Setari Cookie-uri

SEX AND THE CITY!!!!!!!!!!!

Chiar exista oare o asemenea relatie intre femei?Are careva o gasca de fete asa de stransa cum este in film?Care din cele 4 protagoniste va place si de ce?
alexutzab
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:07
Mie imi place foarte mult de Charlotte:X:X:X: sunt o persoana romantica si ma aseman cu ea
alexutzab
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:08
mie imi plac toate.. preferata? nu stiu, sunt prea diferite ca sa poata fi comparate.. fiecare are farmecul ei..
si cred ca poate exista asemenea relatie, eu am 3 prietene si ne intelegem la fel de super!

Postat pe 23 Septembrie 2008 15:10
Cred ca exista asemenea prietenii frumoase si sincere..dar nu am dat eu de ele Imi plac toate,fiecare are ceva deosebit si transmite alt mesaj.Per ansamblu, serialul imi place mult de tot,as mai vrea sa-l revad dar nu cred ca mai dau astia reluari.

Postat pe 23 Septembrie 2008 15:16
eu am o gasca si suntem cele mai bune prietene din generala. din pacate una dintre ele e in spania si cu ea ne vedem mai rar, dar si cand vine acasa....
mie imi plac toate patru cate putin, nu am una preferata si in diferite ipostaze ma regaseam in cate una sau cealalta cei drept cel mai putin in charlote care e o fire prea romantica spre deosbire de mine.
witcher
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:19
am avut si eu o gasca de fete, dar a aparut barfa si uite asa ne-am indepartat,,,mai simt lipsa uneori...
alexutzab
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:23
si eu am avut o gasca pe prietene ceva de genul,doar ca ,la fel ca si in alte grupuri,intervine barfa ,invidia si gelozia.acum am ramas 2 ,dar suntem cele care comunica cel mai mult si caer tinea acel grup cat mia viu
eu ma regasesc mai mult in charlotte,pt ca si eu ca si ea ,sunt o fire mai romantica si un pic mai retrasa,dar imi plac toate in felul lor,:sam de ex pt ca este o fire mai nebunatica,carrie pt cateodata ti se pare ca e mai naiva,miranda pt ca este ff hotarata.
soryanca
Postat pe 15 Octombrie 2008 22:59
hmmm... eu nu am o gasca pt ca prietenele mele nu se prea plac intre ele. din serial imi plac toate. imi place imaginea charlottei, gandirea lui carrie, hotararea mirandei si felul de a se detasa de barbati al samanthei. eu am pe dvd`uri intregul serial :D cu toate sezoanele.
mainedimineata
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:11
am o gashca de fete care se mentine si acum chit ca nu mai suntem la liceu, suntem la facultati diferite. Ne strangem de cate ori putem in week-end si iese show

Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:14
Mie imi place Carrie.Asta pt ca este cea cu care ma aseman cel mai mult.Chiar era si un quiz pe kudika pe tema asta si tot "Carrie" mi-a iesit :) Din pacate eu nu am un grup de prietene asa de unite, si sincer mi-e greu sa cred ca o prietenie atat de sincera chiar exista...E adevarat, ca pana si in film apar tot felul de divergente dar ideea e sa stii sa le depasesti si sa discerni lucrurile cu adevarat importante de celelalte.E greu insa sa gasesti persoane care chiar ar face orice pt tine si considera prietenia mai importanta decat orice altceva.Eu una de cele mai multe ori m-am trezit lasata balta tocmai de persoanele pe care le-am ajutat si in care aveam toata sperantele..
cammy_camelia
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:23
De la: mainedimineata, la data 2008-11-21 10:11:32hmmm... eu nu am o gasca pt ca prietenele mele nu se prea plac intre ele. din serial imi plac toate. imi place imaginea charlottei, gandirea lui carrie, hotararea mirandei si felul de a se detasa de barbati al samanthei. eu am pe dvd`uri intregul serial :D cu toate sezoanele.


