Setari Cookie-uri

probleme sexuale

Am o problema care ma framanta de ceva timp si as avea nevoie de ajutor. Mi-a luat ceva timp sa-mi fac curaj sa vorbesc despre problema mea pt k tot o negam.. ma consideram o persoana puternica care poate trece peste orice.
Am 21 de ani, sunt cu prietenul meu de 5 luni si mi-am inceput viata sexuala cu el la 1 luna jumate dupa ce ne-am cunoscut. M-am simtit bine cu el la inceput, e mai mare cu 5 ani, ma simteam protejata, apreciata, admirata... Puteam sa discutam despre orice, el trecuse printr-o deceptie cu cativa ani inainte,urma sa se casatoreasca dar a fost inselat(cel putin asa sustine). Ideea este k am ales sa fac pasul cu el pt k aveam fluturasi in stomac si o incredere oara in el. Ne-am mutat impreuna inca din prima luna. Prima data a fost dureros dar ma simteam iubita... am simtit placerea in cele din urma.
Dar dupa experienta asta mare mi-a fost mirarea cand am observat k apetitul lui sexual este cam inexistent,eu vroiam sa experimentez si sa stau cat mai mult timp cu el, pe cand el prefera sa doarma sau sa faca orice altceva decat sa petreaca timpul cu mine.
Nu stiu ce sa cred, mi-a spus k ma iubeste, ba chiar a batut si apropouri de casatorie, ne-am certat de nenumarate ori,nervoasa am plecat acasa si el ma astepta cu orele in fata blocului sustinand k nu poate trai fara mine si nu poate sa doarma... de multe ori nu am acceptat sa ma intorc la el, si toata noaptea am fost bombardata de mesaje de dragoste.
Problema mea este cam delicata, dovezi as avea k ma iubeste , dar relatia noastra sexuala este pierduta. De cele mai multe ori cand vroiam sa facem dragoste ma trezeam cu un refuz... k este foarte obosit, k nu are chef, cert este k niciodata nu a avut initiativa si asta ma doare cel mai tare.
Sunt destul de multumita de fizicul meu,desi el m-a facut sa ma indoiesc si de lucrul acesta. le-am povestit prietenelor, mamei mele acesta problema si mi s-a spus din start k asta nu este relatie, k ar trebuie sa-i pun capat aici.
Pt k nu aveam experienta m-am bazat pe el la inceput, am crezut k o sa ma initieze.. k o sa ma descopar usor.
Am incercat sa stau de vorba cu el de atatea ori, i-am spus k nu sunt multumita de atitudinea lui si nici implinita sexual... si dupa nenumarate insistente mi-a dat un raspuns sec: " ce vrei? sa te invat eu si sa te distrezi cu altu?".
Cred k are mari probleme de comportament si nu stie sa relationeze cu femeile, am avut si stupoarea de a constata k este misogin, desi el spune k glumeste mereu k sa ma supere pe mine. Cred si k ma insala deoarece am intrat intr-o zi pe pc-ul lui, pe un site de matrimoniale unde avea cont si uitase sa dea lot out... am vazut vre-o 20 de mesaje trimise intr-o singura zi unor fete diferite. Ne-am certat rau atunci, si el mi-a jurat k nu ma insala si k facea lucrul ala decat din plictiseala, dar nu cred.
Am nevoie si de alte pareri deoarece e singura relatie in care m-am implicat si mie greu sa renunt.


Postat pe 8 August 2008 19:03
un lucru e clar,e foarte egoist si nu stie nici sa se poarte. stiu ca-ti e greu,dar ce descrii tu aici nu e deloc favorabil.da,cred ca are pe altcineva,sau te inseala cu gandul, nu mai are importanta asta..cand un barbat cauta pretexte si scuze e clar ca e ceva. nu stiu ce sfat sa-ti dau...si eu am trecut prin asta,si-a pierdut interesul fata de mine,iar mai apoi ne-am despartit,spunandu-mi ca eu is asa si pe dincolo,cand de fapt era o fata la mijloc.cert e ca atunci cand un om iti vb asa,nu te mai respecta.si degeaba incerci sa-l faci sa inteleaga ca nu e bine ce face pt ca tot cum vrea el va fi.eu zic sa stai de vb cu el,sa-i zici ca ori se schimba ceva ori pleci.numai asa vei afla daca te merita.eu zic sa nu-ti prelungesti suferinta. gandeste-te ca pe lume sunt barbati mult mai iubitori ca el,si care stiu sa respecte o femeie. ai grija de tine...

