Setari Cookie-uri

exista compatibilitate cat de putina intre ea-gemeni si el-scorpion

nu ca as fi o impatimita a horoscopilui dar de multe ori ma intreb daca zodiile ne dau vre-o sansa in aceasta relatie care o am de 3 ani si jumatate cu partenerul meu. cine poate sa imi spuna macar franturi din relatii asemanatoare si ce parere aveti voi de aceasta compilatie?
este cert ca suntem ca soarecele si pisica dar pana la urma tot impreuna terminam.uneori gelozia lui ma omoara si imi este tare frica ca nu voi mai putea face mult atatea compromisuri.
nicota
Postat pe 30 Decembrie 2008 11:31
sa sti ca si eu sint zodia gemeni si sotul meu este zodia scorpion si ne intelegem destul de bine ,bine pina la bautura si bani ,sa nu intelegeti gresit ,nu suport sa miroasa a bauturasi sa isi bata joc de bani
ccmaria_bela
Postat pe 21 Ianuarie 2009 20:29
imi este tare teama ca nu o sa fiu atat de indulgenta incat sa accept a face compromisul de a ii acorda privilegiul de a fi sef.....
nicota
Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:57
Buna!Eu am avut o prietena kre este in zodia gemenilor si iubitul ei (cu care este de 5 ani-e Scorpion)!Partea proasta e in relatia lor k ea il iubeste prea mult(nu zic k el nu o iubeste)dar cred k el sta cu ea pt banii ei si el isi bate joc de ea.O inseala...si ea stie asta...o tine sub papuc...ea nu vrea sa se debaraseze de aceasta relatie kre cred k ii face mai mult rau dekt bine....Am spus la inceput k mi-a fost prietna si asta din kuza k acest scorpion nenorocit a avut atata putere asupra ei inkt noi de un an numai vb deloc....si am avut o prietenie de 20 de ani in kre am fost de nedespartit
Revenind la subietul"scorpion versus gemeni"depinde de voi.....parerea mea din ce am intalnit e k nu sunt prea compatibili acum trage tu singura concluzia:scorpionul e prea inselator si gemenii prea delasatori:(imi pare rau sa-ti spun astea sper sa nu te superi pe mn:P
misterrrr
Postat pe 25 Ianuarie 2009 09:08
elisabyy ai mare dreptate dupa cum spuneam le place foarte mult sa fie sefi si au un stil predestinat pentru acest caracter si drept concluzie prietenul meu este director la o institutie. si poate ca nu se pune asa problema fiecare cu caracterul lui si foarte bine ca il are pe acesta, dar ce ma deranjeaza pe mine este ca nu stie pe ce lume traieste si ca nu realizeaza ca nu tot ce exista pe lumea asta i se cuvine, ca sa nu mai vb ca la orice pas, eu cine stie ce fac, si de multe ori i-am spus ca daca as vrea altceva decat pe el, as pleca in secunda 2
cu toate nu sunt sigura ca vreau sa fiu langa el toata viata , ar insemna o viata stresanta. o sa incerc incet incet sa ma despart de el
imi va fi greu caci am mai incercat, dar tot timpul i-am mai dat a 2 sansa si nu este bine. o sa incerc sa revin la vechi mei prieteni la care am renuntat din cauza lui, nu mai am cu cine sa discut ceva , nu mai ies cu fetele la o barfa, numik orice fac e rau, cine stie unde umblu, si mai mult de atat ma intreaba la plecare cat stau......si este stresant sa stii ca daca stai mai mult decat vrea el o sa faca un circ cat acasa cand te intorci acasa, iar el daca pleaca si il intreb unde merge imi spune ca are treaba si daca intreb ce treaba, mama lui imi raspunde ca are treaba si ca nu trebuie sa stii noi unde merge el.....mai zi ceva....
nicota
Postat pe 26 Ianuarie 2009 10:53
mai deci serios nu va mai luati dupa horoscop.....daca intr-o relatie nu merge ceva asta nu inseamna k nu va potriviti din cauza horoscopului.eu sunt gemeni, iubitul scoripion si ne intelegem de minune inca de 2 ani si noi am avut probleme dar nu din cauza horoscopului.si legat de gelozie si gemenii sunt gelosii....
_dulcik_
Postat pe 21 Februarie 2009 10:17
ciao.Eu,cred ca te potrivesti cu un scorpion,fiind geamana,probabil ai un ascendent in semn de apa-rac,pesti,scorpion,si aveti afinitati,doar ca scorpionul,tot timpul e in cautarea unei noi prade,inseala,asa ii este zodia.E guvernat de pluto,care are influenta asupra organelor sexuale.Se zice ca scorpionul,in alta viata anterioara,a fost eunuc,sau nu s-a prea putut folosi de sex si acum recupereaza...
xena_a
Postat pe 22 Februarie 2009 20:07
sincer iti spun ca nici o data nu m-am gandit ca el m-ar putea insela insa de o vreme incoace cred ca ma inseala, tot timpul imi spune ca are treaba si ca tre sa plece la bucuresti si se mai intampla sa nu imi raspunda la tel cica are treaba, dar eu deja nu mai cred asa ceva
ma bate gandul sa ma duc odata pe neprevazut la bucuresti si sa ma proptesc acolo unde zice el ca este, si sa dea dracu sa nu fie ca a fura rau de toit si uita ca am existat vreodata si sunt sigura ca nu si-ar dori sa plec si eu ca .....atunci ii fiul ploi!
nicota
Postat pe 23 Februarie 2009 16:48
o relatie nu se bazeaza pe horoscop..... pe incredere comunicare asta sta la baza.... nu vai ca eu sunt gemeni si el scorpion.... poate se mai potrivesc si asta dar nu cred
_dulcik_
Postat pe 24 Februarie 2009 21:03
Eu si sotul meu sintem inpreuna de sase ani eu gemeni si el scorpion avem o fetita de cinci anisori si si ne intelegem destul de bine nu pot sa zic ca nu ne certam ca in orce relatie eu nu cred ca este asa rau sa fi tu gemeni si el scorpion
ccmaria_bela
Postat pe 25 Februarie 2009 18:55
ccmaria_bela sa stii ca am ajuns sa cred ca nu tine de zodie ceea ce sa intampla intr-o relatie.
depinde de parteneri insa au o oarecare influenta si trasaturile zodiacale.
as vrea sa cred ca ne este bine dar nu este asa.....atitudinea lui si comunicare sunt "0" poate ca nici eu nu sunt perfecta dar macar comunic, uneori incerc sa il fac sa zica ceva dar nu am ce dicuta cu el....ma omoara cu zile...acum lasa-tio zodiile si ajutati-ma sa ma pot debarasa de omul asat...spuneti-mi orica numai sa pot sa renunt la el....NU MAI POT!
nicota
Postat pe 26 Februarie 2009 16:55
scorpion+geaman=dragoste cun nabadai
_dulcik_
Postat pe 28 Februarie 2009 10:38
De la: ccmaria_bela, la data 2009-01-21 20:29:51sa sti ca si eu sint zodia gemeni si sotul meu este zodia scorpion si ne intelegem destul de bine ,bine pina la bautura si bani ,sa nu intelegeti gresit ,nu suport sa miroasa a bauturasi sa isi bata joc de bani
mai bine sa miroase a bani si sa-si bata joc de bautura
magikdany
Postat pe 28 Februarie 2009 10:41
Gemeni - Scorpion

