Setari Cookie-uri

Povesti de dragoste

:D

Postat pe 19 Octombrie 2007 11:43
Cu toate ca am doar 15 ani il iubesc pe acest baiat cum nu am mai iubit pe nimeni pana acum, si nu cred k as putea trai fara el. De cativa ani tot plang dupa el. Am fost de doua ori impreuna dar nici macar nu ne-am sarutat. Din pacate ne-am despartit....din cauza unor guri rele....dar am ramas ca fratele si sora...dezavlauindu-ne orice secret. Mi-a spus ca tine enorm de mult la mine si ar vrea ca niciodata sa nu ne certam. Peste cateva saptamani, el nestiind ca il iubesc mai mult ca pe un frate, mi-am luat inima in dinti si i-am zis ca il iubesc cum nu am mai iubit pe nimeni. Bineinteles el a fost socat cand a auzit asta si s-a simtit foarte naspa cateva zile, si eu deasemenea. Peste o luna,mi-a spus ca ma iubeste....dar ca nu putem fi impreuna deoarece are o prietena care il iubeste mult, el spunandu-mi ca el nu o iubeste dar nu se poate desparti de ea. Mi-a mai spus ca nu merita dragostea mea pura , ci asta merita alt baiat. I-am zis ca nu e adevarat, ca el e singurul baiat pe care il iubesc. Atunci am inceput sa plang....amandoi ascultand melodia noastra...irreplaceable...am fost foarte tristi....:(

Postat pe 19 Octombrie 2007 11:50
mai, copilule, asta e textul tipic cand cineva nu te vrea si nici nu vrea sa te raneasca.... mai bine il uiti, si fii sigura ca orice iubire, la 15 ani pare eterna.... dar peste vreo 6 ani, o sa imi dai dreptate. numai bine

Postat pe 21 Octombrie 2007 22:35
Mereu s-a jucat cu mine si cu sentimentele mele.Si stiu k m-a iubit in felul lui.M-a iubit in momentele in care ma lovea pentru k mai apoi sa inceapa sa planga si sa fie iertat de la prima lacrima.Am fost impreuna 3 ani.3 ani in care i-am fost alaturi la bine si la greu.El,care i-a invatat pe toti sa se joace cu inima mea ,care a ales sa renunte la mine , la a mai fi noi,k o singura persoana pentru a fi un neleguit...nu credeam k va face asta vreodata.L-am iubit cum nu am iubit pe nimeni in viata asta si nu cred k as putea sa mai iubesc atat de intens,de nebunesc,fara sa gandesc.Sa ma alunge si eu sa alerg dupa el in speranta k m-a va ierta k l-am facut sa greseasca.Da k l-am facut sa greseasca.Pentru k de cate ori ne certam din cauza crizelor lui de gelozie sau de cate ori datea in mine credeam k eu gresesc.Si m-i se sfasia sufletul cand il vedeam k imi intoarce spatele si pleaca.Simteam k ma prabusesc,k nu mai exist fara el.Da stiu k o sa spuneti k si voi ati trecut prin asta insa eu am insistat sa cred in el si in faptul k se va schimba timp de 2 ani si jumatate.2 ani in care am mancat batai nevinovata.Doar pentru faptul k se uita cineva la mine pe strada sau k vreun prieten glumea fara nici o intentie.Dar cine e EL?El care a fost primul.Primul din toate privintele.Care m-a facut sa iubesc ,sa urasc ,sa ma doara , sa plang asa cum plange un copil mic, cu sughituri.M-a facut sa daruiesc dragoste destul de multa incat sa fac lumina la mine in suflet..dragoste de cer senin, de ninsoarea de acasa, de zâmbet de copil, de plâns pe inserate, dragoste de mine si de visare…Si nu l-am rugat decat sa dispara din intunericul de unde a venit si in locul lui sa apara un camp de narcise sa pot sa-mi intind aripile amortite si sa ma vindec de el.Mi-au obosit aripile stranse ...Mi-a obosit lacrima sa tot curga si mi-am pierdut dragostea pe sub durere.Dar gata cu durerea k e urata .Vreau sa scriu ceva frumos k plansul dureros ce l-am plans pentru tine .Si stii u mai bine cine esti ...Pentru mine nu mai esti decat iubire transformata intr-un gand hoinar .Tu care m-ai chemat spre tine…Tu, care ai simtit miros d urme pe suflet, si, murdar si însetat de curatare, ai fugit spre mine..si la început am crezut ca stiu ce fuga ai fugit…am vrut sa cred ca e fuga de vindecare..si am deschis…ca mai aveam un mic loc curat…si plin de lumina cum te vedeam eu cu ochii inchisi…te-am lasat sa îmi patezi cu speranta moarta si acel loc…felicitari..ai