Postat pe 9 August 2008 02:55
E cam aiurea ce ti se intampla.. cred ca nu va potriviti.. Mai bine lasa-l ca nu-i de tine.. E cel mai urat ca un barbat sa te refuze mai ales ca aveti o relatie care a inceput acum 5 luni... Nu am mai auzit asa ceva dar parerea mea este sa-l lasi ca asta ar insemna ca nu te doreste.. nu exista barbat pe lumea asta sa respinga o femeie ...Daca aveai o relatie de vreo 3,4.5 ani poate mai era cum era.. dar asa ... Nu pot sa-mi imaginez cum ar fi sa vreau sa fac dragoate si prietenul meu si el sa ma refuze.. Aiurea..
Andreea_B21
Postat pe 13 August 2008 16:00
Scumpo, nu ai nevoie de sfaturile nimanui. Este suficient sa recitesti ce singura, cu manuta ta, ai scris in mesajul postat aici. Ai identificat si enumerat chiar tu o serie de argumente determinante pentru a pune punct acestei relatii...Si nu este vorba doar de viata sexuala aproape inexistenta (care chiar reprezinta o problema MAJORA si INACCEPTABILA), ci de toate celelalte nemultumiri pe care ti le provoaca: este misogin, fidelitatea nu-i punctul sau forte, greseste des si ulterior te santajeaza emotional ca sa te intorci la el...si asta in doar 5 luni de relatie...care, teoretic ar trebui sa fie minunate, impregnate cu pasiune si momente memorabile atat fizic, cat si spiritual...Unde vei ajunge in ritmul acesta peste un an? Mai bine scuteste-te de o suferinta in plus si de pierdut timpul aiurea si pune punct acestei relatii acum.
shadowgirl
Postat pe 13 August 2008 21:23
Shadowgirl imi place cum gandesti.. Esti f buna de dat sfaturi Chiar sunt curioasa ce-a mai facut zuzaa
Andreea_B21
Postat pe 13 August 2008 21:57
De la: Andreea_B21, la data 2008-08-13 21:57:15Shadowgirl imi place cum gandesti.. Esti f buna de dat sfaturi Chiar sunt curioasa ce-a mai facut zuzaa



ufffffff, andreea_b21
merci
shadowgirl
Postat pe 13 August 2008 22:53
Parca ai fi eu..ma aflu in exact aceeasi situatie..inteleg prin ce treci..daca il iubesti asa cum cred eu,ai pus suflet si te-ai implicat,mai ales ca este primul pt tine...doare mai mult decat si-ar inchipui cineva..Noi suntem de 8 luni impreuna,la inceput eram ca doi nebuni,INDRAGOSTITA si pasionali,dar a trecut...Spun indragostita pt ca doar eu eram,si poate inca mai sunt singura din rel asta..La fel este primul pt mine si am dat tot ce-am avut mai bun,il iubesc enorm,dar nu ma simt iubita..pt mine nu conteaza atat de mult contactul fizic,dar pt el,ca barbat este o problema,de fapt a amandurora,din moment ce nu se mai simt atrasi de noi ceva nu este in regula,e un semn de intrebare..poate nu ne mai iubesc..stiu ca incerci sa te amagesti singura asa cum fac si eu,ca speri,ca simti ca poate fi bine..La mine e mai complicat,dar stiu ce simti..incearca sa nu pleci urechea la ceilalti,asculta-ti glasul inimii asa cum fac si eu,si poate undeva,acolo sus,cineva o sa aiba grija de fericirea noastra..discutati,discutati si iar discutati,spune-i exact ce simti si ce ai nevoie,fara retineri si perdea,intreaba-l ce simte si ce are nevoie,asculta-l si fa-te ascultata..si chiar daca va veni mai tarziu,iubirea AIA pe care o visezi tu si de care ai nevoie nu va intarzia sa apara..de la cine si cand nu te astepti..Sa fii iubita,o meriti...
luna_alba
Postat pe 14 August 2008 09:50
multumesc pt sfaturi... shadowgirl ai dreptate,trebuie decat sa recitesc ce am scris k sa-mi dau seama k nimic nu meritain aceasta relatie, dar nu vroiam sa cred, pt k a facut si multe lucruri pt mine... dar ne-am despartit in cele din urma.
Imi pare rau k a fost primul, trebuie sa recunosc k desi imi placea destul , mai mult am facut-o din curiozitate si poate nu am asteptat sa-l cunosc mai bine.
A inceput sa se poarte din ce in ce mai rau.. si cand i-am spus k nu mai are rost a continuat cu vestita placa : "te iubesc, taci!"... cred k are probleme psihice baiatu si eu nu aveam experienta.
mi-a ramas un gust amar dupa relatia asta si sper sa-mi treaca curand si sa-mi schimb impresia cum k toti barbatii ar fi la fel.. sunt dezamagita si deprimata, dar i se poate intampla oricui. VA PUP

Postat pe 18 August 2008 23:30
Zuzaa mult succes in continuare, ai grija peste cine mai dai..
Andreea_B21
Postat pe 20 August 2008 14:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Urgent 4 De la: Larisa25101996 26 Aprilie 2010 19:01
poti ramane gravida doar de la o simpla penetrare? 18 De la: miss_darine 28 Noiembrie 2009 20:26
ce sa fac? 4 De la: puyaroxy 13 Iulie 2009 23:23
follow this link and see where it takes you 1 De la: GKitty 26 Aprilie 2010 18:19
Diferenta... 5 De la: di_cristina 26 Octombrie 2008 03:23