Setari Cookie-uri

Metabolismul, prieten sau dushman?

REGIM CARE STARNESTE INTERESUL


Buna. Eu am arderile foarte lente. Am 1.60 si 55 kg, dar de obicei am 58 kg. Colega mea de camera manca oricat si orice, credeti-ma (la cantina, ciorba, doua feluri doi(cotlet cu garnitura si tochitura) si 2 deserturi(unu il lua in camera pt mai tarziu) iar eu o ciorba si eventual jumate din felu doi ca nu mai incapea. Ea arata criminal si nu face sport, doarme toata ziua. Ei bine, eu daca incep sa mai si dorm ma fac cat o vaca. Si intr-o zi am primit de la cineva o cura de slabire(se numeste "Cura de schimbare a metabolismului") prima oara am zis: "ei pe naiba, e celebra cura care te slabeste 10 kg intr-o luna si in doua pui 20 in plus) Sportu e sfant. Asa e am slabit 4 kg in 20 zile numai prin sport si mancare usoara. DAR am vb cu intructoarea de la mine de la sala si cu un nutritionist despre acest regim. Mi s-a spus k kiar functioneaza si nu e clasicul regim care te dubleaza dupa intreruperea lui. MI-a spus ca trebuie tinut la milimetru, asta e secretul. Tatal meu l-a inceput si a dat in 6 zile 5 kg. Face si masaj sa nu se lase pielea. Insa...stiu pe cineva care l-a tinut, a slabit 8 kg si acum, dupa un an, are 1-2 kg in plus fatza de ultima zi a regimului. Mananca moderat, dar nu tine niciun regim. Merita incercat? Voi ce parere aveti? Eu am sa vi-l trimit, dar sa vad cum sa procedez.

Postat pe 4 Septembrie 2008 01:22
iata regimul:

http://regimurislabire.gradinamea.ro/Dieta_pentru_schimbarea_metabolismului_2545_538_1.html

Postat pe 4 Septembrie 2008 01:24
Daca nu poti sa-l tii milimetric atunci nu are rost, chiar si o guma de mestecat strica regimul. Si eu cunosc pe cineva care l-a tinut si a slabit frumos si nici acum nu s-a ingrasat dar cunosc si o persoana care l-a tinut si s-a ingrasat enorm. Dupa parerea mea e riscant si sportul e sfant. Si eu ma chinui cu kilogramle dar de cand fac sport am dat jos chiar frumos si arat super. avantajul la sport e ca si modeleaza corpul.
onlyme27
Postat pe 4 Septembrie 2008 01:29
iata alte marturii ale unor persoane care au tinut dieta:


1:Este adevarat

Am urmat o asemenea metoda de schimbare a metabolismului cu o reteta asemanatoare timp de 14 zile.Numai ca reteta era ptr. 7 zile si apoi se repeta.Am pierdut din greutate 6 kg.(96 la 90),apoi am luat 2 kg. si de atunci(10 ani) nu am mai trecut de 92 e kg.Incercati si voi.Nu va costa nimic cu atat mai mult ca vara se gasesc alimentele prescrise.Mult succes!!!(nu succesuri ca-i rusine). Mitica U.

2:Dieta este foarte buna,da rezultate exceptionale,dar la cat suntem de carcotasi ,daca nu este din pachet sau nu se vinde cu mii de euro nu o acceptam.Cine o incearca trebue sa fie serios si o sa vada ca o sa fie bine,dar respectata asa cum scrie.Eu am slabit 10 kg si nu am mai pus nimic de 3 ani.Succes!!!




Postat pe 4 Septembrie 2008 01:32
UIte de asta imi fac si eu griji. Pentru ca nu stim cum reactioneaza fiecare organism. Insa ma mai gandesc la ceva: daca dupa regim eu mananc 3 pizza pe zi si 2 ciocolate. Cum sa nu ma ingras enorm? E firesc. Si colega mea de camera cat a fost in austria si a mancat 4 ciocolate pe zi si in italia fff multe paste zilnic a venit din vacanta cu 3 kile pe ea. Dar exagerase la modu' pervers!

Postat pe 4 Septembrie 2008 01:34
sorry, dar eu una nu cred ca este posibil sa-ti schimbi metabolismul printro dieta de-o saptamana, oricat de sfanta ar fi ea
claudiasimona
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:13
azi am fost la medic cu o otita bilaterala acuta si din vorba in vorba, am ajuns si la greutatea mea. am aproape 78 de kg la 173 cm. nu sunt f grasa, la anii mei si arat chiar f bine, doar ca anul asta mi s-au mai latit oasele (umeri, bazin - la 25 se incheie cresterea). in concluzie, discut cu medicul si ce imi zice: ideal ar fi sa am 60-62 kg. wtf...... nu am mai avut mai putin de 65 din liceu (sunt inalta si osoasa, desi nu excesiv - genul andreei marin). pai frate, ma zboara vantu', ii zic. mai ales ca stiu ca daca bolesc putin sau ma supar mai serios, in 2 zile ma usuc. mi-a facut chiar si o schema cu mesele, de la 8.00 pana la 20.00. deci, vazandu-va si auzindu-va, poate ca ma apuc si eu de schimbare. nu o sa am mereu 25 si de la o varsta, chiar nu se mai slabeste asa usor. spor la slabit... sa ne auzim de bine

