Setari Cookie-uri

ghicit in cafea

Este cafeaua un domeniu al secretelor? Fara indoiala ca da. Cafeaua este o suma de taine ce merita, pentru viata noastra, descifrate.

Cu puterea cu care am fost inzestrata pot citi, nu in luna si in stele, ci in banala cescuta de cafea, adevarata soarta a omului: temperamentul, destoinicia profesionala si trasaturile caracteristice din nastere, chestiuni sentimentale, accidente, boli in viitor ca si fapte din trecut.

Doamna serioasa, cu reale calitati artistice ( absolventa a liceului de arte plastice si decorative “N. Tonitza”), de nationalitate romana, va asteapta in lumea in care semnele ne ajuta sa deslusim tainele viitorului.

Sanda-Doina: 0722.840.530

ghicitcafea
Postat pe 30 Iulie 2008 22:45
Mi s-a ghicit o singura data in cafea si nu pot sa spun ca s-a potrivit prea tare. Sincer, nu prea am incredere si nici nu vreau sa-mi aflu viitorul dinainte. Parca e mai interesanta viata asta atunci cand esti nevoit sa faci fata provocarilor atunci cand apar. Ca daca le stii dinainte parca nu mai au nici un farmec. si nici nu te poti feri de necazuri decat intr-o masura infima...
Lucia1971
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:39
Si mie mi s-a ghicit in cafea dar tot ce mi-a zis aceea persoana in mare parte s-a adeverit dar acum depinde nu toate persoanele au darul de a ghicii

Postat pe 13 Septembrie 2008 09:29
se intampla de cele mai multe ori sa fie adevarat ceea ce tzi se spune.... unele sunt adevaruri generale, altele poate chiar personale... ideea e daca intradevar vrei sa shtii ceea ce tzi se va intampla... este clar faptul ca acest lucru intereseaza pe toata lumea, insa efectele nu sunt intotdeauna cele pe care le dorim.. sa spunem ca respectiva persoana a avut dreptate in legatura cu nush ce eveniment pe care tzi l-a prezis si care chiar s-a intamplat.. insa tocmai datorita acestui lucru tinzi sa apelezi la astfel de "servicii" in mod constant.. ceea ce nu e tocmai ok. intrebarea mea e .. ce rost mai are viatza daca stim deja ceea ce urmeaza sa ni se intample? daca urmeaza sa ai o bucurie in familie, sa zicem, credetzi ca intensitatea emotziilor va mai fi aceeashi? sau daca se intampla sa ai parte de un necaz... te stresezi gandindu-te ca tzi se poate intampla oricand si rishti sa pierzi bucuria altor momente importate din viatza... cel mai bine e sa traieshti fara sa shtii ce te ashteapta maine... pentru ca astfel apreciezi momentele oferite de viatza, la adevarata lor valoare...:)
allinuzza
Postat pe 18 Septembrie 2008 18:41
n am fost niciodata la o femeie de genu acesta,dar tb sa recunosc ca ma tenteaza ideea.chiar sunt curioasa de ceea ce mi spune chiar dc sunt constienta ca nu se va intampla 100%.de aceea vreau sa intreb numarul acela de tel al Sandei Doina e corect,se pricepe femeia? mai stie cineva o alta?? ms
besnitz
Postat pe 28 Septembrie 2008 10:24
mi s-a citit si mie in cafea...si mi s-a spus k nu o sa iau capacitatea...si am luat si capacitatea si bacu si am terminat si facultatea....
adutu01
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:37
Acum 4 ani, ca sa ma distrez cu verisoara mea, am incercat sa ghicim in cafea, fara sa stim nimic despre asta. Ei i-a iesit in ceasca litera C...la scurt timp a cunoscut un baiat cu aceasta initiala, cu care este impreuna si acum si este f fericita!

