Setari Cookie-uri

ghicit in cafea

Este cafeaua un domeniu al secretelor? Fara indoiala ca da. Cafeaua este o suma de taine ce merita, pentru viata noastra, descifrate.

Cu puterea cu care am fost inzestrata pot citi, nu in luna si in stele, ci in banala cescuta de cafea, adevarata soarta a omului: temperamentul, destoinicia profesionala si trasaturile caracteristice din nastere, chestiuni sentimentale, accidente, boli in viitor ca si fapte din trecut.

Doamna serioasa, cu reale calitati artistice ( absolventa a liceului de arte plastice si decorative “N. Tonitza”), de nationalitate romana, va asteapta in lumea in care semnele ne ajuta sa deslusim tainele viitorului.

Sanda-Doina: 0722.840.530

ghicitcafea
Postat pe 30 Iulie 2008 22:42
mi-ai dat o idee; chiar nu stiam unde sa-mi beau cafeaua in seara asta pt ca in cafenea e plictiseala mare.
Asaaa... dupa ce o beau iti dau sa-mi ghicesti. Trecutul il stiu, prin urmare te scutesc de un efort; pe mine ma cunosc destul de bine si iar nu are rost sa-mi spui cum sunt. Dar daca citesti viitorul eronat cu cat esti dispusa sa ma platesti?
amme22
Postat pe 31 Iulie 2008 21:43
adica un fel de ...mal praxis!!?

Postat pe 31 Iulie 2008 22:03
exact
amme22
Postat pe 31 Iulie 2008 22:04
da' trebuie sa astepti o perioada mai lunga pana poti dovedii ca nu se adeveresc gogosile astronoamei zatului!
ca nu risca nici una sa-ti ghiceasca pe termen scurt!

Postat pe 31 Iulie 2008 22:07
ba nu are decat sa riste daca tot isi face reclama. Sa riste si sa piarda, bineinteles. Pt ca am sa fac exact invers de cum spune pt a-i demonstra ca nu poate ghici nimic :D
amme22
Postat pe 31 Iulie 2008 22:09
si daca-ti zice:
draga mea, orice ti-as zice tu vei face pe invers , asa ca fa cum te taie capu'!

Postat pe 31 Iulie 2008 22:11
am sa stiu ca a citit ce am scris. Prin urmare e buna de plata.
amme22
Postat pe 31 Iulie 2008 22:12
asa e. vrem bani inapoi! vrem despagubiri!
auzi emma , da' tie ce ti-a ghicit?

Postat pe 31 Iulie 2008 22:31
habar nu am. Am fost cand eram mai demult cu niste colege. Stiu ca ne-am hlizit tot timpul iar dupa ce ne-am despartit de ghicitoare am uitat tot ce a spus. Mi-a ramas in minte doar un singur lucru, pt ca s-a ras cel mai mult: ca am sa ma marit fara sa stiu
amme22
Postat pe 31 Iulie 2008 22:37
da' nu ti-a zis cand!?

Postat pe 31 Iulie 2008 22:39
Nici nu mi-a trecut prin cap sa intreb. Hazul era atat de mare incat banuiesc ca s-a simtit aiurea.
amme22
Postat pe 31 Iulie 2008 22:42
amme si daca te mariti fara sa sti ce te faci??????o cauti sa o rasplatesti?
ce tare chestie....auzi ghicit in cafea.....si daca e la filtru?? ce ma fac...sau si mai rau 3 in 1???
dandanaua_reloaded
Postat pe 31 Iulie 2008 23:09
nu mai, o caut sa-i spun ca a avut dreptate si e bine sa se tina in continuare de ghicit.
amme22
Postat pe 1 August 2008 21:44
interesant..deschizi un subiect si gata ..nu mai dai si tu detalii....raspunzi la intrebari....pai da cum ..te sun..iti dau ID meu de mess...bem cafea impreuna...dau drumul la web si te uiti in ceasca mea....hai ca-i buna.... sau er doar pentru cei ce locuiesc in Capitala....???? dar nu a specificat.... hmmmmm....

