Setari Cookie-uri

vesnica celulita...

Nu stiu ce parere aveti voi,dar pana la urma nu cred ca este vreo una dintre noi care sa nu aiba celulita...deja a devenit o problema mondiala!Observ ca au aparut si asa zisele leacuri...tot felul de creme minune,de aparate,dar oare cate dintre noi le-au incercat?Cu siguranta macar o crema am incercat-o mai toate...dar oare cate dintre noi pentru a scapa de celulita au facut si "efortul" de a face putin sport?Cate dintre noi merg la ore de fitness?Eu pentru a scapa de celulita recomand sportul...miscarea si nu recomand miscarea numai pentru celulita ci si pentru binele nostru general.Cred ca nu va trece prin cap cate boli putem preveni sau combate cu ajutorul miscarii....voi ce parere aveti?
andrada_talissa
Postat pe 4 Octombrie 2008 00:07
Celulita nu dispare numai prin sport , ci prin sport combinat cu o dieta si cu masaj. La persoanele mai grasute , daca slabesc , automat mai dispare si celulita.
Kittynelle
Postat pe 6 Octombrie 2008 18:32
celulita hmm cam greu sa scapam de ea de tot dar putem s-o reducem makr! exact cum spune puffilici cu sport si dieta plus masaje si multe tratamente pe la saloane!

Postat pe 7 Octombrie 2008 15:44
:)punc ochit punct lovit...cam ai dreptate caci una fara alta nu merge pacat ca nu toata lumea intelege asta...
andrada_talissa
Postat pe 8 Octombrie 2008 22:46
Vreau s fac o incercare si am facut comanada la aparatele acelea de la teleshop, cellules parca, am o prietena care il are si este foarte multumita de el! Acum sa vedem.

Postat pe 10 Octombrie 2008 13:55
Buna fetelor
Vreau sa va spun ca celulita nu apare doar la persoanele grase.Asa credeam si eu dar anul acesta la mare am vazut fete foarte slabe cu foarte multa celulita.CELULITA DISPARE DOAR PRIN LIPOMASAJ.Acesta se face cu ajutorul unui aparat care se numeste LIPO M6 si este CEL MAI PERFORMANT.LIPO M6 NU ARE RIVAL IN LUME.cred ca cel mai bine este sa intrati pe google si verificati ce am spus eu.
b63msh
Postat pe 11 Octombrie 2008 10:50
cred ca cel mai bine te-ai duce la un salon sa faci lipomasaj.REZULTATELE SUNT GARANTATE.DAR SA AI GRIJA CA APARATUL SA FIE DE LA LPG.(este scris pe el)ca sa nu te pacalesti.te pup si bafta.
PS:eu fac lipomasaj si sunt foarte multumita iar la bani platesc putin!
b63msh
Postat pe 11 Octombrie 2008 10:53
ma bucur ca tu esti multumita de lipo...ideea e ca celulita nu tine cont de varsta sau mai grav in ultimii ani apare din ce in ce mai des de la varste fragede(am vazut celulita si la fete de 15 ani) si bineanteles la cele slabe...nici ele chiar daca au 45 de kg nu sunt ferite de celulita....Off ce bine ar fi sa avem grija la ceea ce mancam!!!!
andrada_talissa
Postat pe 11 Octombrie 2008 22:35
buna Andrada
vesnica noastra problema nu apare doar de la alimentatie.
dar cu masaj se rezolva mai ales ca acum avem de unde alege....
si cel mai important este ca putem sa ne documentam pe tema asta(google)
b63msh
Postat pe 14 Octombrie 2008 14:34
credema ca am toata documentatia anatomica si din toate punctele de vedere asupra celulitei si nu numai....eu prin aceasta tema de discutie am vrut sa vad parerea voastra despre celulita si ce se poate face,sunt maseur ca si meserie si ma confrunt si eu cu asa ceva zilnic si intradevar,depinde de la caz la caz cauzele aparitiei celulitei
andrada_talissa
Postat pe 25 Octombrie 2008 22:53
salut fetelor si eu am avut pb cu kg in plus si vesnica celulita.am incercat si eu n diete si metode sa scap de celulita insa ultima chair a dat rezultate:).am mers la un salon in bucuresti unde am realizat un tratament cu un aparat numit eximia si care sincera sa fiu da rezultatele pe care practic ni le dorim fiecare.eu sunt foarte multumita mai ales ca am slabit 17 kg in aprox 2 luni, iar de celulita nu mai vorbesc:).va pup
elena1981
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:21
De la: elena1981, la data 2008-10-26 19:21:57salut fetelor si eu am avut pb cu kg in plus si vesnica celulita.am incercat si eu n diete si metode sa scap de celulita insa ultima chair a dat rezultate:).am mers la un salon in bucuresti unde am realizat un tratament cu un aparat numit eximia si care sincera sa fiu da rezultatele pe care practic ni le dorim fiecare.eu sunt foarte multumita mai ales ca am slabit 17 kg in aprox 2 luni, iar de celulita nu mai vorbesc:).va pup

