Setari Cookie-uri

inselat de sotie

Buna ziua,
vin si eu cu aceeasi problema.amm fost inselat de sotie in decursul anului ,mai precis la inceputul anului.Eu am o meserie mai grea,sunt plecat pe vapor ca ofiter.O cunosc pe sotia mea de 7 ani si casatoriti de 2.Totul a fost super,am facut o nunta ca in povesti.Toate bune si frumoase pana la un moment dat.Ea a terminat facultatea de asitente medicale si trebuia sa isi faca practica.Prin relatiile mele am reusit sa o bag la un spital sa faca practica.Acolo seful de sectie unu la vreo 50 de ani asa ia facut avansuri din prima.Ea mi-a zis ce sa intamplat dar am discutat cu ea si am ajuns la concluzia ca nu are ce sa se intample(asta se intampla anul trecut prin iulie).Eu am ajuns acasa prin noiembrie si am vrut sa ma duc sa discut cu doctorul.Dar la rugamintile ei..sa nu ma duc ca sa astept sa termine practica sa isi ia atersatuls i dupaia pot sa fac ce vreau.Zis si facut...nu m-am dus.a trebuit a plec la vapor prin decembrie la urgenta fiind niste probleme pe vaporul care sunt eu.Si de aici incepe distractia.sa culcat cu doctorul ala de 50 de ani ea avand 24 doar pt a ocupa postul de asistenta(din spunsele ei)Nu am inteles niciodata de ce a trebuit sa aibe post acolo ,atata timp cat la noi situatia materiala este mai mult decat decenta,eu castigand foarte bine ca offiter.Pana la urma sa nu va plictisesc prea mult,sa culcat cu el de aprox 4 ori zice ea pt a ocupa postul .pana la urma sa culcat degeaba ca nu a primit post.Eu stiind ca vrea sa se angajeze acolo am fost deacord sa dau si spaga de 3000 de euro doar ca sa intre.deci nu se punea problema sa nu fiu deacord sa inceapa ea munca acolo.am avut un scandal monstru prin ianuarie si februarie.ea atunci avand relatia cu inculpatu.eu am ajuns in genova,intr-un final ne-am impacat si a venit la mine.Totul afost ok..dar am simtit ceva la ea care nu era la fel.A plecat acasa ..saculcat iar cu el tot din spusele ei.Dupa aceea a venit de paste la mine cand am si aflat despre relatia lor prin arhiva de la whatsupp .am prinso cu minciuna..mi*a recunoscut tot.A plecat acasa si nu sa mai dus la spital ..ok..totul a avut o turnura cat de cat ok.Problema e acum ca eu nu pot trece peste chestia asta.I-am oferit tot..absolut tot,am fost langa ea de la liceu pana a terminat facultatea.?nu inteleg cum a putut face asta?cum ?pt un loc de munca?pt independeta ei?avea acces la card ,la cont nu ii lipsea nimic.Acum plange si vrea iertare pt ce a facut cu explicatia ca nu stie ce a fost in capul ei de a facut asta.Eu am incrcat sa zic sa o pot ierta...dar nu pot.Efectiv nu pot.cand ma uit la ea o vad ca se culca cu mosul ala.nu pot efectiv nu pot.Un sfat ceva va rog?Salutari si numai bine
lucius6
Postat pe 13 Septembrie 2016 03:37
De la: lucius6, la data 2016-09-13 03:37:15Buna ziua,
vin si eu cu aceeasi problema.amm fost inselat de sotie in decursul anului ,mai precis la inceputul anului.Eu am o meserie mai grea,sunt plecat pe vapor ca ofiter.O cunosc pe sotia mea de 7 ani si casatoriti de 2.Totul a fost super,am facut o nunta ca in povesti.............................................................................


Mor de rasssssssss!! Domnule draga, crezi ca o sa fii tanar toata viata ? Aratand lipsa de respect fata de oamenii maturi, nu dovedesti decat ca esti un om lipsit de caracter si bun simt, dincolo de adulterul comis de sotia ta ! Si domnia ta vei ajunge la varsta maturitatii, cu voia Domnului, ce vei face atunci, cum vei gandi la acel moment ?

Sa revenim la subiect !
Daca as fi in locul domniei tale, as pune punct unei casnicii, in care, tradarea si infidelitatea sunt la ele acasa !Nu exista justificare pentru adulter, in opinia mea ! Nu o pot cataloga pe sotia ta, decat intr-un singur fel, ceea ce nu este avantajos pentru domnia sa !

