Setari Cookie-uri

PROBLEMA...:(((

Fetelor, am 17 ani, si visam sa am o cariera in modelling...Asa, cautand pe net, am gasit o agentie EMYRO, care promitea castinguri pentru Milano, si shootinguri la Paris... Totul parea foarte tare, pana in momentul in care am mers la casting, si am descoperit ca agentia respectiva era de fapt un individ dubios, care nu avea nici o treaba cu modellingul... :(((((

Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:49
du-te la alta agentie si gata!

Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:53
macar ai scapat teafara ?
iris_4_ever
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:58
De la: alexiadoronte, la data 2009-01-23 19:49:12Fetelor, am 17 ani, si visam sa am o cariera in modelling...Asa, cautand pe net, am gasit o agentie EMYRO, care promitea castinguri pentru Milano, si shootinguri la Paris... Totul parea foarte tare, pana in momentul in care am mers la casting, si am descoperit ca agentia respectiva era de fapt un individ dubios, care nu avea nici o treaba cu modellingul... :(((((


Du-te si tu la una dintr-asta mare, gen FORD.
Kathara
Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:00
Du-te si tu la scoala mai bine.
La 17 ani r tb sa te gandestila BAC, la facultate. Apoi... poti merge la Paris...
ginette
Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:03
Draga Kathara, imi pare rau sa te anunt, dar acel om, daca il pot numi om, este un escroc. Eu am colaborat cu el si nu mi-am primit nici in acest moment banii pentru serviciile prestate. Asa ca, fetelor aveti grija cu acest EMYRO, este un OBSEDAT si un ESCROC. Aveti grija de voi!pupici
danutza05
Postat pe 19 Februarie 2009 22:11
Sunt de aceeasi parere cu " ginette "
calypsso
Postat pe 21 Februarie 2009 14:46
De la: calypsso, la data 2009-02-21 14:46:38Sunt de aceeasi parere cu " ginette "


si io de aceiasi parere cu tine!

Postat pe 21 Februarie 2009 14:48
si io impart parerea lu geo in totalitate
matracucu
Postat pe 21 Februarie 2009 15:27
Asadar pisi draga, pune mana pe o carte si invata!
Apoi gandeste`te la moda si Paris si ce mai vrei tu
calypsso
Postat pe 22 Februarie 2009 16:08
PAI DACA CHESTIA ASTA E O PROBLEMA:) ........NOI CE SA MAI ZICEM...CARE INTR-ADEVAR LE AM ...DUTE FATO L;A SCOALA ...LASA PARISUL=))......
kudika005063
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:53
De la: danutza05, la data 2009-02-19 22:11:29Draga Kathara, imi pare rau sa te anunt, dar acel om, daca il pot numi om, este un escroc. Eu am colaborat cu el si nu mi-am primit nici in acest moment banii pentru serviciile prestate. Asa ca, fetelor aveti grija cu acest EMYRO, este un OBSEDAT si un ESCROC. Aveti grija de voi!pupici
si ce servicii ai prestat ?
priest
Postat pe 2 Aprilie 2009 12:21
De la: priest, la data 2009-04-02 12:21:47
De la: danutza05, la data 2009-02-19 22:11:29Draga Kathara, imi pare rau sa te anunt, dar acel om, daca il pot numi om, este un escroc. Eu am colaborat cu el si nu mi-am primit nici in acest moment banii pentru serviciile prestate. Asa ca, fetelor aveti grija cu acest EMYRO, este un OBSEDAT si un ESCROC. Aveti grija de voi!pupici
si ce servicii ai prestat ?


pai nu tza clar?? de modelare a barei...
cristi_nne
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:11
De la: just_laura, la data 2009-02-21 15:27:16si io impart parerea lu geo in totalitate