Gemeni si Scorpion : Aer luminos si "aerian" si Apa adânca, misterioasa si posesiva... Cu greu ar putea sa dureze o relatie daca se bazeaza doar pe atractia fizica.

Sa începem cu ce-i mai bun : Scorpionul este pasional, iar asta o sa te fascineze. Probabil ca ai fost atras de focul care arde-n ochii sai, si e de înteles. Este un semn despre care adesea se spune ca duce pasiunea pâna la obsesie...

Dar, din pacate, orice Scorpion este posesiv de nu se poate si orice Geaman îsi adora libertatea personala, care include si un flirt-doua, pe de laturi... Iar Scorpionul pur si simplu nu suporta : vrea sa stie ca ce-i al lui e-al lui si pus deoparte. Iar daca ce-i al lui (adica tu) se fâtzâie prea mult pe la prieteni si prin oras, daca ce-i al lui nu împartaseste profunzimea sa sentimentala, daca ce-i al lui vorbeste în loc sa-si foloseasca intuitia – atunci Scorpionul o sa ramâna botos si mâhnit mult timp, încât pâna la urma chiar si cel mai neatent Geaman o sa se prinda ca ceva nu-i în regula.
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:11
Scorpionul nu vorbeste atât de mult ca tine si va fi greu sa-i intri sub piele si-n suflet. Adora stilul tau precis, clar, obiectiv, flexibilitatea si capacitatea ta de schimbare; singura problema este ca Scorpionul nu are NICI UNA din aceste calitati. Îi place sa stie ca lucrurile sunt "asa cum erau", schimbarile prea bruste îl destabilizeaza. Are la fel de multe toane ca si tine, numai ca, adesea, sunt mult mai discrete. Scorpionul asteapta sa te duci sa-l întrebi ce are, iar tu, cu atâtea lucruri de facut, poate ca nici n-ai sa observi ca îl framânta ceva. Pe deasupra, cum Geamanul este semnul comunicarii prin excelentza, nici n-o sa pricepi de ce naiba nu vine sa SPUNA ce-l doare... Nu vine pentru ca este usor de ranit si îsi rumega mult timp durerea înainte sa izbucneasca. Si mai este si un nativ secretos.

