Setari Cookie-uri

Daniela Nane, mărturisiri neașteptate după despărțirea de iubitul tinerel: E pierdere de timp...

IN ACEST ARTICOL:

La aproape șase luni de la despărțirea de tenorul Octavian Ene, Daniela Nane vorbește deschis despre noua etapă din viața sa.

La aproape jumătate de an de la despărțirea de tenorul Octavian Ene, actrița Daniela Nane a ales să vorbească despre perioada pe care o traversează și despre modul în care s-a schimbat perspectiva sa asupra iubirii și a relațiilor.

Cunoscută pentru discreția cu care își gestionează viața personală, artista spune că în prezent se află într-un moment de echilibru și că nu simte nevoia de a începe o nouă poveste de dragoste. În schimb, își dedică timpul proiectelor profesionale, pasiunilor și oamenilor apropiați.

Daniela Nane: „Am o viață plină și frumoasă și nu simt nicio lipsă”

Întrebată dacă există cineva special în viața sa sau dacă mai crede în iubirea care apare pe neașteptate, actrița a oferit un răspuns sincer.

Citește și:

„Eu sunt împăcată din acest punct de vedere, nu mă preocupă o relație de cuplu. Am trăit situații atât de frumoase în viața mea, iar sufletul meu e vesel și recunoscător. Am o viață plină și frumoasă și nu simt nicio lipsă.”, a declarat actrița pentru viva.ro.

Daniela Nane spune că experiențele acumulate de-a lungul anilor au învățat-o să acorde mai multă atenție conexiunilor autentice și felului în care oamenii comunică dincolo de cuvinte.

„Relaționez relaxat cu toată lumea, privind oamenii drept în ochi. Acolo poți să citești tot ce au în suflet. Și astfel te poți conecta la nivel subtil, sufletesc și poți trăi autentic. Orice altă alternativă e pierdere de timp.”

Daniela Nane

Călătoriile, teatrul și natura, sursele ei de echilibru

În afara scenei, actrița spune că își găsește liniștea în activități simple, care îi oferă energie și inspirație.

Citește și:

„Îmi place să citesc la umbră, în natură. Îmi place mult să înot, de preferat nu în piscină. Îmi place să dansez, și asta fac uneori și acasă. Îmi place să mă uit la filme și să merg la spectacole de teatru, operă, balet, la concerte.”

Un loc aparte în viața Danielei Nane îl ocupă și călătoriile. Artista mărturisește că profesia îi oferă adesea ocazia de a descoperi locuri noi și că îmbinarea muncii cu timpul liber reprezintă scenariul ideal.

„Îmi plac mult călătoriile, iar profesia mea îmi dă uneori și bucuria asta. Work & pleasure – ideal pentru mine. În vacanță vreau să văd locuri frumoase, expoziții în muzee, dar și să mă bucur de natură. N-am fost încă în Japonia, acolo visez să ajung, în timpul sărbătorii florii de cireș. Am un master în cultură, civilizație și teatru japonez. Am fost în China anul trecut și mi-a plăcut foarte mult. Italia e destinația preferată, deși mă simt bine oriunde mă duc, sunt fericită când călătoresc, chiar dacă e aproape. Sâmbătă am petrecut o zi la Snagov, a fost splendid. La ora 9 am ajuns la prietena mea, am băut cafeaua la umbră, soțul ei a scos barca și ne-a plimbat pe lac, am înotat în piscină, a fost minunat. Bucurie.”

Citește și:

Daniela Nane

Actrița spune că Japonia rămâne destinația pe care își dorește cel mai mult să o viziteze, mai ales în perioada în care cireșii sunt în floare, pasiunea sa pentru cultura japoneză fiind susținută și de studiile de specializare urmate în acest domeniu.

La finalul interviului, Daniela Nane a transmis și un mesaj despre felul în care privește existența și relațiile dintre oameni.

„Eu nu-mi doresc nicio întrebare anume. Și răspund sincer, cu intenția ca experiența mea să îmbogățească sau să inspire alt suflet. Suntem toți frați pe Pământ, deși omenirea nu pare că înțelege. Viața e un cadou și e bine să jucăm frumos împreună acest joc al ei.”


Pasionata de tot ce inseamna comunicare, scris si carti bune, m-am reorientat catre pasiunile mele dupa ce magia nasterii unui copil s-a produs si in cazul meu. Kinetoterapeut la baza, tehnician...

Iti place acest articol? Recomanda-l prietenilor: