Setari Cookie-uri

Coffe Bar Questuri

Miss Litoral Vacanta 2008 Diana Malos sinucidere sau crima ?
Pararea mea Crima 100:%
Pentru care motiv a fost ucisa si apoi agatzata acolo la ora 3 dimineatza ? greu de de gasit raspunsul desi el exista dovada victima.
Sa o ucizi sa o fardezi sa o cari si sa o urci acolo ,denota cel putin ca cei care au facut asta au probleme grave la cap si ca nu sunt amatori in ale crimei sau sunt pusi de alti care profita de urma dizabilitatilor lor mintale sa execute ordine.
Anchetatorii romani deja au clasat cazul pe sinucidere pe sistemul am venit am vazut era in pom avea streang de gat, gata "sinucidere " hai baieti ca vine craciunul cu vinoase ,spirtoase si friptane .Gata am mai rezolvat un caz.Singurele situatii in care isi fac astia meseria adevarat este doar daca victima este a unei persoane influente sau cu banii .
Se fac oare anchete pe bune in Romania ? Neahh sictir total
Sa sorb si 4 patra gura de cafea si sa savurez si o tigare ....
real_cock
Postat pe 27 Decembrie 2008 13:49
Sunt de acord cu tine...clar a fost crima,"crima mascata in sinucidere" cica
Laura1
Postat pe 27 Decembrie 2008 14:38
1.Diana era o fata tinara si nu era deloc depresiva, din contra, manifesta dragoste de viata...
2.Avea prietene / prieteni, si avea un iubit, pe nume Bogdan...
3. Copacul in care a fost gasita spinzurata Diana, era inalt, prima
ramificatie era la peste2 m, de la nivelul solului, iar inaltimea unde a fost gasita decedata, era la aprox. 6m,
4. Era incaltata cu ghete cu toc mic si cu talpa neteda, cu care greu se putea catara in copac pt a se sinucide,
5. Avea mainile legate in fata strins cu o sfoara (care nu provenea din casa familiei Malos),iar palmele nu prezentau zgirieturi care sa ateste ca ea a urcat singura in copac pt a se spinzura,neajutata de cineva,
6. Prezenta vinatai pe antebrate si pe brate, semn ca a FOST AGRESATA de cineva...
7. Existenta unei martore, care au vazut in seara precedenta,
cum doi baieti/barbati o fortau si o bruscau sa intre in padurea parcului...Martora isi afirma si mentine declaratia...
In sprijinul ipotezei de crima, este declaratia sorei lui Diana, care
spunea ca au de gind sa faca cumparaturi, si un chef de ziua ei( a lui Diana)...
In plus, iubitul lui Diana, a declarat ca in ziua premergatoare mortii lui Diana, I-a dat o plasa cu rufe, sa i le spele la masina de spalat automata de acasa, si dupa ora 14,00, a apelat-o la tel. mobil,
pt ca nu a mai venit inapoi...
Concluzia este ca e o CRIMA, si nu o sinucidere, iar autoritatile trebuie sa aduca ADEVARUL la lumina...
Oare cind?....

In urma unor investigatii facute de reporterii OTV, si descoperirea pe corpul Dianei a unor urme mai mult de cit suspecte, s-a aminat
inmormintarea lui Diana Malos, si se cere o reexpertizare medica-legala, si de data asta, concluzia de crima este evidenta...
Intrucit nu s-au gasit urmele unei spinzurari, (limba scoasa afara,
ochi bulbucati si iesiti din orbite, sau urinare inainte de deces,
conduce la concluzia ca Diana a fost ucisa mai intai, apoi ridicata in copac, prin tragere in sus, pe principiul scripetelui, de cratre criminali...
La fel si imposibilitatea de a urca , fara urme in copac, fara julituri pe palme sau murdarirea hainelor, acestea fiind curate, prin faptul
ca avea mainile legate, si mai ales avea degetele zdrobite probabil la portiera masinii criminalului...
Mai exista in declaratia martorei, care a vazuto inaintea mortii,
ca fiind la manastirea din vecinatatea parcului in care a fost gasita Diana, Ea avea asupra ei o poseta cu bani, care nu s-a mai gasit la
locul crimei, poseta cu ciocanul nu-i apartinea...
In mod sigur, ca criminalii erau dintr-un cartier sucevean rau famat, anume Burdujeni, unde locuiesc multi dintre interlopii
tigani...si mai mult ca sigur si PSIHOPATI
S-ar impune ca, pt superficialitatea cu care au instrumentat cazul,
seful politiei criminalistice sa-si dea demisia de onoare, sau sa fie demis, iar medicul legist care nu a cercetat corpul decedatei, mai cu atentie si sa se sesizeze de semnele caracteristice a unei actiuni violente, sa fie la rindul lui sanctionat...
Concluzia ca este o CRIMA e cit se poate de evidenta, iar criminalii sa fie arestati si sa li se dea pedeapsa cea mai grea posibila,
pt cruzimea cu care au curmat viata unei tinere care avea toata viata in fata...
Dumnezeu sa o odihneasca pe Diana Malos, iar pe criminali sa-i pedepseasca cit mai crunt...
real_cock
Postat pe 27 Decembrie 2008 20:36
eu cred ca s-a sinucis,motivul??sper sa nu fie nici un om atat de nebun/maniac sa o agate in copac la nu stiu cati metri si sa o fardeze....
honeybrunette
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:51
DA TU STII MULTE DESPRE EA... ...ORICUM IMI PARE RAU DE EA...CRED CA A FOST OMORITA...PAREREA MEA...
pamela_1
Postat pe 8 Aprilie 2009 13:34
Habar n-am despre ce vbiti...nu sunt la curent cu stirile din Ro...oricum din ce am citit mai sus pare crima.
mrskattousa
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:14
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 17:14
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 12 Mai 2009 10:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cafeneaua Premiilor Grammy 4 De la: iulia069834 13 Februarie 2010 11:42
Cursuri de radio si televiziune acreditate 2 De la: GYPSI 4 Aprilie 2010 22:10
ManyFest 03 festival al artelor vizuale Timisoara 2 De la: scorpyoW 19 Iunie 2009 23:43
masca argila rosie anti ride clalrins si dior 1 De la: ocaziebuna 28 Octombrie 2010 13:54
de ce mint barbatii si nu isi recunosc greselile? 39 De la: Ame_ly 18 Mai 2011 14:43