În plus, Scorpionului îi place sa stea în casa, mai mult si mai des decât îti place tie. Posesiv cum este, o sa-ti reproseze adesea ca nu stai destul pe acasa, ca vorbesti prea mult la telefon, ca nu-i apartii întru totul.

Scorpionul vrea stabilitate, iar Geamanul schimbare... Este greu de obtinut un echilibru între voi doi. Când va strânge haturile prea tare si îsi va exprima gelozia (este într-adevar un semn de oameni gelosi; pentru Scorpion asta este de fapt o dovada de iubire... ca si pentru multi altii, dar NU si pentru Gemeni), ai sa te îndepartezi repede spre alte orizonturi.
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:11
Scorpionul poate sa stea zile întregi fara sa deschida ziarul sau fara sa mearga în vizite, ceea ce este cam greu pentru un Geaman.

Sexual? Scorpionul este maestrul necontestat al zodiacului în aceasta privinta. Doua lucruri face cu pasiune : sexul si sexul. Sigur pe sine, senzual si super-sofisticat, Scorpionul o sa te cam dea gata în pat! Adâncimea emotiilor sale, delicatetea pasiunii – toate chestiile astea de romane de dragoste ai sa le traiesti pe pielea ta, alaturi de un Scorpion. Aceasta este într-adevar latura buna a relatiei... dar este de ajuns?