Acum un an si ceva eram in fata magazinului Bucur Obor si a venit o...femeie sa-mi ghiceasca...avea un pachet de carti..mi-a cerut foarte putini bani si am acceptat, fiind curioasa din fire. Tot ceea ce mi-a spus s-a dovedit a fi adevarat.
Sa mai spun si ca m-a fraierit si pana la urma i-am dat de vreo 3 ori mai multi bani decat imi ceruse initial?
ramo_88
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:28
cateodata chiar vrem sa credem ce spune batrinica,dar uneori asteptam chiar ft mult pana "primim aceea suma de bani..sau acele lacrimi pe care le vom avea din cauza unei femei cu ochi caprui..sau minunatul drum lung pe care il vom avea.."ufff...sunt chestii generale,dar trebuie sa ai mare noroc sa dai peste cineva care e cu adevarat cunoscator in domeniu... vb din experienta...am crezut..am fost la ft multe persoane..iar rezultatul nu a fost cum mi-au zis..
qazwsx2177
Postat pe 6 Decembrie 2008 20:55
offfff......o singura data ma-m dus la cineva care ghicea in mai multe printre care si in cafea ...a fost o joaca ...cu niste prietene..... eu nu le am cu chestiile astea ...nu cred....sau nu credeam .....si mia zis femei aia......de la cate kg am ....de cum am intrat pe usa, a scris ceva pe un servetel si ma pus sa ma urc pe cantar dupa care mia aratat serveteleul , am ras dar ma si blocat ..... si tot ce mia zis de ctunci in 2 ani de zile sa adeverit exact cu lux de amnunte.....pana intr-un punc in care sa rupt si totul e altfel ....cred ca daca se intampla ceva anume se adevereau si restu dar.......am zis ca nu ma mai duc nici in joaca , nici in gluma . prefer sa nu stiu ce se va intampla si sa astept , sa fie totul surprinzatot.
ferero
Postat pe 11 Decembrie 2008 06:06
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 27 Decembrie 2008 13:52
Dak spuneti adevarul,as dori sa imi spuneti si mie cite ceva despre viata mea!Mersi frumos si sa fiti iubita!
glorya20onna
Postat pe 14 Februarie 2009 12:34
Ghicitul inn cafea este o mare prostie la fel ca si alte modalitati de "ghicit" si vrajitorie ... parerea mea
_dulcik_
Postat pe 14 Februarie 2009 12:35
abia am terminat de baut cafeaua !!!
pot sa`ti trimit ceasca prin e`mail sa`mi ghicesti viitoru??
Diavolyta_
Postat pe 15 Martie 2009 12:40
De la: DiavolytaTa, la data 2009-03-15 12:40:23abia am terminat de baut cafeaua !!!
pot sa`ti trimit ceasca prin e`mail sa`mi ghicesti viitoru??


_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 20:01
da, cunosc eu pe cineva

kudika143372
Postat pe 16 Martie 2010 20:50
buna ziua. as dori si eu sa merg la cineva care ghiceste dar in constanta. daca cunoasteti pe cineva va rog sa ma ajutati. multumesc
crew
Postat pe 3 Iunie 2010 13:44
buna FEREREO TE ROG MULT DACA MAI STII CEVA DE PERSOANA CARE TI-A GHICIT TE ROG SPUNE-MI SI MIE CUM O GASESC . TE ROG MULT
kudika322614
Postat pe 22 Septembrie 2010 09:11
De la: crew, la data 2010-06-03 13:44:43buna ziua. as dori si eu sa merg la cineva care ghiceste dar in constanta. daca cunoasteti pe cineva va rog sa ma ajutati. multumesc

