Setari Cookie-uri

cum se pot marii soldurile si fesele

Fetelor am un complex.. am bazinul fff mic si desi am 27 ani arat ca un copil de 10 ani la corp.. slava domnului ca macar am sani.. parca nu arat ca o femeie.. nu sunt atractiva din punctul asta de vedere barbatilor.. majoritatea femeilor le invidiaza pe cele slabe fara forme, dar un barbat prefera o femeie voluptoasa, cu forme bine conturate.. eu arat ca femeia snur.. manac mult si nu se lipeste nimik de mine.. am fost la un dr nutritionist acum 5 ani sa imi schimbe alimentatia.. m-am ingrasat daor cu un kg jumate, am luat niste medicamente pt culturisti si am facut exercitii pt bodybuilding o vreme.. dar am pierdut 3 kg dupa pt ca eram in sesiune.. pe care abia le-am pus la loc.. am 1,57 si 46 kg.. ma gandeam bun asta imi e metabolismul, nu ma pot ingrasa pt ca am arderi mari, dar macar sa imi pot mari cumva soldurile.. stie cineva ce exercitii as putea face sau fiei si metode mai neortodoxe dar sigure, vreau sa ma simt bine in corpul meu si nu pot.. mi-ar placea sa am si eu corpul in forma aceea de clepsidra, nu de rigla..
claudia_kady
Postat pe 28 Iunie 2009 18:40
ai fost amuzanta la faza cu corp de rigla ce pot sa zic asta nu depinde de tine ci de organismul tau si sa fii sigura ca dupa nastere o sa ti se mai mareasca bazinul
yumy
Postat pe 28 Iunie 2009 18:42
tb sa existe ceva ca doar nu ma apuc acum sa torn copii doar pt asta.. plus ca nu vreau copiii acum ci in cativa ani..
claudia_kady
Postat pe 28 Iunie 2009 19:03
e niste solutii mai practice nu stiu
yumy
Postat pe 28 Iunie 2009 19:06
dar exercistii de fitness pt marirea mesei musculare in zona soldurilor, coapselor si pt glutei stie cineva?
claudia_kady
Postat pe 28 Iunie 2009 19:24
fandari, fandari si iar fandari

poti incerca si http://www.exercisetv.tv/workout-videos/body-sculpting/10-minute-buns-thighs-1220

plus exercitii pentru subtierea taliei (abdomenele oblice sau urmatorul exercitiu: palmele dupa ceafa, dreapta cu picioarele usor departate; cu cotul drept te apleci catre piciorul drept - pe lateral, nu in fata - de 10-20 de ori; repeti pe partea stanga)

si ca sa se mareasca muchii pe care vrei tu sa-i lucrezi recomand sa iei si proteine
kitty_krieger
Postat pe 28 Iunie 2009 19:50
merci dar cum se fac exercitiile.. in cate seturi si la ce intervale de timp intre ele si de cate ori pe saptamana? tb marit nr de seturi sau de exercitii la un anumit timp dupa sa spunem 2 saptamani sau scazut la altul.. nu vreau sa ajung ca dupa sa spunem 3 luni sa tb sa fac triplu pt ca organismul meu s-a obisnuit cu efortul si pt a avea aceleasi rezultate.. eu vreau sa cresc masa musculara nu sa o mentin constanta dar e esential sa nu slabesc pt ca eu pun pe mine kg ffffffffffffffffffffffffff greu.. eventual sa demolez masa muscualra in zona taliei ca si asa nici grasime nu prea ma de unde da jos.. dar sa nu imi influenteze pofta de mancare si scaderea apetiului tipic mie la efort fizic..
claudia_kady
Postat pe 28 Iunie 2009 20:06
De la: claudia_kady, la data 2009-06-28 20:06:10merci dar cum se fac exercitiile.. in cate seturi si la ce intervale de timp intre ele si de cate ori pe saptamana? tb marit nr de seturi sau de exercitii la un anumit timp dupa sa spunem 2 saptamani sau scazut la altul.. nu vreau sa ajung ca dupa sa spunem 3 luni sa tb sa fac triplu pt ca organismul meu s-a obisnuit cu efortul si pt a avea aceleasi rezultate.. eu vreau sa cresc masa musculara nu sa o mentin constanta dar e esential sa nu slabesc pt ca eu pun pe mine kg ffffffffffffffffffffffffff greu.. eventual sa demolez masa muscualra in zona taliei ca si asa nici grasime nu prea ma de unde da jos.. dar sa nu imi influenteze pofta de mancare si scaderea apetiului tipic mie la efort fizic..


pai depinde foarte mult de tipul corpului tau, metabolism si cat de stresanta/activa e viata ta in rest
lucrurile astea ti le poate spune cel mai bine un instructor de fitness. Eu m-as duce pe la o sala (de fitness/aerobic) si as intreba un instructor. Mi-e greu sa spun cum sa faci tu, eu imi cunosc doar corpul meu, dar nu pot sa-ti recomand sa faci ca mine caci eu am alt tip de corp si alt metabolism.
kitty_krieger
Postat pe 28 Iunie 2009 20:10
sunt destul de sedentara de 2 ani, dar imi fac timp pt exercitiile de intretinere sa spunem cat sa se vada ca am masa muscualra pe brate, picioare si fese.. cu abdomenele mai slab pt ca altfel imi ies toate oasele in relief.. dar am rezistenta si pot face ff multe exercitii daca tb.. de regula setul meu de exercitii cu incalzire si lucru pe zone si combinatii intre ele imi iau cam 2 ore paote.. iar pt jogging 40 min sunt suficiente cat sa pot alerga fara sa nu imi dau sufletul afara.. de sala nu am timp acum pt ca in timpul in care as ajunge acolo as putea lucra direct acasa.. si pt 20 min acolo nu are sens sa ma duc.. desi imi place sa lucrez la anumite aparate..
claudia_kady
Postat pe 28 Iunie 2009 20:31
problema ea ca eu slabesc ff repede de asta am si rarit exercitiile.. dar vreau si eu forme si in special fund ca toata lumea.. e chiar un efort pe care il fac pt a arata si eu a om..
claudia_kady
Postat pe 28 Iunie 2009 20:36
pai lasa cardio deoparte si fa mai multe exercitii pentru muschi (e clar ca trebuie sa iti dezvolti musculatura ca sa faci forme)

