Setari Cookie-uri

ce se poate face?

am citit azi intr-un ziar despre un barbat care viola FETITE si se filma intre timp apoi posta ce a filmat pe net cica sa se laude cu ce a facut.din pacate auzim zilnic cate o stire despre un copil,o femeie,o batrana violata.ce ar trebui sa se faca?.parerea mea ar fi ca acestor personaje (ca oameni nu se pot numi as abroga o lege daca as putea)pur si simplu le-as taia jos ceea ce au in pantaloni sa sufere o viata intreaga asa cum sufera si victimele lor.ce spuneti sunt rea?
alinadiana0680
Postat pe 3 Octombrie 2008 20:35
a abroga inseamna a anula o lege :)
intradevar monstrii care fac asa ceva numai oameni nu pot fi numiti!

Postat pe 3 Octombrie 2008 20:39
De la: alinadiana0680, la data 2008-10-03 20:35:19am citit azi intr-un ziar despre un barbat care viola FETITE si se filma intre timp apoi posta ce a filmat pe net cica sa se laude cu ce a facut.din pacate auzim zilnic cate o stire despre un copil,o femeie,o batrana violata.ce ar trebui sa se faca?.parerea mea ar fi ca acestor personaje (ca oameni nu se pot numi as da oo lege daca as putea)pur si simplu le-as taia jos ceea ce au in pantaloni sa sufere o viata intreaga asa cum sufera si victimele lor.ce spuneti sunt rea?
alinadiana0680
Postat pe 3 Octombrie 2008 23:20
Eu as propune legea pedeapsa cu moartea ! da-i naiba de pedofili, psihopati, primesc 20 de ani de inchisoare, apuca sa iasa si o iau de la capat...merita chinuri groaznice oamenii astia, merita sa arunci peste ei cu H2SO4 ( acid sulfuric ) wow, ce sadica sunt, yuuuupeee !!!

Postat pe 3 Octombrie 2008 23:43
nope... eu sunt pt ochi pt ochi si dinte pt dinte...
asi crea o tortura psihica atat de groaznica incat acel pedofil sa fie supus din punct de vedere psihic acelorasi suferinte si torturi ca cele provocate de el victimelor...
l-as inchide undeva si l-as imbuiba de tot felul de droguri care sa ii provoace cele mai groaznioce cosmaruri....S.A.M.D.

tortura psihica e mult mai faina decat sa scape deodata... sau cu inchisoarea... bleah ce-i aia trandaveste 20 de ani si cand iese ...tot ala e...
parerea mea...
tortura psihica.....mai ceva ca aia de la Alamo!!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Octombrie 2008 23:47
De la: Georgia99, la data 2008-10-03 23:43:44Eu as propune legea pedeapsa cu moartea ! da-i naiba de pedofili, psihopati, primesc 20 de ani de inchisoare, apuca sa iasa si o iau de la capat...merita chinuri groaznice oamenii astia, merita sa arunci peste ei cu H2SO4 ( acid sulfuric ) wow, ce sadica sunt, yuuuupeee !!!


subscriu iar moartea tre sa fie cat mai lenta si dureroasa
iris_4_ever
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:27
NU MOARTEA E PREA BLANDA PT EI AR MERITA SA FIE TAIATI ZILNIC UNDEVA...SI PUS SARE.
alinadiana0680
Postat pe 4 Octombrie 2008 11:34
In Somalia , o fetita de 13 ani a fost violata de 3 barbati. Tatal ei a raportat politiei violul, iar fata a fost judecata de un tribunal islamic. Aisha ibrahim Duhulo a fost gasita vinovata de zina, relatii conjugale premaritale, deoarece pentru a dovedi un viol, conform legii islamice, sharia , este nevoie de 4 martori barbati. Aisha a fost condamnata la omorarea cu pietre. Aproape o mie de barbati au fost martori sau participanti la omorarea Aishei cu pietre.
Aveti linkurile aici: http://www.cbsnews.com/stories/2008/11/01/world/main4562850.shtml
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/africa/7708169.stm

Nu este chiar un raspuns la topic, dar pe mine m-a impresionat foarte mult. M-a socat faptul ca asha ceva nu doar se intampla, ci este considerat normal. Asta este considerata dreptate.
http://www.youtube.com/watch?v=68svROtj7ls&feature=related
Aladiah
Postat pe 31 Decembrie 2008 06:50
Daca patronul sau statul nu vrea sa-ti dea bani mai multi, ce mai astepti ? Internetul te asteapta sa-l folosesti si sa castigi adevaratii bani ! Vrei sa te invat cum sa procedezi ? Detalii la email…moashasanda@gmail.com
http://www.abc-cosmetics.ro/catalog
curajoasa
Postat pe 27 Aprilie 2009 13:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PREMONITIILE 31 De la: madyna89 13 Septembrie 2010 20:24
Cand fetele fac BOTIC! Senzuale sau vulgare? 18 De la: kudika_8435 26 Mai 2012 17:58
SPRE LONDRA VIA AEREO!!! 9 De la: arina_rbk 22 Octombrie 2008 14:01
kudika...zona crepusculara??? 5 De la: onnyta 20 Martie 2008 10:09
Buna tuturor. Recomand Ask GfK -Panel Online- 3 De la: kudika331408 24 Noiembrie 2010 12:56