Postat pe 1 August 2008 21:54
nu maaaiii... e pt cei care sunt dispusi sa dea bani pe iluzii
Nu zic, ca distractie merge, insa sa te impinga pacatul sa crezi in prostii din astea e cam aiurea.
Mai bine banii pe care ai de gand sa-i dai ghicitoarei ii dai primului om sarman intalnit in cale. Rugaciunile saracilor pt cei care ii ajuta sunt auzite de Dumnezeu. Asftel ai 2 avantaje: il ajuti pe cel care are nevoie si mai speli cate ceva din raul care, inevitabil, exista in tine.
amme22
Postat pe 1 August 2008 21:57
vaiiiii amme cum ???? cine sa ma impinga??? le fac eu piedica... pai ce eu nu stiu sa ma uit in ceasca ??? pai ma uit si tot nu vad nimic ca eu savurez numai 3 in 1 ..... poate sa fie si 1 in 3 ca tot aia este....

Postat pe 1 August 2008 22:00
amme22
Postat pe 1 August 2008 22:06
pai uite cum facem.... ii trimit ceasca dupa ce imi voi savura 3 in 1 si pe urma mai vedem....daca le are ...
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 August 2008 08:03
A fost cineva la doamna de mai sus sa-i citeasca in cafea?Eu am fost mai demult la o femeie si mi s-a cam intamplat ce a zis, desi nu credeam.Am fost cu o colega din liceu ca sa ma amuz si dupa ani mi-am adus aminte pentru ca mi s-au intamplat chestii care le-a zis.
oana25
Postat pe 2 August 2008 15:23
de pilda, ti-a spus ca ai sa cunosti un baiat de care te vei indragostii, o cumpana va trebuii sa treci si vei fi regina balului!?

Postat pe 2 August 2008 16:39
cam asa.
Ele spun lucruri care au o posibilitate f mare sa se intample. Inainte testeaza cumva terenul: "e adevarat ca...?"; "cunosti pe cineva cu litera x"; "ai o colega care..."; ai un vecin care...", etc. Astfel scot de la tine tot ce pot si, in functie de ceea ce afla, prognozeaza un viitor posibil. Daca refuzi sa confirmi ori sa infirmi ceva incep sa se balbaie.
Eu mai degraba prefer sa cred ca venim pe lume cu un proiect initial, care poate fi modificat in orice moment, rezultatul final depinzand doar de noi.
Viitorul e in continua miscare. Prin actiunile din prezent il construim, asa cum am construi, de exemplu, o casa. Din toata viata noastra doar trecutul e static.
Prin urmare, daca ne punem mintea, sunt sigura ca am putea castiga si noi niste bani "cinstiti"
amme22
Postat pe 2 August 2008 18:48
nu ma ispiti emma, ca acu' ma duc sa pun de-o cafea!!!

Postat pe 2 August 2008 19:08
eh... daca platesti bine...
amme22
Postat pe 2 August 2008 19:17
luati-ma si pe mine doar ca a mea are lapte....e vreo problema?nu cred,la ce reclama isi face doamna.....sigur apuc 180 de ani pana aflu daca a spus adevarul. uraaaaaaa......

Postat pe 22 Septembrie 2008 23:24
cum sa facem sami zici si mie ceva din trecut si din viitor ? as fi curioasa sa vad dak e asa sau nu ast ras
georgiank
Postat pe 1 Octombrie 2008 18:54
....Doamna ghicitoare,de la distanta nimeriti sa ghiciti in cafea?
ralu_zar
Postat pe 17 Aprilie 2009 21:27
plin de ghicitoare pe aici
Peony
Postat pe 30 Mai 2009 19:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VREI SA FACI BANI SIMPLU SI USOR->AICI SOLUTIA 13 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 12:57
AJUTOR, ca mor! 34 De la: iLlUsIoN_cOaL 31 Octombrie 2009 16:12
Daca moare capra mea sa moara si capra vecinului!!!!! 12 De la: miss_darine 5 Iulie 2010 12:08
am o intrebare pentru cele care suneti din bucuresti :) 20 De la: vaiana 25 Iunie 2009 16:21
buna fetelor 3 De la: printesa17 10 Aprilie 2010 20:23