eu iti recomand sa faci abdomene, caci muschii vor mai acoperi din oase (aceia intr-adevar se formeaza foarte greu)

dupa cum am zis, fandari la greu

incearca si tu sa incepi cu mai putine, vezi cum reactioneaz corpul si adaptezi pe parcurs. Chiar mi-e foarte greu sa-ti exact cate exercitii si cum, ti-am explicat mai devreme de ce
kitty_krieger
Postat pe 28 Iunie 2009 23:29
merci... exercitii tot fac, dar nu imi creste masa musculara ci doar slabesc.. si eu vreau sa pun kg mai multe sa par mai mare sa spun asa si in special pe fese si solduri unde nu am forme.. ma simt fara speranta..
claudia_kady
Postat pe 30 Iunie 2009 12:30
De la: claudia_kady, la data 2009-06-30 12:30:28merci... exercitii tot fac, dar nu imi creste masa musculara ci doar slabesc.. si eu vreau sa pun kg mai multe sa par mai mare sa spun asa si in special pe fese si solduri unde nu am forme.. ma simt fara speranta..


Pai daca faci miscare si-ti consumi caloriile cum vrei sa te ingrasi!?

Ia incearca o vacanta/concediu de minim 2 saptamani, undeva unde e multa liniste, uiti de toate, mananci intr-una si stai la soare, la umbra, la tv, etc, dormi pana la refuz, etc

Cat timp esti stresata ca nu te ingrasi....
90701
Postat pe 14 Iulie 2009 12:24
De la: claudia_kady, la data 2009-06-28 18:40:38Fetelor am un complex.. am bazinul fff mic si desi am 27 ani arat ca un copil de 10 ani la corp.. slava domnului ca macar am sani.. parca nu arat ca o femeie.. nu sunt atractiva din punctul asta de vedere barbatilor.. majoritatea femeilor le invidiaza pe cele slabe fara forme, dar un barbat prefera o femeie voluptoasa, cu forme bine conturate.. eu arat ca femeia snur.. manac mult si nu se lipeste nimik de mine.. am fost la un dr nutritionist acum 5 ani sa imi schimbe alimentatia.. m-am ingrasat daor cu un kg jumate, am luat niste medicamente pt culturisti si am facut exercitii pt bodybuilding o vreme.. dar am pierdut 3 kg dupa pt ca eram in sesiune.. pe care abia le-am pus la loc.. am 1,57 si 46 kg.. ma gandeam bun asta imi e metabolismul, nu ma pot ingrasa pt ca am arderi mari, dar macar sa imi pot mari cumva soldurile.. stie cineva ce exercitii as putea face sau fiei si metode mai neortodoxe dar sigure, vreau sa ma simt bine in corpul meu si nu pot.. mi-ar placea sa am si eu corpul in forma aceea de clepsidra, nu de rigla..

la 157 cu 46 kg nu stai CHIAR atat de rau,doar ca zici ca nu ai fese mari(tot cu sport rezolvi)cat despre solduri ,daaca nu le ai mari de la mama natura, aleluia!
wanda_love_you
Postat pe 15 Iulie 2009 15:16
MAI WANDA,EU TE SFATUIESC -CA SA-TI MARESTI BAZINUL SI SOLDURILE ,,SA FACI GIMNASTICA SI MERGI SI LA O SALA DE FORTA ,CA ACOLO TE INDRUMA MAI MULT,,SANATATE,,,http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/26415.html#
Maris_29_vs_Ivoriana
Postat pe 15 Iulie 2009 17:25
De la: kudika027522, la data 2009-07-15 17:25:31MAI WANDA,EU TE SFATUIESC -CA SA-TI MARESTI BAZINUL SI SOLDURILE ,,SA FACI GIMNASTICA SI MERGI SI LA O SALA DE FORTA ,CA ACOLO TE INDRUMA MAI MULT,,SANATATE,,,http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/26415.html#

nu despre mine era vorba ,putina atentie
wanda_love_you
Postat pe 16 Iulie 2009 08:14
fac sport dar slabesc!! ce altceva sa fac sa nu slabesc , adica sa maresc masa musculara si sa ma ingras si sa am o viata sanatoasa si echilibrata?
claudia_kady
Postat pe 29 Iulie 2009 21:03
da-mi id tau de mess.
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:00
Eu am 155 și 40 kg. Am nãscut 2 copii și tot așa am rãmas....
Croitorie_Zalau_Labo_Elena_1
Postat pe 6 Februarie 2016 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cursuri de balet si dans! Piata Romana 3 De la: Sena_Georgiana_Vladoiu_1 30 Septembrie 2012 17:57
MARIAN COZMA 6 De la: lucetta 26 Martie 2009 20:17
MARIAN cOZMA 1 De la: lucetta 12 Februarie 2009 04:56
basicsports 1 De la: kudika515746 19 Martie 2012 01:59
bicicleta magnetica 4 De la: kudika140373 9 Martie 2010 16:58