tratement naturist?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

marinela_diana Avatarul lui marinela_diana

110 mesaje

Despre varice am auzit des.Tratamente sunt citeva dar nu au mereu efectul scontat . Daca ati auzit ceva tratament bazat pe plante poate imi dati citeva idei Mersi
Raporteaza abuz de limbaj
marinela
al1na Avatarul lui al1na

6 mesaje
Oras: bucuresti

este o crema cu barba tatei de la lifecare... e destul de buna folosita frecvent iar pretul e mai mult decat acceptabil
dusa Avatarul lui dusa

453 mesaje

Varicele sunt o problema de sanatate mult prea serioasa ca sa poata sa fie rezolvata cu 2-3 creme. Ameliorarea varicelor se face in cadrul unei terapii integrative personalizate si complexe care implica electroterapie + terapie ortomoleculara + dietoterapie + fitoterapie (in final !).
patricioasa Avatarul lui patricioasa

41 mesaje

referitor la varice si importanta acestora...
avem mici semne de varice carora nu le-am acordat foarte multa importanta..aveam un job care solicita foarte mult statul in picioare...ceva de genu 9 am- 10 pm ...2 zile da..2zile nu...
intr-o zi piciorul drept mi s-a imflamat foarte tare..durerea era ceva asemanatoare unui carcel insa unul foarte ingrozitor...
am mers la medic...
diagnostic?
TROMBOFLEBITA
ok era si din cauza unei sensibilitati ale mele insa neacordarea atentiei varicelor poate duce catre aceasta (Tromboflebita =proasta circulatie a sangelui in venele piciorului,in forma sa accentuata formeaza mici cheaguri pe vene)..nu este doar ceva inestetic pe picior..
acum continui tratamentul cu Detralex capsule 2/zi..desi au trecut 3 luni si jumatate de la control..
tratamentul trebuie efectuat in fiecare an din luna aprilie pana in luna octombrie in fiecare an...(desi acum nu mai am nici un fel de durere)
HEPATROMBYN este crema aferenta acestui tratament..(ajuta si la disparitia varicele vizibile)
sincer lyothon (sau cum se scrie ;) ) nu are efecte de niciun fel...
sfatul meu: conusltatia nu costa foarte mult si nici nu dureaza foarte mult...GO TO A DOCTOR...
:)
Ylleana Avatarul lui Ylleana

3 mesaje

Pe langa regimul alimentar (multe fructe si legume) este f eficient,din cate am auzit si am de gand sa il incerc, decoctul urmator:frunze de urzica, frunze si fructe paducel, flori de sulfina,frunze si fructe afin, papadie, scoarta de salcie, talpa gastei.Se beau 1-2 l pe zi.
cristinelss Avatarul lui cristinelss

14 mesaje
Oras: botosani

Varice...waw...o problema indradevar.Cauze?In primul rand mostenirea genetica 50 la suta restul,depinde de stilul nostru de viata,fumat grasimi animale,un serviciu solicitant,fie ca stai pe scaun sau in picioare efectul e acelasi.Ca rezolvare prin metode naturiste sau alopat ,creme sau geluri au un efect f limitat.Solutia ideala e operatia.Bafta!!!!
Fosta membra Kudika.ro
WWW.LIFEDIET.WORDPRESS.COM-SUPORT 24/24,CONSILIERE ONLINE,INFORMATII DE INALTA PERFORMANTA!COLESTEROLUL SI KG IN PLUS VOR FI DOAR O AMINTIRE!ARICOLE INEDITE!
CLASICELE DIETE?UN ESEC!DIETE PERSONALIZATE,PERSONAL AVIZAT,TOTUL GRATUIT,ONLINE! WWW.LIFEDIET.WORDPRESS.COM
elly_postolache Avatarul lui elly_postolache

18 mesaje

eu sunt de acord cu tratamentele homeopatice[naturiste]le-am testat si am fost uimita de rezultate;voi continua sa fac tratamente homeopate
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

Am hiperaciditate la stomac si medicii mi-au spus ca hiperaciditatea trece inevitabil in ulcer gastric. Timp de 1 saptamana am baut cate 1 pahar apa vie GAV in fiecare dimineata si hiperaciditatea a disparut. Nu ma mai supara constipatiile si in general ma simt mult mai bine. Despre apa vie am aflat pe site-ul www.apa-vie-sanatate.com
LauraAma Avatarul lui LauraAma

24 mesaje
Oras: brasov

iti recomand sa intri pe adresa www.slabestesanatos.bizoo.ro ,vei gasi informatiile dorite.
Succes !