumnezeu biblic este atotputernic cunoscand toate limbile pamantului si vorbindu le oamenilor in limba lor,,,iar allah al coranului care se numeste pe sine in coran ,,marele inselator ,,,,un limitat ce cunoaste doar o limba .
kudika_991915
Postat pe 17 August 2016 10:08
iar in islamnu ai dreptul la nici o alta opinie ,nu i poti pune nici macar la indoiala spusele sau faptele lui mohamed,pentru ca asta iti inoculeaza autorul coranului,,,,,altfel devi un renegat de familie si comunitate sau
esti mierlit
kudika_991915
Postat pe 17 August 2016 10:17
De la: Emma_1786, la data 2016-08-17 03:58:29Stiu foarte multe ..nu sunt sigura daca ai citit Coranul ,daca stii araba ..in fine fiecare are dreptul la opinie :)



Draguta , vezi tu ...daca ai fi tastat ca prietenul tau si varul lui sunt catolici , discutia ar fi avut o alta intorsatura pe Forum , dar tu ai mentionat acest fapt cu intentie pt a-ti acoperii asa zisa ta greseala pe care o numesti un fel de razbunare :)
Nu are importanta religia barbatilor din viata ta , asta pt ca e o vorba : catelusa pana nu ridica coada , catelusul nu se baga !
Si n-ai sa vezi tu vreodata catelus sa miaune...indiferent de religia si nationalitatea pe care o are.
Deci , faptul ca ai tinut sa precizezi religia lui , ceea ce este irelevant , nu-ti pune nicio alta religie vreo cununa de ingerasa pe cap , tinand cont ca tu l-ai invitat pe var in patul tau.

Invata din propria ta greseala , cand inchei o relatie , nu lua neamul la rand , amicii sau cunostintele celui ce ti-a fost partener.
Invata sa te respecti pe tine insati , cum te respecti tu ca femeie , asa te vor respecta si cei din jur , inclusiv barbatii !Iar daca ti-a mai ramas un dram de respect fata de tine , incheie relatia cu el , fii mai impunatoare cu barbatii si nu te lasa cucerita la primele minciunele!Greselile pe care le faci in viata , nu-ti dauneaza decat tie insati...dar sa le repeti si sa insisti sa ramai acolo unde te-ai pus singura intr-o situatie penibila , nu faci decat sa-ti faci rau singura.
Esti tanara , nu ar fi pacat ?! Zi frumoasa iti doresc.
kudika_988778
Postat pe 17 August 2016 13:56
De la: kudika_991915, la data 2016-08-15 20:03:03veverita rita zboara n poenita


Conceptiile tale sunt din epoca de piatra , nu de mult , tipai pe aici ca esti discriminat si tastezi de zor ineptiile bantuite de duhul ala rau.

Ai studiat tu coranul si biblia , precum pazvante chiorul in timp ca gandul iti statea la chilotei si veverite.

Vezi ca-ti las si veverita fara coada !
kudika_988778
Postat pe 17 August 2016 14:01
Spot on 👌🏻
Emma_1786
Postat pe 17 August 2016 21:29
Sincer nu am menționat faptul ca este mulsulman pentru oricecare alt motiv , am menționat ca este musulman pentru ca nu este de aceeași religie ca a noastrã si la ei respectul este mai presus de iubire ...d asta am menționat ,nu din alt motiv ...imi cer scuze daca asta am dat de inteles
Emma_1786
Postat pe 17 August 2016 21:33
nu s conceptiile mele, mai lav,,,ci ale islamului,,incearca sa faci diferenta,,nu i vorba de nici o discriminare ,puteam eu sa ma nasc musulman,,nu am nimic cu musulmanii,,insa tu nu poti face diferenta ,este vorba despre ideologia religiei lor,,iar ideologia religiei lor este sa lupte impotriva ta sa te jefuiasca,,,,,,jizia,taxa pentru ca esti crestin,,,,,,si sa te umileasca,,,,,toate acestea pentru ca esti Crestin,,,coran 9,29,, capitolul 9 este ultimul capitol,asa zis ,,,revelatat,, al coranului,,ultimul indemn al islamului ,,ti am dat de a lungul timpului nenumarate pasaje coranice,ti l redau integral si tot nu vei crede,,,,,,,pentru putina cultura oamenii se lasa din nestiinta pusi la zid omorati si mintiti in propriile tari
kudika_991915
Postat pe 17 August 2016 21:37
sigur,,,,,,respectul ,,,,,,,,pentru toate cele 4 neveste,,,mohamed fiind primul care a incalcat aceasta, ,,lege,,imorala a lui,,,,allah,,avand vreo 12 neveste printre care un copil si sotia fiului sau vitreg si sotia unui om cela torturat aprinzandu i un foc pe piept dupa la ucis,,toate pentru bani,,acel om se numea kinana ibn al rabi,,,,,dupa mohamed ia luat sotia pe Sofyyia,,,,,,pe sclave si captivele de razboi care le calarea in afara celor 12 sotii nu le mai punem la numar,,,,respectul lor pentru tn ca si Crestina este inexistent ,,asta sa si vazut ,,este doar ceva de fatada pana vei adera la islam
kudika_991915
Postat pe 17 August 2016 21:49
https://www.youtube.com/watch?v=4xEH43Dmm4I
kudika_991915
Postat pe 17 August 2016 22:00
www.youtube.com/watch?v=4xEH43Dmm4I[/quote]
kudika_991915
Postat pe 17 August 2016 22:14
Nu te mai obosii sa scrii ti am mai zis nu toti sunt la fel ,prietenul meu are frati care nu au 4 5 neveste !!!!!!
Si eu sunt crestina ;) și nu ma jigneste sau obliga sa ma dau dupa el ..si chiar te rog sa nu mai scrii despre pãrerea ta fata de musulmani pt k nici nu ma intereseaza 1la mana si 2 nici macar nu citesc :))
Fiecare alegem religia dar afara de asta cu totii suntem oameni , daca asta e parerea ta despre ei e foarte bine pastreazo pt tine , doar Dumnezeu are dreptul sa judece :)
Emma_1786
Postat pe 18 August 2016 00:21
De la: Emma_1786, la data 2016-08-17 21:33:53Sincer nu am menționat faptul ca este mulsulman pentru oricecare alt motiv , am menționat ca este musulman pentru ca nu este de aceeași religie ca a noastrã si la ei respectul este mai presus de iubire ...d asta am menționat ,nu din alt motiv ...imi cer scuze daca asta am dat de inteles


