Setari Cookie-uri

SA VORBIM DESPRE HIPERTENSIUNE

Buna tuturori prieteniilor de pe acest site!Am nevoie de ajutorul vostru!Am 36 de ani,si mi s-a constatat de vreo 10 ani hipotiroida ,gusa de basedow,chiar am 4 nodul mari pe glandele tiroidiene!Din cauza acestei boli treptat de ani de zile tensiunea mea e tot mai mare!Desi sunt lacto-vegetarian,si nu folosesc aproape deloc sare si multe condimente am fost nevoita sa uit,nu stiu ce sa fac sa-mi scade si sa se stabileasca tensiunea mea arteriala care este 230/130.Am fost cindva sportiva,acuma insa nu am voie sa fac decat plimbari si efort fizic nu prea,lucru care imi lipseste mult!DAr din cauza efortului fizic mi se face edeme,proportional in tot corpul meu fizic!Asi vrea sa traiesc,am un copil si mai vreau sa am inca unul!Altfel asi fi sanatoasa,toate organele mele vitale sunt sanatoasa,insa cu medicatii si HTA nu se poate face copil,exista riscul sa pierd si pe el dar si viata mea!Ce sugestii puteti sa-mi dati?Vreau sa revin si nu stiu cum?Va rog ,daca cineva stie ceva ,cum asi putea sa scap de tensiunea asta mare,sa ma ajute!Va multumesc,cu drag!
raziela
Postat pe 20 Noiembrie 2008 08:23
http://www.medicas.ro/sanatatea-pe-larg/boli-inima-hta/...intra aici....multa sanatate..
lelia_zet
Postat pe 5 Februarie 2009 09:22
Multumesc draga mea,sa ai o zi minunata si numai bine iti doresc!
raziela
Postat pe 5 Februarie 2009 16:15
in primul rand consulta medicul.si eu sunt hipertensiva si de cateva luni urmez un tratament prescris de medic.ti-as putea da si niste remedii naturiste:de ex ceaiul de patrunjel,obobita de piper tinuta zece min sub limba.sanatate
vieriusinziana
Postat pe 14 Decembrie 2009 18:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intarzierea menstruatiei... 10 De la: ionutza95 6 Ianuarie 2010 19:05
vasestomia 9 De la: oana84onutza 12 Februarie 2010 18:52
Ajutati un copil!! 1 De la: lidiaolteanu 30 Martie 2009 11:06
Cafeua decofeinizata contine cofeina ! 15 De la: fittnescoffe 15 Octombrie 2012 15:51
Anorexie 2 De la: kudika_963348 29 Iunie 2015 21:28