Irina Fodor a dezvăluit recent cum filmările pentru „America Express” i-au adus nu doar momente de aventură, ci și probleme de sănătate.
Irina Fodor, prezentatoarea îndrăgită a emisiunii „America Express”, a dezvăluit recent câteva dintre problemele de sănătate pe care le-a întâmpinat în timpul filmărilor pentru acest proiect extrem de solicitant. Într-un interviu acordat podcastului Podcastito Express, soția lui Răzvan Fodor a povestit cum o alergie gravă, apărută în timpul filmărilor în Mexic, a pus-o în fața unei situații delicate.
Ce a pățit Irina Fodor?
„Am făcut o alergie foarte puternică în urmă cu câțiva ani, în America Express, atunci când eram în Mexic. Mi-au apărut bube pe tot corpul, prin cerul gurii, și simptomele se agravau rapid. M-a ajutat doctorița care era alături de noi și mi-a recomandat să nu mă mai expun la soare, pentru că alergia ar putea să se manifeste și mai sever. Mi-a spus că în cazul în care o voi lăsa netratată, următoarea reacție ar putea fi mult mai gravă, chiar letală”, a povestit Irina.
Citește și:
- Tarot Online: Previziuni și etalări zilnice.
- Irina Fodor, mărturisiri sincere despre problemele de sănătate. Cu ce probleme se confruntă vedeta
- Raluca Bădulescu și Florin Stamin, eliminați de la Asia Express 2025. Motivele surprinzătoare ale plecării celor doi
- Ce preparate mănâncă Irina Fodor în Vietnam: Par radioactive, dar trebuie să încerc!
Această experiență a învățat-o pe Irina Fodor să fie mult mai atentă la sănătatea ei, iar de atunci, vedeta a început să ia măsuri de prevenție.
„De atunci am mare grijă la expunerea la soare. SPF-ul este nelipsit, umbrela este constant cu mine și chiar și așa, pielea se umflă instantaneu, se înroșește imediat. Trebuie să fiu foarte precaută”, a mărturisit ea.
Miopia îi dă bătăi de cap
În plus, Irina a vorbit despre o altă problemă de sănătate cu care se confruntă de mai mult timp: miopia. Prezentatoarea a recunoscut că suferă de miopie severă și că poartă lentile de contact pentru a putea vedea clar.
„Sunt foarte chioruță! Am minus 4,5. Abia reușeam să îmi pun lentilele de contact la început, dar acum este mai bine. Fără ele, nu aș știi cu cine stau de vorbă”, a spus Irina cu umor, stârnind surprinderea celor din jurul ei.
Citește și:
- Anda Adam și soțul ei, eliminați înainte de finala Asia Express 2025. Ce sumă ar fi câștigat
- Am pierdut, dar am câștigat cea mai tare experiență din viața noastră! Alexandru Ion și Ștefan Floroaica rup tăcerea după finală
- Calina și Catinca Roman, primele eliminate de la Asia Express 2025. Nemulțumiri și tensiuni pe Drumul Eroilor