Setari Cookie-uri

imprimeu leopard

am o maleta simpla super dragutza cu imprimeu leopard.sunt curioasa daca toamna asta se poarta asa ceva pentru ca stiu ca aceasta iese mult in evidenta si nu vreau sa fiu penibila
ruthless
Postat pe 27 August 2008 16:50
Cred ca animal print cam greu se demodeaza , mie imi place mult... si acest gen de piese vestimentare trebuie asortate cu altele iuni pt a nu fi incarcate. Ziua nu prea merg purtate.
Kittynelle
Postat pe 29 August 2008 19:31
scuze dar.. maleta?
ce piesa vestimentara este asta?

Postat pe 29 August 2008 19:44
eu cred ca se referea la o geanta si vroia sa zica in spaniola ca poate a stat prin spania si nu mai stie sa vbeasca romaneste. oricum stiu ca sti si bine i-ai pus intrebarea.
witcher
Postat pe 30 August 2008 11:41
MALETA

Piesa vestimentara confectionata din material supraelastic, helanca.

C imaginatie ai tu draga witcher din cate stiu eu la geanta nu se zice maleta in spaniola..poate asa ai auzit tu prin telenovelele tale sau era un comentariu la misto..de prost gust
ruthless
Postat pe 30 August 2008 13:48
EXTRAORDINAR!!!! inca una nou-venita care se ia de toata lumea!!!
Anissia27
Postat pe 30 August 2008 13:51
EXTRAORDINAR!!!! inca una nou-venita care se ia de toata lumea!!!
Anissia27
Postat pe 30 August 2008 13:51
EXTRAORDINAR!!!! inca una nou-venita care se ia de toata lumea!!!
Anissia27
Postat pe 30 August 2008 13:51
chiar nu cred ca era un comentariu de prost gust cel al lui witcher..
maleta.. inseamna geanta in spaniola, iti spun eu sigur. Geanta de voiaj.. dar sa i se spuna maleta la helanca eu inca nu am auzit, no ofence
oricum, daca tot ne cereai parerea.. mie imi place mult acest imprimeu, pe un maieu dragut, o rochita simpla, pe pantofi in mod deosebit.. dar sincer cred ca este TOO MUCH la o helanca.. eu una nu as purta-o.

Postat pe 30 August 2008 18:46
draga oana tu ai lilieci la mansarda?daca nu ai auzit k la maleta se spune helanca atunci iti spun eu sigur querida ;) daca vrei intreaba'l p patrocle no offence
ruthless
Postat pe 30 August 2008 22:12
mai nemiloaso.. poate ai tu lilieci la mansarda.. inainte sa scrii prostii mai documenteaza-te draguta mea, in dictionarul explicativ al limbii romane nu exista cuvantul ,,maleta,,. Pe cand in cel spaniol da..
poate la tine se spune maleta cum se spune si la tara ,,porodic,, (in loc de rosie)

si in loc sa fii nesimtita ar trebui sa apreciezi ca cineva te baga in seama si se straduie sa-ti raspunda la intrebare, chiar daca vb tampenii

Postat pe 31 August 2008 01:39
Maleta = helanca
Nu este in dictionar, poate intr-unul mai vechi, pentru ca este regionalism si are la baza cuvintul francez moule.
Pun pariu ca nici malagambe nu stiti ce inseamna si nu va acuz. Este regionalim din aceasi zona :Moldova si inseamna sosete 3/4.Vine tot din limba franceza moulee a la gambe

Cit despre animal print, DA, se poarta.Pe articole de imbracaminte, accesorii, pantofi.Cu o jacketa uni si blugi chiar.Asta numai daca iti place sa te imbraci in leopar, pantera, zebra, sarpe.
micabis
Postat pe 31 August 2008 04:27
draga ruthless imaginatie bogata am daca vrei sa sti si chiar ma mandresc cu ea , dar inainte sa vorbesti ar trebui sa sti ca in spaniola maleta e geanta de voiaj cum spunea si oana. cat despre despre maleta sa i se zica la helanca io nu am auzit si cred ca o gramada de lume nu a auzit da in fine daca zici ca exista asa o fi oricum una este o poseta cu imprimeu de leopard si alta este o helanca care mi se pare cam de post gust ( no offence).
witcher
Postat pe 31 August 2008 11:07
ok micabis.. asa o fi, dar noi nu avem de unde stii care sunt regionalismele din moldova.. si daca intrebi ceva in alta ,,limba,, decat in romana curata mi se pare normal sa explici ce vrei, nu sa vb in regionalisme si sa-i faci pe oameni prosti daca nu te inteleg.. nu suntem pe un forum local moldovean si daca toti din toate regiunile tarii am folosi regionalisme, pun pariu ca nu ne-am intelege nicicum..

