Setari Cookie-uri

cicatricile post accneice

se mai poate scapa de aceste cicatrici in totalitate?
adeee
Postat pe 20 Septembrie 2008 15:26
si pe mine ma intereseaza foarte mult raspunsul la aceasta intrebare.am mai citit in reviste si pe net si am ajuns la concluzia ca doar peeling-ul chimic le-ar face sa dispara.dar e groaznic din cate am auzit.o alta metoda mai mult utilizata este microdermabraziunea, dar nu stiu cat este de eficienta pt. ca parerile pe forumuri sunt impartite.nu stiu ce sa zic, eu as incerca totusi cu microdermabraziunea.
Adela_Oana
Postat pe 20 Septembrie 2008 22:29
Da, se poate scapa prin actiunea laserului. Chiar azi am vazut o emisiune pe acest subiect, insa, din pacate, n-am urmarit-o in totalitate.
MarinAlina82
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:08
De la: adeee, la data 2008-09-20 15:26:00se mai poate scapa de aceste cicatrici in totalitate?

DA!!! Pe sigur! Cu ZAPADA CARBONICA
Mergi la un cabinet cosmetic bun si se rezolva, nu se aplica decat in sezonul rece si e de evitat contactul cu soarele. Tre sa ai rabdare, intr o luna dupa aplicare tenul devine curat ca lacrima.
De unde stiu? O coafeza din orasul de unde ma trag, era ca mancata de varsat pe fata de la acnee, Mergand sa ma tund am ramas inmarmurita, avea un ten pur si curat, neted. Ea mi a spus de zapada carbonica , si am mai vazut pe urma si alte fete care scapate de acnee au rezolvat cu sapaturile n piele tot asa!
valibilic
Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:53
pt valibilic:e interesant ceea ce ai spus ,dar vezi daca ne mai poti da niste detalii despre cum si unde se poate face tratamentul asta.Iti multumim

Postat pe 2 Noiembrie 2008 14:03
Oare cit costa ?vroiam sa mai intreb si daca la orice cabinet cosmetic din tara...?

Postat pe 2 Noiembrie 2008 14:06
Ma intreb daca crema hidratanta Normaderm de la Vichy este buna pt asa ceva.
madal_16
Postat pe 2 Noiembrie 2008 14:27
De la: dragon, la data 2008-11-02 14:03:49pt valibilic:e interesant ceea ce ai spus ,dar vezi daca ne mai poti da niste detalii despre cum si unde se poate face tratamentul asta.Iti multumim


Imi mentin parerea! Nu sunt in tara si nu am cum sa va dau mai multe detalii! Dar mergeti, ca o plimbare si intrebati la un salon cosmetic, in toate oraselele exista, si am inteles ca se poate face oriunde!!! NU INCERCATI DE CAPUL VOSTRU dupa URECHE, sau dupa cum auziti! Mergeti la cosmeticiana, sau la dermatolog, dermatologul vindeca boala , dar si esteticul il pune la punct!

pentru informatii detaliate search GOOGLE sau un link de forum

http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?forum=5&topic=10520?forum=5&start=10&nrpages=2

valibilic
Postat pe 2 Noiembrie 2008 20:02
cea mai buna metoda este aplicarea cremei CICATRIZIN de la TIS FARMACEUTIC, absolut pe fiecare seara in strat subtire pe toata fata si sa aveti consecventa.
Intr-o luna va veti minuna de voi.Si... daca mai beti si doua - trei ceaiuri pe zi de "trei frati patati", dintre care unul dimineata pe stomacul gol e......SUPER SUPER credeti-ma.
CREMA CICATRIZIN VINDECA COSURILE SI TOATE CICATRICILE !!!!!!
Astept raspuns negersit

Postat pe 2 Noiembrie 2008 20:30
DAJ, s-ar putea sa am si eu nevoie de acea crema de care vorbesti tu; tocmai am facut varsat de vant, si, pana sa imi dau seama ca ar putea fi varsat, mi-am "aranjat" cateva bubite de pe fata, crezand ca sunt cosuri. Inca nu m-am vindecat, dar, in caz ca imi vor ramane semne, cu siguranta voi incerca aceasta crema.
roxana1
Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:46
fetelor....nu va incurcati in atatea creme...eu am avut probleme grave cu acneea si de semne am scapat cu ajutorul PEELING-ului CHIMIC este o metoda rapida si eficienta de a scapa de semne de asemenea este valabila si in cauzul ridurilor :)
eliza4u
Postat pe 4 Noiembrie 2008 12:14
roxana, crede-ma, crema aceea nu poate sa-ti faca decat numai bine, da-ti deja cu ea, preventiv, este miraculoasa de-adreptul, vei fi incantata , este buna oricum pentru fata,pentru oriunde ai taieturi sau leziuni ale pieleii, repara orice, dar da-ti cu consecventa absolut pe fiecare seara.Este cel mai bun produs naturist din lume


