Setari Cookie-uri

cum sa iti treaca dorul de cineva?

Poti scoate pe cineva pe care il placi si te place din inima ta....daca nu il mai vezi, nu mai comunici prin nici o modalitate?
Lipsa vorbelor duce la uitarea cuiva de care simti ca iti e dor tot timpul??
otilia23
Postat pe 17 Decembrie 2008 20:19
De la: otilia23, la data 2008-12-17 20:19:39Poti scoate pe cineva pe care il placi si te place din inima ta....daca nu il mai vezi, nu mai comunici prin nici o modalitate?
Lipsa vorbelor duce la uitarea cuiva de care simti ca iti e dor tot timpul??

Cu siguranta....verificata situatia!
2007anna32
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:21
NU!!! doi ani nu am mai auzit nimic unul de celalalt si iubirea pt el a crescut! sentimentele daca sunt adevarate nu dispar niciodata, sa fii sigura de asta.
DeeaCatalina
Postat pe 17 Decembrie 2008 23:36
aici am o mica neclaritate... daca zici ca il placi si te place, atunci de ce vrei sa il uiti? ma rog... daca intr-adevar vrei asta, cred ca a nu mai vorbi cu el este o modalitate buna (altfel "intorci cutitul in rana" si nu are sens)... De asemenea iti poti ocupa cat mai mult timpul astfel incat sa ai cat mai rar ocazia de a te gandi prea mult... si mai e si timpul, care isi face efectul garantat... :)
suflet_pe_note_vorbitor
Postat pe 18 Decembrie 2008 11:37
De la: suflet_pe_note_vorbitor, la data 2008-12-18 11:37:18aici am o mica neclaritate... daca zici ca il placi si te place, atunci de ce vrei sa il uiti? ma rog... daca intr-adevar vrei asta, cred ca a nu mai vorbi cu el este o modalitate buna (altfel "intorci cutitul in rana" si nu are sens)... De asemenea iti poti ocupa cat mai mult timpul astfel incat sa ai cat mai rar ocazia de a te gandi prea mult... si mai e si timpul, care isi face efectul garantat... :)


Timpul,da, isi face efectul, ori spulbera tot ori adanceste sentimentele.
Oricum, pt cei care nu stiu, faptul ca nu vorbesti cu un om o perioada lunga de timp,ani..nu inseamna ca incetezi sa simti ceva pt el,dar intr-adevar totul trece in caz ca ceea ce simti e doar o atractie sau ceva de moment..oricum vei afla cu timpul.
DeeaCatalina
Postat pe 18 Decembrie 2008 12:23
otilia...eu spun ca pentru a uita pe cineva e nevoie de prezenta lui! daca nu il vei mai vedea mult timp, vei ajunge sa iti amintesti numai calitatile lui, lucrurile bune, amintirile frumoase si vei suferi mai mult, dorul va creste mult mai mult!!! e important ca petrsoana pe care vrei sa o uiti sa fie aproape dar sa ai grija sa il surprinzi doar atunci cand isi arata fata de "diavol", daca intelegi ce spun... sa ii vezi defectele, partea rea a sufletului, sa ii asculti jignirile, chiar daca te va durea pe moment dar asa il vei uita !iti vei da seama ca nu te merita, k nu face de tine!pooop acum insa daca nu vrei sa il uiti , sa scapi de el.. primeste dorul acesta in inima ta! iti va da o fericire care doare totusi! dar iubirea fata de celalalt creste atunci knd iti e si dor.....
simy_doru
Postat pe 18 Decembrie 2008 12:34
la mijloc sunt diferentele clare intre noi doi in momentul de fata, de varsta, scoala, serviciu si ca eu imi doresc un viitor cu cineva (sau cel de langa mine sa aiba el un viitor,cum il am si eu,sa aiba un tel) parintii mei la fel, ei nu sunt deloc de acord, si ca sa nu am certuri cu ei, am renuntat sa ma mai vad cu el, chiar daca eu inca il plac, si tinem legatura prin telefon, si cred ca o sa ne mai vedem ocazional noi doi...dar pe ascuns e cam ciudat sincer...ca sa evit eu sa nu ma mai cert cu ai mei si sa nu ma barfeasca lumea sa zicem. Imi pasa prea mult de parerea celor din jur, si nu pot sa nu tin cont de parerea altora...atat timp cat nu pot sa renunt la tot pentru el...pentru ca nu e el acea persoana pentru care sa renunt la tot ce ma inconjoara...
otilia23
Postat pe 19 Decembrie 2008 21:02
nu cred ca ar trb sa renuntam la totul pt "el" ..
where's the fun in that?!
morticia_adams
Postat pe 1 Ianuarie 2009 20:52
De la: otilia23, la data 2008-12-19 21:02:07la mijloc sunt diferentele clare intre noi doi in momentul de fata, de varsta, scoala, serviciu si ca eu imi doresc un viitor cu cineva (sau cel de langa mine sa aiba el un viitor,cum il am si eu,sa aiba un tel) parintii mei la fel, ei nu sunt deloc de acord, si ca sa nu am certuri cu ei, am renuntat sa ma mai vad cu el, chiar daca eu inca il plac, si tinem legatura prin telefon, si cred ca o sa ne mai vedem ocazional noi doi...dar pe ascuns e cam ciudat sincer...ca sa evit eu sa nu ma mai cert cu ai mei si sa nu ma barfeasca lumea sa zicem. Imi pasa prea mult de parerea celor din jur, si nu pot sa nu tin cont de parerea altora...atat timp cat nu pot sa renunt la tot pentru el...pentru ca nu e el acea persoana pentru care sa renunt la tot ce ma inconjoara...



