Setari Cookie-uri

Prieteni cu beneficii

Buna seara! Au trecut cativa ani de cand nu am mai intrat pe acest site, dar acum vreau sa impartasesc cu voi una dintre experientele mele! Acum 6 luni am iesit la un suc cu un baiat de varsta mea care m-a abordat pe instagram. Baiatul este student la Drept si dintr-o pura coincidenta este fiul unuia dintre profesorii mei de la facultate.Este foarte rasfatat si se crede suficient de important incat sa-si poata permite orice. M-am indragostit de el din primul moment in care l-am vazut, este extrem de frumos si tocmai din acest motiv hotarasem sa ies cu el in seara respectiva. A doua zi dupa intalnire mi-a trimis un mesaj in care ma intreba daca sunt singura acasa ca ar fi vrut sa vina la mine. Intentia lui imi era destul de clara din moment ce el spusese concret ca nu cauta o relatie serioasa. Am refuzat orice fel de aventura si brusc el a intrerupt legatura cu mine. Acum ne-am reintalnit intamplator, a fost destul de rece spunand chiar ca nu mai avea numarul meu de telefon, dar ar fi vrut totusi sa se intample ceva intre noi. Nu l-am putut uita si pe moment ma tenteaza ideea de a avea o aventura cu el, desi stiu ca as avea de suferit la final.
Sasha_Criss
Postat pe 4 Decembrie 2016 20:26
Presupun ca ai totusi o minima experienta cu perteneri de relatie. Daca tipul vrea o aventura fara obligatii, macar ar trebui sa aiba putin tact si sa lase aroganta la o limita minima. Poate chestiile astea merg la multe fete, printre care ai fi si tu dar nu la toate si dupa cum il descrii, ai fi doar un accesoriu de moment. Poate ca atitudinea lui te-a atras dar sincer, cred ca mai tarziu ai sa regreti. Cel putin alege un baiat mai gentil :) . Si eu am avut o chestie cu femeile mai varstnice decat mine, am invatat lectia si viata a continuat cu o experienta in plus. Depinde doar de caracterul tau cum abordezi situatiile..
Darius_
Postat pe 6 Decembrie 2016 05:28
De la: Sasha_Criss, la data 2016-12-04 20:26:32Buna seara! Au trecut cativa ani de cand nu am mai intrat pe acest site, dar acum vreau sa impartasesc cu voi una dintre experientele mele! Acum 6 luni am iesit la un suc cu un baiat de varsta mea care m-a abordat pe instagram. Baiatul este student la Drept si dintr-o pura coincidenta este fiul unuia dintre profesorii mei de la facultate.Este foarte rasfatat si se crede suficient de important incat sa-si poata permite orice. M-am indragostit de el din primul moment in care l-am vazut, este extrem de frumos si tocmai din acest motiv hotarasem sa ies cu el in seara respectiva. A doua zi dupa intalnire mi-a trimis un mesaj in care ma intreba daca sunt singura acasa ca ar fi vrut sa vina la mine. Intentia lui imi era destul de clara din moment ce el spusese concret ca nu cauta o relatie serioasa. Am refuzat orice fel de aventura si brusc el a intrerupt legatura cu mine. Acum ne-am reintalnit intamplator, a fost destul de rece spunand chiar ca nu mai avea numarul meu de telefon, dar ar fi vrut totusi sa se intample ceva intre noi. Nu l-am putut uita si pe moment ma tenteaza ideea de a avea o aventura cu el, desi stiu ca as avea de suferit la final.



