Setari Cookie-uri

!! ce se poate face/

ce a-ti face daca ti fi in aceasta situatie?sa spunem ca este vorba despre o femeie in varsta de 45 de ani, cu 4 copii, o femeie care a si-a cunoscut "jumatatea' la 17 ani, si care s-a casatorit la 23 de ani. O femeie care dupa 22 de ani de casnicie nu este fericita, si care suporta aproape constant injurii.. uneori si violenta , care s-a indepartat de propria familie numai pentru a-si multumi sotul . O femei care suporta zi de zi alaturi un barbat numai de dragul copiilor. A-ti fi in stare la aceasta varsta si dupa atata timp sa divortati sau nu? Aceasta persoana a crezut enormul in barbatul de langa ea.. 10 ani a fost numai miere si lapte.. insa in timp lucurile s-au schimbat si-a dat seama ca s-a inselat, amandoi sunt de fapt foarte foarte diferiti, au o gandire total diferita .. idei diferite, conceptii de viata diferite.
shy_gal
Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:56
la orice varsta poti sa o iei de la capat,trebuie doar sa vrei!

Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:02
De la: shy_gal, la data 2008-11-03 22:56:47ce a-ti face daca ti fi in aceasta situatie?sa spunem ca este vorba despre o femeie in varsta de 45 de ani, cu 4 copii, o femeie care a si-a cunoscut "jumatatea' la 17 ani, si care s-a casatorit la 23 de ani. O femeie care dupa 22 de ani de casnicie nu este fericita, si care suporta aproape constant injurii.. uneori si violenta , care s-a indepartat de propria familie numai pentru a-si multumi sotul . O femei care suporta zi de zi alaturi un barbat numai de dragul copiilor. A-ti fi in stare la aceasta varsta si dupa atata timp sa divortati sau nu? Aceasta persoana a crezut enormul in barbatul de langa ea.. 10 ani a fost numai miere si lapte.. insa in timp lucurile s-au schimbat si-a dat seama ca s-a inselat, amandoi sunt de fapt foarte foarte diferiti, au o gandire total diferita .. idei diferite, conceptii de viata diferite.

poate sa primeasca ajutor....daca vrea cu adevarat!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:07
ajutor din ce punct de vedere.. financiar din cate stiu nu ar avea nevoie :-s.. singurul lucru la care se gandeste .. dar ii este frica.. ca dupa ce va face pasul final va regreta sau ca v-a distruge viata copiilor. Si eu sunt de aceasi parere ca la orice varsta poti sa o i-ei de la capat daca vrei cu adevarat.. dar cum sa-i spui asta unei persoane care are aproape 30 de ani de convietuit cu acelasi barbat.. din moment ce l-a cunoscut la 17 ani, are amintiri alaturi de acest om, insa el s-a schimbat enorm de mult , si ea la fel.. pur si simplu nu se mai potrivesc ! deloc ! dar nici unul din ei nu are curajul sa ceara divort sa sa remedieze situatia in vreun fel
shy_gal
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:13
De la: shy_gal, la data 2008-11-03 23:13:49ajutor din ce punct de vedere.. financiar din cate stiu nu ar avea nevoie :-s.. singurul lucru la care se gandeste .. dar ii este frica.. ca dupa ce va face pasul final va regreta sau ca v-a distruge viata copiilor. Si eu sunt de aceasi parere ca la orice varsta poti sa o i-ei de la capat daca vrei cu adevarat.. dar cum sa-i spui asta unei persoane care are aproape 30 de ani de convietuit cu acelasi barbat.. din moment ce l-a cunoscut la 17 ani, are amintiri alaturi de acest om, insa el s-a schimbat enorm de mult , si ea la fel.. pur si simplu nu se mai potrivesc ! deloc ! dar nici unul din ei nu are curajul sa ceara divort sa sa remedieze situatia in vreun fel

nu neaparat financiar!nu are curaj... chiar nu stiu!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:15
e complicatata situatai dar cu posibile rezolvari atata timp cat persoana respectiva e dispusa sa faca orice pt fericirea ei si a copiilor
avand 25 de ani de casatorie banuiesc k copii sunt destuli de mari k sa inteleaga situatia si cu siguranta ii vor fi alaturi
totul e sa vrei
nu poti sa taci si sa induri de dragul anilor si amintirilor
facand fericiti pe alti cu siguranta ea nu va fi
bestiuitza
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:21
De la: bestiuitza, la data 2008-11-03 23:21:55e complicatata situatai dar cu posibile rezolvari atata timp cat persoana respectiva e dispusa sa faca orice pt fericirea ei si a copiilor
avand 25 de ani de casatorie banuiesc k copii sunt destuli de mari k sa inteleaga situatia si cu siguranta ii vor fi alaturi
totul e sa vrei
nu poti sa taci si sa induri de dragul anilor si amintirilor
facand fericiti pe alti cu siguranta ea nu va fi