Postat pe 17 Octombrie 2008 16:03
Am mai auzit de aceasta dieta, se spune ca schimba intra-devar metabolismul, cunosc pe cineva care a tinut-o si a avut efect, dar si multe alte persoane care nu au reusit sa o tina...cred ca ma numar printre cele din urma....am observat ca nu are nici gustari..alte diete pe care le-am citit aveau cel putin o gustare, chiar daca ea consta intr-o jumatate de portocala sau cateva stafide...totusi era ceva acolo...plus ca eu am si ceva probleme de santate, trebuie sa mananc un mic dejun bogat, pentru ca iar medicamente si imi ataca stomacul..si ficatul si ce-oi mai avea pe acolo...imi e teama de reactia organismului meu la o asemenea dieta...sa nu slabesc dar sa dau in altele...raman mai bine la regimul meu disociat (o zi lactate, o zi legume, o zi carne si o zi fructe) l-am tinut de mai multe ori si stiu ca are efect...ca dupa aia am pus la loc...am pus pentru ca am dat buzna in toate cand l-am terminat...asta tine de vointa fiecareia...iar eu la capitolul asta stau mai prost
ramo_88
Postat pe 25 Februarie 2009 13:37
De la: Rock__, la data 2008-09-04 01:22:23REGIM CARE STARNESTE INTERESUL


Buna. Eu am arderile foarte lente. Am 1.60 si 55 kg, dar de obicei am 58 kg. Colega mea de camera manca oricat si orice, credeti-ma (la cantina, ciorba, doua feluri doi(cotlet cu garnitura si tochitura) si 2 deserturi(unu il lua in camera pt mai tarziu) iar eu o ciorba si eventual jumate din felu doi ca nu mai incapea. Ea arata criminal si nu face sport, doarme toata ziua. Ei bine, eu daca incep sa mai si dorm ma fac cat o vaca. Si intr-o zi am primit de la cineva o cura de slabire(se numeste "Cura de schimbare a metabolismului") prima oara am zis: "ei pe naiba, e celebra cura care te slabeste 10 kg intr-o luna si in doua pui 20 in plus) Sportu e sfant. Asa e am slabit 4 kg in 20 zile numai prin sport si mancare usoara. DAR am vb cu intructoarea de la mine de la sala si cu un nutritionist despre acest regim. Mi s-a spus k kiar functioneaza si nu e clasicul regim care te dubleaza dupa intreruperea lui. MI-a spus ca trebuie tinut la milimetru, asta e secretul. Tatal meu l-a inceput si a dat in 6 zile 5 kg. Face si masaj sa nu se lase pielea. Insa...stiu pe cineva care l-a tinut, a slabit 8 kg si acum, dupa un an, are 1-2 kg in plus fatza de ultima zi a regimului. Mananca moderat, dar nu tine niciun regim. Merita incercat? Voi ce parere aveti? Eu am sa vi-l trimit, dar sa vad cum sa procedez.
kudika041398
Postat pe 11 Iulie 2009 19:28
De la: Rock__, la data 2008-09-04 01:22:23REGIM CARE STARNESTE INTERESUL


Buna. Eu am arderile foarte lente. Am 1.60 si 55 kg, dar de obicei am 58 kg. Colega mea de camera manca oricat si orice, credeti-ma (la cantina, ciorba, doua feluri doi(cotlet cu garnitura si tochitura) si 2 deserturi(unu il lua in camera pt mai tarziu) iar eu o ciorba si eventual jumate din felu doi ca nu mai incapea. Ea arata criminal si nu face sport, doarme toata ziua. Ei bine, eu daca incep sa mai si dorm ma fac cat o vaca. Si intr-o zi am primit de la cineva o cura de slabire(se numeste "Cura de schimbare a metabolismului") prima oara am zis: "ei pe naiba, e celebra cura care te slabeste 10 kg intr-o luna si in doua pui 20 in plus) Sportu e sfant. Asa e am slabit 4 kg in 20 zile numai prin sport si mancare usoara. DAR am vb cu intructoarea de la mine de la sala si cu un nutritionist despre acest regim. Mi s-a spus k kiar functioneaza si nu e clasicul regim care te dubleaza dupa intreruperea lui. MI-a spus ca trebuie tinut la milimetru, asta e secretul. Tatal meu l-a inceput si a dat in 6 zile 5 kg. Face si masaj sa nu se lase pielea. Insa...stiu pe cineva care l-a tinut, a slabit 8 kg si acum, dupa un an, are 1-2 kg in plus fatza de ultima zi a regimului. Mananca moderat, dar nu tine niciun regim. Merita incercat? Voi ce parere aveti? Eu am sa vi-l trimit, dar sa vad cum sa procedez.


Buna,
Ai putea, te rog, sa postezi acest regim despre care vorbesti?
Multumesc!

Toate cele bune si Doamne ajuta!
kudika041398
Postat pe 11 Iulie 2009 19:32
chiar functioneaza???????o sal incerc. http://www.ro-online.ro/ruby09-28037.html
kudika018164
Postat pe 12 Iulie 2009 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
afacerea anului 2009 5 De la: iuliaaissha 3 Februarie 2009 22:38
Casatorie 11 De la: Diavolyta_ 11 Mai 2009 20:18
donez doua pisicute 8 De la: octty 20 Aprilie 2009 22:56
buna 8 De la: alina_20012 27 Ianuarie 2009 12:49
Putin ajutor va rog:) 2 De la: Ely80 16 Noiembrie 2009 14:00