Setari Cookie-uri

Castiga unul dintre cele 6 cursuri de dans oferite de Moty Dance School!

Kudika si Moty Dance School te invita la concurs!

Spune-ne [b]ce inseamna pentru tine dansul [/b]si poti castiga unul dintre cele 6 cursuri de dans oferite de Moty Dance School: 3 pachete "Dansul Mirilor" care cuprinde 3 sedinte de cate 1 ora si jumatate si 3 abonamente de cate 8 sedinte de Street Dance impreuna cu 3 tricouri "Moty-vation Stuff".

Vor fi premiate cele mai creative si simpatice raspunsuri!

Te rugam sa specifici in post-ul tau pentru ce optezi - Valsul Mirilor sau Street Dance.

Concursul se desfasoara in perioada 8-22 iunie 2011 iar castigatorii vor fi anuntati in data de 24 iunie 2011.

Mult succes!!
concursKudika
Postat pe 8 Iunie 2011 11:57
Hello! Pentru mine dansul inseamna cea mai usoara cale de a te elibera, de a simti libertatea si de a te distra...plus ca te ajuta si sa te mentii in forma
kudika407418
Postat pe 9 Iunie 2011 17:55
buna Dansul pentru mine reprezinta o expresie a sufletului , o arta. Prin dans te poti relaxa, iti poti exprima sentimentele si poti elimina energiile negative . Dansul mai inseamna pasiune,bucurie, socializare, si un sfat pentru persoanele suparate, obosite, deceptionate, singure....sa dea drumul la muzica, si sa danseze......se vor simti foarte bine.
moonlighting
Postat pe 16 Iunie 2011 15:41
eliberarea energiei negative,pasiune,relaxare,liberatate....
kudika393304
Postat pe 17 Iunie 2011 11:29
Hello!

Departe de a fi experta, dansez cu placere atunci cand ma aflu la o petrecere.

Dansul este un mod de a te apropia de oameni si de a te exprima. Dansezi de bucurie cel mai des. Bucuria e molipsitoare, deci ii influentezi pozitiv si pe ceilalti.
Dar la fel ca si muzica si alte forme artistice de exprimare, dansul are regulile lui si trebuie sa cunosti daca vrem sa te perfectionezi.

