Setari Cookie-uri

AJUTOR!!!!

Luna trecuta,dupa ce mi-am incheiat menstruatia am ales sa fac dragoste cu iubitul meu fara sa folosim prezervativul ca de-obicei,pentru ca am inteles ca aceasta perioada nu este una fertila.Cu toate astea am folosit metoda "coitus intreruptus-cred ca se numeste -adica ei... nu s-au apropiat de mine Acum,a trecut ceva timp...aproape o luna si...ce sa vezi,nu am menstruatie,desi inca nu ar trebui insa am observat niste urme maroni de sange.Inital am crezut ca e menstruatia si ca a surveit mai repede luna asta insa ceea ce e curios e ca nu imi curge,deci au fost doar cateva picaturi,iar cand mi-am facut igiena vaginala am observat in apa mai multe cheaguri de sange de acceasi culoare.Nu am nici o durere si nici nu am observat vre-un miros la aceste scurgeri.
Stiti cumva despre ce poate sa fie vorba? :sml-sign0163
Sunt disperata!Asa-i ca nu sunt gravida?
sweetpink
Postat pe 3 August 2008 00:30
vezi topicul 1 pe aceeasi tema

Postat pe 3 August 2008 00:31
nu pot sa-ti spun daca esti insarcinata sau nu dar pot sa-ti spun ca se intampla asta cand esti insarcinata la prima luna ai mestruatia maro si cateva picaturi daca la a doua luna ai iar te sfatuesc sa faci un control ca exista sa fii insarcinata si sa ai mestruatie nu vreau sa te sperii dar mie mi sa intamplat sa am mestruatie in timpul sarcinei vreu sa stiu dak ai sintome de voma sau nu rezisti la vreo mancare iti face rau sa o manancidak se intampla tot ce ti-am zis esti sigura insarcinata si ink ceva nu trebuie sa faci sex dupa menstruatie faci dar dupa 3 4 zile apoi

Postat pe 6 Octombrie 2008 14:24
sweteee mergi la farmacie si ia-ti un test de sarcina ..costa cel mult 10 ron....
fa testul si abia apoi intra in panica.
daca nu e nimic (testul iese negativ)e cazul sa mergi la un control ginecologic cat mai curand,macar pt un control de rutina,nu sunt normale cheagurile de sange.

deci ca sa nu mai fii panicata...da fuga la cea mai apropiata farmacie si.... lamureste-te.

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:28
hai ma fetelor ca de cand a postat Sweetpink au trecut si cele 12 saptamani in care putea sa-si faca intrerupere...
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:42
corect... care tot scoate topicurile astea de la naftalina????

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:55
cred ca cineva care vrea sa dea un sfat bun, da' nu se uita si la data postarii
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:59
Da' eu vreau sa stiu ce s-a intamplat. Zau, parca sunt de la tara!
Kathara
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:00
Sa cautam fata pe topicurile cu avorturi. Daca nu e acolo, sigur i-a venit menstruatia
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:01
i-a venit...a fost doar o dereglare...

Postat pe 6 Octombrie 2008 15:30
da' mataluta de unde stii?
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:31
mi-a cerut sfaturi in privat...peste cateva zile am intrebat-o cum ii este si spunea ca e bine..cam asta e povestea..

Postat pe 6 Octombrie 2008 15:36
saru' mana ca ne-ai luminat, Ino!
No da de nu mai posteaza nimeni pe-aici ca daca nu esti tu sa spui finalul, iar se intind povestile pe nu stiu cate pagini...
Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:41
aha....deci asa ...se lucreaza pe la spate...

baaaai era o gluma daaa????
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:41

Lucia1971
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:46
Of,of,of, daca intelectualele habar nu au, ce sa le mai cerem femeilor de la tara?!
Fetelor, daca nu stiati, spermatozoizii ies la "atac" incepand din momentul in care organul genitel al barbatului intra in erectie!!!!
Asa ca, acesta metoda COITUS INTERRUPTUS va poate aduce numele de MAMI la fel de firesc si natural precum actul fizic dus pana la final.
Iar perioada fertila depinde de la femeie la femeie.
Asa ca atentie!
Daca esti insarcinata, sa fii fericita!Sper sa nu repeti greseala altor femei si sa infaptuiesti avortul.Copii nedoriti pot fi dati si spre adoptie familiilor care nu au norocul de a zamisli ei insisi copii!

Postat pe 29 Ianuarie 2009 08:36
De la: sweetpink, la data 2008-08-03 00:30:49Luna trecuta,dupa ce mi-am incheiat menstruatia am ales sa fac dragoste cu iubitul meu fara sa folosim prezervativul ca de-obicei,pentru ca am inteles ca aceasta perioada nu este una fertila.Cu toate astea am folosit metoda "coitus intreruptus-cred ca se numeste -adica ei... nu s-au apropiat de mine Acum,a trecut ceva timp...aproape o luna si...ce sa vezi,nu am menstruatie,desi inca nu ar trebui insa am observat niste urme maroni de sange.Inital am crezut ca e menstruatia si ca a surveit mai repede luna asta insa ceea ce e curios e ca nu imi curge,deci au fost doar cateva picaturi,iar cand mi-am facut igiena vaginala am observat in apa mai multe cheaguri de sange de acceasi culoare.Nu am nici o durere si nici nu am observat vre-un miros la aceste scurgeri.
Stiti cumva despre ce poate sa fie vorba? :sml-sign0163
Sunt disperata!Asa-i ca nu sunt gravida?




SALUTARE iti maia duci amninte de mine?....stii ce cred eu?toate trec si data viitoare sa fii mai atenta se ppoate si mai rau si inca esti micuta........
mickyyo_parintele
Postat pe 29 Ianuarie 2009 18:05
De la: sweetpink, la data 2008-08-03 00:30:49Luna trecuta,dupa ce mi-am incheiat menstruatia am ales sa fac dragoste cu iubitul meu fara sa folosim prezervativul ca de-obicei,pentru ca am inteles ca aceasta perioada nu este una fertila.Cu toate astea am folosit metoda "coitus intreruptus-cred ca se numeste -adica ei... nu s-au apropiat de mine Acum,a trecut ceva timp...aproape o luna si...ce sa vezi,nu am menstruatie,desi inca nu ar trebui insa am observat niste urme maroni de sange.Inital am crezut ca e menstruatia si ca a surveit mai repede luna asta insa ceea ce e curios e ca nu imi curge,deci au fost doar cateva picaturi,iar cand mi-am facut igiena vaginala am observat in apa mai multe cheaguri de sange de acceasi culoare.Nu am nici o durere si nici nu am observat vre-un miros la aceste scurgeri.
Stiti cumva despre ce poate sa fie vorba? :sml-sign0163
Sunt disperata!Asa-i ca nu sunt gravida?

eu fac chestia asta numai ca il las sa isi dea drumul in mine si fac asta de 6 luni si nu am ramas insarcinata si aia cu coit intrerupt o facem intodeauna deoarece mie nu imi place cu prezervativ
ochelari
Postat pe 29 Ianuarie 2009 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Niste sfaturi va rog 19 De la: kudika063402 11 Septembrie 2009 12:38
sex in 3 221 De la: cristiana_cris 23 Iulie 2009 14:48
HELP !!!!!!! 3 De la: Florrentina_flor 27 Februarie 2009 21:29
depilare sau tuns in zona intima ???? :D 39 De la: kudika029282 6 Ianuarie 2011 21:22
Durata primului numar este tot timpul aceeasi? 65 De la: km3lia1981 28 August 2009 02:53