Setari Cookie-uri

Ce va multumeste sau nemultumeste la locul de munca?

Astept parerile voastre.Eu vreau sa-mi schimb job-ul si am facut o lista:in dreapta lucrurile care ma multumesc la locul de munca, in stanga lucrurile care ma nemultumesc.De fapt, datorita job-ului meu am o stare de nemultumire permanenta...dar cu criza financiara actuala parca imi vine sa stau mai potolita.
Voi ce ziceti?
luci02
Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:27
mai e un topic din asta cu nemultumiri la locul de munca..... singurul element care lipsea era "criza" ...puteai sa postezi pe acolo....

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:31
OK...chiar n-am fost atenta, o sa-l caut.
luci02
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:16
Am un loc de munca unde merg de drag de luni pana duminica , de dimineata pana seara la 8-9, chiar daca programul meu nornal e de vreo 20 ore/ saptamana.Suntem ca in familie, pot spune ca e cea de-a doua casa a mea.Daca seful sau sefa sunt ok atunci nu exista nemultumiri.
ankaaaaaaaaaaaaaaa
Postat pe 1 Ianuarie 2009 06:15
Este extraordinar ca ai un asemenea loc de munca.Sunt foarte foarte rari oamenii care sa declare ca se simt ca intr-o familie la servici.Nu sunt de acord totusi cu ceea ce ai spus..."ca daca seful/sefa sunt ok atunci nu exista nemultumiri"...Eu nu ma duc la servivi pt sef/sefa si sincer putin imi pasa daca sunt de treaba sau nu.Ma motiveaza doar banii si situatiile in care exista oportunitati de dezvoltare in firma...serviciul e servici...familia, distractiile, prietenii reprezinta alt capitol.
luci02
Postat pe 28 Ianuarie 2009 09:53
De la: luci02, la data 2009-01-28 09:53:28Este extraordinar ca ai un asemenea loc de munca.Sunt foarte foarte rari oamenii care sa declare ca se simt ca intr-o familie la servici.Nu sunt de acord totusi cu ceea ce ai spus..."ca daca seful/sefa sunt ok atunci nu exista nemultumiri"...Eu nu ma duc la servivi pt sef/sefa si sincer putin imi pasa daca sunt de treaba sau nu.Ma motiveaza doar banii si situatiile in care exista oportunitati de dezvoltare in firma...serviciul e servici...familia, distractiile, prietenii reprezinta alt capitol.


mmda, interesanta intrebarea ta... si te felicit pt ca ai postato aici ca sa o vad si eu si nu in alta parte doar pt ca asa vrea prostulescu x...Esti libera sa faci ce vrei, dumnezeu e de acord si sa distrugem planeta daca dorim... in 6 zile va face alta noua... no problem

Deci, ce-mi place mie la lucru? nimic nu-mi place... eu nu am cautat niciodata de lucru ci BANI am cautat si daca pt bani trebuie sa merg la lucru iaca o fac si pe asta ....
Sa-ti schimbi locul de munca da, e ok, dar nu este solutzia ideala pt o schimbare adevarata in viatza...
schimbarea adevarata consta in a schimba cadranele de activare....
Banii nu se castiga prin munca... munca este pt prostime.. ai vazut tu milionari care merg la munca???
daca da, atunci nu vez bine...
Pot sa-ti dau mai multe informatzii daca ma contactezi direct...
denis_3d25
Postat pe 7 Iunie 2009 17:49
,mmmda de acord ,dar conteaza ca,totul sa se faca in echipa,ptr.ca randamentul este mai mare,si multumirea exista de ambele parti. in caz contrar va predomina haosul,si totii sunt nemultumitii,.sfatul meu este sa nu renunti prea usor, ,,,,,,,
hairlucifer0
Postat pe 7 Iunie 2009 23:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de o solutie... 8 De la: geo_x 9 Septembrie 2009 15:17
ghicit in cafea 29 De la: ghicitcafea 13 Februarie 2021 22:43
de ce nu mi se vede poza pe care am pus-o pt concurs? 1 De la: rallutzi 16 Ianuarie 2009 12:46
aaa 35 De la: anadx 27 Aprilie 2009 12:22
help 3 De la: dakar_dakina 9 Iunie 2009 12:48