reusit…ti-e mai bine acum? nu cred…nici nu cred ca simti ca ai lasat in urma ta o pata…si nu regret ca te-am primit…nu regret nimic…îmi pare rau ca totul e atât de plin acum ca nu mai are nici un altul loc unde sa se mai descarce…si ca nici macar tu nu ai putut lasa totul la mine…îmi pare rau ca vei mai lasa urme si in alt suflet…poate la fel d întristat ca al meu…si orb dupa lumina…si însetat de tine..macar atât as fi vrut sa am numai eu de la tine..sa fi avut eu toata tristetea ta, ca tu nu stii sa o tipi..din tine curge incet…vroiam macar sa te vindec eu…si sa te pierd curat…stiu ca te-a durut se vede in spatele urii din ochii tai de copil pedepsit la colt de viata…si e trist ca oglinda nu iti arata ce urat sclipeste in ochii tai ura…iti arata doar chip de ceara bine sculptat… si esti mândru de el…si orbit de propria frumusete…incearca sa vezi cu sufletul…deschide acum…când inca nu ai pierdut si ultima cheie…deschide sufletul…dar sa nu îl desfaci ca mine…pe tava…cui nu trebuie…ca s-ar putea sa iti planga din nou…si nu as vrea …ca atunci si pata lasata la mine ar plânge…vreau..nu, nu vreau…îmi doresc sa t simt fericit..adevarat de fericit..numai sa ai grija de suflet……si încerc sa te iert…nu îmi cere sa te mint ca te-am iertat acum…dar o sa te iert…o sa te iert cu uitare, cu dor, cu tot c esti…sa te uit cu zâmbetul din prima seara…sa te uit cu prima mângâiere…sa te uit cu atingerea buzelor mele…sa iti dau înapoi cuvântul urat ce l-ai tipat in inima mea …sa iei cu tine tot..si sa îmi lasi o amintire…un cuvânt spus numai mie…un cuvânt sincer din tot ce mi-ai scris si vorbit…dar cel mai sincer cuvânt…chiar daca ar fi doar simpla intrebare:”unde esti?”…stiu ca nu pot sa iti cer adevarul din :”mi-e dor tine…” sau ”miti” …ca stiu ca astea nu erau ale mele…stiu ce vreau sa-mi lasi…mi-am amintit…mi-am amintit clipa când mi-ai zis ca am cei mai frumosi ochi pe care i-ai vazut…mai tii minte? nu, nu cred…dar ai zâmbit cu adevar atunci…stiu ca sunt calica…dar vreau sa am de la tine acea expresie a fetei…acele cuvinte si zâmbetul tau cu mângâierea…atunci da,,..am simtit ca a fost sincer…ce bine ma simt…nu m-ai mintit mereu…atât am vrut sa simt ca o secunda din miliardele petrecute langa tine nu ai murdarit! C fericita sunt…mersi si tie!acum te rog frumos sa pleci…taraste-ti sacul de amintiri de langa mine ca vreau sa vorbesc cu îngerul meu…e suparat p mine…si inchis in dulap…el m-a suparat primul…si merita sa stea acolo..ca se juca fata când l-am întâlnit pe el…si când îngerul meu a inchis ochii…i-am deschis eu pe ai mei si atunci ai intrat tu inauntru…a fost vina lui atunci…si vina mea…si vina ta…si vina tuturor si vina nimanui…nu mai e nici o vina…nu mai e durere, nu mai e dragoste..nu mai e nimic..nici macar gol nu mai e…e plin cu nimic de iarna, de timp, si de miros de verde…e totul in mine…si cred ca e prea mult, de aceea ma misc mai incet…nu te îngrijora…o sa t iert fara sa stii macar…si fara sa iti mai pese…dar o sa simti mai târziu fara sa constientizezi…va sti îngerul tau si iti va spune când dormi cu gândul la ce nu mai stii de mine…atunci când o sa t întrebi daca m-ai vazut vreodata …atunci când o sa simti golul inexplicabil(daca il vei simti vreodata) atunci îngerul tau o sa iti arate ca da, am fost langa tine cat tine o soapta in vânt…dar ca tu erai prea plin de ura …prea obosit si satul ca sa ma poti vedea langa tine…vedeai prin mine…abia atunci….când o umbra de îngrijorare si sete de iertare va aparea pe fata ta…atunci el iti va spune:”te-a iertat, te-a iertat dinainte ca ea sa stie,dinainte ca ea sa te cunoasca, sa te vada, dinainte sa va nasteti erai iertat de ea”si da cred ca te-am iertat deja….mai trebuie sa accept si eu ca te-am iertat… Tot ce stiu acum e ca, in ciuda jocului frumos de cuvinte creat mai sus pentru tine si pentru tot, in pragul apartamentului din Ploiesti, cu foc in privire, ,cand am ales sa plec de langa tine…EU AM PLANS UN PLANS DUREROS.
