Setari Cookie-uri

M-a parasit

Buna fetelor, cum ați trecut peste o relație care nu a mers? M-am rugat mult la Dumnezeu sa ramân cu el si sa ne cãsãtorim, dar intr-un final mi-a zis sa îmi caut pe altcineva, asta dupã ce am tras de el si de relație cât am putut.


Gingery
Postat pe 4 Septembrie 2016 20:21
De la: Gingery, la data 2016-09-04 20:21:12Buna fetelor, cum ați trecut peste o relație care nu a mers? M-am rugat mult la Dumnezeu sa ramân cu el si sa ne cãsãtorim, dar intr-un final mi-a zis sa îmi caut pe altcineva, asta dupã ce am tras de el si de relație cât am putut.





Poti depasi orice neplacut, daca ai credinta in suflet si vointa deplina ! Nu mai plange dupa ceva, ce nu a functionat !De ce ai tras de el si de relatie, de ce te-ai umilit in fata acelui barbat ? Ai facut o mare greseala, ce nu este sortit sa se desfasoare armonios, va prezenta semnale de alarma inca de la inceputul relatiei, ceea ce s-a intamplat si in cazul tau !Sa te rogi de un barbat este o mare tampenie !Urmeaza-ti drumul, cu siguranta, vei intalni barbatul potrivit !
kudika_15804
Postat pe 5 Septembrie 2016 06:57
Gingery, ce-i al tau e pus deoparte.
Curaj, capul sus si nu mai trage de barbati ca nu le place. Dragoste cu forta nu se poate.
Zi buna :)
Rotty_
Postat pe 5 Septembrie 2016 07:33
Draga mea cred ca te doare ceea ce s-a intamplat dar...gandeste un pic altfel...nu a fost sa fie... nu a fost randuit de Dumnezeu sa fiti impreuna....cel harazit tie o sa apara.Roaga-te la bunul Dumnezeu si o sa ti-l scoata in cale.Uite am sa-ti spun o poveste adevarata.Cand eram mica ,asa cam pe la trei ani - ii spuneam mamei mele asa- eu o sa ma marit cu un baiat de la tara ,pe care il cheama Mihai si are ochii verzi.Mama si bunica si toate rudele se distrau copios si ma intrebau de fiecare data cand ne intalnea cu cine ma marit - raspunsul era alelasi.Sigur ca nu stiam eu la varsta aceea ce inseamna sa te mariti...dar asa imi venea mie sa spun.Anii au trecut si in timpul liceului ,dimineata cand mergeam la scoala ma inalneam pe drum cu un baiat care avea ochii verzi - nu stiam cum il cheama si nici nu ma interesa - in fiecare diminata ma intreba unde merg si raspunsul era acelasi in fiecare dimineata - la scoala -a venit vacanta si nu ne-am mai vazut mult timp ,totusi intr-o dimineata a trebuit sa merg pana la scoala ( nu mai stiu motivul ) si ce credeti m-am intalnit cu baiatul acela (el mergea la serviciu ) am stat de vorba putin si apoi mi-a dat o intalnire pe care am acceptat-o din curiozitate - sa vad ce vrea acel baiat.Ne-am intalnit,ne-am plimbat prin parc,era un baiat cuminte si serios si am aflat ca il cheama Mihai si ca este de la tara,dar nici prin cap nu mi-a trecut ceea ce eu spuneam mereu in copilarie.Si ce credeti... ne-am intalnit toata vara ,ne-am plimbat prin parc -asa era in acea perioada foarte frumoasa....si intr-o zi mi-a propus sa ma conduca pana acasa si am acceptat.Dar dupa ce am coborat din tramvai si am mers putin pe jos spre locuinta mea ne-am oprit in fata scolii elementare unde eu am invatat si ii spuneam acest lucru.El m-a imbratisat,m-a sarutat si m-a cerut in casatorie.Am ramas uimita,niici nu imi inchipuiam asa ceva,abia terminasem liceul si nu ma gandeam la casatorie.Am raspuns imediat ca nu ma maritare se afș la aceasta varsta.El a tacut si cu multa tristete mi-a spus asa- am sa regret toata viata mea...am tacut putin apoi am acceptat casatoria.Cand mi-am revenit in cateva momente am realizat ca de fapt m-a cerut in casatorie in fata bisericii unde eu am fost botezata ( biserica care se afla in fata scolii unde eu am invatat ).toate rudele au venit cand le-am anuntat despre casatorie sa vada cine este baiatul cu care ma voi marita si se amuzau copios,faceau glume.Cand l-au vazut au incremenit...il cheama Mihai ,are ochii verzi si este de la tara.De atunci au trecut aoape 50 de ani - nici nu stiu cand,am fost si suntem foarte fericiti- avem o familie foarte frumoasa cu cinci copii minunati-patru baieti si o fata - toti realizati profesional si personal.Asa ca ,draga mea uite cum stau lucrurile in viata.Nu mai fi trista,stie bunul dumnezeu de ce nu a trebuit sa te casatoresti cu acel baiat,roaga-l si iti va scoate il cale pe cel randuit tie si vei vi fericita.Iti doresc din toata inima acest lucru.Sa auzim de bine !


kudika495560
Postat pe 11 Septembrie 2016 11:17
Un proverb spune ca ,,orice buruiana are umbra ei" sau mai frumos spus ,,ce-i al tãu e pus de-o parte". Si încã ceva: o relație nu poate funcționa cu ,,am tras de el". Așa ca, trage linie si privește înainte cu optimism
maria_doina
Postat pe 15 Septembrie 2016 17:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema delicata 62 De la: kiss_my_ass 14 Septembrie 2012 11:15
romantza á la FB. Intamplarea mea... 103 De la: kudika516536 26 Aprilie 2012 13:43
Relatie intre veri de gradul 2 (adica 6) 34 De la: Microcentaurina 20 Ianuarie 2010 21:46
Iubirea, bat-o vina! 15 De la: Cosmina_Mariana_Ancuta_1 29 Aprilie 2011 19:50
pot sa am incredere? 32 De la: kudika418943 30 Septembrie 2011 18:22