buna seara daga noastra,te rog ne spui si noua cat te costa pe tine o sedinta cu EXIMIA??
b63msh
Postat pe 27 Octombrie 2008 20:07
ciaoo
zi mi te rog cum e cu celulles?se merita sau....vreau sa mi iau si eu zilele astea dar nu vreau sa fac o investitie doar de dragu de a o face..care sunt concluziile tale in domeniu celulitei ce functioneaza de fapt?astept un raspuns cat mai curand , mersi
raluoana21
Postat pe 31 Octombrie 2008 23:56
PUR COLLAGEN tip II
Sã începem cu ceea ce se întâmplã cu corpul dumneavoastrã la inaintarea in vârstã!... La douãzeci de ani ºi mai devreme de 20, existã o mare varietate de hormoni de creºtere care promoveazã aceastã creºtere a muºchilor, a ligamentelor ºi tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru aceastã creºtere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creºtere sînt in scãdere ºi se opreºte cresterea, iar colagenul produs de cãtre ficat este utilizat pentru promovarea sãnãtatii ºi muºchilor existenti, construirea de muºchi.
Cu toate acestea, de la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o ratã de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnã cã la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.



CONSECINTE:
-Saloanele de frumusete se vor preocupa de cresterea colagenului din dermis cu implicatii in diminuarea ridurilor,celulitei,coajei de portocala,etc.
-Articulatiile,scheletul osos vor intra in atentia medicilor de specialitate pentru a fi intretinute si ameliorate, consecinta a reducerii continutului de colagen din organism.
- Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali.
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna.In urma cercetarilor si documentarilor facute,putem concluziona efectele COLAGENULUI:
- îmbunãtãþirea condiþiei ºi texturii pielii.
- Hidratarea pielii
- Reducerea severa a liniilor ºi ridurilor
- Elimina durerile din articulatii, regenerarea treptata a cartilagiilor
- Creste potenta sexuala,regenereaza prostata
- Flexibilizeaza vasele, elimina depunerile de grasimi de pe organele interne(ficat, inima, intestine, etc)
- Este recomandat pentru recuperarea post operatorie
- Îmbunãtãþirea condiþiei pãrului si unghiilor,intareste sinii
- Reduce celulita in general, da sãnãtate þesutului muscular
- reducerea treptatã a þesutului adipos, promoveazã noduri sanatoase
Dincolo de aceste îmbunãtãþiri estetice existã, de asemenea, o îmbunãtãþire a bunãstãrii generale a articulaþiilor ºi cartilajele de colagen.
În America de Nord acest produs este folosit pentru prevenirea durerilor, precum si ca un produs de frumusete.

De ce este atât de eficient Collagenul tip II?

Existã multe alte produse de colagen pe piaþã cu un continut redus de Colagen pur cu eficienta pe masura.
PUR COLLAGEN TIP II derivã 100% din stern de pui, sternul de colagen, care este cea mai bogatã sursã naturalã. Acest nutritiv esenþial este folosit pentru "construirea de blocuri". Tot Colagenul de tip II este creat egal. Numai PUR Colagenul tip II poate livra necesarul de proteine al organismului la centrul de resurse ºi este garantat, standardizat sã conþinã niveluri de cea mai înaltã calitate, de tip II Colagen hidrolizat-proteine. Colagenul tip II este fabricat în conformitate cu standardele farmaceutice, in conditii de sterilitate maxima,produsul final fiind superior calitativ. Întregul proces de fabricaþie poate dura pânã la 3 luni, fiind creeat acest extrem de absorbant colagen de tip II.
Se administreaza-3 capsule pe noapte, seara. Este important sã se bea cel puþin 1 litru de apã pe zi pentru hidratare completã.
Ca regulã generalã, adistrarea ar trebui sã fie la 3 ore dupã masã, la 2 ore dupã o masã uºoarã ( de exemplu: o salatã) de 1 orã dupa un consum redus de alcool sau suc de fructe. Motivul administrarii dupa mese este sa nu existe nici o digestie atunci când collagenul intrã in stomacul dumneavoastrã si atunci va fi defalcat în funcþie de acizii din stomac ºi absorbit complet.
Puteþi, de asemenea, sã aplicati colagen pe piele cu incredibile rezultate. Se amestecã 1 la 2 capsule collagen cu o cremã sau gel aloe vera ºi se aplicã pe piele timp de pânã la 20 de minute în funcþie de tipul dvs. de piele. Repeta de 2 - 3 ori pe sãptãmânã.
* Aceste declaraþii au fost evaluate de Food & Drug Administration (USA). Acest produs nu este destinat pentru a diagnostica, trata, vindeca sau preveni orice boala.
Pentru detalii si comanda contactati:
DAN ANDREI: O.P. 1, C.P. 174.
andreidan51@gmail.com
telefon:0770492583
ierdnamad
Postat pe 23 Ianuarie 2009 01:21
sunt si alte aparate bune ,poate ca nu le cunosti tu. oricum conteaza foarte mult cine iti face tratamentul .poate fi un aparat extraordinar daca cine face tratamentul nu stie sa-l foloseasca....
sunt lcruri care se pot face si acasa in lupta cu celulita ,dar sunt si proceduri care e mai bine sa le faci in salon.conteaza miscare si alimentatia de asemenea. e foarte importanta si intretinerea dupa...
talidabas
Postat pe 27 Ianuarie 2009 18:54
lucrez in domeniu ,am vazut multe si pot sa spun ca fiecare persoana reactioneaza diferit la tratament
talidabas
Postat pe 27 Ianuarie 2009 18:57
Dragele mele pentru tratamentul celulitei, da tratament pt. ca celuluita este o boala, va recopmand impachetari cu cafea/parargil/parafango asociate cu masaj anticelulitic cu creme specifice si electrostimulare. Nu strica putina miscare, apa plata din belsug, renuntarea la mese dupa ora 18.
Atentie! Nu veti scapa definitiv de celulita! Va trebui sa mentineti un ritm ordonat de viata,

