Setari Cookie-uri

divinatia

DIVINATIA SAU ARTA DE A VIZUALIZA PREZENT TRECUT SI VIITOR
Alexandra
Postat pe 30 Ianuarie 2008 02:12
Mi s-a intamplat.nu foarte des, dar suficient sa ma intreb de unde stiu anumite lucruri?in special viitorul.mi s-a intamplat de multe ori sa prevad ca se va intampla ceva, ca era de bine, de rau.

Postat pe 30 Ianuarie 2008 12:16
dupa parerea mea nu este o arta...ci mai degraba o metoda de manipula cu oamenii.cel care are asa numite puteri supranaturale_ori este un filosof innascut sau un bun psiholog si analist...cat despre metodele pe care le utilizeaza acestia,fie carti tarot,globuri,palme,vechi descantece..etc sunt nimic mai mult decat minciuni si prostii...allah prea inaltul a zis in sfantul quran:"ghicitorii,vrajitorii chiar daca au zis adevarul ,au mintit" asa ca cine are ochi sa vada si cine are urechi sa auda....

Postat pe 1 Februarie 2008 17:19
cleopatra, de ce simti tu nevoia sa tot raspunzi la posturi cu citate din cartile sfinte din religia ta- a ta, vorba vine, acum a ta, ca banuiesc, daca esti romanca, ca te-ai convertit cand te-i maritat, deci inainte de maritis, citai din biblie, probabil-sau allah? n-ai pareri proprii? sau chiar crezi, orbeste, ca tot ce scrie in quran sau biblie, sau talmud, sau cum se mai cheama cartile astea, e 100% adevarat???realitatea e mult mai diversa si mai interesanta decat cred multi, si daca nu putem explica un fenomen cu mijloacele/metodele stiintifice pe care le cunoastem in prezent, asta nu inseamna ca el nu exista!

Postat pe 24 Februarie 2008 06:07
IULIA DE CE NU CAUTI SA CITESTI SI TU DIN ACESTE CARTI?SA STII CA AU FOARTE MULT ADEVAR IN INTERIOR !
PS. LUMEA REALA IL ARE PE DUMNEZEU IN EL ESTE TOT ADEVARUL.

Postat pe 7 Martie 2008 17:22
Ce se intampla?Ce e cu subiectele astea legate de religie de irita pe toata lumea?
Un singur DUMNEZEU exista acolo sus numai ca in fiecare religie apare sub un alt nume.
Legat de subiectul asta care e destul de interesant, mi s-a intamplat si mie sa simt ca o sa se intample ceva.Nu am 'vazut in stele' dar mi s-a parut destul de ciudat mai tarziu cand am vazut ca se intampla aceeasi chestie!Hmmm
O fi fost intuitia.Hmmmmm...

Postat pe 7 Martie 2008 17:35
Am citit ce inseamna DIVINATIA si am inteles ..nimic.
OCTAIA
Postat pe 15 Martie 2008 00:11
BULL!
morticia_adams
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:09
sf-uri
razz
Postat pe 24 Octombrie 2008 00:27
Cleopatra sau cum te-o chema... dupa colt... Eu cand ii dau unei persoane, in carti nu vreau sa stiu absolut nimic de ea. Altfel ma deruteaza. O pun sa imi raspunda cu "da" sau "nu" la intrebari fara detalii. Asa ca nu mai baga toti oamenii in aceeasi oala! Succes! Ca poate iti iese!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Noiembrie 2008 21:49
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:01
esti o mincinoasa..te-am intrebat ceva...si cred ca fiind sigura ca nu stii..ai preferat sa eviti subiectul
stravaro
Postat pe 3 Ianuarie 2009 14:43
Ofer servicii de divinatie in Tarot pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 4 Ianuarie 2010 05:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Opinii/pareri/reactii/note - "meciul" (confruntarea TV) GEOANA-BASESCU! 17 De la: dandanaua_reloaded 5 Decembrie 2009 21:06
PT CONSTANTENI....Care stie ce se construieste pe Traian? 31 De la: dana21m2004 19 August 2009 23:05
vacanta marea neagra 1 De la: anca_leuca 14 Iunie 2010 15:24
filme 18 De la: kudika_13034 29 Iulie 2012 11:28
tot eu si nimic mai mult 22 De la: kudika499581 21 Februarie 2014 09:03