babymadalusha
Postat pe 8 Noiembrie 2007 15:27
tare trista trebuie sa fii...imi pare rau pentru tine...as vrea sa stiu daca inca mai sunteti impreuna..
olly25
Postat pe 9 Noiembrie 2007 10:10
pt denyse...credema k sa ajungi la iubirea adevarata trebuie sa treci si prin experiente mai neplacute sau unele chiar fff dureroase...depinde de cat de mult pui tu la suflet.Chiar dak l-ai iubit nu te merita sau tu pe el..cine stie,dar o sa vezi si o sa simti knd va veni alesu,credema acum crezi k sa sf lumea,dar nu e asa.Si atunci knd o sa iubesti si o sa fi iubita o sa-ti dai seama k relatiile din trecut au fost doar k sa ai tu mai multa experienta si sa fi mai pregatita pt cel care te va iubi mai mult k viata lui...iti doresc mult noroc si nu te mai distruge sing la fiecre relatie..ok??pooop

Postat pe 20 Noiembrie 2007 10:04
pt babymadalusha am citit ce ai scris,atat de frumos,imi pare rau ca un suflet ca al tau ,a fost lovit nevinovat fiind.Pt mine a fost greu sa inteleg cum o fata accepta o palma de la un baiat......eu n-am primit,dar am inceput sa inteleg in ultimul timp.Chiar mi-a placut f mult ce ai scris,si m-a intristat.numai bine ...in viitor.
cristinasuhaianu
Postat pe 22 Noiembrie 2007 20:54
pt babymadalusha sunt curioasa cati ani ai...lasand drama prin care ai trecut, m-a impresionat exprimarea ta. te-ai gandit sa te apuci de scris? vreau sa iti spun, din proprie experienta, ca toate astea or sa treaca, viata este frumoasa, totul depinde de noi, cum stim sa o inflorim. priveste in viitor cu incredere, nu te lasa coplesita de trecut. acum nu iti imaginezi ca viata poate fi si frumoasa fara EL,te gandesti ca altul ca el nu mai exista, dar daca ai puterea sa uiti ceea ce a fost rau si sa pastrezi doar frumosul, sa stii ca iti va fi mult mai usor.trebuie doar sa mergi inainte in viata si sa stii ca exista si oameni care stiu sa iubesca si frumos! succes!

Postat pe 4 Decembrie 2007 17:40
buna babymadalusha,e frumos ce ai scris....park e totul rupt dintr-o poveste...ai grija d tine p mai departe si nu mai lasa dragostea sa te calce in picioare....Oare mai sunteti impreuna?numai bine

Postat pe 22 August 2008 17:14
Nu...nu mai suntem impreuna.Ne-am despartit acum 2 ani apoape si m-a mai cautat 1 an si jumatate....dar nu mai pot...mi-a facut f mult rau.
babymadalusha
Postat pe 23 August 2008 16:17
Asa gandeam si eu...cum sa stau sa dea cineva in mine....dar cand o traiesti pe pielea ta e altceva.Stiu ca a fost greseala mea ca i-am permis si am continuat relatie...dar asa e cand iubesti.Acum stiu ce am de facut. :)
Va pup pe toate!
babymadalusha
Postat pe 23 August 2008 16:18
Scriu deja...dar nu le-am publicat nicaieri...Am 23 de ani.Multumesc pentru sustinere...e destul de greu...am trait f multe lucruri impreuna..si in ciuda acestui fapt nu pot sa mai fiu cu el..
