Setari Cookie-uri

politicienii invata!?cum sa castige/fure alegerilein era.....

" CUM SE CASTIGA ALEGERILE IN ERA DIGITALA " sau cum " SE FURA ALEGERILE IN ERA DIGITALA " :ALESII -nu va mai deranjati sa veniti la vot caci oricum nu mai avem nevoie de voi,de 18 ani ne tot scolim,VREM SA VA MAI RUPEM LA BUZUNARE,caci dupa 4 ani sau cam subtiat 00000000000-u-rile in conturi.........
ALEGATORIIIII- nici noi nu stam degeaba,FEREA caci ne ascutim SULITELE si CANINII sa va stoarcem de sange dupa care il aruncam la canal sa nu ne VIRUSAM hihihihih....!!!!!!!!!!
PEACELOVEFREEDOM
Postat pe 29 Septembrie 2008 19:01
ASA E IN ROMANIA... HOIE MAI MARE K AICI NU AI SA MAI VEZI
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 08:38
Romania .... asa e la noi... unii fura altii....
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 20:47
De la: _dulcik_, la data 2009-03-15 20:47:56Romania .... asa e la noi... unii fura altii....

..altii fura ...
__LL__
Postat pe 15 Martie 2009 20:50
eu oricum nu am mai fost la votare de ...demult.si oricum nu ma intereseaza politica.pe ei nici in ....cot nu ii doare de prostimea care ii voteaza
ETE_EU
Postat pe 15 Martie 2009 20:50

Postat pe 15 Martie 2009 20:52
De la: , la data 2009-03-15 20:52:45

SUCCESURI !!!!!

5 Metode pentru Tampirea Populaiei(MTP)

V-ai ntrebat vreodat de ce nu va ajung banii, de ce copiii dumneavoastr par de necontrolat, de ce pltii rate insuportabile la banc, de ce nu v mai place nimic din ce avei n cas, de ce v vine mereu s v certai cu toat lumea, de ce v simii neglijat, ignorat, umilit, strivit de cei care ar trebui s v serveasc, de ce nu suntei fericit i nici mcar mulumit, sau pur i simplu de ce fetele poart de aproape 2 ani cisme n miezul verii ? Sunt convins c v-ai ntrebat. Dar v-ai ntrebat de ce nu facei nimic pentru ca aceste nemernicii s nu mai continue? n cele ce urmeaz voi ncerca s v ofer 5 motive pentru care raspunsul la aceast ultim ntrebare este, de obicei, Nu pot.

Le-am numit Metode pentru Tmpirea Populaiei pe scurt MTP-uri.Precizez c n cele ce urmeaz cuvintele citititor , telespectator i cetean romn vor fi nlocuite cu bizon i/sau fraier

MTP -1

n fiecare zi pe toate canalele media ofer-i fraierului un exemplu de personaj realizat d.p.d.v. financiar i insist pe ci de muli bani are respectivul, cte chestii misto i cumpr n fiecare zi, cu ce femei sau brbai bine umbl, n ce cas luxoas triete i ct de simpatic e n discuiile cu presa. n acest fel, puin cte puin, fraierul ajunge s fie, n mod real, interesat de viaa acestui personaj. Apoi ofer-i informaii despre situaii conflictuale din viaa acestui personaj realizat, de genul: divor cu scntei sau desprire violent, dispute pe moteniri, corupie, exprimri colorate. Nu la fel de bine dar destul de eficiente sunt i informaiile despre aspecte pozitive: cstorie, o nou cucerire, un act caritabil. Toate aceste situaii au menirea de a fi comentate de ctre fraier mpreun cu ceilali fraieri din lumea lui. Astfel bizonul se regsete n acele situaii,
iar distana ntre el i acel personaj i se pare insignifiant, dei duhoarea de la ghen i ia nasul, rahaii de cini din faa blocului i se lipesc de tlpi, se sufoc n autobuz, eful url la el ca la un animal, iar la cumprturi face calcule mai abitir dect Gheba.

MTP 2

n fiecare zi pe toate canalele media explic-i bizonului de unde s i ia cel mai avantajos credit, care sunt bancile care au comisioane ascunse i, prin excludere, care sunt cele mai sigure i unde trebuie s dea fuga s ia bani. Apoi, spune-i ce lucruri rele i se pot ntmpla dac nu i pltete ratele. Dup ce te-ai asigurat c a neles toate astea combin totul cu MTP -1 astfel: Dan Bitman, personaj de succes, consilier al Ministerului de Finane este garania pentru creditul tau imobiliar (dei n reclama TV, el cnt i se sclmbie mpreun cu o bab sclerozat i cu nite splai pe creier), doctoria lu pete este cea care te sftuiete s cumperi medicamentul de cap chiar dac nu te doare att de tare nct s te ndopi cu antinevralgice, Anna Lesko, cntreaa de succes (dei o parvenit, complet lipsit de talent artistic) sau marele baschetbalist Gic Murean(un semianalfabet care abia zice dou vorbe) i arat de ce trebuie s vorbeti aiurea de sute de euro pe lun la mobil. Apoi nu uita s mnnci margarin de care Nadia Comneci nu s-ar atinge n veci, dar pe care i-o recomand cu cldur. Dup asta ia-i haine ca piipoanca cu fruntea ngust i e mari la preuri de trei ori mai mari dect n orice ar din occident, dar produse sub franciz la noi.