cauta pe forum ...si vezi ca "geo_reincarcat"....el le are cu asta...numai sa nu-l gasesti descarcat...
RUY_BLAS
Postat pe 22 Septembrie 2010 09:21
Eu cunosc o doamna ft talentata care da in carti normale si in cafea...tot ce vrei sa aflii..iti spune lurcuri care nu ar avea cum sa stie nimeni..ea nu te intreaba nimic...doar iti spune ..cine e interesat/a ma poate contacta pe numarul 0721560696 si va pun in legatura cu doamna
kudika317404
Postat pe 30 August 2011 22:37
contacteaza-ma pe nr 0721560696 si te ajut ;)
kudika317404
Postat pe 30 August 2011 22:39
Buna. am citit din curiozitate si ce pot spune e ca eu nu cred in asa ceva insa nu e bine sa te joci. Va spun o intamplare ...cativa ani in urma cand lucram in echipe cu inca 4 fete, schimb de 24 ore la un birou....o colega credea foarte tare in asa ceva si ma sacaia sa-i chicesc in cafea. Intr-o zi, asa doar in joaca am acceptat si fara sa am habar de asa ceva am inceput sa-i zic ce-mi trecea prin cap.. si ca sa o ii dau o lectie sa nu imi mai ceara alta data am inceput sa-i zic ca vad ...(printre alte nimicuri bineinteles) i-am zis ca o sa afle in curand ca cineva foarte apropiat e in spital de urgenta. Asta a fost pe la ora 7 pm iar in jur de 9 pm a aflat ca fiul ei (13 ani) a fost internat de urgenta cu hepoatita acuta..... Bineinteles ca toate am fost socate inclusiv eu cafiul ei era perfect sanatos cand l-a lasat dimineata. Asa ca fetelor ceva poate ca e..intuitie...cineva pune in cap aceste ganduri...nu stiu insa nu am mai "cictit" si nici nu am mai lasat pe cineva sa citeasca de atunci. Cum se zice aici ....e bine sa stai departe de asa ceva.
kudika_12731
Postat pe 24 Iulie 2012 01:30
dragele mele eu imi ghicesc singura in cartii si in cafea si prezentul si viitorul si trecutul la mine a inceput cu o joaca si tot ce scrie in cartii se adevereste dar tre sa sti si cum sa le folosesti e foarte simplu
kudika_21732
Postat pe 23 Decembrie 2012 06:40
Eu de obicei cartile le citesc (imi plac romanele),iar cafeaua o beau.
Rotty_
Postat pe 23 Decembrie 2012 08:19
De la: Rotty_, la data 2012-12-23 08:19:58 Eu de obicei cartile le citesc (imi plac romanele),iar cafeaua o beau.


Rotty, daca-ti plac romanele, cand ai timp, treci si tu, te rog, pe la topicul de carti sa ne faci si noua niste recomandari de carte.

Multam.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 08:34
Eu m-am imprietenit cu o asa zisa liber profesionista in arte divinatorii, iedera, hedera, salix, alruna, arruna, una alruna, m.ursa...isi schimba numele la fel de des ca si povestiile de viata. Mare greseala am facut!
Impresionata de situatia ei materiala precara, de faptul ca parea a fi cat de cat educata (absolvise un an la facultatea de filozofie, dar renuntase in al doilea an), si de operatia pe care o suferise la rinichi, am incercat sa o ajut. Dincolo de plata etalarilor cu carti de tarot, rune, si cafea, o ajutam material. Am devenit oarecum confidenta ei, si sincer, cu cat trecea timpul cu atat ma inspaimanta mai tare, si am inceput sa ma simt mai vulnerabila. Domnisorica, facea mai multi bani din povesti de viata impresionante, dar care , cu cat stateai mai mult in preajma ei, realizai ca au multe neconcordante, adica erau numai povesti. Dar ce este mai grav este faptul ca odata ce apucai sa ii zici una alta despre tine, ori incerca sa te manipuleze subtil, sau direct amenintare ( ii spun sotului tau, ii spun familiei etc).
Sfatul meu este sa nu apelati prea des la aceeasi persoana. Chiar daca nu va imprieteniti, si sunteti numai clienta fidela, exista riscul foarte mare sa afle mai multe lucruri, sa ajunga clientele sa se cunoasca intre ele ( ca, uneori, o recomanzi pe respectiva altor amice) si ghicitoarea sa stie de fapt foarte multe, fara a ghici propriu-zis.
De asemenea, se ocupa si de vraji, pe are le facea si gratis, clientelor care o paraseau, sau de la care nu primea ce astepta. Mie mi-a sugerat sa ii cumpar o rulota.

