Setari Cookie-uri

O lectie de viata

Buna seara,sunt Claudia am 44 ani sunt casatorita de 25 ani,am o fata superba de 19 ani am sa incerc sa spun povestea vietii mele din prisma mea.M-am casatorit in facultate in anul 2 cu un coleg eram de acceasi varsta , el era foarte posesiv si gelos atunci credeam ca ma iubeste mult si de aceea se poarta asa, nu prea aveam voie la cursuri si altele nici prieteni intr-un cuvant .am sa fiu foarte sincera si va rog si pe voi sa nu ma menajati pentru a invata cineva din experientele mele.am gresit,mult in viata si acum vreau sa imi asum oarecum totul .ne-am casatorit ,parinti mei ne-au tinut in facultate pentru ca ai lui nu au fost de acord cu casatoria iar el insista prea mult ,ai mei vroiau si ei si eu il iubeam asa a fost sa fie.Au trcut sase ani am nascut-o pe ANDREEA , eu nu am lucrat niciodata la un seviciu pt c nu aveam voie numai curvele mergeau la servicii mai faceam diferite afaceri impreuna doar atat aveam voie.prima greseala,asa o vad acum cand avea Andreea 1,7 luni a plecat in Israel in constructii pentru a ne lua o casa a noastra,a muncit vreo 3 ani am luat un apartament dar cand s-a intors acasa sora mea ne-a atras intr-o afacere in timp am pierdut tot ,a fost si alegerea lui ,am ramas la ai mei .sincer si el s-a chinuit mult si eu am crescut-o singura racea tot timpul si eu usor incepusem sa iau tratament de inima ,facusem si o biopsie era greu dar cel mai greu el incepuse sa consume alcool.au trecut anii cu bune si rele dar cel mai dureros atunci se iscase o discutie cand a venit din Israel ca el se indragostise de nepoata mea niciodata nu a confirmat sai infirmat a plecat 6 luni de acasa si eu am bagat divortul binenteles ca a inceput sa planga ca el ne iubeste familia prietenii ca este tatal fetei etc am incheiat divortul dar sufletul meu incepuse sa moara.au trecut anii el nu prea se implica in cresterea copilului decat muncea si aducea banii ,dupa ora 16 isi bea berile si asta era ,nu prea ieseam,nu mergeam in concedii,decat o data cand ma ducea el mama vara ca era la timisoara pretinzand ca asa strange mai multi banii asa auzise el de la altii,sa ramana fara noi eu parca eram tampita nu stiu ce era in mintea meaof doamne acum cand va scriu imi dau seama cat de tampita am fost.Cand a facut fata vreo 10 ani a plecat pe tir in comunitate binenteles ca eu nu aveam voie la serviciu,am stat cu copilul, Andreea invata foarte bine si acum m-am ocupat de ea este la cel mai bun liceu din oras in clasa a 11 a a luat premiu.Nu il vedeam un barbat rau,el poza ca ne iubeste pentru noi se chinuie am inceput o casa care si acum este de rosu,traiam mai bine si eu ma consider de vina asta ma apasa el bea din ce in ce mai mult de ce nu l-am oprit la timp acasa de ce nu l-am ajutat cand trebuia.au trcut 24 ani fara suferinte mari dar acum in ultimul an parca facem parte din cea mai proasta telenuvela exact cand copilul este cu bacalaureat ,apoi urmeaza facultatea.TOTUL a inceput cand el dupa 6 luni nu vroia sa vina acasa eu incepusem sa imi pun intrebari,a sunat intr-o seara spunand sa bag divort ca eu il fac betiv si il dau dracu ,ca se duce la ai lui,eu am crezut ca el spune la nervi,dar asa a facut s-a dus la ai lui a stat o luna dar nu a venit sa vada fata deloc ,ne certam la telefoane si atat,a plecat inapoi pe