Setari Cookie-uri

destinatie de vacanta: SIBIU, subiect: INFORMATII & SUGESTII

salut lume. a venit si la mine mult asteptatul moment al vacantei!!!! chiar daca e mijlocul lunii septembrie deja, nu conteaza, in zilele noastre vacanta se ia in functie de posibilitati si nu de chef...din pacate. ca si destinatie de vacanta am ales, SIBIU. mi se pare un oras minunat din ce am vazut pe la televizor si din auzite. insa, marea mea "problema" sa ii zicem , este sa aflu detalii reale despre orasul Sibiu cat si despre judet. poate ma ajuta sibienii cu niste recomandari ,sfaturi, ceva util. am consultat site-uri de turism, unde toate locurile par minunate, dar am nevoie de ceva mai solid de la cunoscatori. aici interveniti voi daca vreti. ok ,deci ca si traseu mi-am stabilit orasul Sibiu,vreau sa ajung la Balea Lac, sa vad si Transfagarasanul pe drum, la Paltinis poate, dar ma intereseaza si agro-turismul. am gasit niste pensiuni dragute pe internet in localitatea Saliste. stie cineva ceva?
imi doresc foarte mult relaxare si plimbare in aer curat si liniste. nu sunt pasionata de munte in sensul ca abia astept prima zapada la munte, ci mai mult pt aerul curat. voi pleca in aceasta excursie impreuna cu logodnicul meu, cu masinuta , tocmai in idee de a vedea cat mai multe pe drum. imi doresc ca la sf calatoriei sa ma intorc cu bateriile incarcate si plina de energie pt toamna. simt o mare nevoie de a evada din cotidian si din mediul stresant de la munca. asa ca, cine doreste si ma poate ajuta cu detalii e bine venit, mersi fain
andnobody
Postat pe 11 Septembrie 2008 18:01
este un traseu foarte frumos eu il fac de 3 4 ori pe an
in august am fost l asibiu de 2 ori , dar dc tot ajungi sa te duci la ocna sibiului care este la 10 km de sibiu la iesire transfagaraseanu este super , paltinisul tot traseul merita vazut. ocna sibiului este renumit pt lacurile sarate naturale . este frumos vara sa faci baie au salinitate de 350 gr pe litru practic te tine deasupra apa. merita sa te duci nu mai sta pe ganduri
flory75
Postat pe 15 Septembrie 2008 13:59
Eu am fost la Sibiu si chiar ma fascinat s mi-a placut foarte mult!!Am fost la Paltinis si iti recomand cu cea mai mare placere sa mergi acolo ca e foarte frumos sa vezi Schitul,Casa memoriala C. Noica,
Sa mergi in Ocna sibiului... sunt foarte multe locuri frumoase in Sibiu!!O sa vezi ca o sa iti placa mult!!

Postat pe 17 Septembrie 2008 08:48
si eu am fost la sibiu si vreau sa iti spun k e de vis mai ales marginimea sibiului unde gasesti tot c vrei iar oamenii sunt foarte primitori. in rest c sa zic daca sti sa i-ti faci vacanta placuta o sa fie super

Postat pe 22 Septembrie 2008 12:09
Super sibiul imi place la nebunie acolo o sa ma duc de sarbatori

Postat pe 23 Septembrie 2008 19:37
buna!eu stau in sibiu si intr-adevar e foarte frumos. e o locatie perfecta pt vacanta. daca vrei mai multe detalii te rog sa-mi spui
papa
moonlight11
Postat pe 26 Septembrie 2008 17:58
au fost prieteni de-ai mei in sibiu si nu prea ai unde sa bei seara o bere,un suc.aveti ceva recomandari si-n privinta asta?ca dupa cateva ore de plimbari tre sa te mai si odihnesti intr-un restaurant,ceva care sa nu inchida la ora 22
xxelena85
Postat pe 21 Octombrie 2008 13:35
Eu ma duc la Kultur cafe in Piata a mica, la Bufnita sau Imperial (astea sunt pe strada principala din partea veche, intre Piata si Universitate)
Kathara
Postat pe 21 Octombrie 2008 14:49
Buna

E plin de restaurante si cafenele in orasul nostru:)
de astea chiar nu ducem lipsa nu stiu cum nu au gasit prietenii tai nimic....

E plin de baruri si restaurante mai ales in partea centrala: str. Nicolae balcescu, Piata Mare, Piata Mica (toate fiind zone pietonale)

Recomand Crama Sibiana (mancarea e super super buna si servirea super) http://www.cramasibiana.ro, Crama Ileana (Piata Teatrului), dar si pizzeriile si barurile din Piata Mica.

si astea sunt doar cateva:)

Diana
dianaact8
Postat pe 29 Octombrie 2008 18:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cursuri de franceza in bucuresti? 4 De la: scorpio67 14 Aprilie 2010 16:40
Prieten adevarat! 11 De la: Fulg-de-nea 17 Octombrie 2016 22:29
Ce vor barbatii de la femei? 134 De la: cristiana_cris 25 Noiembrie 2009 09:18
salut 1 De la: lolotek 26 Martie 2009 23:58
VREAU REAL!! 30 De la: yumalai 19 Mai 2009 16:17