Asadar, merge? Daca suporti posesivitatea si gelozia Scorpionului, daca vei întelege ca nu toata lumea trebuie sa vorbeasca si iar sa vorbeasca pentru a-si exprima sentimentele... si daca ai sa poti trai în fascinantele adâncuri emotionale în care îsi duce viata Scorpionul, atunci încearca. Vei descoperi ca poti fi iubit asa cum nici nu stiai ca este posibil.
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:11
dulkic merci tare mult insa asa mi se par de cunoscute din viata reala aceste lucruri.... insa am luat o hotarare.....renunt ca nu am cu cine discuta.....nu mai pot......si nu mai vreau....am ajuns marioneta in adevaratul sens al cuvantului. nu vrea sa spun ca imi apre rau ca asa a fost sa fie,dar nici nu vreau sa imi para rau, mai mult dee atat nu are de ce pentru ca asa nu se mai putea trai, uara sa vb ,,,, nu ma putea auzi razand, nu ii placea ca rad, ca vorbesc,ar fi vrutnsa fiu muta sa nu zambesc niciodata si asa ceva nu se poate sl, nu vreau sa ma mai gandesc, am renuntat sper sa ma tin de cuvant si asta pentru sufletul meu ca altfel ma joaca in picioare cu tot cu rationament.
nicota
Postat pe 6 Martie 2009 18:20
am avut si eu o astfel de relatie...insa....nu a mers.era foartee gelos si eu nu am mai putut suporta atitudinea lui.inca ma mai cauta dupa un an de cand ne-am despartit.dar clar barbatul scorpion este f dificil.
toya
Postat pe 29 Martie 2009 13:52
bune fetelor!
asa este este un barbat dificil si cine poate sa il inteleaga foarte bine, eu una nu am reusit sa interactionez cu el, este foarte mandru, nu stie sa demonstreze aceea iubire pe care pretinde ca o are fata de tine...si bla, bla, bla. asa ca eu am renuntat sa incerc sa il inteleg si sa fac casa buna cu el, deci M-am Despartit, eu ca el nu m-a bagat deloc in seama, nici macar nu a vrut sa stie de ce am luat aceasta decizie, ciudat deoarece cu o seara inainte imi spunea " te iubesc" si apoi nu vroia sa discute cu mine. nici eu nu am vrut asa ca de 3 saptamani suntem liberi, eu una , nu stiu el poate ca avea deja pe cineva si de aceea a acceptat asa usor, l-a incercat orgoliul la un moment dat si a incercat sa ma sune, dar nu am vrut sa vb cu el, a insistat dar doar atat
asa ca acum sunt fericita de numa numa!
nicota
Postat pe 29 Martie 2009 19:12
eu iubesc un scorpion de 2 ani si ceva si sunt gemenii... avem o relatie frumoasa, din cand in cand mai exista si conflicte ca na doar e ceva normal... e mai gelos, ii place sa fie mai posesiv, poate din cand in cand si egoist, e un barbat foarte bun, amabil, respectuos, pasional, romantic,
_dulcik_
Postat pe 29 Martie 2009 22:10
cunosc un cuplu de genul acesta se inteleg foarte bine sunt de 5 ani impreuna si nu au probleme, adevarul este ca persoanele in zodia scorpionulu indiferent de sex ca sunt femei barbati( si eu sunt in zodia scorpion , asadar voi vb in cunostinta de cauza) sunt extrem de geloase, posesive , mereu creaza scenarii in mintea lor si se gandesc ca partenera(ul) mint , nu spun adevarul , au temerea ca sunt mintiti ca l-i se ascunde ceva si nu cred de multeori in persoanle de langa ei , mereu cerceteaza sa zic asa , ii testeaza ,sau chiar mai mult sunt dispusi sa-i si urmareacsa ca ei sa fie siguri ca nu sunt mintit , sau pur si simplu stiu ei tot ce se petrece cu persoana de langa eii. Scorpionii au nevoie de afectiune , multa atentie , gingasie sa l-i se acorde meru atentie..............in mare cam asta e situatia cu escorpionii , e una din zodiile dificile , incapatanate, radicale, capricioase
kudika055330
Postat pe 29 Iulie 2009 16:55
eu sunt gemeni si el scorpion.nu suntem d f mult timp impreuna si,in plus,avem si o relatie la distanta.mi-a placut din prima clipa knd l-am vazut )pt faimoasa privire hipnotica a scorpionilor),insa el a fost ala kr a faqt primu pas.ink nu am simtit gelozie si nici posesivitate din partea lui.kiar imi pare nepasator.ktodata ma gandesc k mai are p altcineva ,k eu nu prea am qm sa aflu,data fiind distanta dintre noi.ma pierd in incertitudini si nu-mi place starea asta.ktodata kiar as vrea sa'mi spuna sa stau aks ,sa nu ies nikaieri,sa simt k ii pasa.ajutati-ma!nu stiu qm sa interpretez comportamentul lui.oare are p altcineva?
witchy
Postat pe 29 Iulie 2009 19:00
barbatul scorpion e emotiv si senzitiv,simte ce iti trece prin minte si simte ce simti.tu ai nevoie de libertate ,pt ac esti spontana.in dragoste e plin de pasiune si de emotie cand intalneste partenera care si-o doreste... cred ca indiferenta unui scorpion e mai degraba un test de rezistenta si incredere din partea ta.
mika_i
Postat pe 30 Iulie 2009 00:13
dulcik tot ce ai zis despre scorpion e adevarat si ma regasesc in totalitate in descrierea ta.tin sa te felicitit pt rabdarea si intelegerea de care dai dovada fata de scorpionul tau.pt ca de astea e nevoie ca sa ai o viata langa dificilul scorpion.
eu insa nu as putea sa mi traiesc viata alaturi de femeia gemeni.e o fire libera si simt ca mereu imi scapa printre degete.si apoi imi lasa impresia ca e mai mult indiferenta decat pasionala.nu cred ca mi poate intelege trairile mele intense si profunde.
atractia fata de femeia gemeni e mare pt ca in general e o fire vesela si plina de viata,insa incompatibilitatea pe plan spiritual ma face sa stau departe de ea.desi eu am ascendent in leu,iar leii si gemenii sunt compatibili.
GreenScorpio
Postat pe 30 Iulie 2009 01:49
De la: GreenScorpio, la data 2009-07-30 01:49:31dulcik tot ce ai zis despre scorpion e adevarat si ma regasesc in totalitate in descrierea ta.tin sa te felicitit pt rabdarea si intelegerea de care dai dovada fata de scorpionul tau.pt ca de astea e nevoie ca sa ai o viata langa dificilul scorpion.
eu insa nu as putea sa mi traiesc viata alaturi de femeia gemeni.e o fire libera si simt ca mereu imi scapa printre degete.si apoi imi lasa impresia ca e mai mult indiferenta decat pasionala.nu cred ca mi poate intelege trairile mele intense si profunde.
atractia fata de femeia gemeni e mare pt ca in general e o fire vesela si plina de viata,insa incompatibilitatea pe plan spiritual ma face sa stau departe de ea.desi eu am ascendent in leu,iar leii si gemenii sunt compatibili.


etta
Postat pe 30 Iulie 2009 02:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu scorpion, fostu gemeni 2 De la: DiavolytaTa 6 Aprilie 2009 00:50
buna 2 De la: kudika036906 24 August 2010 08:48
BARBATII SI FEMEILE DIN ZODIA GEMEI SAU CU ASCENDENT IN GEMENI SUNT CEI MAI SUPERFICIALI 56 De la: constantadaniela 27 Decembrie 2015 08:25
Capricorn-pesti 24 De la: aura_aurelia 28 Decembrie 2011 00:46
Ce "pasarele" au nativii din zodii:P 12 De la: kudika026889 7 Iunie 2009 11:17