Setari Cookie-uri

reangajare

buna, am si eu o intrebare referitor la job uri acum 2 luni mi am dat demisia si am tot cautat in alta parte dar nu prea imi convine,dar as vrea sa ma reintorc la vechiul loc de munca de la care mi am dat demisia ,credeti ca se mai poate? astept raspunsurile voastre
MARYNA26
Postat pe 15 Iulie 2008 12:49
fa-i sa te cheme inapoi:astya daca ai mai ramas amica cu cineva de acolo-motiveaza-i. poate asa iti maresc si salarul.:)(un sfat:nu te plange la acel "cineva")
Bafta! ;)
mynna
Postat pe 4 August 2008 18:16
Ofera ceva,sau,daca firma unde ai lucrat trece printr-o perioada de criza,e momentul sa ii ajuti.te vor rasplati aducandu-te inapoi.
mynna
Postat pe 4 August 2008 18:18
Depinde din ce motiv ti-ai dat demisia si in ce relatii ai ramas cu ei !

Eu mi-am dat demisia dupa 5 ani de munca pentru ca ma saturasem de mai multe ...le-am spus ca nu mai pot si ca am nevoie de o pauza cat mai lunga...acum daca as vrea sa ma intorc la ei in mod sigur m-ar primi cu bratele deschise asta pentru ca intre timp am ramas cu toata lumea in relatii de prietenie si uneori ii mai si ajut.

O prietena si-a dat demisia fiind convinsa ca va gasi ceva mai bun doar ca a facut-o inainte sa-si gaseasca un alt job .....cand a plecat de la locul de munca le-a spus sefilor ca ea nu sta sa lucreze pe un salariu de nimic ....dupa o perioada si-a dat seama ca defapt avea un salariu bunicel acolo si tare ar fi dorit sa se intoarca inapoi dar modul in care si-a incheiat socotelile cu ei nu i-a mai permis ....

Asa ca.....revin , depinde ce motiv ai folosit cand ti-ai dat demisia !

Mai depinde si in ce domeniu lucrezi

Eu am lucrat in publicitate o perioada ,daca m-as duce cu o oferta la ei si le-as spune ca le pot baga in firma 15 000/20 000 euro lunar in mod sigur as fi angajata imediat

Cum spuneam.....depinde
iris_4_ever
Postat pe 4 August 2008 18:53
Eu am o problema foarte mare am terminat kinetoterapia si nu credeam ca e posibil sa nu imi gasesc de lucru.Si ce sa fac?sa-mi caut in alt domeniu?sunt foarte dezamagita pentru ca eu imi iubesc meseria dar nimeni nu imi ofera posibilitatea sa ma remarc.Este foarte greu.Stau in Timisoara si ma tot gandesc sa plec in alta tara pentru ca in Romania stresul este peste tot si nu se merita este o tara care isi bate joc de locuitorii ei.


Postat pe 21 August 2008 10:58
referitor la intoarcerea la jobul din inainte si eu la rindul meu ma gindesc sa ma intorc,cu toate ca e vb de o perioada mai mare de cind am demisionat de la ei,si acum mi-am dat seama ca este o firma mai buna din multe puncte de vedere decit altele mai ales salariul,iar cind am demisionat m-au intrebat daca as mai vrea sa-ma reintorc in viitorul apropiat deci poate am o sansa sper,parerea mea e sa incerci ca oricum nu ai nimic de pierdut exact asta o sa fac si eu.... succes!!!
babyb
Postat pe 29 August 2008 05:08
nu as putea sa ma intorc la vreun job, de unde am plecat.
in primul rand supa reincalzita nu are acelasi gust, daca am plecat de acolo, inseamna ca am avut motive bineintemeiate. pe de alta parte intotdeauna am plecat la un job mult mai bun, cel putin financiar vorbind.
blaga_liliana
Postat pe 12 Noiembrie 2008 10:07
Nu se poate...ori pleci si nu te uiti inapoi ori te razgandesti inainte sa pleci si nu o mai faci! una din doua ! dc sa te umilesti si sa te intorci de unde ai plecat? e ca si cum ai muri de foame si te duci sa cersesti! incearca sa cauti in alta parte..sunt atatea....succes
liza24_84
Postat pe 24 Decembrie 2008 19:23
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:35
poate ... dar parerea mea e ca odata ce ai plecat ...numai ai dc sa te intorci inapoi... mi se pare o umilinta... tb sa te gandesti inainte de a pleca de la jobul respectiv
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 18:22
Depinde de ce pleci si cum pleci....sunt cazuri si cazuri .
__LL__
Postat pe 8 Martie 2009 03:50
De la: MARYNA26, la data 2008-07-15 12:49:06buna, am si eu o intrebare referitor la job uri acum 2 luni mi am dat demisia si am tot cautat in alta parte dar nu prea imi convine,dar as vrea sa ma reintorc la vechiul loc de munca de la care mi am dat demisia ,credeti ca se mai poate? astept raspunsurile voastre