Postat pe 7 Noiembrie 2008 14:54
De la: eliza4u, la data 2008-11-04 12:14:35fetelor....nu va incurcati in atatea creme...eu am avut probleme grave cu acneea si de semne am scapat cu ajutorul PEELING-ului CHIMIC este o metoda rapida si eficienta de a scapa de semne de asemenea este valabila si in cauzul ridurilor :)[/quote

eu tocmai am inceput sa merg la o cosmeticeana unde imi face peeling. imi face cu acizi din fructe deci ma pisca putin. tu banuiesc ca l-ai facut la clinica din moment ce a fost chimic.cam cat te-a costat? cat timp nu ai iesit din casa? cum ti-a fost tenul in urmatoarele zile? da-ne detalii.
Adela_Oana
Postat pe 9 Noiembrie 2008 11:16
Pai eu faceam peeling chimic in clinica particulara a dermatologului meu...iar sedinta costa 50 Ron.Ma inroseam pe fata din cauza acizilor dar in cateva ore imi reveneam, eu una am fost foarte multumita de felul cum aratam numai dupa 10 sedinte...acum depinde si de cat de profunde sunt semnele.
eliza4u
Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:30
mie imi face peeling cosmeticeana cu acizi din fructe cica. si eu ma inrosesc putin dar pana seara nu mai sunt rosie. sedinta la mine costa 70 lei. inseamna ca peeling-ul tau nu este prea diferit de al meu. eu am crezut ca ti-ai facut intr-o clinica specializata din acela care costa foarte mult gen 500- 1000 euro. ai avut cicatrici profunde?? ai reusit sa scapi de ele cat de cat dupa 10 sedinte? eu le fac tot la trei saptamani. abia am inceput asa ca progrese deocamdata nu se vad.
Adela_Oana
Postat pe 10 Noiembrie 2008 19:25
De la: Adela_Oana, la data 2008-09-20 22:29:47si pe mine ma intereseaza foarte mult raspunsul la aceasta intrebare.am mai citit in reviste si pe net si am ajuns la concluzia ca doar peeling-ul chimic le-ar face sa dispara.dar e groaznic din cate am auzit.o alta metoda mai mult utilizata este microdermabraziunea, dar nu stiu cat este de eficienta pt. ca parerile pe forumuri sunt impartite.nu stiu ce sa zic, eu as incerca totusi cu microdermabraziunea.



draga adela,daca te tenteaza peelingul chimic eu zic sa ti fac totusi un bine si sa te scutesc de niste bani aruncati pe fereastra.am facut eu 2 peelinguri chimice si nu se vede absolut nici o imbunatatire asta in conditiile in care eu am mici semne cauzate de acnee...deci nu e vorba de cratere adanci.
cat despre dermoabraziune....o alta prostie menita sa stoarca bani fara pic de rezultat.este mai slaba decat peelingul chimic(cu tca am facut eu) de fapt mai pe romaneste iti poti face si tu acasa sau la un salon cosmetic cu mult mai putini bani si exact aceleasi rezultate.
peelingul cu acizi din fructe....aceasi pacaleala...este mai slab decat cel chimic cu TCA deci nu are cum sa faca vreo minune.sper ca ti am fost de folos atat tie cat si altora.
elisa_me
Postat pe 6 Martie 2009 01:36
De la: eliza4u, la data 2008-11-09 21:30:32Pai eu faceam peeling chimic in clinica particulara a dermatologului meu...iar sedinta costa 50 Ron.Ma inroseam pe fata din cauza acizilor dar in cateva ore imi reveneam, eu una am fost foarte multumita de felul cum aratam numai dupa 10 sedinte...acum depinde si de cat de profunde sunt semnele.



eliza vad ca ai avut rabdare.eu am dat cam 90 de euro pe sedinta si nu am facut decat 2 pentru ca nu am vazut sincer nici o ameliorare dupa astea 2 si mai stateam si 5 zile in casa ca aratam ca un monstru si mi curgeau pieile de pe mine.eu am facut acum 2 ani...acum vad ca s a mai ieftinit.
elisa_me
Postat pe 6 Martie 2009 01:40
De la: valibilic, la data 2008-11-01 23:53:00
De la: adeee, la data 2008-09-20 15:26:00se mai poate scapa de aceste cicatrici in totalitate?

