Statistic,in Romania sunt 1,3 femei la un barbat!

Comentarii pe editorialul "Prea mult, prea multe, prea putini"

Trimis de la 17 Septembrie 2007, ora 10:54
Nu diferenta dintre numarul de femei si numarul de barbati este problema!
Problema e mult mai delicata si complexa,iar pentru a diseca-o,ar trebui amplu dezbatuta.
Ce va pot spune cu certitudine ,este faptul ca nu numai barbatii sunt de vina pentru instabilitatea relationala din ziua de azi!Femeile accepta f.multe compromisuri,alegand barbatii cu bani,acesta find pentru marea majoritate dintre ele, singurul criteriu in a alege un partener de relatie!!Din alt punct de vedere si noi femeile suntem destul de aventuriere!
Femeia este cea care alege,nu barbatul!
O relatie reusita intotdeauna are la baza doua principii:compatibilitatea si iubirea reciproca.
 
Trimis de la 17 Septembrie 2007, ora 11:08
Imi pare rau sau ti spun dar in Romania nu cred ca asta e procentajul...De unde stiu tu?
 
Trimis de la 17 Septembrie 2007, ora 12:18
Incredible,tu esti baiat istet!
Potrivit ultimului raport al Institulului National de Statistica din 11 iulie 2007,populatia Romaniei la 01.01 2006 era de 21.610200,din care femei 11.075100,adica 51,2%,iar barbati erau 10.535100,adica 48,8%!
Istetule daca impartim cele doua cifre rezultatul ar fi un raport femeie-barbat de 1,05!!!Deci,eu am fost f.draguta!
 
Trimis de la 17 Septembrie 2007, ora 15:03
;))))))))da, pai de ce sa dai sperante aiurea barbatilor cu 1,3!
 
Trimis de la 17 Septembrie 2007, ora 15:09
Mai vb pe mess, da!
 
Trimis de la 17 Septembrie 2007, ora 20:02
Raportul in sine e irelevant, parerea mea. Nu este vorba aici de o lucrare stiintifica unde exactitatea cifrelor sa fie esentiala. Important era sa prindeti ideea articolului, care mi se pare interesanta si exprimata intr-un mod captivant. Chiar daca raportul barbati-femei nu este in realitate 1:7, cu siguranta ca de multe ori pare a fi astfel! De multe ori o femeie se simte mult prea usor inlocuibila, ca si cum ar concura cu inca 6 pentru atentia partenerului. Cam asa vad eu articolul. Si felicitari Oanei, pentru un articol reusit! :)
 
Trimis de la 17 Septembrie 2007, ora 22:53
:))))))))
 
Trimis de la 18 Septembrie 2007, ora 01:17
Raportul despre care vorbeste autoarea e relevant dar, decat statistic!asa ca Alisia esti draguta degeaba iar eko, tu sa ramai in continuare captivata!!!Raportul asta nu cade sub incidenta relatiilor(despre care vorbiti voi)dintre femei si barbati.Din procentu femeilor fac parte si bunicile, mamele, surorile, verisoarele de grad 1 ca dupa aceea se pierde gena..si de cealalta parte:tatii, fratii,prietenii prietenului s.a.m.d.
 
Trimis de la 18 Septembrie 2007, ora 16:07
"Tu sa ramai in continuare captivata!" hahaha :))) Da, "elegant" raspuns (vezi ghilimelele). Pacat ca nu e la obiect, incredible. Pana la urma, fiecare vede in acest articol ce doreste. Daca tu vrei sa faci recensamantul populatiei si descrierea detaliata a arborilor genealogici, mult succes! O zi buna tuturor! :)
 
lief
Trimis de lief la 20 Septembrie 2007, ora 17:05
alisia, "Femeile accepta f.multe compromisuri,alegand barbatii cu bani,acesta find pentru marea majoritate dintre ele, singurul criteriu in a alege un partener de relatie!!"sunt de acord cu prima parte,femeile accepta compromisuri multe ,multe,astfel barbatii sunt din ce in ce mai porci- femeile accepta compromisuri pt a nu ramane singure- singurul criteriu in alegerea partenerului fiind banii nu-s de acord, nu de asta exista instabilitate emotionala,ci ai putea zice invers,ca din cauza instabilitatii relatiilor,a modului de comportament al barbatilor a indus faptul ca acestea cauta macar ceva la barbat sa-i convina,macar o stabilitate cat de cat,si anume stabilitate materiala macar - dar in orice caz nu toate femeile sunt materialiste- dar da,sunt de vina ca le permit multe barbatilor si fac compromisuri
 
Trimis de la 20 Septembrie 2007, ora 23:59
"lief" te faci de Van Hutten si de 2 lei! cu comentarii de genu asta , te rog io nu te baga!!!Alisia daca i raspunzi n am ce my comenta cu tine,ok!io sunt over & out!
 
Trimis de la 21 Septembrie 2007, ora 00:13
De fapt.. Alisia nu mai vreau nici un comentariu si nici un articol cu numele asta pt tine, ok! i'm over & out!

 
Dex
Trimis de Dex la 21 Septembrie 2007, ora 15:59
INCREDIBLE,ai mare grija!!!))))Deja te-au "flancat"catelusele!!)))))E adevarat:doar latra,nu musca,dar miros urat!Se te vad acum,ce ai inteles din talcul cuvintelor mele!!Week-end placut barbate.
 
