Setari Cookie-uri

Cearta cu finul

As avea mare nevoie de parerile voastre.

Intr-o calatorie impreuna cu finii nostri s-a intimplat sa fiu amendata pentru o parcare neregulamentara.
Fiind eu posesoarea automobilului am inceput discutia cu d-l ofiter.
La care finul imi spune sa astept, sa nu prezint actele, ca face el niste telefoane sa ne ~ajute~.
Sotul totusi a insistat sa achitam amenda.
Recunosc, am avut o cearta cu d-l ofiter, dar asta e alta istorie...
Cind a finisat d-l ofiter cu actele, apare si finul care ma ia la probozit, ca ce caut eu aici, ca el mi-a promis ajutor si eu cu prostia mea am stricat totul.
Cind am auzit- femeile sunt proaste si nu se pricep la nimic am tipat la el sa taca.
Am finisat cu actele.
Ma apropii de fin si-l rog sa nu-si mai permita sa ma jigneasca pe viitor.
La care el incepe a striga ca nu sunt buna de nimic, nu stiu decat sa ma cert, mentionez ca nu am avut nicio cearta anterior cu finii,
mi-a reprosat ca am o privire dispretuitoare, sunt mare cucoana.
L-am tot rugat sa-si revina, mentionez, nu l-am jignit in niciun fel.
La un moment dat, am plecat acasa, lasandu-i cu sotul, care apropo nu a scos niciun cuvant.
Mai tarziu, sotul a spus ca nu a auzit cuvintele spuse de fin.
Deci, sotul ma probozeste de ce mi-am permis sa strig, eu ii explic ca finul m-a jignit,
sotul spune ca va purta o discutie cu el.
Ok. Dupa discutie, sotul imi spune ca finul a recunoscut cuvintele pe care le-a aruncat la adresa mea.
Dar... am tot asteptat sa aud scuze, fie si la telefon... nimic
Peste cateva zile, cind ne intilnim, finul ma saluta- Buna seara, suparacioasa...
Desi, mi-am tot promis sa nu agravez situatia,
nu m-am abtinut si-i spun- Crezi ca avem despre ce discuta ? Eu nu.
La care el continua sa comunice cu sotul meu, de parca nici nu s-ar fi intimplat nimic.
Postand cateva poze dintr-o alta calatorie, finul ii reproseaza sotului meu- De ce nu ne-ati invitata si pe noi ?
La care el gaseste o scuza copilaroasa...
Vreau o parere ~din afara~.
In postura mea, ce-ati face ? Ati initia discutia cu finul, explicandu-i de ce sunteti suparata, sau nu ?
Sotul meu, recunoscand faptul ca finul m-a jignit, continua sa comunice cu el de parca nu s-a intamplat nimic,
ba mai mult, imi reproseaza ca din cauza mea, pierdem relatia de prietenie cu finii...
kudika_1016692
Postat pe 5 August 2016 04:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna seara tuturor ! ;) 19 De la: kudika_992057 10 August 2015 10:24
Depaseste criza financiara 1 De la: cclick 18 Mai 2009 14:00
II pot recastiga prietenia? 6 De la: LOPY_71 21 Aprilie 2010 23:15
messenger-ul si intalnirile online 10 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:32
ce e de facut? 3 De la: fluturas_ 26 Octombrie 2009 15:53