Setari Cookie-uri

ma ajuta cineva?

Buna. Asa cum am mai scris intr-un topic, in week-end trebuie sa ma duc la 2 nunti. Am rochie rosie, iar geanta si pantofii sunt negri. Ce culori ar fi potrivite pentru machiaj?Mentionez ca am ochii albastri. Parca nu imi vine nimic in minte acum. Ajutati-ma!
eu_lorelei
Postat pe 19 August 2008 12:21
cred ca gri sidef ar fi cel mai potrivit.. in 2 nuante..
sau auriu.. depinde care dintre astea 2 te prinde mai bine pe tine..
alta posibilitate ar fi sa-ti machiezi f discret ochii cu un eye-line negru si mascara.. iar punctul forte al machiajului sa-l reprezinte buzele, de un rosu-sange aprins .. eu as alege ultima varianta

Postat pe 19 August 2008 13:07
salut...eu zic ca machiajul cel mai potrivit pt tine ar fi smooky eyes...nuante fumurii care tia-r pune in evidenta ochii tai frumosi...pup si distractie placuta
gabriela_camelia
Postat pe 19 August 2008 14:31
....waw...avand in vedere ca rochia ta e rosie....la ochii albastri merg foarte multe nuante...insa caramiziul ti-ar pune in evidenta ochii.insa un caramiziu nu foarte tare, subtil...poti aplica eyeliner,ori kohl negru,kajal,dar din cauza ca esti la nunta acesta ar putea sa se intinda,deoarece transpiri,asa ca iti recomand eyeliner tus,....nush...nu ai zis care e forma ochilor tai...ti-as putea da mai multe sfaturi....,poti pe pleoapa interioara de jos sa aplici un eyeliner creion albastru iti va evidentia ochii foarte tare,opteaza pt un rimel rezistent la apa,si de ce nu?o pereche de gene false,....iar avand in vedere ca ochii sunt evidentiati tare....aplica un blush potrivit nuantei tale de piele,daca esti mai brunetica sau bine bronzata merg f bine nuantele de roz ,caisa,...iar buzele poti aplica un lipgloss incolor,sau un ros natural apropiat de nuanta buzelor....atata si vei fi foarte proaspata...nu uita sa ai la tine fardirile ca sa iti poti remprospata machiajul,succes cred ca am fost de ajutor...
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 21 August 2008 01:03
pai...culori deschise sa`ti puna ochii in evidenta
kudika050245
Postat pe 13 Iulie 2009 17:29
in nici un caz culori deschise
pentru ochii albastrii sunt cele mai indicate culorile pamantii
si daca vrei albastru in nici un caz culoarea ochilor ci o nuanta mai inchisa
alexana14
Postat pe 23 Iulie 2009 18:19
rochia este rosie...iar machiajul in culori prea stridente da in altceva...ori smokey eyes...realizat f bine...ori machiaj discret...fara culori...
kudikgirl
Postat pe 23 Iulie 2009 19:02
te-ar prinde foarte bine,dupa parerea mea,un machiaj cu argintiu(foarte sidefat),alb(sidefat)si negru....asta pt ochi,iar pe buze poti folosi un gloss cu o usoara tenta de rosu,dar foarte lucios.........
BAFTA.....
FLORY_DULCIK
Postat pe 26 Noiembrie 2009 22:04
De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-11-26 22:04:03te-ar prinde foarte bine,dupa parerea mea,un machiaj cu argintiu(foarte sidefat),alb(sidefat)si negru....asta pt ochi,iar pe buze poti folosi un gloss cu o usoara tenta de rosu,dar foarte lucios.........
BAFTA.....


asta poate sa l foloseasca la anu la alta nunta cu alta rochie
valivieru96
Postat pe 26 Noiembrie 2009 22:46

da....la anul...eu am raspuns cam tarziu...
FLORY_DULCIK
Postat pe 27 Noiembrie 2009 11:22
a, uitasem...nu uita sa folosesti un fard de obraz, sa te scaota vioaie la fata j nu neaparat ruj rosu.depinde de buze, dak ai buzele mici, nu le evidentia ca sunt mici, dandu-te cu ruj rosu, poti folsi un lucui transparent de buze::) dak le ai mari, un contur de buz ar fii ideal j lasa-le kt mai naturale...dak ai ochii albastri, scoate-i in evidenta prin culorile ce ti le-am spus adineauri:) (gri, argintiu, negru, poate folosesti si un pic de tus...)
succes si distractie placuta!
sa ne povestesti cum a fost:)
dyen0o0tsZsa
Postat pe 27 Noiembrie 2009 14:34
Daca te lasi influentata de PITIPOANCA asta ROZ o sa arati mai mult ca sigur ca o paiata...
blondiewishes
Postat pe 27 Noiembrie 2009 18:01
De la: eu_lorelei, la data 2008-08-19 12:21:00Buna. Asa cum am mai scris intr-un topic, in week-end trebuie sa ma duc la 2 nunti. Am rochie rosie, iar geanta si pantofii sunt negri. Ce culori ar fi potrivite pentru machiaj?Mentionez ca am ochii albastri. Parca nu imi vine nimic in minte acum. Ajutati-ma!

Oau. un eye-liner chiar ti ar scoate in evidenta ochiiiiiiiii.
eu ii am verzi si arata mult mai colorati,mai vioi...
daca sunt albastrii vor arata si mai bine :)
blondiewishes
Postat pe 27 Noiembrie 2009 18:04
Cursuri initiere in arta machiajului.
Machiajul poate fi magic si artistic sau practic si natural. Nu exista greseli in machiaj , doar posibilitati infinite .
Atelier Make-up Anca Radulescu - un loc in care arta , pasiunea , frumusetea si prietenia se impletsec in orice moment Cursuri initiere in arta machiajului
Atelier Make-up Anca Radulescu
Detalii pe www.ancaradulescu.ro
Contact: irenne_p@yahoo.ca sau office@ancaradulescu.ro
inna_grace
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Professional makeup Bucuresti 1 De la: kudika180900 10 Mai 2010 17:03
A-ti folosit o trusa de machiaj in genu acesta... 6 De la: carina87 29 Mai 2014 12:20
Cosmetice Fraulein si Mac 1 De la: produse_fraulein38 4 Februarie 2012 03:27
buna 1 De la: kudika377698 20 Martie 2011 04:41
Machiaj Semipermanent 3 De la: kudika341464 17 Decembrie 2010 17:37