Asta e.
babymadalusha
Postat pe 23 August 2008 16:20
Multumesc :). Nu ..nu mai suntem impreuna de 2 ani.
babymadalusha
Postat pe 23 August 2008 16:21
da e dureros si eu am vb cu un tip la fel ca cel pe care il descrii, dupa 8 ani in care m-a inselat ,lovit, jignit, are tupeul sa spuna ca eu l-am batut ,eu la-am inselat el a fost un ingeras. a luat banii pe care ii aveam in casa si a plecat,nu asta ma doare, ma doare ca o face el pe victima si pe corectul, m-a tinut 2 ore pe scaun ca la interogatoriu sa recunosc ca am pe cineva, bineinteles el stia ca nu am pe nimeni, a fost groaznic sa fii umilita de un animal, cand vb la tel si ii spun sa-mi aduca banii si lucrurile, spune ca eu sunt datoare, banii astia tre sa-i platesc ca m-a suportat. nu inteleg barbatii care nu se pot desparti frumos , e simplu dragilor spuneti nu mai vreau, atat restul se intelege de la sine fara de ce-uri fetelor nu va lasati purtate in cercu asta vicios: da poate ma iubeste , da si ce daca m-a lovit, asta nu e iubire, mai presus de ei, e demnitatea umana , nu dati exemplu rau copiilor vostri, mama mea a divortat cand aveam 2 ani ,s-a descurcat ,eu sunt jurist,iar fratele meu doctor in medicina,in fine nu asta conteaza, dar o respect ii admir curajul ca nu a stat sa fie batuta si umilita ca nu staqt ca, copii ei sa vada scandal si certuri,avand in vedere ca tata era maior si pe vremea aceea un divort nu se accepta usor nici de partid si nici de societate. fetelor curaj aveti demnitate, nu suntem sclave si nici animale,nu va negati sansa de a intalni un barbat mai bun ,pt ca nu toti sunt la fel. va pup curaj celor care sunt in astfel de situatii.
annye22
Postat pe 28 Octombrie 2008 10:34
mult noroc si bafta pe viitor...
mirelacm
Postat pe 28 Octombrie 2008 12:23
mai iubirica:sa spui la 15 ani lucrurile astea...e nasol rau.ai TOATA viata inainte.vor fi baieti.....nu are rost sa plangi de pe acum pentru unul.si in general,asculta de la mine,care uite-acusica fac 40 ani,sa NU PLANGI NICIODATA pentru vreun baiat.pentru ca ai sa iti dai seama mai tarziu,ca nici unul nu merita.
irinaniculescu
Postat pe 28 Octombrie 2008 22:00
Acum cateva zile mi-a picat in mana jurnalul meu intim...pe care-l aveam de pe la 12 ani asa...Eu am 21 acum.Senzatia pe care am avut-o citindu-l a fost similara cu cea pe care o am acum citind ce scriu fetele astea de 15 ani.E atat de mare diferenta de gandire,...nu-i de crezut.Trezirea,fetelor de 15 ani,ca iubirea asta pe care o aveti voi in cap e apa de ploaie.Adica,e indragosteala adolescentina aducatoare de suferinta,tocmai pt ca nu e iubire adevarata:D
Lasa,ca vine ea si iubirea ;)

Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:31
pff vreau sami spun sh eu povestea....sh sa'mi dati unele sfaturi...dak vrei...deci ...Lam cunoscut in cls a9a..prin o prietena buna de a mea....ne placeam reciproc de la inceputul anului dar nici unu nu a indraznit sa se bage in seama cu celalat...el pt k ma auzea vorbin in baie cu prietenele de actualul prieten de atunci iar eu...nu aveam tupeu..in fine pe 26 2008 ne'a invitat prietena noastra comuna pe aman2 la o cafea....ea stiind k eu il plac sh el ma place....sh asha neam cunoscut....am facut schimb de nr de tel...totu bine sh frumos....apoi seara...primesc msg...era de la el...inima imi batea foarte foarte tare...era cva de genu"Buna seara,Cf draga?"
