Setari Cookie-uri

foarte confuza...am nevoie de sfaturi

buna,sunt noua pe forum,dar va citesc in fiecare seara si mi-am facut curaj sa va cer niste sfaturi...sper sa le primesc
am aproape 22 ani si sunt cu prietenul meu(care de fapt e si primul) de 5 ani si jumatate,practic de cand eram copii...viata sexuala mi-am inceput-o la 20 ani...in vara anului 2007.de atunci si pana in august 2008 nu am mai facut-o niciodata.. s-a mai intamplat o data in august si de 2 ori in noiembrie...practic,in toata viata mea am facut dragoste de 4 ori(stiu k vor fi si comentarii rautacioase,dar asta e..)
De vreo 2 ani de zile el e f rece..abia dak ne mai sarutam,spune k nu are chef...de imbratisari si giugiuleli nici nu mai poate fi vb...("nu azi,nu am chef"-replica din partea lui).eu nu as vrea sa renunt la el..ne leaga f multe..familile noastre se cunosc,se inteleg bn...dar eu parca as vrea mai mult...as vrea pasiune,tandrete,mici surprize prostesti,o replica idioata care sa ma scoata din rutina....eu incerc,de 2 ani incerc sa-l fac sa fie cel de care m-am indragostit...si tot spun k mai astept ink putin,ink putin....si nu stiu knd ar trebui sa ma opresc..
ar mai fi multe de spus,dar nu vreau sa va plictisesc...le voi mai spune pe parcurs...astept un sfat,o parere..
p_erika
Postat pe 25 Ianuarie 2009 23:59
E caz clar de plictiseala in relatie si este cat se poate de normal ceea se intampla in conditiile in care practic ati crescut impreuna .
Sunt cazuri fericite in care cuplul ramane impreuna pana la adanci batraneti dar se pare ca nu e si cazul vostru.

Nu stiu de ce ati avut doar 4 contacte sexuale in 2 ani de zile , practic dupa ce ati inceput activitatea sexuala trebuia sa aveti cate 3-4 pe zi cel putin 2 luni de zile ( teoria mea e ca ....primele 2 luni de relatie sunt cele mai )

Tu nu ai vrea sa renunti la el pentru ca te-ai obisnuit cu el , pentru ca impartiti atatea amintiri , familie si orice altceva mai putin atractie ......

Poate ma hazardez dar ....eu zic ca e cazul sa faceti o pauza , nu neaparat sa cunoasteti alte persoane ( desi asta se va intampla ) cat sa va dati seama daca voi chiar va iubiti sau doar sunteti obisnuiti unul cu celalalt ?