si eu pe al lui just pe partzi luate separat si apoi in totalitate
cristi_nne
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:12
Deci voi puteti sa facetzi misto, nu va dau eu lectii de viatza dar fetele astea chiar pot sfarsi rau din toate afacerile astea dubioase, in loc sa o trimite-ti la scoala mai bine spune-ti-i sa se duca insotita de un parinte, sa se documenteze inainte de datele firmei, ce recomadari au respectivii, etc etc ... sunt unele fete tinere care sunt chiar frumoase si sunt facute pesntru meseria asta si incap pe mana unor indivizi nu asa de bine intentionati pentru ca sunt naive, credule si nu au experientza de viatza, nu stiu ce servicii o fi prestat ea, dar ganditi-va ca sunt fetitze care incep de la o varsta si mai frageda ..e pacat sa traim asa in bezna, e bine ca a spus ce i s-a intamplat si a tras un semnal de alarma ...o sa-mi sarizti in cap akum dar imi sum riscul ...
__LL__
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:20
De la: priest, la data 2009-04-02 12:21:47
De la: danutza05, la data 2009-02-19 22:11:29Draga Kathara, imi pare rau sa te anunt, dar acel om, daca il pot numi om, este un escroc. Eu am colaborat cu el si nu mi-am primit nici in acest moment banii pentru serviciile prestate. Asa ca, fetelor aveti grija cu acest EMYRO, este un OBSEDAT si un ESCROC. Aveti grija de voi!pupici
si ce servicii ai prestat ?


Io stau asaaa cu ochii cat farfurioarele de dulceata cand va aud pe voi (ca mai era si aia cu arabu' escroc ) ... Si ma intreb (ca de! acolo inauntrul cutiei craniene, materia cenusie e pusa ca sa se miste, nu va fie frica sa o folositi ca nu se rupe nimic, garantat! ): Cum e posibil sa "prestezi servicii" unui individ - un escroc - crezand ca lucrezi pentru o firma? Chiar nu vezi NICI o diferenta, asa? Si ti se pare normal sa te duci la cineva ACASA daca se presupune ca tu trebuie sa "prestezi servicii". Bai, si cu cracii'n V daca pozezi, si filme XXX daca faci, tot trebuie sa vezi ca se fac in cadru... profesional, nu? Pai accepti sa te duci la el acasa, "prestezi servicii" si dupa, te intrebi de ce nu te plateste?? Tu stii ca serviciile astea se platesc inainte, ce Dumnezeu!
Vorba aia: Banii inainte, ca la... (puneti voi continuarea)...

Si daca totusi asta e visul tau, fetico... Pai... tu vrei sa intri in visul ala, pe usa din dos, ca slugile? Daca te simti in stare, urmareste-ti visul, dar - vorba Katharei - pune mana, fa-ti un portofoliu sa stea matza'n coada si trimite-l la FORD. Asa se fac lucrurile. Cele bine facute... Cine te-a invatat altfel, si-a ras de tine!
Dor_a
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:29
@ __LL__ : nu iti sare nimeni in cap. Dar la varsta ei ar trebui sa fie mai ingrjorata de scoala decat de modelling. Cat o sa o ajute modelling`ul? Cu totii stim ca in modelling rezisti cativa ani...apoi? ce faci cand vin fete mai tinere, mai frumoase etc? Nu zic ca nu trebuie sa aibe si hobby`uri . E absolut normal sa aibe hobby`uri. Dar ar trebui sa se gandeasca mai bine la ceea ce o asteapta, daca e sigura ca se va descurca toata viata din modelling. Daca ea e sigura ca se poate descurca toata viata din modelling...Jos palaria... Mult succes ii doresc. Nu ii interzice nimeni nimic...dar ar trebui sa se gandeasca bine la alegerile pe care le face.
Sper sa ia decizia cea mai buna pt ea, indiferent care ar fi acea decizie. Si sa aibe mult succes, pe toate planurile.
calypsso
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:26
prea naive fetele in ziua de azi...
priest
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:27
cine goneste in noapte ca vantul
i-un tata ce-si tzine la piept al sau fiu
si calul in goana inghite pamantul
si-n haos ii zboara copilului ganduuuuul
ii zboara-n pustiu....
ha?nu-i bine???
matracucu
Postat pe 2 Aprilie 2009 17:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o intrebare logica sper eu 41 De la: oneill 21 Octombrie 2009 14:01
Prima intalnire 57 De la: kudika483935 26 Iulie 2012 12:36
la multi (b)ani tuturor femeilor cu oaczia zilei de 8 marie 19 De la: azalis 6 Martie 2009 17:19
Cum il faci sa te vrea!? 15 De la: kudika057107 24 Noiembrie 2009 20:45
:-< un sfat ceva? 192 De la: ice_eye 21 Aprilie 2010 01:57