Setari Cookie-uri

M-a inselat sotia.Ce sa fac?

Buna ziua. Sunt Florin am 38 de ani si sotia 32.Suntem impreuna de 17 ani si casatoriti de 9.Avem impreuna 2 baieti de 9 si repectiv 4 ani.Am dus o viata nu chiar pe roze,am avut si certuri si impacari si distractii, dar per ansamblu o viata decenta.Imi iubesc sotia si stiu ca ma iubeste si ea.Am fost un cuplu cat de cat fericit dar.. m-a inselat.Eu nu am inselat-o niciodata.O parte din vina cred ca o port si eu pentru ca nu i-am aratat cat de mult o apreciez si o iubesc decat in ipostaze intime si nici o discutie mai serioasa nu am purtat in legatura cu problemele noastre eu avand si ejaculare precoce pe care am rezolvat-o dar si anumite seri in care ieseam cu prietenii la o bere si poate ajungeam mai tarziu .Totusi ea a inceput o relatie cu un barbat de 28 de ani,s-au intalnit la un hotel de 5 ori in 5 luni si au facut sex de mai multe ori,ultima data fara prezervativ ceea ce inseamna ca deja avea incredere in el.Am aflat totul cu lux de amanunte acum 2 saptamani si evident de atunci sunt socat,mi-a crescut tensiunea enorm eu avand si 2 operatii la inima de acum un an,am intrat intr-o depresie profunda,am ajuns la cardiolog,psihiatru,etc .Am discutat impreuna si am convenit sa nu divortam dar totusi eu sufar enorm si vad ca si ei ii pare rau,o iubesc si cred ca si ea ma iubeste (o cunosc totusi destul de bine).Mi-a spus ca atunci in momentele alea s-a simtit iubita si apreciata si ca celalalt stia s-o asculte dar ca nu-l iubeste ,a incheiat relatia cu el atunci cand am aflat eu(prin metode mai putin legale)dar oricum cred avea de gand sa incheie din spusele ei.Eu sufar enorm si nu stiu ce putem face sa mai salvam ceva din casnicie,de incredere nu poate fi vorba ca deja tinde spre zero dar totusi o iubesc.Astept ceva sfaturi de la cineva care a trecut prin asta sau de la persoane care au habar cum gandeste o femeie pentru ca eu nemaiavand incerdere in ea cred ca ea creand un precedent asta se va mai intampla pe viitor chiar daca ea spune ca regreta,ma iubeste si nu se va mai intampla.Multumesc.
kudika_1036145
Postat pe 15 Martie 2019 15:11
Salut daca ai rezolvat ceva in aceasta perioada te rog spune mi si mie ma aflu in aceeasi stare pe care ai avut o tu ai depasit momentele grele sunte ti o familie normala acum?multumesc anticipat
kudika_1039520
Postat pe 29 Decembrie 2019 19:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog sa-mi dati si mie un sfat :(( 33 De la: misoginu 15 Februarie 2010 12:25
cum sa stiu sa reactionez? 79 De la: nightangel 14 Martie 2011 15:36
A-ti apela vreodata la TEST DE FIDELITATE? 34 De la: kudika017531 14 Mai 2009 15:42
oare exista leac pentru gelozie? 7 De la: mihablonda 9 Noiembrie 2009 02:20
fericirea nu este nici cu el nici fara... 39 De la: banalulanonim 24 August 2010 12:31