El in mod sigur are nevoie de o pauza.....
iris_4_ever
Postat pe 26 Ianuarie 2009 01:21
nu stiu daca va fi de ajutor ceea ce voi scrie.
mimeaza pt catva timp(1 zi, o luna , o sapt....)indiferenta. Fii indiferenta cu el. Iesi cu fetele, prietenele tale, suna-l de mai putine ori pe zi decat obisnuiesti sa o faci
schimba ceva, care sa ii atraga atentia.
succes!
QueenBeeRouge
Postat pe 26 Ianuarie 2009 02:35
buna...va multumesc pt raspunsurile atat de prompte...intr-adevar...m-am gandit si eu k ar putea fi pliciseala...si am inceput de ceva timp sa fiu indiferenta...i-am spus chiar sa luam o pauza de 2 saptamani,pana se termina sesiunea(1 februarie)...a fost de acord...doar k mi-a ignorat dorinta si venea la mine mai des decat inainte..bineinteles..nu pt mine,ci pt a jua carti cu ai mei:)))....iar eu stateam si ma uitam..
p_erika
Postat pe 26 Ianuarie 2009 21:05
eu am considerat intotdeauna k vom ramane impreuna toata viata si ma doare sa vad k nu va fi asa,sunt constienta..
Al doilea fapt pe care am spus k il voi relata pe parcurs ar fi legat de un alt baiat..un baiat pe care nu l-am considerat niciodata mai mult decat un vechi prieten(am locuit in acelasi bloc acum 9 ani,suntem nascuti in aceeasi luna si zi,el e mai mare cu doi ani,am pierdut legatura acum 6 ani knd eu m-am mutat si de atunci nu am mai vorbit,nu am mai stiut unul de altul pana in noiembrie 2008).
In noiembrie m-a sunat..am schimbat id-uri de mess si am inceput sa comunicam,pana intr-un moment knd el mi-a marturisit k simte pt mine mai mult decat amicitie si k ar vrea sa incercam sa fim impreuna...eu m-am speriat..nu ma asteptam la asa ceva si pt o perioada am intrerupt din nou legatura(inceputul lui ianuarie)nu am rezistat mult pt k imi lipseau conversatiile si am stabilit sa continuam,dar ca amici...saptamana trecuta m-a provocat sa ne intalnim pt 15 minute,am crezut k in felul acesta ii voi demonstra k se inseala si k nu are cum sa simta ceva pt cineva pe care nu l-a mai vazut de 6 ani...dar M-AM INSELAT...cred k va dati seama..am inceput sa vb,sa vb...sa tot vb si ceva s-a schimbat in sufletul meu..si imi pare rau k am fost atat de idioata,k am acceptat sa ne vedem si mai ales pt k am inceput sa am sentimente..asa ceva nu trebuia sa se intample..
el stie care e situatia cu actualul meu prieten si mai stie k niciodata nu as putea sa insel..nu-mi sta in fire si tot mai sper la o schimbare din partea actualului.....culmea e k acest"vechi prieten" ma intelege,imi este mai aproape decat mi-a fost actualul in toti cei 5 ani si jumatate..si mai spune si k ma asteapta "oricat"..iar eunu as vrea sa sufere nimeni...prefer sa-mi infranez eu sentimentele decat sa sufere vreunul dintre ei..
p.s. "vechiul prieten" nu stie k eu am inceput sa am sentimente pt el...si sper ca asa si sa ramana..
p_erika
Postat pe 26 Ianuarie 2009 21:28
te ambitionezi degeaba, am stat cu unu 3 ani, nu mai puteam, in ultimul an am tot tras din cauza ca parintii se cunosteau, mi-era frica de un nou inceput, nu a fost primul meu barbat, asta e nesimnificativ, dar partidele noastre erau din ce in ce mai scurte si plictisitoare, nu spera ca va fi mai bine, nu va fi... sincer! incearca ceva nou, nu te speria de un nou inceput, crede in tine si traieste clipa. nu analiza nimic ca nu isi are rostull..
Sweet_Rodica
Postat pe 27 Ianuarie 2009 03:44
faza e ca la mine nu conteaza foarte mult sexul,adik e important,dar poate k ink nu-mi dau seama cat de mult...toate celelalte chestii ma deranjau,raceala,lipsa tandretii,a comunicarii,faptul k ma respinge..si de ceva timp nu prea imi mai pasa..cred k mi-ar fi mai usor dak s-ar desparti el de mine,mie mi-e foarte greu..multumesc mult pt sfat :*
p_erika
Postat pe 27 Ianuarie 2009 13:43
ORI ARE PE ALTA, ORI ARE O PROBLEMA ..... PREA BRUSCA SCHIMBAREA LUI INTR-UN TIMP ASA DE SCURT (ADICA DOAR DE 4 AOR IN ATATA TIMP?!?!)
IN AFARA DE FAPTUL - SA-I SPUI EXACT CUM TE SIMTI SI CE-TI DORESTI DE LA EL - NU VAD CE AS PUTEA SA-TI SPUN. BARBATILOR TREBUIE SA LE VORBESTI CAT MAI CLAR SI LA OBIECT SI PRIN PROPOZITII SIMPLE - SUBIECT SI PREDICAT - NU DE ALTA DAR SA FIM SIGURE CA NE-AU INTELES.
IN REST....MULT SUCCES!
RAnissa
Postat pe 1 Martie 2009 23:13
INTELEG PERFECT CA LA TINE NU CONTEAZA SEXUL ASA MULT! PAI CE SA CONTEZE DACA AI FACUT DOAR DE ASA PUTINE ORI SI CU UN OM ATA DE PLICTISITOR......IA VEZI CUM E SI CU CELALALT BAIAT......SI O SA-TI DAI SEAMA CE CONTEAZA DE FAPT PENTRU TINE. SI FII UMPIC MAI EGOISTA SI GANDESTE-TE LA CE-TI DORESTI TU SI LA CUM TE SIMTI TU....NU TE MAI GANDI LA CE O SA ZICA PARINTII SAU VECINII CA EI NU TRAIESC IN LOCUL TAU....E VIATA TA SI ESTI "MAJORA INTERNATIONAL"....ALTELE NU-SI FAC PROBLEME DE PAREREA CELOR DIN JUR!
DISCUTA CU EL SI VEZI....POATE CHIAR NU MAI ARE ROST SA-TI PUI SPERANTE IN ACEASTA RELATIE.......GANDESTE-TE LA VIITORUL TAU SI ALATURI DE CINE VREI SA FII......E MAI RAU SA FII SINGURA IN DOI DECAT SINGURA DE UNA SINGURA! CREDE-MA.....AM TRAIT AMBELE SITUATII!