incearca sa alegi, sa gasesti solutii...eu una nu cred ca poate fi chiar asa cum spui tu, adica sa renunti la tot!sunt sigura ca daca tu vei face pasul cel mare, si anume acela de a recunoaste ca il iubesti si ca ai vrea sa fi cu el, lumea va intelege, inclusiv parintii tau! iar el... daca te cauta, daca te iubeste, daca k te vrea pt el sunt sigura k vei reusi sa il schimbi si sa il dai dupa tine! da-ti tie o sansa si vei vedea ce va iesi! pana nu risti nu castigi! nu renunti la tot, pt k e imposibil lucrul asta.. doar incerci sa adaugi ceva vietii tale, sa o completezi sa ii dai o alta aroma pot zice! incerca.. vb cu ai tai lamureste-i, pana la urma e viata ta iar prejudecatile nu te duc departe rau, doar te inchid intr-o mica lume, doar a ta! poop
simy_doru
Postat pe 2 Ianuarie 2009 18:48
nu mai are de cine sa imi fie dor....in final a fost un nesimtit....
otilia23
Postat pe 10 Ianuarie 2009 22:56
eu is sigura ca nu e posibil...mai ales daca tii la el...nu cred ca ar fi de ajutor metoda cu "sa nu mai vorbesti cu el...sa nu te mai gindesti la el..." o sa treaca timpul...el le vindeca pe toate...noi nu putem face absolut nimic...:(
brokenheart
Postat pe 14 Ianuarie 2011 20:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce unii baieti cred ca corpul este pe primul loc la o fata? 20 De la: cherrydreamm 24 Martie 2010 23:36
Il iubesc la nebunie....dar pentru ca sai dovedesc trebuie sa ma culc cu el.... 86 De la: I_m_nuts2011 1 Octombrie 2010 11:10
Doar o confesiune,doar un gand. 50 De la: Ammi-Seshet 9 Februarie 2014 13:44
Probleme de comunicare intr-o relatie.... 10 De la: lollitta 12 Ianuarie 2011 09:23
ce sa fac? 7 De la: kudika147925 3 Iulie 2012 06:59