Da, e din Iasi, Husi , Bacau..prin zona
kudika_970530
Postat pe 9 Iulie 2014 19:27
Eu m-am imprietenit cu o asa zisa liber profesionista in arte divinatorii, iedera, hedera, salix, alruna, arruna, una alruna, m.ursa...isi schimba numele la fel de des ca si povestile de viata. Mare greseala am facut!
Impresionata de situatia ei materiala precara, de faptul ca parea a fi cat de cat educata (absolvise un an la facultatea de filozofie, dar renuntase in al doilea an), si de operatia pe care o suferise la rinichi, am incercat sa o ajut. Dincolo de plata etalarilor cu carti de tarot, rune, si cafea, o ajutam material. Am devenit oarecum confidenta ei, si sincer, cu cat trecea timpul cu atat ma inspaimanta mai tare, si am inceput sa ma simt mai vulnerabila. Domnisorica, facea mai multi bani din povesti de viata impresionante, dar care , cu cat stateai mai mult in preajma ei, realizai ca au multe neconcordante, adica erau numai povesti. Dar ce este mai grav este faptul ca odata ce apucai sa ii zici una alta despre tine, ori incerca sa te manipuleze subtil, sau direct amenintare ( ii spun sotului tau, ii spun familiei etc).
Sfatul meu este sa nu apelati prea des la aceeasi persoana. Chiar daca nu va imprieteniti, si sunteti numai clienta fidela, exista riscul foarte mare sa afle mai multe lucruri, sa ajunga clientele sa se cunoasca intre ele ( ca, uneori, o recomanzi pe respectiva altor amice) si ghicitoarea sa stie de fapt foarte multe, fara a ghici propriu-zis.
De asemenea, se ocupa si de vraji, pe are le facea si gratis, clientelor care o paraseau, sau de la care nu primea ce astepta. Mie mi-a sugerat sa ii cumpar o rulota.

Da, e din Iasi, Husi , Bacau..prin zona
kudika_970530
Postat pe 9 Iulie 2014 19:32
De la: ghicitcafea, la data 2008-07-30 22:45:23Este cafeaua un domeniu al secretelor? Fara indoiala ca da. Cafeaua este o suma de taine ce merita, pentru viata noastra, descifrate.

Cu puterea cu care am fost inzestrata pot citi, nu in luna si in stele, ci in banala cescuta de cafea, adevarata soarta a omului: temperamentul, destoinicia profesionala si trasaturile caracteristice din nastere, chestiuni sentimentale, accidente, boli in viitor ca si fapte din trecut.

Doamna serioasa, cu reale calitati artistice ( absolventa a liceului de arte plastice si decorative “N. Tonitza”), de nationalitate romana, va asteapta in lumea in care semnele ne ajuta sa deslusim tainele viitorului.

Sanda-Doina: 0722.840.530

ghicitul in ness,daca se poate
NEGRUTTTT
Postat pe 9 Iulie 2014 19:36
Din piatra neamt nu stii??

Stefan_Adrian_Rusu_1
Postat pe 10 Ianuarie 2016 19:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hey you 19 De la: lupul_alb 6 Septembrie 2009 22:04
Beam MLM ( job la domiciliu ) 1 De la: Knifey 23 Decembrie 2010 16:26
Reteta succesului 3 De la: yumalai 19 Februarie 2010 15:28
merita sa mai stam in Romania? 32 De la: 1dana2 25 August 2014 22:04
2 sufletele 1 De la: diana1981 22 Ianuarie 2009 19:31