Setari Cookie-uri

Lora, mărturisiri emoționante despre pierderea mamei: Îmi era frică să nu mă lase… am o criză de anxietate...

IN ACEST ARTICOL:

Lora a vorbit cu emoție despre pierderea mamei sale și despre impactul profund pe care acest moment l-a avut asupra vieții ei.

Artista Lora, în vârstă de 43 de ani, a făcut declarații cu puternică încărcătură emoțională în cadrul emisiunii „Furnicuțele”, prezentată de Denise Rifai. Cântăreața a vorbit despre durerea pierderii mamei sale, care s-a stins din viață în 2020, după o lungă luptă cu o boală grea, și despre impactul profund pe care această pierdere l-a avut asupra vieții sale.

Lora, mărturisiri despre pierderea mamei

Lora a mărturisit că absența mamei sale a lăsat un gol care nu poate fi umplut, iar frica de pierdere a însoțit-o încă din copilărie și continuă să o afecteze și în prezent.

„Mereu, toată viața mea, eu am așteptat-o pe mama. Îmi era frică să nu mă lase. Am așa o teamă de abandon. Și mi-am dat seama că și la vârsta asta, încă se simte. Dacă o persoană pe care o iubesc nu-mi mai răspunde, am o criză de anxietate și se duce spre atac de panică“, a declarat Lora, la „Furnicuțele”.

Citește și:

Lora

Artista a explicat că această teamă de abandon s-a transformat într-o vulnerabilitate emoțională pe care o resimte inclusiv în relațiile apropiate.

Amintiri dureroase și impact emoțional profund

Mama Lorei a luptat o perioadă îndelungată cu cancerul, iar pierderea ei a fost un moment care i-a schimbat complet viața artistei. În ciuda succesului profesional și a proiectelor sale, durerea rămâne prezentă.

„Am rămas așa cu chestia asta, să nu dezamăgesc, să fiu pariu câștigător pentru oameni și e foarte obositor. Eu când mi-am dat seama că am obosit sau că nervii mei sunt la pământ (…) Oamenii nu sunt îngăduitori cu mine cum am fost eu cu ei (…) Și atunci te simți singur, pentru că nu pot să o sun pe mama”, a mai spus artista.

Citește și:

Lora

Dispariția mamei sale continuă să fie unul dintre cele mai sensibile subiecte pentru Lora, care recunoaște că acest eveniment i-a influențat profund starea emoțională și modul în care gestionează relațiile personale.

Deși timpul a trecut, artista spune că durerea nu dispare, ci se transformă într-o parte permanentă a vieții sale, cu care a învățat să trăiască.


Pasionata de tot ce inseamna comunicare, scris si carti bune, m-am reorientat catre pasiunile mele dupa ce magia nasterii unui copil s-a produs si in cazul meu. Kinetoterapeut la baza, tehnician...

Iti place acest articol? Recomanda-l prietenilor:
Ti-a placut acest articol?

Aboneaza-te pe Kudika pentru a primi articole similare.