Setari Cookie-uri

M-a inselat sotia !

Buna, eu cu sotia mea avem o relatie de 4 ani jumate, cam dupa 2 ani de relatie am facut un copil, iar intre timp ne am casatorit, toate bune si frumoase pana s a nascut copilu, eu am fost cam negligent cu ea pt ca nu am inteles o si nu i am fost aproape asa cum ar trebui sa fiu, eram foarte deranjat de iesiriile ei nervoase si tonul pe care imi vorbea, asta datorita stresului de dupa nastere. Ne am suportat cam 1 an jumate incepand sa ne reprosam multe chesti si sa ne jignim, apoi eu din nefericire am agresat o fizic si de atunci a prins teama si frica de mine. E mi a spus ca vrea sa bage divort si ca e hotarata, eu am incercat sa ma apropii de ea fiind si in prezenta copilului fiind separati, dupa o saptamana sau 2 ea a inceput sa vb cu un baiat pe care il stiam si eu si il consideram prieten. Ei 2 deja au inceput sa se apropie din ce in ce mai mult ajungand sa intretina relati sexuale si orale in scari de bloc si la el acasa. Am aflat toata povestea pana la urma, ce sa zic, penibil, umilitor, m am simtit....n-am cuvinte...ea mi a spus ca au fost doar chestii de moment si ca a gasit la el intelegere si linistee, iar el cica s a atasat de ea si ca s a indragostit, subliniem faptul ca 'prietenul meu' stia toata situatia noastra si orice ar fi fost nu ar fi trebuit sa se bage intr o familie, iar eu i am spus ei ca in cazul in care alte ganduri sa imi spuna. Acum ma intreb, de ce s a bagat baiatu in familie si de ce ea nu a ales sa imi spuna ca are o relatie cu el...toata relatia lor a durat o luna doua. Eu si cu ea suntem inca impreuna, dar nu stiu ce decizi sa iau in privinta mea, a noastra, zincer mi e teama sa nu mai patesc ce am patit. Ea imi spune ca nu mai are sentimente pentru mine ca la inceput, dar ma iubeste mult. Ce pot sa fac, eu sunt confuz....pareri ?
kudika_1016740
Postat pe 6 August 2016 01:49
Parerea mea, este ca, de dragul copilului, ar trebui sa stati frumos de vorba, sa incercati sa va acceptati asa cum sunteti, sa cautati dragostea pe care a-ti avut-o la inceput, unul fata de altul ! Sotia ta trebuie sa-si clarifice pozitia fata de "prietenul" tau (sa ma ierti ca te iau cu "tu", sunt mai in varsta decit tine, in mod sigur). Sotia trebuie sa-si ceara sincer iertare pt. adulterul care l-a facut si sa-i para rau ! Eu, ca barbat, as ierta-o daca as vedea schimbare in comportamentul ei fata de mine si de copil ! Trebuie sa va tolerati unul altuia neputintele, trebuie sa aveti ingaduinta unul cu altul, trebuie sa descoperiti iubirea unuia fata de altul, ca fiind un singur trup ! Daca v-ati casatorit in Biserica Ortodoxa, atunci toate astea se vor putea infaptui !
Acum, sa va ajute Dumnezeu !!!!!!!

DOAMNE AJUTA !

Mircea
Mircea63
Postat pe 7 August 2016 05:43
Nu va neglijati sotia daca vreti sa nu va insele.
Daca vreti sa nu va arate ca o neglijati, faceti dvs. dragoste cu ea, nu lasati prietenii sa se suie in patul Dvs.
Dragostea nu se reduce numai la sex. Atentia care se acorda unei femei are o infinitate de aspecte.
Nu prietenul si nici sotia nu este vinovata. Ea a avut o nevoie si a satisfacut-o cu ce a avut la indemana.
De foarte multe ori in viata, invatam destul de dur ce inseamna propria noastra nefericire.O putem continua sau o putem intrerupe.Acestea sunt alegerile.
kudika023770
Postat pe 7 August 2016 05:51
Doamne ajuta!
Multa rãbdare , iubire si intelegerea tainei lui Dumnezeu ii trebuie!
Sa fie luminati de Sfantul duh amândoi!
Simona73
Postat pe 7 August 2016 07:04
Frumos rãspuns! Fiecare trebuie sa isi recunoascã gresala. Sa incerce sa isi cunoascã partenerul si pe el insisi.
Simona73
Postat pe 7 August 2016 07:06
Cine a spus ca trebuie sa iertam toate " pacatele " partenerului de viata ?
da , avem copil , dar poti sa iti vezi copilul , sau mai mult sa ramana la tine dupa hotararea judecatoreasca.
Suntem oameni si gresim , dar cand sotia ta ti a spus ca nu ii oferi ce are nevoie , de ce nu ati comunicat , sa va explicati si sa va apropiati ?
a trebuit sa ajungi la violenta fizica si verbala ?
Ea daca te iubea si cu un copil mic acasa , nu trebuia sa te insele . Ar fii trebuit sa fie o mama in primul rand si sa se gandeasca !
Nu stati de dragul nimanui si nimic intr o casnicie in care nu mai exista respect , intelegere si dragoste !
kudika_595
Postat pe 7 August 2016 10:24
Dacã dorești ca cineva sa nu te însele trebuie sa ii fii aproape, sa înțelegi anumite stãri (ca cea de dupã naștere)... Însã si eu sunt puțin confuza in cera ce privește sentimentele soției tale care spune ca te iubește mult dar face ce face cu altul si apoi chiar dacã nu ar mai simți iubire pentru tine as înțelege- o deoarece nu poți aprecia si iubi pe cineva care te agreseazã fizic. Eu cred ca ar trebui sa stați fata in fata si sa clarificați lucrurile deoarece sa stați împreuna (de dragul copilului) si sa va certați mereu nu oferã un climat ok pentru cel mic
maria_doina
Postat pe 7 August 2016 12:44
Si cum sa nu te minunezi cand intri pe kudika ,teme date de impostorii ipocriti a kudicii , ce mai apoi apar si-si dau cu parerea ,draci cu chip de ingeri
Pacat de site-ul asta ca e poluat de astfel de mentalitati in mare parte