tir spunand ca data viitoare vine acasa eu ce puteam face?Toata viata mi-o dedicasem lui si andreei ,eu inainte eram o persoana tare acum cand familia mea se ducea de rapa sufeream nu mai dormeam nu imi venea sa cred,imi vorbea urat foarte urat,ma injura groaznic nici un respect si eu parca mai mult il iubeam .cu timpul am aflat ca vb la telefon cu o italianca la telefoane ,el as zicea ca o iubeste ca e indragostit,a doua zi ca nu isi pierde el familia pt aia si asa au mai trecut cateva luni a intervenit un coleg sa nu-i reprosez nimic ca el vine acasa ,venea si majoratu fetei ,a venit eu nu am zis nimic sa fiu o doamna l-am tratat ca pe print primele 3 zile a fost ok pe urma se vedea ca nu isi gaseste locul cred ca vb la telefon,alcoolul era in fiecare seara ba intr-o zi mi-a tras una de mi-a spart gura curgand sange si tot el tipa ca sunt nesimtita ca imi curge sange spunind unei prietene ca a adat ca am dat mesaje italiencei urate.el juca teatrul eu eram in lumea mea imi era frica sa vad adevarul dar il simteam.binenteles ca nu a asteptat majoratul fetei nu mai avea rabdare si a plecat cu 2 zile cautand motiv ca il da afara.am vorbit vreo 2 luni la telefon pe urma deodata imi spune ce credeai ca sunt doar telefoane eu traiesc cu italianca de un an,ca te iubesc si pe tine si pe ea ,ca ea este o femeie bunacare nu se supara ca sta si cu mine!da cititi bine ca el are 2 neveste ne jignea si pe mine si pe fata foarte urat ,mesaje ingrozitoare si multe altele.ca eu nu l-am iubit si multe altele.i-am gasit nr ei de tel si am vazut-o pe whatsapp surpriza era o femeie de 48 ani urata cu adevarat nu am de ce sa va mint plina de bube foarte slaba ridata care nu a avut familie niciodata ,ea alearga 4 ore pe zi si bicicleta e sportiva os si piele va jur ,o vede o data sau de doua ori pe luna asta e dar o iubeste beat noaptea asta imi spunea a trimis poze fetei arata a travestit rudelor toti rad e el,colegi de serviciu ai lui nieni nu intelege,poate nu sunt modesta dar eu sunt o femeie frumoasa nu imi dai 40 ani eram mai grasuta dar am slabit mult datorita suparari macar cu atata m-am ales arat mai bine ca la 30 ani,acum am grija de mine .azi ne suna ca el nu isi pierde familia maine spune ca el de femeia aia nu se lasa niciodata AM INCEPUT SA MA SATUR mi-am gasi serviciu de o saptamana la banca ca ofiter de credit incerc sa imi pun ordine in viata imi pare rau de el femeia aia cat este de urata nu vrea o relatie cu el a fost libera o viata totii ii spun dar el va ajunge rau si sufar dar ce pot sa fac decat sa imi vad de viata mea si a copilului meu acum are nevoie de mine ,el da mesaje ca acum de craciu vine acsa sa ma omoare ca am servici si mi-am gasit pe altulceea ce nu este adevarat,foarte greu accept si gandul la o alta viata parca anul asta l-am iubit cel mai mult.totii imi zic ca alcoolul este de vina ca a inebunit nu stiu cum se termina dar poate in decembrie cand vine bagam divortul la notar dar e prea las vrea liber dar pe urma sa se intoarca la roata de rezerva.sunt mult mai multe implica copilul nu-l impresioneaza suferinta ei in sensul ca o jigneste si pe ea ma doare mult cat se poate schimba omul si sunt mult mai multe lucruri urate din respect imi povestea ce ii face persoana respectiva este normal?sper sa se termine cosmarul asta odata doamne ajuta!

