Setari Cookie-uri

o continuare a romanului

Trebuia sa lupte cu toate fortele si sa mearga mai departe, doar asa putea sa treaca mai usor peste toate cele intamplate, chiar daca toate lucrurile din apartament ii aduceau in minte numai amintiri placute cu cei dragi alaturi de care nu va mai fi niciodata.
Viata era dura, intradevar, si nu intreaba pe nimeni niciodata, dar Maya este o luptatoare si va lupta cu greutatile vietii pana la sfarsit.O asteapta anii de studentie si apoi isi va face o cariera si va trece peste cele intamplate chiar daca numai ea stie ce e in sufletul ei candva plin de iluzii si vise alaturi de cei dragi.

Se gandi ca viata nu sta pe loc si merge mai departe cu sau fara cei pe care ieri ii avea alaturi.Isi stranse lucrurile mai importante si pleca spre caminul unde urma sa isi petreaca urmatorii ani ai studentiei.Unde isi va face noi prieteni si va cunoaste oameni care oare o vor ajuta sa treaca peste cele intamplate?

Afara ploaia parca plangea cu ea si nu vroia sa plece ca si cum Maya nu stia ce i s-a intamplat si ce lovitura a primit de la incercarile vietii care tocamai atunci cand iti faci cele mai frumoase vise atunci vine sit e loveste.De ce Doamne tocmai acum?De ce Doamne tocmai eu?Intrebari care o chinuiau pe Maya in fiecare secunda in fiecare moment, dar oare toata viata?
onuk21
Postat pe 25 Mai 2007 19:59
dialoguri in roman?chiar nu mai are pe nimeni?....isi suna iubitul...,i se arunca in brate...-Numai pe tine te am,de ce tocmai mie mi se intampla toate astea...isi descarca sufletu,barbatul o stange la piept,ocrotitor,facand-o parca sa simta ca intr-adevar nu e singura, (ceva m ptimist trebuie scris in roman,nu-mi plac tragediile)

Postat pe 25 Mai 2007 23:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
titlu..mai mult decat sugestiv! 1 De la: mihaforever 24 Mai 2007 15:04
Capitolul 3-o varianta mai incitanta 1 De la: mada85 14 Iunie 2007 10:59
cryn 7 De la: Ramon3l 28 Mai 2008 15:27
capitolul 3 3 De la: dellcase2001 9 August 2007 01:44
cred... 4 De la: 18 Ianuarie 2016 21:41