corect
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:23
copii sunt destul de mari si au inteles perfect situatia .. culmea e ca pt. ei ar fi mai bine un divort. ar trai intr-un mediu mai calm,intr- o atmosfera de pace. Insa adultii adevarati nu inteleg asta .. si se incapataneaza sa nu rezolve situatia de dragul copiilor !! dar mai rau fac
shy_gal
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:24
nici ea nu e fericita . nici el nu e fericit.. de cativa ani duc o viata stresanta , si mai streseaza si copii! dar nu au curajul
shy_gal
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:25
De la: shy_gal, la data 2008-11-03 23:25:37nici ea nu e fericita . nici el nu e fericit.. de cativa ani duc o viata stresanta , si mai streseaza si copii! dar nu au curajul

ce virsta au copiii ?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:27
intre 12 si 20..nici nu mai sunt copii, insa situatia asta dureaza .. de cand s-au terminat primii 10 ani de casnicie :D deaja au fost stresati
shy_gal
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:30
trebuie sa-l paraseasca pentru ca nu o merita si nici nu o pretuieste la justa ei valoarea.niciodata nu e prea tirziu de a deschide o noua fila din viata o fila mult mai frumoasa caci fiecare din noi meritam tot ce este mai bun.Nu tre sa se lase batjocorita de un barbat care nici macar nu il merita acest titlu caci un barbat adevarat s-ar purta cuviincios cu jumatatea sa...las sa fuga kit ink mai poate...sh sa nu ii fie frika..un final e defapt un nou inceput iar iubirea nu are virsta asa ca o v-a gasi neaparat
aleera
Postat pe 4 Noiembrie 2008 02:51
ha! din propria mea experienta, afla ca un copil e mai fericit cu un parinte alaturi decat cu doi "departe".
cand treaba scartaie intre parinti si copiii resimt lucrul asta.
si apoi, violenta????? adica te (o) mai si pocneste????? mamma mia! nu, nu, nu si iar nu! nici pentru bani, nici pentru copii, nici pentru orice altceva in lume nu as accepta asa ceva.
daca el e asa inseamna ca nu te (o) respecta! si atunci? parerea mea: bocceaua si valea!

Postat pe 4 Noiembrie 2008 04:16
ms mult de toate pt. sfaturi !>:D
shy_gal
Postat pe 4 Noiembrie 2008 18:39
45 de ani nu mi se pare o varsta la care nu mai poti sa o iei de la capat.Sunt femeie care fac copii la varsta asta.avem o singura viata.de ce sa suferim?
nor_pufos
Postat pe 8 Decembrie 2008 13:37
cred k copiii sunt destul de mari inkt sa inteleaga k nu se mai poate...in ziua de azi nu mai trebuie sa stai alaturi de un barbat kre iti face rau doar de dragul copiilor,cred k poti f bine sati cresti copiii singura si sati iei viatza de la kpat,sigur exista un barbat si pentru tine,esti ink tanara si ai toata viatza inainte.mult succes si sa nuti para rau dk il parasesti.
bughitza
Postat pe 29 Decembrie 2008 10:09
De la: shy_gal, la data 2008-11-03 22:56:47ce a-ti face daca ti fi in aceasta situatie?sa spunem ca este vorba despre o femeie in varsta de 45 de ani, cu 4 copii, o femeie care a si-a cunoscut "jumatatea' la 17 ani, si care s-a casatorit la 23 de ani. O femeie care dupa 22 de ani de casnicie nu este fericita, si care suporta aproape constant injurii.. uneori si violenta , care s-a indepartat de propria familie numai pentru a-si multumi sotul . O femei care suporta zi de zi alaturi un barbat numai de dragul copiilor. A-ti fi in stare la aceasta varsta si dupa atata timp sa divortati sau nu? Aceasta persoana a crezut enormul in barbatul de langa ea.. 10 ani a fost numai miere si lapte.. insa in timp lucurile s-au schimbat si-a dat seama ca s-a inselat, amandoi sunt de fapt foarte foarte diferiti, au o gandire total diferita .. idei diferite, conceptii de viata diferite.

stau si ma gandesc ce fericire a copiilor e asta daca ii vad pe parintii lor certandu-se intruna si pe mama lor injurata si poate lovita?mai bine stau despartiti si copiii stiu ca au un mama si un tata acolo.....ce fericire e sa vezi parintii certandu-se tot timpul?ce viata e aia?una de cosmar pentru ei......
mkdisk
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lenjeria intima rosie-vulgara sau sexy? 49 De la: _rox3lla_ 18 Martie 2011 20:47
ajutati-ma va rog .. am si eu o problema :( 13 De la: laramira 18 Ianuarie 2010 09:09
Blugi talie inalta..heeelp !!! 9 De la: monica166407 18 Aprilie 2010 23:53
sarcina 7 De la: CORINA_SWEET_GIRL 20 Decembrie 2009 16:35
Cu ce ma imbrac de revelion? 7 De la: DiavolytaTa 28 Aprilie 2009 19:19