Setari Cookie-uri

romanul este o provocare pentru noi toti. in fata unei tragedii reactionezi altfel. aici ne putem transforma propria tragedie intr-un mod maleabil:D

e greu sa te imaginezi asa si sa poti scrie ..mai departe de tragic...Fire optimista, am scris asa cum as fi vru sa faca toti. Incojura-te de prieteni si din toti cei pe care ii alegi ca prieteni , opreste-ti macar unul k atunci cand te simti singura, sa stii ca cineva e acolo, pentru tine, mereu. Traieste frumos...pentru k viata e si asa grea...sa nu o faci tu si mai grea...Poarta-te cu oamenii asa cum ai vrea sa se poarte ei cu tine... stiu , e greu...Nu fi chibzuit in toate, vei regreta ca nu te-ai urcat in tren sa vzi ceva la care ai visat (un concert cu artistul tau preferat, o locatie p care ai vrut mereu s-o vezi sau locul de la tara unde ai copilarit)dar numai asa vei reusi sa nu regreti viata la care ai avut dreptul sa lucrezi si s-o modelezi in mod unic..va poop. sa aveti parte numai de bine, va ureaza o fata, de 23 de ani, inconjurata de atata lume, buna, rea, prieteni, dusmani..care lupta singura pentru o viata linistita si plina de peripetii. mi-e frica de singuratate..de aceea nu vreau sa cred niciodata ca sunt singura si fac ceva pentru asta, fara sa intreb prea mult si fara sa gandesc prea mult.ma regasesc razand, glumind, oricand, chiar daca inima uneori imi plange, chiardaca uneori nu mai gasesc nici o solutie....castig mereu si incerc sa nu ma invalui in regrete...asa a fost scris sa fie...uneori...sau asa am vrut eu sa fie!

Postat pe 24 Mai 2007 15:22
ei..., Lumea e croita astfel incat oricare din noi suntem, indiferent de cati ne umplu existentele, singuri in fata dramelor, a tragediilor si a fericirilor.Singuri ne nastem si singuri murim.Singuri luptam , iar faptul ca fiecare destin e unic nu face decat sa intelegem ca nimeni din lume nu poate trai in locul nostru tot ce ne e dat...

Postat pe 28 Mai 2007 06:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
frumos 1 De la: ellyidi 24 Mai 2007 11:47
Hop cu romanu! :) 3 De la: joitaalina 27 Octombrie 2007 17:32
Schimbati in soft modul de votare 3 De la: visy 6 Iunie 2007 15:27
dragostea din visul meu 3 De la: ccocolina 4 Septembrie 2007 07:09
VOTUL PT CAP II 7 De la: cryss088 5 Iunie 2007 21:53