Draga mea, nu fi irationala, lasa aventurile celor, care traiesc numai asa ceva!De ce vrei sa suferi? Pentru cine? Pentru un destrabalat? Stiu ca esti o tanara responsabila, nu ii face pe plac acelui tanar, cauta-ti un partener loial si fidel, nu un aventurier!Nu sunt convinsa ca vei gasi un asemenea barbat, dar poti insista, sper sa reusesti! Nu iti deteriora l;inistea sufleteasca pentru un barbat, care doreste, numai trupul tau!
kudika_15804
Postat pe 6 Decembrie 2016 07:15
De la: kudika_15804, la data 2016-12-06 07:15:45
De la: Sasha_Criss, la data 2016-12-04 20:26:32Buna seara! Au trecut cativa ani de cand nu am mai intrat pe acest site, dar acum vreau sa impartasesc cu voi una dintre experientele mele! Acum 6 luni am iesit la un suc cu un baiat de varsta mea care m-a abordat pe instagram. Baiatul este student la Drept si dintr-o pura coincidenta este fiul unuia dintre profesorii mei de la facultate.Este foarte rasfatat si se crede suficient de important incat sa-si poata permite orice. M-am indragostit de el din primul moment in care l-am vazut, este extrem de frumos si tocmai din acest motiv hotarasem sa ies cu el in seara respectiva. A doua zi dupa intalnire mi-a trimis un mesaj in care ma intreba daca sunt singura acasa ca ar fi vrut sa vina la mine. Intentia lui imi era destul de clara din moment ce el spusese concret ca nu cauta o relatie serioasa. Am refuzat orice fel de aventura si brusc el a intrerupt legatura cu mine. Acum ne-am reintalnit intamplator, a fost destul de rece spunand chiar ca nu mai avea numarul meu de telefon, dar ar fi vrut totusi sa se intample ceva intre noi. Nu l-am putut uita si pe moment ma tenteaza ideea de a avea o aventura cu el, desi stiu ca as avea de suferit la final.



Draga mea, nu fi irationala, lasa aventurile celor, care traiesc numai asa ceva!De ce vrei sa suferi? Pentru cine? Pentru un destrabalat? Stiu ca esti o tanara responsabila, nu ii face pe plac acelui tanar, cauta-ti un partener loial si fidel, nu un aventurier!Nu sunt convinsa ca vei gasi un asemenea barbat, dar poti insista, sper sa reusesti! Nu iti deteriora l;inistea sufleteasca pentru un barbat, care doreste, numai trupul tau!




Si eu am aceeasi parere despre el.Sper sa fie doar o atractie de moment. De cele mai multe ori rationamentul invinge in cazul meu si sper sa se intample si de data asta. Aveti dreptate, ca de fiecare data.
Sasha_Criss
Postat pe 6 Decembrie 2016 21:30
De la: Darius_, la data 2016-12-06 05:28:10Presupun ca ai totusi o minima experienta cu perteneri de relatie. Daca tipul vrea o aventura fara obligatii, macar ar trebui sa aiba putin tact si sa lase aroganta la o limita minima. Poate chestiile astea merg la multe fete, printre care ai fi si tu dar nu la toate si dupa cum il descrii, ai fi doar un accesoriu de moment. Poate ca atitudinea lui te-a atras dar sincer, cred ca mai tarziu ai sa regreti. Cel putin alege un baiat mai gentil :) . Si eu am avut o chestie cu femeile mai varstnice decat mine, am invatat lectia si viata a continuat cu o experienta in plus. Depinde doar de caracterul tau cum abordezi situatiile..


Experienta nu as putea spune ca am. Am avut un singur prieten pana acum, sunt destul de pretentioasa si imi ia mult timp pana ma indragostesc de cineva. Pacat ca m-am indragostit tocmai de cineva care nu merita, cu siguranta ar fi fost alti baieti care m-ar fi meritat, dar spre care nu mi-am indreptat atentia. Se pare ca nu are tact si niciun gram de bun simt. Normal ca nu imi doresc langa mine un astfel de om, doar ca e o nebunie de moment si sper sa imi treaca cat mai repede.
Sasha_Criss
Postat pe 6 Decembrie 2016 21:34
De la: Sasha_Criss, la data 2016-12-06 21:30:48
Si eu am aceeasi parere despre el.Sper sa fie doar o atractie de moment. De cele mai multe ori rationamentul invinge in cazul meu si sper sa se intample si de data asta. Aveti dreptate, ca de fiecare data.