sh incetu cu incetu....mia spus k ma place de foarte mult timp...sh k dak as vrea sa incercam sa fim impreuna....dak nu am prieten.Eu bineinteles din prima am zis da vreau...sh desi aveam prieten iam spus k nu am....vroiam sa fiu cu el...eram indragostita de el de mai bine de 2 luni...a2a zi ne'am intalnit la scoala...era totu fffff frumos...chiuleam sa stam cat mai mult impreuna...apoi dupaamiaza.ajungeam pe la 2 aksa .....pe la 4 5 iar ma int cu el...doamne erau nijte zile suuuuper .....incetu cu incetu am inceput sa tin la el....sh el la mine....doamne era asa de frumos...ne simteam asa de bine impreuna...au urmat cuvintele spuse foarte des"te iubesc" ne alintam eram 2 nebuni foarte indragostit....toti ne laudau....ne invidiau...pt k ne iubeam mult....eram fericiti foarte fericiti...mereu eram cu zambetu pe buze...lunile treceau..ne iubeam din ce in ce mai mult...paana la un momentdat...:(:(....knd eu iam cerut sa ma lase sa ies cu prietenele in disco...promitandui k nu fac nimik rau....el avea incredere deplina in mine...si ma lasat...era sambata de 23 mai 2009.....era totu super....distractie cu fetele dansam...totu ok...knd la un momentdat o "prietena" imi spune uite ce fel se uita Gemanaru la tine...te manank din priviri...eu nu fata ceai nu se uita la mine(desi observasem sh eu de cva timp k ma privea destul de insistent).Si dansam dansam....sh la un momentdat simt k cineva imi cuprinde mijlocul cu bratele....speriat intorc capu...era el..."Gemanaru" ma invitat la dans...am acceptat....dansam ....eram in centru atentiei...sau cel putin asta simteam eu ....simteam fluturasi in stomac......dansam...si apoi il vad k se apropie de urechea mea k sami sopteasca cva..."Ma numesc Alex....u?"eu ii rasp "Ana" la care el...incantat....apoi imi spune da singura...unde iti e prietenu...eu aksa...si el poi cum a lasat el o fata asa frumoasa sa vina singura...nu ia fost frik k io fura cineva??eu nu nu ia fost pt k are incredere in mine....sh el a bine...sh a incetat sami mai zik cva....dansasem vreo 3 4 mel...apoi a bagat o mel lenta...sh ma tinea in brate...sh deodata ii simt respiratia...incerca sa ma sarute....mam lasat dusa de vad nu mi'am dat seama pe moment...ce fac...sh apoi am realizat mam smuls din bratele lui sh am plekt la prietenele mele....am rugat 2 dintre ele...sa mearga cu mine afara...simteam nevoia de aer.....am iesit sh ele imediat au inceput k ceaifacut nebuno lai inshelat pe andrei...k cum de k park aveai ochi numai pt el...sh chestii de genu...eu socata le rasp...a fost o greseaala.....faceti'va k n'ati vazut nimik.ele ok...dar ...sh nu leam lasat sa mai zik cva le'am spus niciun dar!...sh stateam vorbeam...sh la care aud...ana ana....knd intorc capu era el....era Alex...eu da aalex spune....el vino putin te rog...fetele dute dute dute...zic bine...mam dus la el..sh imi spune imi cer scz pt faza din disco....nuj am simtit k vreau sa te sarut...sh ink simt...nu mi'am dat seama pe moment k ai prieten...sh k intrun fel sau altu....mie prieten...cat de cat...eu stai linistit....uitam ce sa intamplat...la care el...poi uite care e faza...sinccer nu prea as vrea sa uitam...pt k eu te plac...ssh as vrea sa fie ceva intre noi...dar bine nuj dak u ai vrea ...eu ii zic..mmm...nuj alex am o relatie...tin la andrei ...e mai bine sa uitam...el "hai nu te grabi sami dai un rasp....mai gandeste'te sh vb mai tz....sh eu ii spun nu am la ce sa ma gandesc...el bine bine...sh am plecat inapoi la prietenele mele...sh am intrat in disco....in fine...nu vreau sa ma lungesc prea mult....pana la urma knd sa plecam aksa...sa oferit sa ma conduca...mam lasat iarasi dusa de val sh am acceptat...desi in sinea mea stiam k gresesc...dar nu puteam sa'l refuz...simteam cva...simteam k imi place..k vreau ...asa fiu cu el...ajunsi in fata bl meu....ii spun mc...eu urc sus..sutn obosita...la care el...hai mai stai sa mai stam de vorba...zic bine da nu mult....pt k ma trezesc devrerme....k plec cu ai mei sh andrei la padure...