Dex
Trimis de Dex la 21 Septembrie 2007, ora 21:28
INCREDIBLE,ai grija!!))))te-au flancat catelusele!!!Nu musca,dar latra si put!Cred ca apuci sa citesti mesajul,celalalt mi l-au sters...javrele!!!0)))0)))
 
Dex
Trimis de Dex la 22 Septembrie 2007, ora 00:13
Eko))))iar incepi sa latri???!!!!Apropo))) cat va da pentru a schelalai?))))Tu vorbesti?Esti doar o sluga ordinara!!!)))
 
Trimis de la 22 Septembrie 2007, ora 16:39
Dex, vrei un absorbant?
 
Dex
Trimis de Dex la 22 Septembrie 2007, ora 20:33
Eko,slugoi de doi bani!De ce imi stergeti comentariile?Oricum este un site de doi bani!Mars de-aci potaie!!!Mrrr
Incredible,daca mai apuceti sa citesti ce-ti spun eu!Ai observat,ca vechiul meu comentariu(care era postat mai sus!)nu mai e!!Tu esti un baiat istet,dar au mai fost si altii..femei ,barbati!!Nimeni nu ramane pe Kudika!Eko ,Lief si alte nume de useri fac parte din echipa redactionala!Niste excroci,caare isi bat joc de bietele femei!Ei de fapt sunt "animatorii' site-ului!Nu stiu daca intelegi!Sper ca da!
 
Trimis de la 22 Septembrie 2007, ora 20:51
Dex, esti fata nu!Ciclu menstrual iti vine regulat sau neregulat caci nu numai voi fetele cautati intr o relatie stabilitatea!:)))-sa vdm daca imi sterge cineva comentariu!)))))))))
 
Trimis de la 22 Septembrie 2007, ora 20:52
o sti pe eko? :)))

 
Trimis de la 22 Septembrie 2007, ora 20:54
are cineva ceva gatit asta seara sa mi dea si mie, ca mi s a terminat mancarea tocmai acum de ziua noptilor albe!offff:)))))))))))))
 
Dex
Trimis de Dex la 22 Septembrie 2007, ora 22:04
INCREDIBLE baiete esti naiv rau!!!Normal ca eu sunt femeie!Vroiam doar sa-ti atrag atentia ca Eko,Lief sunt useri ai Kudika!Unde este comentariul meu postat inainte de al tau,ma refer la"Dex, vrei un absorbant?"!!Inaintea acestuia nu aveam eu un comentariu?Unde e?)))))
Esti jalnic!Apropo tu esti femeie?)))))
 
Trimis de la 22 Septembrie 2007, ora 22:46
O da ti n tiganeala, face ti o fara mine!Nu mai scriu pe aici!!Sa fi ti bine cuvantati!:)
 
OanaTrifu
Trimis de OanaTrifu la 23 Septembrie 2007, ora 13:05
DEx, nu Eko iti sterge comentariile ci noi. Te rog frumos sa iti revizuiesti limbajul. Multumesc anticipat!
 
Trimis de la 23 Septembrie 2007, ora 13:22
imi suna tare familiar limbajul lui Dex si stilul comentariilor ;))
 
Dex
Trimis de Dex la 23 Septembrie 2007, ora 14:01
Oana Trifu eu stiu ca voi imi stergeti comentariile!Pe acest site voi faceti"legea"!)))Mizeria consta in doua chestii esentiale:1-folositi nume de useri,cateva exemple:eko,lief,kudikul...etc. care indiferent cu ar denigra si ar jigni o persoana cu fel de fel de comentarii...NU LE STERGETI!(unul e scris chiar de unul din echipa ta...mai sus...animatorul Eko!!
2-de ce trebuie sa recurgeti la aceasta metoda absolut imorala si mojica?Pentru a va creste statisticele artificial?
MAjoritatea vechilor useri care au mai ramas si aceea f.putini!,stiu de jocul vostru murdar!
Inca o data rusine!Si chiar daca imi stergeti si acest comentariu,putin imi pasa!!!
Oricum ,ceea ce faceti intreaga echipa redactionala,dati dovada de o josnicie si de o marlanie de nedescris!
 
Dex
Trimis de Dex la 23 Septembrie 2007, ora 14:17
OANA TRIFU,terminati cu jocurile voastre!Lasati lumea sa vina la voi.Tineretul din ziua de azi,dar mai ales femeile au nevoie de educatie,de consolare,de consiliere sub toate aspectele ei.Nu mai alungati oamenii inteligenti denigrandu-i!Nu vedeti ce a ramas pe acest site?Mie sincer mi-ar fi rusine!
Esti singura care mereu ai dat dovada de bun simt si intelepciune,de aceea dialoghez cu tine!Da-le femeilor speranta,da-le incredere!E chiar ata de greu?Nu cred!
 
OanaTrifu
Trimis de OanaTrifu la 23 Septembrie 2007, ora 15:25
mda, si mie. tocmai de aceea refuz sa ma enervez. incredible, eko, voi il cunoasteti pe antonyo asa ca stiti deja, cel mai bine este sa nu va enervati! Multumesc pentru intelegere! Oana
 
Dex
Trimis de Dex la 23 Septembrie 2007, ora 17:21
Mda!Ati ramas aceeasi gasca de huligani,niste nemernici,niste excroci!Vai de capul vostru de slugi ordinare!)))))Oana Trifu,Eko,Lief,Kudikul..si cate nume de useri aveti!!)))))
 
Dex
Trimis de Dex la 23 Septembrie 2007, ora 17:28
Si nu va enervati golanilor!Eu ma distrez copios!Joaca de acum incepe!)))))Multumesc pentru intelegere!))))))
 
Dex
Trimis de Dex la 23 Septembrie 2007, ora 17:51