Postat pe 29 Octombrie 2016 21:54
Scuze de greseli,dar am scris repede si nici nu am mai controlat
Panait_Claudia_1
Postat pe 29 Octombrie 2016 22:00
Draga mea, din mesajul tau nu inteleg un lucru: spui ca ai terminat o facultate, cum Dumnezeu ai putut fi asa de oarba? Doara n-ai crescut in varf de munte, fara radio, Tv sau ziare. Oricat de mare ar fi fost iubirea ta pentru el, trebuia sa-l dai dracu pentru un asemenea comportament, nu sa stai 20 de ani langa un dezaxat. Pana la urma asta este. Un debusolat, un om care a pierdut contactul cu realitatea. Suntem in sec.21, femeia nu sta la coada cratitei si la sters pruncii la nas.Eu l-as trimite cu flori si bagaje la italianca lui, fara cale de intoarcere. Sa stii un lucru: ca toate promisiunile pe care le face sunt vorbe goale, naravul din fire n-are lecuire.
Succes!
kudika346276
Postat pe 6 Noiembrie 2016 10:14
Buna! Imi cer scuze, dar sunteți o proastã, cã va-ți irosit tinerețea, cei mai frumoși ani din viațã cu un mãgar, el nici nu pot sã-l numesc bãrbat. Nici nu vã închipuiți ce înseamnã și cum e, când un bãrbat își iubește soția. Încã mai aveți timp sã vã schimbați viața, dar trebuie sã rupeți orice legãturã cu acest tip bolnav și sã începeți o viațã nouã! Mult succes și tãrie de caracter!
valentinca
Postat pe 6 Noiembrie 2016 10:15
atat cat te respecti tu pe tine asa te respecta si el,adica deloc.
krizantema
Postat pe 6 Noiembrie 2016 11:13
ia-ti un avocat bun si divorteaza. asigura-te ca sunt dovezi a ceea ce a spus si facut, sa rezulte ca e vina lui. nu ceda la nimic, nici santaj, nici vorbe dulci. cere cat mai mult din bunurile comune. cere ordin de restrictie in momentul in care bagi divortul.
pari sa nu stii ce vrei! dar el nu se va schimba. atata timp cat te poti intretine si ai copilul de partea ta, nu inteleg de ce eziti! crezi ca fiicei tale ii face bine atmosfera asta? poate sa faca si ea alegeri gresite si sa nu reactioneze, pentru ca asa vede la tine.
healthy011301
Postat pe 6 Noiembrie 2016 13:07
Draga mea, tu acum realizezi ce se întâmplã intr-adevar cu viata ta dar îti este greu sa renunti în sinea ta. Ai scris aici pe forum pentru a avea puterea de a încheia acest mariaj, pentru a avea sentimentul cã nu faci greșit ceea ce vrei sa faci. E ușor pentru noi toți sã îti spunem cã da asta e bine asta e rãu..sa judecam. Tu ai trãit, TU ai simțit, TU ai trecut peste toate problemele! Ești o femeie puternicã, ai crescut un copil de una singurã...nu conteazã ca el a trimis banu, nu doar asta era datoria lui! Eu am avut o copilãrie de genul asta sau mai rãu,am crescut, încerc sã imi întemeiez o familie dar ma urmãresc lucrurile din viața mea de copil, am ajuns sa îmi judec mama la un moment dat! De ce nu a plecat, de ce m-a lãsat sã trec prin toate astea! Nu a fost vina ei..a încercat din toate puterile ei sa pãstreze o familie, nu pot sa spun nici ca e bine nici ca e rãu..dar dupã 30 de ani ea nu e fericitã și asta mã doare cel mai tare! Nu încerc sã te fac sa te simți mai rãu dar anii au trecut și copilul tãu are nevoie de tine! E momentul în care ea trebuie sã aleagã ce o sa facã pe viitor, trebuie sa îi arãti ca oricât de grea este viata trebuie sa o trãim pana la ultima secundã! Ea știe cã ești puternicã și o femeie extraordinara. Învațã cã dacã tu nu ești fericita cu tine însuți, nu ai cum sa fi fericitã cu nimeni altcineva. Ce o sa se aleagã de el e treaba lui, el a ales pentru el. Tu alege pentru tine, nu știi cât mai poți sã te bucuri de viata de tot ce te înconjoarã.. Trãiește pentru tine ca nimeni nu trãiește pentru tine! E crud dar asta este adevãrul.si când o sã îl vezi la divort sa razi și sã te gândești cã din ziua ãia o sa zâmbești mereu ca ești liberã!