Postat pe 28 Ianuarie 2009 01:32
www.da-slabire.ro intra si vezi cum poti sa slabesti
adriana_elisa2003
Postat pe 19 Februarie 2009 19:19
In cazul in care nu dispuneti de finante pentru a merge la un salon de slabire puteti incerca acasa o impachetare cu ulei de paprika sau crema anticelu, sa va bandajati cu fese elastice sau film alimentar si sa faceti cam 30 minute exercitii fizice care sa va transpire. Celulita se va diminua simtitor.
vanesia
Postat pe 30 Martie 2009 12:36
Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi
ierdnamad
Postat pe 4 Aprilie 2009 22:56
Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi
ierdnamad
Postat pe 4 Aprilie 2009 22:57
Eu fac masaj anticelulitic si sunt f multumita.Dupa 6 sedinte a mai ramas f putina se vede doar atunci cand strang f tare de piele dar si atunci putin.Sunt curioasa cum o sa arat dupa ink 6 sedinte
mhteodora
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:16
EU am scapat de celulita cu ajutorul radiofrecventei tripolare. 6sed la interval de 10-14zile iar rezultatele apar dupa primele 2sed de tratament.www.indepartareriduri.ro
sweetgirll
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:47
celulita si slabitul sunt probleme de care ne lovim toate femile la un moemmnt dat in viata noastra.sunt multi factori care influenteaza aceasta predispozitie spre ingrasare si aparitia celulitei.mai ales in zilele noastre cand sunt la mare moda fast-food-urile.ce va pot spune este ca sunt n metode de a scapa de aceste probleme.eu am incercat o metoda noua pe piata cu care am slabit 18 kilograme in aproximativ 2 luni.metoda este revolutionara spun unii , are certificare medicala si ajuta la modificarea metabolismului astefl incat sa slabesti in mod sanatos si fara reactii adverse.oricum sunt foarte incantata de rezultate care isi pastreaza efectul in timp
mihaela_eugenia
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:52
De la: motanik, la data 2008-10-07 15:44:13celulita hmm cam greu sa scapam de ea de tot dar putem s-o reducem makr! exact cum spune puffilici cu sport si dieta plus masaje si multe tratamente pe la saloane!

uite, imi permit sa te contrazic, celulita dispare numai cu sport, fara masaje si alte tampenii. crede-ma ca stiu. am facut mult sport si am scapat de ea. nu mi-am permis sa merg si la un masaj.
dar si sa mananci regulat si la ore fixe, asta e zmecheria.
cristi_nne
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:14
cristinne...te contrazic categoric nu trece doar cu sport si dieta...lucrez ca maseur intr-un centru de fitness,am colege care tin clase de aerobic....logic fac si sala si mai au si alte ocupatii sportive pe langa jobb-ul de la sala unde lucrez eu....si crede-ma ca au si celulita....iar tu nu cred ca faci mai mult sport decat face vreo una dintre ele....
andrada_talissa
Postat pe 16 Noiembrie 2009 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vesnica celulita... 26 De la: andrada_talissa 16 Noiembrie 2009 12:12
Tratament facial cu laser + marire buze doar 400 euro 2 De la: Barbie30_ 23 Februarie 2011 11:10
Am nevoie de ceva sfaturi plssssssss 30 De la: kudika073225 7 Octombrie 2009 20:36
urgent plllssssss 7 De la: quantex 3 August 2009 14:27
MASAJ ANTICELULITIC 11 De la: AAA21 10 Iunie 2016 03:21