kudika_988778
Postat pe 7 August 2016 15:59
da,, iti spun eu ce decizie trebuie sa iei: despartirea si las-ooooo,!!! simplu ca buna ziua si nu simplu de facut, doare, suferi, te simti devalorizat, te roade neincrederea,, si toate astea pentru ce???nu are sentimente, lipsa de respect,si la revedere,, dai papucii indiferent de motiv sau promisiune, nu te mai increde in nimic in privinta ei si a relatiei voastre, a luat sfarsit, the-end,,,,,ce n-ai inteles??
kudika_928363
Postat pe 7 August 2016 18:54
De la: kudika_1016740, la data 2016-08-06 01:49:52Buna, eu cu sotia mea avem o relatie de 4 ani jumate, cam dupa 2 ani de relatie am facut un copil, iar intre timp ne am casatorit, toate bune si frumoase pana s a nascut copilu, eu am fost cam negligent cu ea pt ca nu am inteles o si nu i am fost aproape asa cum ar trebui sa fiu, eram foarte deranjat de iesiriile ei nervoase si tonul pe care imi vorbea, asta datorita stresului de dupa nastere. Ne am suportat cam 1 an jumate incepand sa ne reprosam multe chesti si sa ne jignim, apoi eu din nefericire am agresat o fizic si de atunci a prins teama si frica de mine. E mi a spus ca vrea sa bage divort si ca e hotarata, eu am incercat sa ma apropii de ea fiind si in prezenta copilului fiind separati, dupa o saptamana sau 2 ea a inceput sa vb cu un baiat pe care il stiam si eu si il consideram prieten. Ei 2 deja au inceput sa se apropie din ce in ce mai mult ajungand sa intretina relati sexuale si orale in scari de bloc si la el acasa. Am aflat toata povestea pana la urma, ce sa zic, penibil, umilitor, m am simtit....n-am cuvinte...ea mi a spus ca au fost doar chestii de moment si ca a gasit la el intelegere si linistee, iar el cica s a atasat de ea si ca s a indragostit, subliniem faptul ca 'prietenul meu' stia toata situatia noastra si orice ar fi fost nu ar fi trebuit sa se bage intr o familie, iar eu i am spus ei ca in cazul in care alte ganduri sa imi spuna. Acum ma intreb, de ce s a bagat baiatu in familie si de ce ea nu a ales sa imi spuna ca are o relatie cu el...toata relatia lor a durat o luna doua. Eu si cu ea suntem inca impreuna, dar nu stiu ce decizi sa iau in privinta mea, a noastra, zincer mi e teama sa nu mai patesc ce am patit. Ea imi spune ca nu mai are sentimente pentru mine ca la inceput, dar ma iubeste mult. Ce pot sa fac, eu sunt confuz....pareri ?



Vina va apartine ! Femeia are nevoie de mai mult decat partidele de amor, pe care i le-ai oferit de-a lungul timpului !!! Eu, una, nu iert infidelitatea, deci nu cred in readucerea relatiei voastre pe linia de plutire, vor reveni reprosurile, frustrarile, rautatea !

Domnule draga, in acceptiunea mea, barbatul, care loveste o femeie este un gunoi ! Barbatul, care agreseaza femeia, atat verbal, cat si fizic, este un om josnic !! Problemele voastre se afla in istoricul familiei ! Ati gresit amandoi, incercati sa discutati civilizat si sa clarificati statutul vostru, este indoielnic in acest moment ! FEMEIA NU ESTE SLUGA BARBATULUI, cand vei intelege acest lucru, vei realiza ce ai pierdut!!! Sotia ta a comis o grava greseala, adulterul, ceea ce o coboara automat pe scara valorilor ei !! S-a murdarit, asa cum si tu te-ai murdarit ofensand-o si lovind-o !!! Pacat de cpilasul vostru, are ce invata de la parintii sai !!!
kudika_15804
Postat pe 8 August 2016 07:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme... 2 De la: MikeLuk 14 Septembrie 2013 13:24
Nu stiu ce sa mai cred....va rog ajutati-ma!!! 12 De la: baumi 20 Octombrie 2013 18:17
turcii st gelosi sh violenti dak o fata ii paraseste? 21 De la: adyna2905 13 Februarie 2011 11:30
voi ce credeti?inca se mai gandeste la ea? 13 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:02
colega de serviciu e obsedata de el 90 De la: seldinger 19 Ianuarie 2011 11:38