DA!!! Pe sigur! Cu ZAPADA CARBONICA
Mergi la un cabinet cosmetic bun si se rezolva, nu se aplica decat in sezonul rece si e de evitat contactul cu soarele. Tre sa ai rabdare, intr o luna dupa aplicare tenul devine curat ca lacrima.
De unde stiu? O coafeza din orasul de unde ma trag, era ca mancata de varsat pe fata de la acnee, Mergand sa ma tund am ramas inmarmurita, avea un ten pur si curat, neted. Ea mi a spus de zapada carbonica , si am mai vazut pe urma si alte fete care scapate de acnee au rezolvat cu sapaturile n piele tot asa!


te rog mult fa mi si mie un bine si da mi un salon in bucuresti unde pot face acest tratament cu zapada carbonica si un pret daca stii bineinteles.eu nu mai cred in nimic...am citit fete care au facut cu laser si n au scapat de problema,cu fraxel(tot laser) si nu s a vazut nici o imbunatatire...daca tu ai vazut intr adevar pe cineva cu urme adanci care s a curatat de tot prin aceasta metoda te rog ajuta ma si pe mine.multumesc.
elisa_me
Postat pe 6 Martie 2009 01:42
Distribui crema Mederma pentru tratarea cicatricilor vechi si a celor recente. Pentru detalii mail pe adresa geor_gm@yahoo.com

Postat pe 26 Mai 2009 21:47
eu zic ca poti sa incerci cu incredere crema Cicatrizin.Eu am avut pe frnte si pe ploape doua cicatrici in urma unui accident.mi s-a recomnadat crema dar nu prea aveam eu incrdere in cremele astea "minume".asa ca am refuzat la inceput sa o folosesc.doar dupa o jumatate de an am zis sa incerc.si am ramas uimita de rezulta.si doar dupa vreo luna de folosinta:).eu am folosit-o in ameste 1:1 ulei de ricin.la recomandarea unui medic dermatolog.asa ca sfatul meu este sa incercati crema sint sanse mari sa aveti rezulatat si in cazul acneei
komy78
Postat pe 4 Aprilie 2011 20:41
urmele adinci nu dispar in totalitate nici cu laser.
carmen_natural
Postat pe 29 Aprilie 2011 22:36
depinde ce tip de peeling faceti si ce asteptari aveti..eu am apelat la unul chimic, profund, pentru ca eram cumva si conditionata de timp, din cauza unui eveniment in familie. am fost chiar multumita, mi-a regenerat pielea rapid si am avut un aspect fresh
kudika_29225
Postat pe 12 Aprilie 2013 17:11
De la: kudika_29225, la data 2013-04-12 17:11:16depinde ce tip de peeling faceti si ce asteptari aveti..eu am apelat la unul chimic, profund, pentru ca eram cumva si conditionata de timp, din cauza unui eveniment in familie. am fost chiar multumita, mi-a regenerat pielea rapid si am avut un aspect fresh


am primit un mesaj pe privat in legatura cu locul in care l-am facut, am sa scriu si aici, poate mai intereseaza pe cineva - la clinica efigia
kudika_29225
Postat pe 12 Aprilie 2013 17:13
In tratarea cicatricilor post-acneice, e imposibil sa garantezi eficienta 100%, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa incerci! Iata doua produse indelung testate:

http://www.handmadesisterbeauty.blogspot.ro/2013/05/palmarosa-si-chimenul-iti-resusciteaza.html
si
http://www.handmadesisterbeauty.blogspot.ro/2013/05/serul-cu-chimen-negru-si-neem-spaima.html

"Cobaii" nu numai ca au supravietuit, dar s-au declarat incantati!
HandmadeSister
Postat pe 13 Mai 2013 17:01
Buna.de unde stii aceasta conbinatie de crema cu ceaiul ca face minuni pt pete si cosuri?ai folosit si tu?eu nu stiu ce sa mai fac ca sa scap de pete si cosuri.nimic nu e bun...nici cu fond de ten nu le mai pot acoperii..:((( HELP!
Catana_Anamaria_2
Postat pe 31 Martie 2015 17:34
Exista un tratament super eficient contra petelor, cicatricilor post acneice, ridurilor fine, a vergeturilor. Exista un aparat care face mezoterapie fractionata prin care impinge in interioriorul pielii supstanta activa pentru tratarea acestor afectiuni. Auto MTS Bella se numeste si il au cateva saloane din Bucuresti!
vio_mihai85
Postat pe 3 Aprilie 2015 16:18
Exista un tratament super eficient contra petelor, cicatricilor post acneice, ridurilor fine, a vergeturilor. Exista un aparat care face mezoterapie fractionata prin care impinge in interioriorul pielii supstanta activa pentru tratarea acestor afectiuni. Auto MTS Bella se numeste si il au cateva saloane din Bucuresti!

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20001/cicatricile-post-accneice.html#ixzz3WFgffa3U
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook
vio_mihai85
Postat pe 3 Aprilie 2015 16:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PENTRU D-VOASTRA SI FAMILIE 4 De la: kudika195501 11 Decembrie 2010 01:01
TRATAMENTE COSMETICE NONINVAZIVE ,INVAZIVE 2 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:45
Marci consacrate sau produse handmade?? 2 De la: wanda_love_you 15 Iulie 2009 15:28
tenul ucat 4 De la: rosebud 21 August 2009 16:02
Eyevive - o solutie sau (inca) o tzeapa...? 1 De la: andaluzia 5 Septembrie 2008 09:34