MTP 3

n fiecare zi pe toate canalele media dezvluie-i bizonului prin tiri repetitive sau talk-show-uri interminabile ce ruti fac autoritile, ct de mult i prin ce metode ingenioase fur banul public. Dup ce i ntipreti asta n minte uimete-l : f un spectacol din orice realizare a ministrului sau primarului prezentat drept ho n zeci de rnduri. Arat-i de o sut de mii de ori ce bine se circul pe podul sau oseaua abia inaugurate, ce sisteme de siguran super-performante pentru sigurana bizonului a cumprat, ce evenimente artistice de nalt inut i popularitate va organiza. n acest mod, fraierul, dei ndrcit de zecile de nereguli prezentate n legtur cu acel politician, nu va simi c e totul pierdut, ci dimpotriv, c acolo sus, cineva lucreaz i pentru el. Totul se poate rezuma prin fraza cretinoid: A furat el dar i face! Prin aceast metod, se legitimeaz deturnarea sistematic a banilor publici n buzunarele unora, prezent n toate structurile de stat de la noi. Apoi, ca toate lucrurile s aib un pic de sare i piper arat-i fraierului civa barosani nctuai, dar uit subiectul sau trateaz-l cu superficialitate cnd acetia sunt achitai de justiie sau primesc pedepse cu suspendare.

MTP 4

n fiecare zi pe toate canalele media arat-i fraierului informaii ultra-detaliate despre clanuri de cmtari, tlhari, btui, sprgtori de banci, elevi btui de ali elevi sau de profesori, pietoni omori de oferi recalcitrani. Arat-i bizonului c nu mai este n siguran nicieri i c nu mai trebuie s i lase copilul n faa blocului. Dup aceea combin aceast metod cu MTP 2 i MTP -3. Vei obine un mesaj beton prin care fraierul va ntreprinde treptat urmtoarele aciuni : i va cumpra o u metalic, va face contract de monitorizare cu o firm de paz, i va lua pistol cu bile, i va asigura casa, maina, partenerul de via, copilul i pe sine. Apoi, acesta aparent linitit se va uita cu aviditate la cum i explic Ciocan despre eficiena oamenilor legii atunci cnd au descins n casa traficanilor din Ferentari i au confiscat uriaa cantitate de 200 de grame de cocain (dei anual la noi se traficheaz tone)

MTP 5

n fiecare zi pe toate canalele media convinge fraierul c toat lumea este ngrijorat de soarta educaiei. Apoi arat-i prin mii de alte exemple de ce n Romnia nu are rost s faci coal. Combin cu MTP 1 i prezint-i vedeta (o femeie independent care ine la principii) care are de toate pentru c a fost sponsorizat de iubi cel potent financiar, btrn dar generos. Arat-i profesoare de romn care danseaz la bairamuri organizate de Vanghelie, sau care fac striptease la webcam. Apoi, ndrum fraierul s se culturalizeze cu un roman imbecil de-al divei Mihaela Rdulescu i s citeasc cri despre: cum s ajungi bogat, vedet sau fotomodel cnd el e de fapt un srntoc, un nimeni i un urt.

Aceste lucruri consider c descriu cel mai bine parteneriatul stat + privat + media care acioneaz , de ani buni, pentru indobitocirea indivizilor din aceast ar. Lista de MTP-uri poate continua aproape la nesfrit dar sper c prin acestea am surprins o parte din esenial. A dori s precizez c nu a avea arogana s pretind c eu nu m ncadrez n aceast categorie a fraierilor. Ce mi place s cred este ns c aceste metode nu m-au prins n totalitate. Mulumesc pe aceast cale propriei mele contiine care m-a ajutat s fiu mcar un fraier contient. Dac nu v-am plictisit deja, voi reveni pe viitor i cu alte Metode pentru Tmpirea Populaiei i v invit i pe dumneavoastr s povestii n ce mod v-ai simit fraierii. Unii vor spune c nu ajut la nimic s ne dm seama. Eu zic c ajut, i ajut chiar unde doare mai mult: la cap i la buzunar.

Succesuri!
RUY_BLAS
Postat pe 9 Mai 2010 10:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doriti instalatie de incalzire in pardoseala sau pe calorifere cu eficienta termica garantata si cost -confort redus ? 2 De la: _oktober_ 15 Februarie 2009 13:32
este revoltator !!!! 9 De la: greierash_is_back 23 Noiembrie 2009 17:27
curs de fotografie in timisoara ? 1 De la: kudika013817 24 August 2010 13:56
Cursuri de dans pentru copii 3 De la: Quasar_Dance_1 26 Iulie 2014 00:41
Sloturi online 1 De la: sofro 28 Decembrie 2009 16:47