Si eu am vazut de 3 ori pana acum toate episoadele...si filmul bineinteles!
Mie imi place Carrie,mi se pare ca are o eleganta a ei si un fel de a fi unic...dar oricum,nu exita un personaj care sa nu ma fascineze din serialul acela..!
alexxa22
Postat pe 21 Noiembrie 2008 18:43
da, exista o astfel de gasca de fete si eu sunt intr-una... :) eram o gasca de 5 fete din liceu si acum am cam ramas doar 4... insa chiar suntem intr-o legatura foarte stransa. si e demetial de frumos :)
dayna
Postat pe 21 Noiembrie 2008 21:03
poate exista, cum sa nu, eu am cateva prietene si toate suntem cam diferite, dar vreau sa spun ca desi nu ne intalnim asa de regulat, sau in fiecare dimineata la cafea, totusi cand ne intalnim avem multe povesti si ne distram de minune. Mi se pare ceva important in viata sa ai prietene, cu ele poti vorbi despre orice mai ales de barbati si ele sunt acolo atunci cand ti se intampla lucruri frumoase si sunt si la greu langa tine si astfel te ajuta mult. Preferata mea din film a fost Carrie, misto filmul.
Numa bine si va doresc sa aveti parte de prietene adevarate:)
livym
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:32
eu pot spune ca sigur exista si astfel de prietene. din facultate am ramas 4 tipe care avem stiluri diferite de a ne imbraca, de a gandi si ne plac tipuri diferite de barbati, dar totusi suntem foarte bune prietene in continuare. imi pare rau pentru un singur lucru, ca nu am ramas toate in acelasi oras dar tot iese distractie cand ne intalnim.
la cati mai multi prieteni adevarati!
iuliatonica
Postat pe 18 Decembrie 2008 11:08
Din filmul "Sex and the city" nu pot sa spun ca am o favorita. La toate imi place sau nu cate ceva.
La Miranda imi place ca este mai realista , ca are picioarele pe pamant, ca este o persoana puternica .
La Samantha imi place mult cum arata pentru varsta ei , e o femeie foarte ingrijita ; imi place ca este o femeie independenta si ca are afacerea ei care ii merge bine si imi mai place ca nu se implica cu totul intr-o relatie astfel incat mai tarziu sa nu sufere mult.
La Carrie imi place ca este o persoana de viata care stie sa te faca sa te distrezi sau sa uiti de probleme.
La Charllotte nu prea imi place nimic , este o persoana prea visatoare,romantica si ca nu este o fire independenta, se bazeaza prea mult pe barbatul din viata ei.
Sunt convinsa ca mai exista prietenii ca cea din film, dar cred ca nici una din ele nu va rezista asa mult.
criss003
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:42
Sunt fana Sex and the City , am vazut toate cele 6 sezone si filmul iar uneori ma relaxez revazand cate un episod. In viata reala merge principiul "cine se aseamana se aduna" , in film e prezentata o prietenie stransa intre 4 femei cu conceptii de viata si stiluri de imbracaminte diferite tocmai pentru ca fiecare femeie sa se regaseasca intr-una din tipologii. Din punct de vedere vestimentar adoooor stilul Samanthei , taioare extrem de elegante stil Chanel , rochii de seara fine si feminine , ce sa mai zic de blanurile ei fabuloase ... Cea mai frumusica si dulce mi se pare Charlotte !
Kittynelle
Postat pe 25 Februarie 2009 19:14
sex and the city e bestial.... am 3 prietene si chiar radeam una de alta ca noi o avem cu sigurantza pe charlotte, pe miranda si pe carrie.
cristi_nne
Postat pe 11 Martie 2009 14:25
De la: _Jolie_, la data 2009-02-25 19:14:13Sunt fana Sex and the City , am vazut toate cele 6 sezone si filmul iar uneori ma relaxez revazand cate un episod. In viata reala merge principiul "cine se aseamana se aduna" , in film e prezentata o prietenie stransa intre 4 femei cu conceptii de viata si stiluri de imbracaminte diferite tocmai pentru ca fiecare femeie sa se regaseasca intr-una din tipologii. Din punct de vedere vestimentar adoooor stilul Samanthei , taioare extrem de elegante stil Chanel , rochii de seara fine si feminine , ce sa mai zic de blanurile ei fabuloase ... Cea mai frumusica si dulce mi se pare Charlotte !


si mie tot Charlotte imi place
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 14:50
De la: _dulcik_, la data 2009-03-11 14:50:50
De la: _Jolie_, la data 2009-02-25 19:14:13Sunt fana Sex and the City , am vazut toate cele 6 sezone si filmul iar uneori ma relaxez revazand cate un episod. In viata reala merge principiul "cine se aseamana se aduna" , in film e prezentata o prietenie stransa intre 4 femei cu conceptii de viata si stiluri de imbracaminte diferite tocmai pentru ca fiecare femeie sa se regaseasca intr-una din tipologii. Din punct de vedere vestimentar adoooor stilul Samanthei , taioare extrem de elegante stil Chanel , rochii de seara fine si feminine , ce sa mai zic de blanurile ei fabuloase ... Cea mai frumusica si dulce mi se pare Charlotte !


si mie tot Charlotte imi place


mie cel mai tare imi place samantha, e atat de tare...nu multe femei au curajul sa fie cum e ea, dar si carrie. oricum eu sunt mai mult genul miranda
cristi_nne
Postat pe 11 Martie 2009 14:53
Imi place filmul si cate o data ma regasesc in personajul lui carrie
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 21:04
imi place si mie foarte mult filmul! charlotte e minunata, dar si celelalte imi plac, fiecare are ceva sarmant si frumos in ea.
Lulli
Postat pe 14 Martie 2009 20:58
Ah! Mi-a placut la nebunie serialul.Am toate episoadele pe cd-uri.. Uneori cand nu am chef sa ies in oras..imi pun cate un cd...si ma relaxeaza atat de mult;
coslenco_georgiana
Postat pe 28 August 2009 09:10
si mie imi place foarte mult serialul si am vazut si filmul separat. imi place faptul ca sunt unite si ca pot trece peste oie c sa se vda chiar daca neori mai gresesc. imi place mult de Carrie-are cva al ei si ii sta f bine lnga Mr Big, Charlotte este o dulcica si are un aer asa de inocenta, Mirand este o fire independenta dar care are mult de oferit si care are nevoie de muuulta atentie, iar cireasa de pe tort-Samantha este "sarea" din film- dezinvolta si f sigura pe ea ca doar n-are nimik de pierdut-numai de castigat! le iubesc pe toate si mi-ar placea sa am o gasca asa ca ele-dar asta este, cateodata viata nu-i la fel de faina ca filmul.
andreeastancila
Postat pe 28 August 2009 17:26
e gasca la putere dar mai apar invidiile si iese cu scandal deci ca in film nu prea
stefinica
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:33
yumy
Postat pe 10 Octombrie 2009 10:06
eu ma regasesc cate putin in fiecare dintre cele 4 personaje, dar in legatura cu prietenia lor, nu cred ca in realitate mai exista asa o prietenie intre 4 femei
kudika029927
Postat pe 5 Martie 2010 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Filme 5 De la: broscoiu 6 August 2014 23:19
.... 2 De la: a_ale 28 Ianuarie 2009 18:47
Filme româneºti 7 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:53
Cine imi recomanda un film bun? 350 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:53
NEVESTE DISPERATE 4 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:52