Setari Cookie-uri

Da rezultate?

La sfarsitul lunii iulie sotul meu a fost diagnosticat cu oligospermie grava.
Medicul ginecolog ne-a spus ca tratamentele naturiste cu branca ursului si ... orice alte medicamente, nu dau rezultate. In concluzie ... nu ni le-a recomandat defel.
Ce sa facem? Si daca ne hotaram si pentru asa ceva la cine sa apelam?
dyia
Postat pe 21 August 2008 11:06
Bine ca m-am uitat in DEX sa aflu ce inseamna ''oligospermie''...oi fi terminat eu Literele, dar nu stiu termeni medicali...Eu zic ca tratamentele naturiste dau rezultate,insa se vad in timp,fata de cele medicamentoase,care au efect relativ imediat. Cauta la librarie sau la biblioteca carti de specialitate si de tratamente naturiste,trebuie sa gasesti. Sa inteleg ca daca are putini spermatozoizi in lichidul seminal, nu sunt nici activi? Te intreb,pt ca e nevoie de un spermatozoid pt conceptie.
emyia
Postat pe 24 August 2008 10:54

Sunt activi, dar - in urma analizelor efectuate a rezultat (deocamdata), ca doar 200 000 sunt viabili, nu 2 mil cat ar trebui sa fie in mod normal.
dyia
Postat pe 24 August 2008 17:21
de regula e reversibila. branca ursului se pare ca e eficienta, in plus ar mai fi cate ceva de facut, respectiv : daca lucreaza cu laptop, acesta trebuie sa stea pe birou, in nici un caz pe genunchi sau in zona, telefonul mobil in buzunarul de la piept, lenjerie comoda, care nu strange zonele sensibile, alimentatie bogata in vitamine si minerale.succes!
googoodoll
Postat pe 24 August 2008 17:27
Daca vrem sa incercam cu un tratament naturist, la ce medic trebuie sa apelam sau ce tipuri de cabinete sa cautam?
E suficient sa cautam la ... Plafar branca ursului ... sau sa combinam cu alte tipuri de medicamente naturiste (gen herbalife)?
Sotul meu e fumator.
Ce trebuie sa facem, cum trebuie sa procedam pentru a incepe un tratament naturist?
dyia
Postat pe 24 August 2008 20:06
Eu stiu pe cineva de la parintii mei,nu e doctor,e bioenergoterapeut si e foarte foarte bun.In nici un caz nu va va da medicamente ci doar tratament pe baza de plante medicinale.Cum am mai spus-o, tratamentele naturiste dau rezultate in timp,depinde de afectiune. Domnul asta sta la Valenii de Munte si il cheama Petre Anca.Este excelent si nu e numai parerea mea...pe tata n-a reusit din pacate sa-l mai ajute pt ca s-a dus la el cand cancerul era deja extins. Dar mama si acum urmeaza tratamentele recomandate de el si e sanatoasa si se simte excelent. Am inteles ca tipul isi da seama daca ai tinut tratamentul sau nu, iara daca nu,iti spune politicos ca el ajuta doar oamenii ambitiosi,motivati si care pretuiesc viata!
emyia
Postat pe 25 August 2008 17:40
De la: googoodoll, la data 2008-08-24 17:27:32de regula e reversibila. branca ursului se pare ca e eficienta, in plus ar mai fi cate ceva de facut, respectiv : daca lucreaza cu laptop, acesta trebuie sa stea pe birou, in nici un caz pe genunchi sau in zona, telefonul mobil in buzunarul de la piept, lenjerie comoda, care nu strange zonele sensibile, alimentatie bogata in vitamine si minerale.succes!


googoo are dreptate. Am avut o prietena care s-a confruntat cu aceeasi problema in urma cu vreo 9 ani. Stiu ca medicul ii recomandase domnului in cauza cam asa : lenjerie din bumbac, pantaloni lejeri tot din bumbac, o alimentatie sanatoasa cu multe legume si fructe, carne, tutun si cafea cat mai cu retinere posibil. Nu-mi aduc aminte sa-mi fi zis si de un tratament medicamentos in paralel, dar promit ca daca o prind online pe mess am s-o intreb. Eventual poate imi zice si numele mediucului la care au fost ei atunci (daca s-o mai aminti :D).
P.S. Tot ce ti-am spus eu e o completare la ce-a spus googoodoll. Bv googooo.
koph
Postat pe 20 Februarie 2009 07:18
Buna!
Esti interesat/a sa ai un venit in plus?
Daca esti interesata te invit in lumea Avon. Ai parte de multe beneficii, cadouri si procent de 15% pana la 30%. Poti avansa foarte repede in afacerea ta AVON. Astept un mesaj la id-ul crystal_girl5008. Multumesc!
arynaaa
Postat pe 20 Februarie 2009 20:53
Am aflat cate ceva dar nu stiu in ce masura te va ajuta asta...numele doctorului este Tanase, si pe atunci era la spitalul Municipal. Incearca sa dai un telefon acolo, poate ai noroc si il gasesti tot acolo. Succes.
koph
Postat pe 23 Februarie 2009 09:11
mult succes.. eu din cate stiu tratamentul cu plante ar tb sa dea rezultate..
Incercati Napraznic, Spirulina si Lecitina.
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 09:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi credeti in tratamentele naturiste? 58 De la: kudika228826 31 Octombrie 2016 17:28
Test de intolerante alimentare EAV 3 De la: kudika_14969 26 August 2012 19:10
tratamnet pentru cicatrici????? 24 De la: alinaposchina 14 Aprilie 2016 19:55
Plantamed - Tratamente unice din plante 4 De la: Andreea32 30 Ianuarie 2017 10:50
Matreata 1 De la: v_ioana0 29 Aprilie 2010 13:09