"UNDE AI SCUIPAT SA NU LINGI NICIODATA "- PROVERB ROMANESC.
La firma respectiva te poti intoarce numai te cauta ei, te implora si te amgajaza in conditii mult mai bune decat cele avute anterior !
Un sfat prietenesc: Nu-ti , niciodata , demisia decat daca ai asigurat un post mult mai bun !
Inti doresc mult succes in activitate si in viata !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 8 Martie 2009 04:55
Eu am facut greseala sa ma intorc de unde am plecat si a fost cea mai proasta alegere facuta.In primul rand ascensiunea se face intotdeauna inainte , nu inapoi.Daca te intorci inseamna ca esti dispusa sa inghiti ce-ai inghitit odata , dar de data asta fara sa mai comentezi, pentru ca patronul va tine cont ca ai dus dorul conditiilor de acolo din moment ce te-ai intors si vei fi nevoita sa accepti toate dezavantajele pentru ca tu ai facut alegerea.Cum iti spuneam, eu m-am intors dar n-am rezistat mai mult de 3 luni.Asa ca orice gasesti e mai bun ca locul anterior.Nu inceta sa speri ,pana la urma tot va fi bn si pt tine.
auraas
Postat pe 8 Martie 2009 09:26
Parerea mea este ca faci o prostie mare sa te reintorci la fostul loc de munca.Trebuia sa renunti doar cand aveai un loc sigur in alta parte .Acum deja esti in situatia sa lingi dupa ce ai scuip[at
Mary_Anel
Postat pe 8 Martie 2009 13:13
Eu m-am intors la firma de la care am pleca, doar k pe un post mult mai bun. Dak nu as fi plecat si acuma tot acolo as fi fost, nu s-ar fi gandit nimeni sa ma avanseze, asa s-au gandit sa ma cheme.
randreutza
Postat pe 8 Martie 2009 22:25
cand faci un pas... mai intai tb sa te gandesti
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:52
De la: blaga_liliana, la data 2008-11-12 10:07:20nu as putea sa ma intorc la vreun job, de unde am plecat.
in primul rand supa reincalzita nu are acelasi gust, daca am plecat de acolo, inseamna ca am avut motive bineintemeiate. pe de alta parte intotdeauna am plecat la un job mult mai bun, cel putin financiar vorbind.



sunt total deacord.
mir3lamir3la
Postat pe 15 Martie 2009 22:12
odata ce ai plecat de acolo nu vad dc te-ai mai intoarce...
_dulcik_
Postat pe 1 Aprilie 2009 21:50
buna...
ma puteti ajuta cu niste sfaturi?puteti intra aici http://hubpages.com/profile/caticorina si sa va dati cu parerea despre articolele scrise de mine? Comenturile se lasa numai in lb engleza..va multumesc..si astept sfaturi..si isei pentru niste subiecte originale
corinamusescu
Postat pe 18 Iulie 2009 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
job part-time, la calculator, pe Internet 1 De la: viulia1 8 Mai 2010 01:32
Afacere la domiciliu 3 De la: shopaholic 28 Iulie 2009 10:31
Beam MLM ( job la domiciliu ) 1 De la: Knifey 23 Decembrie 2010 16:26
poate sa iubesca fara sa fie indragostit?? 13 De la: diana_desiree 4 Iunie 2009 10:53
Schimbarea locului de munca 37 De la: 24 Februarie 2014 23:09