Imagineaza-ti o lume in care respectul nu ar exista , fii sigura ca si iubirea ar disparea , ar fi un haos.
Tin sa te dezamagesc , dar si in religia mea , respectul si iubirea sunt doua criterii esentiale , pana si ateii considera respectul si iubirea ca fiind valori morale .
Iar faptul ca una este mai presus decat alta , este doar o Idee de a ta :) nu poti spune ca iubesti un barbat ,dar il respecti cu altul in pat cum vine asta
Adica vrei sa zici ca in religia ta , infidelitatea este un act al iubirii ? si meriti respectul celui carui esti infidela ?
Filozofia asta a ta , nu tine de religie sau de nationalitate , ci de modul tau de gandire...
kudika_988778
Postat pe 18 August 2016 13:35
De la: kudika_991915, la data 2016-08-17 21:49:51sigur,,,,,,respectul ,,,,,,,,pentru toate cele 4 neveste,,,mohamed fiind primul care a incalcat aceasta, ,,lege,,imorala a lui,,,,allah,,avand vreo 12 neveste printre care un copil si sotia fiului sau vitreg si sotia unui om cela torturat aprinzandu i un foc pe piept dupa la ucis,,toate pentru bani,,acel om se numea kinana ibn al rabi,,,,,dupa mohamed ia luat sotia pe Sofyyia,,,,,,pe sclave si captivele de razboi care le calarea in afara celor 12 sotii nu le mai punem la numar,,,,respectul lor pentru tn ca si Crestina este inexistent ,,asta sa si vazut ,,este doar ceva de fatada pana vei adera la islam



Tu chiar n.ai respect fata de nimeni , nici macar fata de tine insuti !!!
Sunt satula de fabulatiile tale de habarnist .

N-ai niciun drept sa judeci oamenii dupa religia lor !!!
vEZI-TI de nevasta ta si cele 120 de amante pe care le ai


kudika_988778
Postat pe 18 August 2016 13:48
exact ce spuneam,,, nimic nou,,pentru putina cultura oamenii se lasa prostiti,,mintiti,,,si omorati in propriile tari,,,,,nu pe mn trebui sa ma cititi ci sursele islamice,,,coranul si sunnah,,eu nu fac altceva decat sa citez din ele,,,este irelevant ce are el sau nu ,,eu ti am spus cei permite ideologia islamica sa aiba,,,,lucru total imoral ,ce nu are nimic in comun cu respectul pentru nici o femeie,,de care vorbeai,cum ca ei ar respecta femeia ,,nici pe departe,,conform islamului femeia nu este decat bataia de joc a barbatului,,,,ca citesti sau nu ce scriu este fix problema ta,,daca vrei sa traiesti in minciuna n ai decat ,,nu uita el ca orice alt musulman poate sa si ia religia oricand in serios,,iar atunci va fi vai de tn ,roaga te sa nu faca asta niciodata,,,,,,,,,,mai lav,,din nou nu faci diferenta ,nu distingi lucrurile,,,nu judec pe nimeni ,nu am facut altceva decat sa afisez ce spune islamul,,,nu ce spun eu ,,am citat din coran si sunnah
kudika_991915
Postat pe 18 August 2016 19:25
iar vizavi de aluzia cu .,,,,o nevasta si 10 amante,,,,,,iar nu faci diferenta,,,daca un Crestin face asa cva conform Crestinismului pacatuieste grav pricepi????????insa allah al coranului face din pacat lege ,,divina,,,,spunandu le musulmanilor ca i bn sa sexuiasca mai multe femei,,,,pricepi????sau ti e chiar asa greu ?
kudika_991915
Postat pe 18 August 2016 19:32
Mai omule chiar nu ma intereseaza !!!!! Ce nu înțelegi !!!!!!!