Postat pe 31 August 2008 13:15
Perfect adevarat Oana.Nici nu as vrea sa se inceapa ce regionalisme sau arhaisme ca ce rost ar avea? In afara de discutii pe diferite topicuri si aflarea de informatii despre ce ne intereseaza cred ca ar trebui sa invatam si sa scriem o limba romana corecta, ca la carte, nu? Ca si asta ar face parte tot din emanciparea noastra.
Si fetelor cautati pe comp. un dictionar spaniol-roman si vedeti ce inseamna MALETA.Este o geanta mica de voiaj, o valiza.Nu mai pierdeti timpul certindu-va si jignindu-va la infinit.
Witcher, se poarta animal print pe absolut orice.E chestie de gust daca vrem intregul outfit sau doar o piesa.Si binenteles nu combinam animalele.Cine doreste poate fi o zi pantera, o zi zebra etc.Si mai mult decit atit se porta animal print in diverse culori nu neaparat culorile animalului cu pricina.Asa ca putem vedea o pantera in nuante de verde sau o zabra in rosu si negru.
micabis
Postat pe 31 August 2008 18:16
nu am zis ca nu se poarta animal print , am spus ca mie mi se pare de prost gust o bluza sau o imbracaminte din cap pana in picioare . subliniez e parerea mea . plus ca nu inseamna ca daca este la moda ceva inseamna ca e si de bun gust , repet parera mea personala .
witcher
Postat pe 3 Septembrie 2008 12:42
eu asta am intrebat..daca este la moda!nu daca e ok printul pe o anumita piesa vestimentara
ruthless
Postat pe 4 Septembrie 2008 17:39
http://shoes-addicted.blogspot.com/
Asorteaz-o!
shoes_addicted
Postat pe 21 Decembrie 2008 18:22
fetelor, avem un magazin NOU online, pls check this out!
poate gasiti ceva care sa va incante ochiI!!

http://alexandrinasmemories.blogspot.com/

Greenie
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:32
s-a cam dus
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 09:40
De la: Loveliness, la data 2008-08-30 18:46:04chiar nu cred ca era un comentariu de prost gust cel al lui witcher..
maleta.. inseamna geanta in spaniola, iti spun eu sigur. Geanta de voiaj.. dar sa i se spuna maleta la helanca eu inca nu am auzit, no ofence
oricum, daca tot ne cereai parerea.. mie imi place mult acest imprimeu, pe un maieu dragut, o rochita simpla, pe pantofi in mod deosebit.. dar sincer cred ca este TOO MUCH la o helanca.. eu una nu as purta-o.

se spune maleta la helanca;)...daca tot esti curioasa...uita-te intr-o zi pe euforia tv si ai sa vezi k toti stilisti spun maleta...;)...asa ca lasati afat in pace...
o_parte_din_rai
Postat pe 5 Aprilie 2009 19:22
De la: Anissia27, la data 2008-08-30 13:51:54EXTRAORDINAR!!!! inca una nou-venita care se ia de toata lumea!!!

dar e pe ranguri?...trebuie sa ia decoratiuni sau cum?
o_parte_din_rai
Postat pe 5 Aprilie 2009 19:22
pfff
SugarBubbles
Postat pe 17 Mai 2009 09:21
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
kudika051526
Postat pe 13 Iulie 2009 12:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am o intrebare. 6 De la: SpecialBody 30 Aprilie 2010 23:31
haine , accesorii super 6 De la: Dutu_Maria_Cornelia_1 11 Septembrie 2015 15:23
Tendintele toamnei in materie de bijuterii si accesorii 3 De la: ivory_za 21 Septembrie 2011 15:20
APLIC TIPS CU GEL.DOAR 60 RON 6 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 12:31
Tendinte Incaltaminte Dama Primavara 2012 5 De la: TocToc_Incaltaminte 10 Mai 2014 10:24