Costea_Diana_1
Postat pe 6 Noiembrie 2016 14:19
Draga mea, tu acum realizezi ce se întâmplã intr-adevar cu viata ta dar îti este greu sa renunti în sinea ta. Ai scris aici pe forum pentru a avea puterea de a încheia acest mariaj, pentru a avea sentimentul cã nu faci greșit ceea ce vrei sa faci. E ușor pentru noi toți sã îti spunem cã da asta e bine asta e rãu..sa judecam. Tu ai trãit, TU ai simțit, TU ai trecut peste toate problemele! Ești o femeie puternicã, ai crescut un copil de una singurã...nu conteazã ca el a trimis banu, nu doar asta era datoria lui! Eu am avut o copilãrie de genul asta sau mai rãu,am crescut, încerc sã imi întemeiez o familie dar ma urmãresc lucrurile din viața mea de copil, am ajuns sa îmi judec mama la un moment dat! De ce nu a plecat, de ce m-a lãsat sã trec prin toate astea! Nu a fost vina ei..a încercat din toate puterile ei sa pãstreze o familie, nu pot sa spun nici ca e bine nici ca e rãu..dar dupã 30 de ani ea nu e fericitã și asta mã doare cel mai tare! Nu încerc sã te fac sa te simți mai rãu dar anii au trecut și copilul tãu are nevoie de tine! E momentul în care ea trebuie sã aleagã ce o sa facã pe viitor, trebuie sa îi arãti ca oricât de grea este viata trebuie sa o trãim pana la ultima secundã! Ea știe cã ești puternicã și o femeie extraordinara. Învațã cã dacã tu nu ești fericita cu tine însuți, nu ai cum sa fi fericitã cu nimeni altcineva. Ce o sa se aleagã de el e treaba lui, el a ales pentru el. Tu alege pentru tine, nu știi cât mai poți sã te bucuri de viata de tot ce te înconjoarã.. Trãiește pentru tine ca nimeni nu trãiește pentru tine! E crud dar asta este adevãrul.si când o sã îl vezi la divort sa razi și sã te gândești cã din ziua ãia o sa zâmbești mereu ca ești liberã!
Costea_Diana_1
Postat pe 6 Noiembrie 2016 14:19
De la: , la data 2016-10-29 21:54:00Buna seara,sunt Claudia am 44 ani sunt casatorita de 25 ani,am o fata superba de 19 ani am sa incerc sa spun povestea vietii mele din prisma mea.M-am casatorit in facultate in anul 2 cu un coleg eram de acceasi varsta , ...............................................................................


De-abia acum ai realizat langa ce tip de barbat traiesti? Nu te inteleg! Lamentarile nu isi au rostul! Reconstruieste-ti viata! Femeia, care stie sa isi faca ordine in viata este o femeie stapan ape ea insasi, care nu va accepta niciodata jugul barbatului! Familia reprezinta cu totul altcev, decat in ce o transforma barbatii zilelor de astazi!Tu ai partea ta de vina, nu incerca sa iti discreditezi sotul, caci tu ai permis sa se intample toate acestea!
kudika_15804
Postat pe 7 Noiembrie 2016 07:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Altul..nu-i ca FOSTUL... 32 De la: marinelarobu 28 Aprilie 2009 21:34
Cum sa depasesc fosta relatie? 99 De la: kudika_18248 22 Februarie 2013 19:51
VA ROG MULT AM NEVOIE DE O PARERE DIN PARTEA TUTUROR! VA MULTUMESC 29 De la: _Cryssa_ 20 Martie 2011 21:46
Ce se intampla cu barbatii si femeile din ziua de azi? Nu am avansat nici macar un pic? 49 De la: verraa 17 Aprilie 2011 07:06
Despre libertate , libertati sau despre adevaratele noastre nevoi 3 De la: Consy 19 Ianuarie 2010 22:01