Setari Cookie-uri

vorbind de realitate

Recunosc ca mi- a luat destul timps sa ma hotarasc sa va relatez impresiile mele despre acest roman...sunt sincera cand va spun ca numai dorinta de a nu jigni persoanele care incearca sa faca ceva creativ m-a oprit. Admir intotdeauna oamenii care nu stau degeaba...incearca sa-si urmeze un vis. Sunt, de asemenea, convinsa ca ar trebui sa li se spuna acestor oameni cum sa-si imbunatateasca indeplinirea visului. Pe scurt...ca sa nu va plictisesc intru in subiect...tot timpul mi-am dorit sa fiu scriitor...dar m-am temut ca cei care din intamplare imi citesc creeatiile...sa nu gandeasca cum gandesc eu acum despre acest roman...p e n i b i l. Ma doare ca spun asta nu-mi plac criticile...dar asta e adevarul. Oricat de frumoase sunt cartile gen ..."sandra brown"...gustul lasat de ele e asemenea gustului lasat de un medicament dulce...mie imi provoaca greata acest gust. Desigur, cartea are si cateva parti un strop mai realiste...dar sunt putine. Treziti-va, oamenii nu sunt asa. Le e frica de angajamente, nu-si ingrijesc uneori nici proprii copii...ce sa mai vorbesc de ai altora. Exista femei frumoase si destepte care au soti sub orice fel de critica. Nici vorba de vise. Oricat de placuta pare lectura unor astfel de "intamplari", trezirea la realitate e urata. Eu personal nu cred ca se poate intampla asa acum in aceste vremuri. Iertati-mi duritatea. In copilaria mea am scris niste versuri din care citez acum;
"...decat surasul desuet/mai bine-un adevar si-o drama."
Daca am fost prea dura imi cer iertare...
Camelia Dinu

Postat pe 10 Octombrie 2007 13:20
nu cred ca ai fost dura.... cartea e un pic in afara timpului, atata tot...

Postat pe 21 Octombrie 2007 22:38
multumesc exuviu, de data asta chiar mi-e rusine
tu in cateva cuvinte ai exprimat ceea ce eu am spus in 20 de randuri...

Postat pe 23 Octombrie 2007 19:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
maini vinete si calde 6 De la: kudika421339 15 Noiembrie 2011 13:45
SLABIREA FARA FOAME 1 De la: SlabimSanatos 27 Octombrie 2007 12:44
Variantele 5 De la: kandle 13 Iulie 2007 08:40
iubesc 5 De la: carmen262 24 Octombrie 2007 16:29
banal 4 De la: cryss088 31 Iulie 2007 17:36