Setari Cookie-uri

Relatie fara chemistry

Se poate? Se merita?

A aparut un nou barbat in viata mea si desi tin la el ca prieten si il admir foarte mult ca om, nu simt niciun fel de chemistry fata de el.

Ati avut o astfel de relatie?
Kathara
Postat pe 5 Octombrie 2008 11:59
Am avut si nu se merita deloc...ajunsesem sa fiu sufocata de el si am regretat ca am acceptat sa am o astfel de relatie

Postat pe 5 Octombrie 2008 12:08
Din punctul meu de vedere nu se poate , fara sa existe cat de cat o atractie acolo relatia se rezuma strict la prietenie,conversatie sau ce vrei tu dar mai mult nu cred.

Intamplator sunt si eu intr-o situatie de genul ...imi face placere sa discut cu el,sa ma uit la un film cu el dar atat...stiu ca isi doreste mai mult dar efectiv nu ma vad sarutandu-ma macar cu el dar sa mai ajungem si la altceva

Tipul e frumusel ,destept,amuzant ....are toate tiglele pe casa ,il apreciez foarte mult si chiar sunt constienta de faptul ca e genul de barbat pe care si l-ar dori multe alte femei DAR .....nici beata daca as fi nu cred ca mi-as trage-o cu el

iris_4_ever
Postat pe 5 Octombrie 2008 12:10
depinde!
mie de ex nu-mi placea deloc fizic de cineva, dar ...dupa ceva timp in care l-am cun mai bine, a inceput sa ma atraga caracterul lui,tipul fiind si sarmant,inteligent , in cele din urma am ajuns sa-l doresc.
morticia_adams
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:03
Depinde... de om, de circumstante... Dar subscriu si eu. Fara o tzara de chimie, nu merge nicicum
Lucia1971
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:27
am avut si eu o astfel de relatie careia i-am pus capat de curand.nu puteam nici sa-l sarut ptr k nu simteam nimic, nici o atractie.
s26
Postat pe 16 Octombrie 2008 11:14
nu mi s-a intamplat.....daca nu imi place cineva nu il sarut,nu il ating,nu vreau cv mai mult intre noi........trebuie sa simti,sa vrei,sa iti doresti................

Postat pe 16 Octombrie 2008 11:47
nu merge...doar te chinui..si il chinui si pe el
DeeaCatalina
Postat pe 16 Octombrie 2008 22:32
nu
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 17 Octombrie 2008 11:12
prietena voasta puffilici,pe care o ridicati in slavi pozeaza sexi pe net si racoleaza barbati,din cate stiu tariful e de 100 de euro face cam 1500 euro pe zi de unde credeati ca are bani?

Postat pe 24 Octombrie 2008 02:22
Da am avut si nu a mers.a fost o catastrofa
nor_pufos
Postat pe 8 Decembrie 2008 13:29
... chemistry ... clar nu !
__LL__
Postat pe 2 Martie 2009 22:30
da si eu am o relatie la fel si pot sa zic ca tin mult la el,este un baiat deosebit si dragut,dar.......nu simt fluturasi ptr el sau relatia noastra desi sunt sigura ca este un baiat mai mult decat ok .e decizia ta daca crezi ca in timp aceasta relatie nu te va sufoca sau te va face nefericita
honeybrunette
Postat pe 2 Martie 2009 23:21
si eu am inceput o astfel de relatie si dupa ceva timp..in care m-am obisnuit cu el..nu concepeam viata fara el..desi la inceput nu am simtit nici un fel de atractie....si timpul a trecut si am fost aproape 3 ani impreuna in care am fost nedespartiti....ne-am separat pentru ca el devenise extrem de gelos si ma urmarea pe strada...nu aveam voie sa mai ies din casa..dar nu pentru ca nu venise....chimia....
ba da venise dupa ceva timp si era foarte puternica!la el...fusese de la inceput atractia fata de mine dar eu eram cea care nu simteam ..la inceput....dar apoi dupa ce l-am cunoscut mai indeaproape si am inceput sa locuim impreuna...totul a mers ca pe roate!
danny03121984
Postat pe 3 Martie 2009 18:58
Merge doar pentru o relatie de prietenie, dar mai mult nu incerca... Subconstientul cred ca stie ca nu asta ne dorim , nu asta ne trebuie... Si oricate eforrturi ai face sa mearga, n-o sa mearga... Chestiile astea legate de chemistry apar in mod natural, e karma sau destin, sau cum vrei sa-i spui... Nu trebuie sa fortezi nota...
celestinne
Postat pe 3 Martie 2009 20:31
fara atractia aceea puternica nu se face nimik...si orikm si cu acea atractie in unele cazuri nu iese nimik
SweetHappyButterfly
Postat pe 3 Martie 2009 20:56
No chemistry, no physics...si nu ma refer la materiile din orar
Aladiah
Postat pe 3 Martie 2009 21:05
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-03 20:56:43fara atractia aceea puternica nu se face nimik...si orikm si cu acea atractie in unele cazuri nu iese nimik


Damn girl u're so right !!!
__LL__
Postat pe 4 Martie 2009 19:43
eu cred ca daca mai ales acum cand esti la inceput nu simti chimie intre voi doi...nu prea are sens. cum o sa fie peste ceva vreme? din pacate nu cred ca mai bine...nu cred ca merita sa incerci sa faci ceva sa mearga cand tu esti prima care vede ca lipseste ceva...pana la urma tot o sa ajungi sa pui punct tocmai pt ca iti vei dori sa simti ceva mai mult...si e pacat sa te lasi singura sa ajungi in situatia in care nu o sa mai suporti sa puna mana pe tine...succes!
boomboom
Postat pe 5 Martie 2009 12:24
fara chimie este doar...o relatie de prietenie.
dana_mv
Postat pe 5 Martie 2009 12:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
limbajul trupului 40 De la: kudika_964580 8 Mai 2014 15:38
planning familiar 7 De la: kudika414141 1 August 2011 14:20
DUREX 7 De la: yumalai 27 Iulie 2009 16:53
URGENT!!caut un raspuns 11 De la: kittycrisssta 9 Septembrie 2010 17:49
Va rog dati-mi un sfat 28 De la: MaraDonna 20 Octombrie 2009 22:46