emiliade
Postat pe 18 Iunie 2011 10:22
Dansul, genialitete , fericire pasiune, speranta. Am vazut oameni schimbandu-se prin dans. Eu ador dansul, este eliberatoar , puternic, expresiv si intens. Dansez de cate ori pot, acasa, la petreceri, singura ssau cu prietenii. damsez si asta imi da incrededre si ma determina sa fiu mai puternica si mai feminina. mais sigura pe mine. iubesc dansul
MCMiruna
Postat pe 18 Iunie 2011 20:08
Dansul, genialitete , fericire pasiune, speranta. Am vazut oameni schimbandu-se prin dans. Eu ador dansul, este eliberatoar , puternic, expresiv si intens. Dansez de cate ori pot, acasa, la petreceri, singura ssau cu prietenii. damsez si asta imi da incrededre si ma determina sa fiu mai puternica si mai feminina. mais sigura pe mine. iubesc dansul
MCMiruna
Postat pe 18 Iunie 2011 20:08
Pt mine inseamna libertatea de miscare, placerea de ati exprimarea starea de spirit, consumarea energiei si dorinta de a imprastia bucuria si fericirea, uneori dorinta de a iesi in evidenta si de a fi admirat, privit si poate invidiat :)...
valery
Postat pe 19 Iunie 2011 00:28
Pentru pustiul meu de 10 ani dansul este la ordinea zilei si cand vine de la scoala pe strada el merge in ritm de dans, iar place foarte mult sa mearga la o scoala de dans.A spus ca dansul il distreaza si ii da energie si danseaza asa cum stie el cu mare placere.
atiana
Postat pe 19 Iunie 2011 16:59
16
annabella04
Postat pe 19 Iunie 2011 20:08
Dansul este totul pentru mine chiar si atunci cand stau pe scaun si chiar nu se poate sa dansez nu e locul si nici momentul eu tot misc picioarele si imi imaginez ca dansez
dansez oricand am ocazia iar la petreceri nu ma opresc pana nu imi mai simt picioarele.dansez si singura nu ma intereseaza ce spun ceilalti sau ce fac ei conteaza sa ma simt eu bine si sa fac ceea ce imi place cel mai si cel mai mult sa dansez:Xe si mai frumos cand un grup de oameni danseaza impreuna impartasind bucuria dansului si eliberandu-se de probleme si de gandurile care ii apasa zi de zi.ador sa dansez dansez si noaptea in vis:))eu optez pentru street dance in cazul in care comentariul meu este ales.bafta multa tuturor si bucurati-va de dans oricand aveti ocazia
kudika147004
Postat pe 20 Iunie 2011 11:11
Dansul inseamna miscare ... miscarea inseamna energie si energia inseamna viata..el daruieste trupului nostru gratie, frumusete si sanatate....cea mai frumoasa forma de relaxare e dansul!
Fulg-de-nea
Postat pe 20 Iunie 2011 11:47
eu optez pentru dansul mirilor,este un dans pe care tota lume care merge la o nunta ar dori sa il danseze dar trebue sa se abtina caci este dansul mirilor este un dans unic care doar cei doi il pot intelege este cantat special pentru ei si sant in al nouale cer cand se prin ei doi sa danseze mirele si mireasa,tota lumea ai privesc cu atentie si sant foarte fericiti
boysovy
Postat pe 21 Iunie 2011 06:52
pentru mine dansul inseamna culoare....e ca paleta unui pictor...se amesteca si se contopesc culori cu miscari gratioase dar,pline de forta
red2shoes
Postat pe 21 Iunie 2011 07:06
eu optez pentru dansul mirilor...intrucat in toamna am nunta si va trebui sa am o aparitie minunata la capitolul asta. Acest dans este un dans care imi creeaza emotii de cate ori ii privesc pe altii dansand . Este un dans foarte imporant pentru protagionisti intrucat acestia sunt in centrul atentiei si totodata e dansul ce deschide seara nuntii . :)
miha1307
Postat pe 21 Iunie 2011 12:44
Ce inseamna dansul pt mine?hmmm, pai daca as fi danstoare de profesie, ar insemna bani, paine care o pun pe masa.
dar cum nu sunt, dansez doar ca sa ma aflu in treaba
Valy90
Postat pe 21 Iunie 2011 13:01
as alege street dance ,in primul rand pentru ca un astfel de dans m-ar elibera de stresul cotidian si in al doilea rand pentru distractie.in plus,nu prea stiu sa dansez si sunt si un pic rusinoasa si cred ca cu un astfel de dans as reusi cel mai bine sa ''ies de sub carapace'';)))
andreea_3
Postat pe 21 Iunie 2011 14:27
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-21 14:31:35Eu nu ma pricep sa dansex, dar mi-ar placea sa ma invete o domnisoara draguta, desculta...



Ba tu numai fete disculte visezi???
Da una ca baba Dochia,nu?
Valy90
Postat pe 21 Iunie 2011 15:06
De la: moonlighting, la data 2011-06-16 15:41:21buna Dansul pentru mine reprezinta o expresie a sufletului , o arta. Prin dans te poti relaxa, iti poti exprima sentimentele si poti elimina energiile negative . Dansul mai inseamna pasiune,bucurie, socializare, si un sfat pentru persoanele suparate, obosite, deceptionate, singure....sa dea drumul la muzica, si sa danseze......se vor simti foarte bine.


hello,
am uitat sa specific... optez pt Street Dance (in caz daca castig)
bafta la toti
moonlighting
Postat pe 21 Iunie 2011 20:52
Pentru mine dansul reprezinta o cale de eliberare a trairilor sufletesti, este una dintre cele mai emotionante si pline de pasiune arte. Este ca un foc nemistuit, la fel ca iubirea care la inceput e scanteie, iar dupa aceea se transforma in foc.
anki_janina
Postat pe 22 Iunie 2011 22:14
Eu as opta pentru Street Dance.
anki_janina
Postat pe 22 Iunie 2011 22:17
Dansul pentru mine este… plãcere, eliberare, modul prin care reușesc sã leg prietenii. De felul meu fiind o fire mai închisã, reușesc prin dans sã dau frâu sentimentelor, sã las emoțiile si timiditatea deoparte, sã mã simt bine, liberã, departe de tot ce mã supãrã. Dansul este modul meu de exprimare ºi curajul ce mã ajutã sã înfrunt problemele, ziua de dupã o petrecere, unde am dansat, fiind mult mai bunã.
Optez pentru cursurile de Street Dance
Gya_lexa
Postat pe 22 Iunie 2011 23:15
As alege dansul mirilor :)
emiliade
Postat pe 23 Iunie 2011 16:08
Organizatorul a decis prelungirea concursului - se va termina pe 1 iulie 2011.