Daca ai aceeasi parere, nu-ti pierde timpul pretios, cu oameni fara valoare! Esti fata inteleapta, alegerile tale te vor diferentia de celelalte tinere, care se arunca in haul aventurilor, alaturi de niste barbati mediocri!
kudika_15804
Postat pe 7 Decembrie 2016 07:25
nu accepti din orgoliu, nu din frica de a fi ranita.
e ideea preconceputa ca daca faci asta esti mai putin femeie, mai putin om. ceea ce e gresit.
cred ca asta e principalul tau conflict intern.
ideea e ca trebuie sa stii cine esti, sa iti stii identitatea.
daca tu zici ca esti cineva care nu concepe sa inceapa o relatie direct cu sex, e alegerea ta.

logic vorbind , cu cat faci sex mai repede cu o persoana cu atat stii mai multe despre ea, si poti lua o decizie pe termen lung.

lucrurile sunt mereu volatile intre oameni, atractia nu e o constanta. totul depinde de informatia pe care o scoti de la celalalt, nu de butoanele pe care stie sa le apese.
orgoliul > increderea de sine sunt atragatoare da.
atat timp cat le folosesti ca alimentare pentru ceva ce nu are consecinte negative pentru tine, nu vad problema )

eg. nu vad de ce nu ai experimenta cu tipul asta , inveti lucruri despre tine, inveti lucruri despre el, inveti lucruri despre sex, inveti lucruri in general si arzi si niste calorii.

viata e de strans experienta. daca riscurile sunt calculate .. ce te opreste
C4li
Postat pe 7 Decembrie 2016 11:14
De la: C4li, la data 2016-12-07 11:14:14nu accepti din orgoliu, nu din frica de a fi ranita.
e ideea preconceputa ca daca faci asta esti mai putin femeie, mai putin om. ceea ce e gresit.
cred ca asta e principalul tau conflict intern.
ideea e ca trebuie sa stii cine esti, sa iti stii identitatea.
daca tu zici ca esti cineva care nu concepe sa inceapa o relatie direct cu sex, e alegerea ta.

logic vorbind , cu cat faci sex mai repede cu o persoana cu atat stii mai multe despre ea, si poti lua o decizie pe termen lung.

lucrurile sunt mereu volatile intre oameni, atractia nu e o constanta. totul depinde de informatia pe care o scoti de la celalalt, nu de butoanele pe care stie sa le apese.
orgoliul > increderea de sine sunt atragatoare da.
atat timp cat le folosesti ca alimentare pentru ceva ce nu are consecinte negative pentru tine, nu vad problema )

eg. nu vad de ce nu ai experimenta cu tipul asta , inveti lucruri despre tine, inveti lucruri despre el, inveti lucruri despre sex, inveti lucruri in general si arzi si niste calorii.

viata e de strans experienta. daca riscurile sunt calculate .. ce te opreste




Multumesc pentru parere! nu am nevoie sa ard calorii si nu cred ca as avea nimic de invatat, ba din contra probabil mi-as pierde demnitatea in fata lui. Pe moment poate as fi incantata de nebunia specifica varstei...dar ce se va intampla dupa ce vor trece cateva zile de dupa...in care sigur el nu ma va mai cauta. Imi va fi extrem de greu sa-l uit si el in mod sigur va intrerupe legatura cu mine de a doua zi.
Sasha_Criss
Postat pe 7 Decembrie 2016 18:33
Buna Sasha,