Nu mi mai lasa comentarii te rog foarte frumos !!! Si vezi ti de viata ta tu ,nu mai judeca pe alții !!
Emma_1786
Postat pe 19 August 2016 02:21
De la: kudika_991915, la data 2016-08-18 19:32:56iar vizavi de aluzia cu .,,,,o nevasta si 10 amante,,,,,,iar nu faci diferenta,,,daca un Crestin face asa cva conform Crestinismului pacatuieste grav pricepi????????insa allah al coranului face din pacat lege ,,divina,,,,spunandu le musulmanilor ca i bn sa sexuiasca mai multe femei,,,,pricepi????sau ti e chiar asa greu ?



DA , eu pricep cam greu , cert este insa faptul ca din nestiinta probabil , gresesti enorm !!!
Traiesc alaturi de toate nationalitatile si differite religii , inclusiv colegele si colegii de munca sunt in marea majoritate de religie musulmana , oameni civilizati , cinstiti,muncitori , inteligenti , respectuosi,omenosi si familisti pt care am tot respectul .
Si toti acesti oaameni traiesc linisti si in pace , pt ca oricare ar fi ideologia unei religii , toti avem o singura credinta , cea in d-zeu , in bine , d-zeu care-i unul singur pt toti !

Dar asta-i cusurul tau , sa terorizezi lumea, cu ceva timp in urma aveai ceva cu religia catolica si papa .
Cand vorbesti astfel despre alti oameni , nu faci decat sa te caracterizezi pe tine.Si fiindca nu are rost sa mai tastez iti repet : gresesti enorm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kudika_988778
Postat pe 19 August 2016 12:07
De la: Emma_1786, la data 2016-08-19 02:21:26Mai omule chiar nu ma intereseaza !!!!! Ce nu înțelegi !!!!!!!

Nu mi mai lasa comentarii te rog foarte frumos !!! Si vezi ti de viata ta tu ,nu mai judeca pe alții !!


Nu te enerva de cand l-a inselat georgeasca ,s-a pocait si si-a facut obiceiul prost de a teroriza oamenii ,
Daca ai stii cate poezii si texte de fatada are ....
kudika_988778
Postat pe 19 August 2016 12:15
Il cunosti ? 😂
Emma_1786
Postat pe 19 August 2016 14:52
emilico,ce nu te intereseaza este problema ta ,nu ti ai luat site sa le poti spune altora ce sa faca ,eventual daca nu ti convine ia de te culca,,,,mai lav,,cati crestini sunt care nu si iau in serios religia si nu fac exact ce spune crestinismul? majoritateaaaaaaaa,,,nu pe toti ii vezi pe muntele atos,sau cu f amilia la biserica ,la spovedit,tinand toate posturile facandu si toate rugaciunile asa si cu musulmanii din preajma ta ,majoritatea nu si iau in serios religia caci ei au de facut si alte lucruri conform lui allah care nu i acelasi cu Dumnezeul biblic,,,,,,,tortura si crima,sura 5,33 ,,violenta jaf si umilinta impotriva ta ca si crestina ,sura 9,29 ,,blestem asupra ta ca esti crestina,sura 9,30,,,jigniri ,esti facuta ,cea mai proasta creatura sau rea ,pentru ca esti crestina,,,,,,,,,daca esti de acord sa fi jignita,,violentata,jefuita,umilita,si alte asemenea de coran,toate strict pentru credinta ta exact ce fac isis si cei ca ei,,,adevaratii musulmani conform islamului ,,este nasol
kudika_991915
Postat pe 19 August 2016 21:43
nu e treaba ta daca ma cunoaste sau nu ,fa nanic
kudika_991915
Postat pe 19 August 2016 21:45
Mai rasistule chiar ma umpli de nervi acum cu comentariile tale in p**a mea ti am zs ca nu ma intereseazã pãrerea ta sau ce stii tu ..esti foarte enervant,trebuie sa ti atrag atentia la fiecare comentariul ca NU MA INTERESEAZAAAAAA !!!! fuk off
Emma_1786
Postat pe 19 August 2016 22:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfat relatie 39 De la: danielafina1 22 Iunie 2011 01:18
Ce sfat îmi daþi? 22 De la: biadeia 29 Iunie 2010 16:48
si cupidon iubeste..... 5 De la: kudika059077 14 August 2009 12:15
Bãnuiesc ca prietena ma inseala...dar nu știu cum sa reactionez 11 De la: Stroia_Paul_1 23 Februarie 2016 19:38
Solutii din POPOR 147 De la: kudika370451 14 Martie 2011 19:13