ma luat in brate....pt k tremuram de frig...sh .....ce nu trb sa se intample sa intamplat....am inceput sa ne sarutam...ma saruta ...ma ridica in sus..ma invartea imi spunea lucruri frumoase....era asa de bine...ne'am intins la vorba...incat nici nustiu cand sa facut 7 dimineatsa.....cert era k imi placea compania lui....imi placea el intrun cuv...cand am realizat k e lumina....m'am panicat...sh ii zic..eu trb sa plec...au trecut 3 ore de cand suntem aici ....el nu ..te rog mai stai....stiu k e prima sh poate ultima oara knd te strang in brate...knd te sarut....lasa'ma sa mai traiesc putin acest frumos vis....cum si eu mai vroiam sa mai stau cu el ....ii zic...hai k o sa ne mai vedem....la care el...stii eu nu pot sa iti cer sa te desp de prietenul tau....faci u ce crezi k e mai bine...
in fine...am urcat sus...am apucat sa dorm sh eu vreo 2 3 ore...sh mam trezit cu saruturile prietenului meu...spunandu'mi"Neatsa somnorici!Hai trezirea ca trebuie sa plecam" eu somnoroasa sh visandul pe alex...zic:Alex da am adormit impreuna?Andrei: Ceai spus?ce alex pui? si noroc k miam dat seama k e andrei...sh zic aaa nu visam pui...in fine knd eram la padure...am primit msg de la Alex cu cf?sper k nu iti fac probleme..prin sms'ul asta...vreau sa vb cva...knd ai timp dami un beep...atunci au inceput iar fluturasii in stomac...simteam k vreau sa plec sa ma intalnesc cu alex sa numai fie andrei langa mine...deci...din pacate...se intamplase ceea ce nu vroiam....ma indragostisem de alex..adik asa credeam....in fine a trecut sh ziua aia...am ajuns aksa...am intrat pe mess sh am inceput sa vb cu alex...neam intalnit...iar saruturi ...plimbari...era asa de frumos...sh mam hotarat sa ma desp de andrei...iam cerut o pauza...nu iam zis motivu...dupa vreo cateva zile...cum orasul e mic...a si aflat k sunt cu alex...au urmat certuri ...batai...intre ei 2....si certuri grave intre mine si parintii mei...andrei ii sunase si se plansese la ei ....de ce facusem...dar am trecut cu ajt lui alex peste...dupa vreo sapt...sh cva....andrei inccepuse iar sa ma caute...imi tr mesaje gen:te rog hai sa ne intalnim...makr fara sa stie alex...te rog numai rezist fara tine...te iubesc prea mult...dak tu nu mai esti cu mine viata mea numai are rost.:-@ chestii de genu....ma suna sora si mama lui disperate k andrei a incercat sa se sinucida...sa ma impac cu ell....si etc....sh intrun final...am acceptat...cu conditia...k totu sa se petreACA PE ascuns....ii spusesem k nu am motiv sa ma desp de alex...k se comp foarte frumos cu mine:-@...ehhh de fapt era adv...k nici nu aveam motiv...dar nici nu vroiam.....apoi pe 2 iulie...alex a plecat in italia la sora lui...eu ii promisesem lu andrei k,knd pleaca alex ma desp de alex...sh raman cu el...dar asta nu sa intamplat....in ziua in care l'am vazut pe alex pt ultima ora pt urmatoarele 2 luni jumate...mi'am dat seama k eu deja incepusem sa tin la el..sh iam spus lu andrei k mai bine ramanem amici k eu am inceput sa tin la alex.....el nromal sa suparat....a inceput sami vb urat...sami spuna k ma uraste...sh multe chestii de genu...dupa vreo sapt...de la plecare lui alex...intro seara...eram pe afara cu fetele...sh ma sunat alex...sh a inceptu sa tipe la mine...k unde sunt?k cu cine sunt?k in 10 min sa fiu intrata pe mess k avem cva important sa vb...