Castigatorii vor fi anuntati in data de 4 iulie 2011.

Mult succes in continuare!
concursKudika
Postat pe 24 Iunie 2011 16:28
Pentru mine dansul inseamna relaxare eliberare chiar si iubire . De cand ma stiu am iubit dansul si muzica si mereu la petrecere sunt printre primii care se ridica sa danseze . Optez pentru Street Dance mai ales ca este stilul meu preferat de dans.
lolytha
Postat pe 27 Iunie 2011 19:16
Dansul este cea mai frumoasa modalitate de a-ti exprima sentimentele,sentimente precum fericire,implinire,dar si furie,oftica; prin dans ne exteriorizam trairile,ne eliberam si ne conturam personalitatea.Un dans indraznet defineste o persoana curajoasa, putin obraznicuta,careia ii place sa fie in centrul atentiei, pe cand o fire timida, mai retrasa prefera un dans simplu,mai romantic.
Cel mai sublim sentiment exprimat prin dans este dragostea.Cand trupurile celor 2 se apropie din ce in ce mai mult si pasiunea explodeaza este ca si cum ar face dragoste pe ringul de dans numai ca hainele raman pe ei :D
Prin dans poti cuceri persoana dorita, ii poti trimite semnale ca o placi, prin miscarile tandre si senzuale ,prin atingerile dulci ,prin privirile strapungatoare...ador acest joc al seductiei prin dans deoarece de fiecare data simt fiori ce imi cutremura trupul.
Recunosc ,nu sunt prea priceputa in ale dansului, de fiecare data improvizez miscari noi si proprii, dar cel mai important este ca totul vine din suflet.
Mi-ar placea sa invat cat mai multe dansuri din diferite culturi si medii si as incepe cu street dance.
extasy_girl007
Postat pe 30 Iunie 2011 18:33
Concursul s-a incheiat!

Castigatorii sunt:

Street Dance:
-gya_lexa
-kudika 147004
-atiana
-extasy_girl007

Valsul Mirilor
-miha1307
-boysovy


Felicitari!


Castigatorii vor fi contactati pe e-mail pentru a li se da mai multe detalii referitoare despre modalitatea de intrare in posesie a premiului.
concursKudika
Postat pe 5 Iulie 2011 17:23
Mda concursul s -a incheiat de mai bine de o saptamana si nu am beneficiat de premiu nici acum!!!dar vai cata seriozitate!!!!!!!!!
extasy_girl007
Postat pe 14 Iulie 2011 17:58
nici pe mine nu m-a contactat organizatorul in legatura cu premiul:(sper totusi sa nu ramanem cu ochii in soare ar fi pacat sa ratam asa o experienta...
kudika147004
Postat pe 16 Iulie 2011 10:55
A trecut o luna si nu am intrat in posesia premiului nici macar nu am aflat vreo veste de la organizator daca mai ajungem sa facem cursul sau nu.........imi poate spune cineva ce sa fac sa imi iau gandul de la premiu sau sa mai astept si sa imi fac sperante ? e pacat cand se intampla asa macar daca e vorba de tzeapa sa ne lase in pace sa nu se mai faca concursuri in urma carora nu se dau premiile......
kudika147004
Postat pe 31 Iulie 2011 22:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga rasfatandu-te cu ritualul de ingrijire zilnica in 5 pasi de la Dove! 891 De la: concursKudika 21 Noiembrie 2012 22:52
Concurs Kudika si Ligo 7035 De la: concursKudika 9 Martie 2013 14:46
Castiga unul dintre cele 10 pachetele promotionale 615 De la: concursKudika 1 August 2016 13:28
Castiga o geanta de vara semnata Agatha Ruiz de la Prada! 445 De la: concursKudika 7 Septembrie 2012 13:25
Castiga un cadou de vara de la NIVEA special pentru aceasta vara 125 De la: concursKudika 10 Iulie 2009 16:58