Setari Cookie-uri

tratement naturist?

Despre varice am auzit des.Tratamente sunt citeva dar nu au mereu efectul scontat . Daca ati auzit ceva tratament bazat pe plante poate imi dati citeva idei Mersi
marinela_diana
Postat pe 4 Iulie 2008 14:41
este o crema cu barba tatei de la lifecare... e destul de buna folosita frecvent iar pretul e mai mult decat acceptabil
al1na
Postat pe 30 Iulie 2008 16:13
Varicele sunt o problema de sanatate mult prea serioasa ca sa poata sa fie rezolvata cu 2-3 creme. Ameliorarea varicelor se face in cadrul unei terapii integrative personalizate si complexe care implica electroterapie + terapie ortomoleculara + dietoterapie + fitoterapie (in final !).
dusa
Postat pe 5 August 2008 11:53
referitor la varice si importanta acestora...
avem mici semne de varice carora nu le-am acordat foarte multa importanta..aveam un job care solicita foarte mult statul in picioare...ceva de genu 9 am- 10 pm ...2 zile da..2zile nu...
intr-o zi piciorul drept mi s-a imflamat foarte tare..durerea era ceva asemanatoare unui carcel insa unul foarte ingrozitor...
am mers la medic...
diagnostic?
TROMBOFLEBITA
ok era si din cauza unei sensibilitati ale mele insa neacordarea atentiei varicelor poate duce catre aceasta (Tromboflebita =proasta circulatie a sangelui in venele piciorului,in forma sa accentuata formeaza mici cheaguri pe vene)..nu este doar ceva inestetic pe picior..
acum continui tratamentul cu Detralex capsule 2/zi..desi au trecut 3 luni si jumatate de la control..
tratamentul trebuie efectuat in fiecare an din luna aprilie pana in luna octombrie in fiecare an...(desi acum nu mai am nici un fel de durere)
HEPATROMBYN este crema aferenta acestui tratament..(ajuta si la disparitia varicele vizibile)
sincer lyothon (sau cum se scrie ;) ) nu are efecte de niciun fel...
sfatul meu: conusltatia nu costa foarte mult si nici nu dureaza foarte mult...GO TO A DOCTOR...
:)
patricioasa
Postat pe 3 Septembrie 2008 14:58
Pe langa regimul alimentar (multe fructe si legume) este f eficient,din cate am auzit si am de gand sa il incerc, decoctul urmator:frunze de urzica, frunze si fructe paducel, flori de sulfina,frunze si fructe afin, papadie, scoarta de salcie, talpa gastei.Se beau 1-2 l pe zi.
Ylleana
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:04
Varice...waw...o problema indradevar.Cauze?In primul rand mostenirea genetica 50 la suta restul,depinde de stilul nostru de viata,fumat grasimi animale,un serviciu solicitant,fie ca stai pe scaun sau in picioare efectul e acelasi.Ca rezolvare prin metode naturiste sau alopat ,creme sau geluri au un efect f limitat.Solutia ideala e operatia.Bafta!!!!
cristinelss
Postat pe 4 Octombrie 2008 22:33
WWW.LIFEDIET.WORDPRESS.COM-SUPORT 24/24,CONSILIERE ONLINE,INFORMATII DE INALTA PERFORMANTA!COLESTEROLUL SI KG IN PLUS VOR FI DOAR O AMINTIRE!ARICOLE INEDITE!
CLASICELE DIETE?UN ESEC!DIETE PERSONALIZATE,PERSONAL AVIZAT,TOTUL GRATUIT,ONLINE! WWW.LIFEDIET.WORDPRESS.COM
andra33
Postat pe 4 Octombrie 2008 23:08
eu sunt de acord cu tratamentele homeopatice[naturiste]le-am testat si am fost uimita de rezultate;voi continua sa fac tratamente homeopate
elly_postolache
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:14
Am hiperaciditate la stomac si medicii mi-au spus ca hiperaciditatea trece inevitabil in ulcer gastric. Timp de 1 saptamana am baut cate 1 pahar apa vie GAV in fiecare dimineata si hiperaciditatea a disparut. Nu ma mai supara constipatiile si in general ma simt mult mai bine. Despre apa vie am aflat pe site-ul http://www.apa-vie-sanatate.com

Postat pe 22 Decembrie 2008 10:33
iti recomand sa intri pe adresa www.slabestesanatos.bizoo.ro ,vei gasi informatiile dorite.
Succes !
LauraAma
Postat pe 25 August 2009 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
odata ce experimentezi pe pielea ta nu te poate contrazice nimeni 0 De la: 26 August 2012 19:20
oul de prepelita 1 De la: nicometropolitan 27 August 2009 15:39
Activeaza GENA LONGEVITATII cu REVIDOX 1 De la: kudika_5391 23 Aprilie 2012 12:47
Suplimente 1 De la: kudika_1033333 10 Iulie 2018 10:50
Gingivita - la un pasde paradontoza 18 De la: cata_june 18 Ianuarie 2017 00:10