logik mam speriat...era pt prima oara...knd imi vorbise asa...am urcat rpd sus...sh am inceput sa vb cu el...si raul se aflase...alex afflase k in timp ce eram cu el ma mai intalneam sh cu andrei...am incercat sai explic tot dc...am facut asta...dar nu ma credea...credea k mi'am batut joc de el...k asta a fost planul meu...nu mai credea k eu il iubesc...adik asha credeam...k il iubesc.....mia dat ignor...a rupt orice leg cu mine...ma durea ...sufeream...imi doream sa fiu cu el sa nu il fi inshelat...sh toate astea...dar .eera prea tarziu de regrete...apoi mam impacat cu andrei...dar...numai era ...numai simteam nimik pt el...adik eram foarte confuza..a urmat o perioada...aiurea tare...knd eram cu andrei...knd ma desp de el..k sa ma comb uc altu sh tot asha...el ma ierta mereu knd il inshelam...sau knd ii faceam faze de genu...era orb din iubire...aa am uitat sa precizez(pt andrei eram prima fata pe care a iubito...de fapt...momentan sunt singura fata care a iubito cu adevarat).apoi el s'a cam saturat sia dat seama ....k eu pt el...nu mai simteam nimik...sh asta era si adv...stateam cu el doar k eram intrun fel sau altu fortata...da imi era sala scarba de el...eram plioctisita total..sh apoi prin august 2009 el sa combinat cu o alta fata....sh abia atunci mi'am dat seama k eu il iubesc pe el cu adevarat:(((:((....sh normal am incercat sal recuceresc...sai dovedesc k mam schimbat k il iubesc...si a acceptat sa desp de fata aia...sh ne'am impacat...eu simteam ...k el o face doar din razbunare...dar...el spunea k nui asha k ink ma iubeste..dar k nu imi arata k ii e frik sa numai treaca o data prin cea trecut...in fine nici acu nu stiu dc sa impacat cu mine..ori chiar ink mai tinea la mine...ori...vroia doar razbunare....in fine....au urmat iar luni frumoase :x...in ziua in care am implinit un an am sarbatorit cu sampanie a fostu super....pana luna trecuta knd am aflat ..k andrei ma inshelat...sh nu cu oricine ci cu 2 dintre prietenele mele...sh ne'am desp....a in luni astea de knd neam impacat ne facusem planuri mari...ne'am promis dragoste pana la moarte....spunea'am k la 18 ani facem cununia civila....apoi dupa ce termin eu liceu ...ne mutam impreuna...aveam atatea planuri...de care stiau sh parintiii nostri ...sh erau deacord:((era asa de frumos:-
kudika132177
Postat pe 28 Februarie 2010 00:05
Cele mai mici onorarii pt divort le gasesti Casa de avocatura Coltuc, ex 500 ron, acolo m-am impacat eu cu sotul, am mers ca sa depunem actele de divor si surpriza:), dl Coltuc este senzational, a reusit sa ne faca sa ne razgandim:).
alina13
Postat pe 23 Martie 2010 14:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa schimbam imaginea femeii...in mult mai bine!!! 20 De la: imlivia 21 Februarie 2014 15:03
Ideea nu e rea. In cazul unei reusite, daca se va publica acest roman, scriitoarele vor primii bani in urma publicatiei sau doar multumiri? 2 De la: Ankanca88 17 August 2007 00:20
Despre viata, 8 De la: hurt_xxx 26 Ianuarie 2009 16:48
O varianta nealeasa a capitolului 3 4 De la: Kherise 17 Iulie 2007 04:49
iubesc 5 De la: carmen262 24 Octombrie 2007 16:29