Setari Cookie-uri

parul blond

Rog mult fetele care sunt din Cluj-Napoca si stiu vreun salon in care sa-mi vopsesc parul blond cu vopsea profesionala la un pret cat de cat avantajos (in jur de 100) sa-mi zica si mie.Eu ma vopsesc cu Bes profesional fara decolorare, dar la radacin nu-mi iese la fel de deschisa nuanta.Multumesc pentru sfaturi
beanna
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:10
Ciao!

Eu ma vopsesc la salonul Smarald de pe strada Somesului unde are vopsea profesionala Londa si Matrix. Nu e nici scump deloc. Cu 100 de lei m-am tuns si m-am vopsit

Bine, nu-ti imagina ca mi-am facut schimbare de look, doar mi-am luat din varfuri. Oricum, eu am fost foarte multumita.
lidiamaria
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:13
De la: beanna, la data 2008-11-27 14:10:28Rog mult fetele care sunt din Cluj-Napoca si stiu vreun salon in care sa-mi vopsesc parul blond cu vopsea profesionala la un pret cat de cat avantajos (in jur de 100) sa-mi zica si mie.Eu ma vopsesc cu Bes profesional fara decolorare, dar la radacin nu-mi iese la fel de deschisa nuanta.Multumesc pentru sfaturi
INCEARCA L'OREAL ,VEI IESI SI LA RADACINA BLONDA
nor_pufos
Postat pe 6 Decembrie 2008 01:39
Multumesc mult fetelor pentru raspuns
beanna
Postat pe 7 Decembrie 2008 20:08
INCEARCA ARTEGO E SUPER BUNA SE GASESTE IN SALOANE
albinuta1981
Postat pe 10 Decembrie 2008 17:06
pey daca vrei sa te vopsesti aceeiasi nuante cik trebuie intai s avopsesti radacinile sa stai 10 min si apoi sa aplici si pe restul parului....
Cherry_bob
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:57
Da, stiu, dar in cazul parului blond fara decolorare e mai greu de obtinut aceeasi nuanta pe toata lungimea.Pe mine ma interesa daca se gasesc saloane care respecta clientii si folosesc si produse profesionale.Eu sunt genul de clienta care nu se lasa vopsita pana ce nu-mi explica ce anume foloseste
beanna
Postat pe 14 Decembrie 2008 22:41
Mai astept pareri de la voi, oricare ar fi acestea
beanna
Postat pe 8 Ianuarie 2009 11:18
Si cel mai important e sa nu lasi sa treaca f mult timp intre vopsiri..depinde si de cat de repede iti creste parul..undeva intre 3-4 saptamani. Asa, chiar daca nu iese o culoare identica nu se va observa
lidiamaria
Postat pe 8 Ianuarie 2009 18:55
Da, asa este, trebuie vopsit destul de des...asta e...
beanna
Postat pe 9 Ianuarie 2009 17:44
incearca wella decore, contine si decolorant sa zic asa...si ti-ar iesi o nuanta reusita pe radacina...la mine mergea ..
monikmonik23
Postat pe 4 Februarie 2009 23:20
cel mai bine iti cumperi singura vopseaua si te vopsesc ei sau dak nu vrei asa ori nu permit angajati iti faci mai intai un decapaj si apoi alegi culoarea .Eu una m-am vopsit in strainatate si au folosit vopseaua loreal e intradevar scumpa dar merita.
alesya83
Postat pe 24 Aprilie 2009 01:18
Buna..eu sunt satena inchis naturala si m-am vopsit blonda acum 2 ani deci am ceva experienta:))...pentru a-ti iesi blondul pe care il doresti la radacina, foloseste blond platinat/silver blonde/ blond argintiu..desi arata alb pe cutie, tie iti va iesi blondul exact cum iti doresti..daca foloseti blond auriu, sau alt fel de blond, iti va iesi maroniu deschis....eu stau o ora jumatate cu vopseaua la radacina, ca sa imi iasa exact culoarea dorita de mine....si eu tot bes am folosit, insa acum folosesc de la loncolor si sunt ffffffff multumita...multa bafta!
cosminaclim
Postat pe 14 Mai 2009 13:06
Si eu tot satena sunt ( saten inchis) si de curand m-am vopsit un saten spre blond, dar un blond mai inchis si...spre uimirea mea, la radacina a iesit mai deschis, desi nu ma asteptam si e chiar perfect asa.
Cuafeza mi-a explicat k e mai deschis la radacina din cauza caldurii capului, dar important e ca imi place si chiar imi vine nuanta asta...chiar o schimbare de look...in bine
Referitor la vopsea, tipa la care am fost in Buc folosea Wella, park...
Pt cele care se vopsesc singure, ca un truc, adaugati in vopsea si o lingura de ulei de masline, ajuta foarte mult parul, il face foarte fin si mai sanatos!
Sa fiti iubite si mereu frumoase!
Papuuu
Postat pe 14 Mai 2009 21:28
De la: lidiamaria, la data 2008-11-28 13:13:06Ciao!

Eu ma vopsesc la salonul Smarald de pe strada Somesului unde are vopsea profesionala Londa si Matrix. Nu e nici scump deloc. Cu 100 de lei m-am tuns si m-am vopsit

Bine, nu-ti imagina ca mi-am facut schimbare de look, doar mi-am luat din varfuri. Oricum, eu am fost foarte multumita.


vreau si yo la cluuuuj...
deelisha
Postat pe 14 Mai 2009 22:36
Eu sunt satena si as vrea sa ma vopsesc blonda:D imi place foarte mult blondul ,nu stiu cum mi-ar sta dar vreau sa incerc , dar imi este frica in schimb sa nu mi-l stric;)) ...
YsSaOps_ErOaRE
Postat pe 10 August 2009 12:10
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 15:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parul , aspecte 42 De la: asiral2007 17 Decembrie 2008 10:37
caderea parului 11 De la: balrog 14 Martie 2011 13:52
Coafor la tine acasa!!! 3 De la: Dark 4 Decembrie 2009 16:28
CAVITATIE – LIPOABSORTIE VIRTUALA – SLABESTI PE LOC - LIPOCELL 1 De la: ANGELIC_STUDIO 27 Martie 2011 12:10
Placa de intins parul 18 De la: balrog 14 Martie 2011 13:06