Sfat ? Ti l-am dat mai sus, nu pot ridica in slavi o casnicie murdara ! Viata voastra este numai a voastra, infidelitatile au loc in ambele tabere, nu este nimic senzational, dar nici normal, casatoria si-a pierdut, de mult timp, importanta in fata tinerilor din ziua de astazi, si nu numai, nu se mai respecta nimic ! Nu vei putea trece peste infidelitatea sotiei, barbatii nu pot trece peste asa ceva, chiar daca ei sunt primii care insala , si o fac fara vreo mustrare de constiinta ! Fam,ilia voastra este distrusa, indiferent de nivelul bunastarii prezentata de domnia ta!!Nu cred in reabilitarea desfranatilor !
kudika_15804
Postat pe 13 Septembrie 2016 07:26
De cand se face facultate pentru a ajunge asistenta medicala ? Si....domnule ofiter, nu crezi ca ai ceva lacune in ce priveste scrierea in limba romana ?
In rest, toata povestea voastra e taganie cu ciucuri. Next.
Rotty_
Postat pe 13 Septembrie 2016 08:12
trecerea peste aceasta tradare este imposibila. si eu am trecut prin asta, fiind inselata doar verbal de catre sotul meu, adica, l-am prins vorbind pe chat cu o tipa, dezvaluindu-i acesteia starile lui sufletesti si dorinta de a o cunoaste. am trecut cu greu peste aceasta, pentru ca il iubeam mult si aveam incredere in el. dar m-am gandit ca este doar o ratacire si nu se va mai intampla. la 2 ani dupa acest incident, cand ranile se vindecasera putin, s-a intamplat din nou, de data aceasta cu intalnire pe bune, din nou, am incercat sa ii gasesc scuze si, din rasputeri, sa pot merge mai departe. au trecut alti 2 ani , dar , desi il iubesc, nu mai pot avea incredere in el si, gandul ca, intr-o zi s-ar putea intampla din nou, poate mai grav, ma chinuie mereu. nu vreau sa te descurajez, mi-as dori din tot sufletul , sa o poti ierta si sa mergeti mai departe fericiti, insa, pe ei, cei ce inseala, daca ii ierti o data, vor insela din nou. aici vreau sa precizez ca eu sunt la a doua casatorie si ce am patit cu actualul, s-a intamplat si cu primul. m-am intrebat ca si tine, de ce?, sau m-am gandit ca poate eu am vreo vina, dar nu este asa. sunt oameni carora daca le arati iubire si respect, inseala. si o vor face ori de cate ori au ocazia. eu iti doresc multa liniste sufletesca, pentru ca stiu foarte bine ce e acum in sufletul tau si multa putere pentru a trece peste aceasta trauma.
spectra28
Postat pe 22 Septembrie 2016 00:31
Socant, sunt si eu femeie dar asa ceva nu Poti uita si de iertat nu se pune problema. Cum Poti la 24 de ani sa fii asa tampita si sa te culci cu un batran de 50 pt un post ca asistenta? Daca nu te bazez pe fortele tale propriu atunci dai mita daca intradevar iti permiti ceea ce nu incurajez e un exemplu major. Nu poti sa iti continui viata langa o asa femeie, odata ce te-a inselat a prins gustul desfranarii si o va face din nou, asta nu e iubire nu Poti iubii pe cineva si sa te culci cu altcineva pt un Motiv absurd. Iti doresc mult noroc ca urmatoarea fata ce va intra in viata ta sa te iubeasca cu adevarat.
kudika_979668
Postat pe 2 Octombrie 2016 11:31
Poate daca era vorba despre o aventura de o nopate, mai puteam aduce argumente. Asta luand in calcul si faptul ca tu esti mult timp plecat si eu nu prea cred in relatii la distanta. Insa sa faci sex cu un tip de 2 ori mai in varsta pentru un ipotetic post de asistenta, asta denota faptul ca sotia ta se plictisea grav sau ii plac batranii.
kudika_1019561
Postat pe 21 Octombrie 2016 15:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cea mai buna prietena 9 De la: awesome 1 Iunie 2014 10:23
Singur dar intr-o relatie 8 De la: Mike_Dex 17 August 2014 13:54
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 4 De la: scorpyoW 22 Iunie 2009 12:05
Huh :)) ... sunt prea geloasaa ? :| 25 De la: yumalai 17 Februarie 2010 07:03
nush c s mai fc...help!!!! 34 De la: alexutza_yoyo 21 Octombrie 2013 10:58