Demnitatea nu ai cum sa ti-o pierzi in nici un fel, demnitatea ta este data de nivelul tau de incredere in sine nu ca faci sex odata cu un baiat ...
Gandeste-te, daca el chiar ar fi vrut o relatie dar dupa sex va dati seama ca nu va potriviti sexual (lucru care este cel mai important lucru intr-o relatie) atunci tu ti-ai pierde demnitatea la fel cum ti-ai pierde-o dintr-un sex cu un tip care vrea doar asta de la tine ? nu cred ...
In acelasi timp, sfatul meu este ca daca un barbat vrea doar sex de la tine(orice barbat vrea asta de tine/orice femeie), acel barbat nu ar trebuii sa te intereseze pe tine, chestia ca tu ai suferi dupa o partida de sex cu acest baiat este dea dreptul nasol, adica baiatul asta nu te vrea ... si tu sa il doresti pe el ?

Sfatul meu : uite-te in jurul tau si vezi ce baiat se baga in seama cu tine mai mult si incearca sa deschizi o relatie cu el
Lucian_Stefan_Radulescu_1
Postat pe 8 Decembrie 2016 15:41
De la: Lucian_Stefan_Radulescu_1, la data 2016-12-08 15:41:37Buna Sasha,

Demnitatea nu ai cum sa ti-o pierzi in nici un fel, demnitatea ta este data de nivelul tau de incredere in sine nu ca faci sex odata cu un baiat ...
Gandeste-te, daca el chiar ar fi vrut o relatie dar dupa sex va dati seama ca nu va potriviti sexual (lucru care este cel mai important lucru intr-o relatie) atunci tu ti-ai pierde demnitatea la fel cum ti-ai pierde-o dintr-un sex cu un tip care vrea doar asta de la tine ? nu cred ...
In acelasi timp, sfatul meu este ca daca un barbat vrea doar sex de la tine(orice barbat vrea asta de tine/orice femeie), acel barbat nu ar trebuii sa te intereseze pe tine, chestia ca tu ai suferi dupa o partida de sex cu acest baiat este dea dreptul nasol, adica baiatul asta nu te vrea ... si tu sa il doresti pe el ?

Sfatul meu : uite-te in jurul tau si vezi ce baiat se baga in seama cu tine mai mult si incearca sa deschizi o relatie cu el


Ma uit in jurul meu dar se pare ca momentan nu ma atrage nimeni. mereu am fost atrasa de baietii rai (opusul meu) si i-am ignorat pe cei care m-ar fi pretuit.
Sasha_Criss
Postat pe 8 Decembrie 2016 19:13
De la: Sasha_Criss, la data 2016-12-08 19:13:31
Ma uit in jurul meu dar se pare ca momentan nu ma atrage nimeni. mereu am fost atrasa de baietii rai (opusul meu) si i-am ignorat pe cei care m-ar fi pretuit.



Il vei intalni pe cel destinat tie, la momentul potrivit! Criss, nu strica orzul pe gaste!
kudika_15804
Postat pe 9 Decembrie 2016 07:27
Onestitatea fațã de tine e o cheie importantã. Meritã sã faci ceea ce simți.
Dacã va fi un pret emoțional pe care îl plãtești e costul curiozitãții tale

Iar dacã o sã plângi așa va fi dar de murit nu vei muri.
Fii atentã la faz în care se aflã celalatã persoanã. Sincronicitatea e una din reperele care sunt clasificate sum egida norocului.

Si oamenii se schimbã cu timpul
unii intenționat sau accidental devin mai înțelepți.
O variantã a realitãții dintre voi poate fi cea doritã de tine.

Baftã
Tristan
Postat pe 3 Ianuarie 2017 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RELATIE DE 5 ANI 3 De la: kitty_krieger 16 Mai 2010 14:52
iubesc prea mult 63 De la: FAT__FRUMOSSS___ 8 Februarie 2012 10:59
Singura de Craciun 53 De la: gigi_oprea 30 Ianuarie 2011 00:29
Declaratia ta..... 5 De la: mihablonda 4 Mai 2010 23:42
Iubirea adevarata invinge chiar si boala ? 12 De la: irina2002 3 Iulie 2010 09:46