RAnissa
Postat pe 1 Martie 2009 23:26
De la: p_erika, la data 2009-01-25 23:59:05buna,sunt noua pe forum,dar va citesc in fiecare seara si mi-am facut curaj sa va cer niste sfaturi...sper sa le primesc
am aproape 22 ani si sunt cu prietenul meu(care de fapt e si primul) de 5 ani si jumatate,practic de cand eram copii...viata sexuala mi-am inceput-o la 20 ani...in vara anului 2007.de atunci si pana in august 2008 nu am mai facut-o niciodata.. s-a mai intamplat o data in august si de 2 ori in noiembrie...practic,in toata viata mea am facut dragoste de 4 ori(stiu k vor fi si comentarii rautacioase,dar asta e..)
De vreo 2 ani de zile el e f rece..abia dak ne mai sarutam,spune k nu are chef...de imbratisari si giugiuleli nici nu mai poate fi vb...("nu azi,nu am chef"-replica din partea lui).eu nu as vrea sa renunt la el..ne leaga f multe..familile noastre se cunosc,se inteleg bn...dar eu parca as vrea mai mult...as vrea pasiune,tandrete,mici surprize prostesti,o replica idioata care sa ma scoata din rutina....eu incerc,de 2 ani incerc sa-l fac sa fie cel de care m-am indragostit...si tot spun k mai astept ink putin,ink putin....si nu stiu knd ar trebui sa ma opresc..
ar mai fi multe de spus,dar nu vreau sa va plictisesc...le voi mai spune pe parcurs...astept un sfat,o parere..


nu cred ca este adevarat ca un cuplu sa se cunoasca de atata timp si sa aiba relatii intime de asa putine ori..... este ceva iesit din comun.... eu cu fosta prietena ne-am cunoscut de o saptamana apoi a stat la mine doua zile si din a doua zi am facut dragoste.......
Baiat_Rezervat
Postat pe 1 Martie 2009 23:29
luati o pauza sa vedeti exact cum stau lucrurile,fii un pic mai indiferenta si vezi ce reactie are,sar putea sa fi aparut altcineva cu mai multa experienta si sa traiasca atceva din punct de vedere sexual, dak vezi ca nu se schimba nimic ,pune capat ,decat sa te simti singura intr-o relatie .......
magikdany
Postat pe 1 Martie 2009 23:37
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-03-01 23:29:11
nu cred ca este adevarat ca un cuplu sa se cunoasca de atata timp si sa aiba relatii intime de asa putine ori..... este ceva iesit din comun.... eu cu fosta prietena ne-am cunoscut de o saptamana apoi a stat la mine doua zile si din a doua zi am facut dragoste.......


Asa e rezervatule ...Prea putin sex! Auzi ,de ce zici fosta?Esti liber ,ai?
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 23:37
De la: ella_c, la data 2009-03-01 23:37:40
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-03-01 23:29:11
nu cred ca este adevarat ca un cuplu sa se cunoasca de atata timp si sa aiba relatii intime de asa putine ori..... este ceva iesit din comun.... eu cu fosta prietena ne-am cunoscut de o saptamana apoi a stat la mine doua zile si din a doua zi am facut dragoste.......


Asa e rezervatule ...Prea putin sex! Auzi ,de ce zici fosta?Esti liber ,ai?

da sunt liber...... adica nu sunt cu nimeni deocamdata....
Baiat_Rezervat
Postat pe 1 Martie 2009 23:44
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-03-01 23:44:55
De la: ella_c, la data 2009-03-01 23:37:40
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-03-01 23:29:11
nu cred ca este adevarat ca un cuplu sa se cunoasca de atata timp si sa aiba relatii intime de asa putine ori..... este ceva iesit din comun.... eu cu fosta prietena ne-am cunoscut de o saptamana apoi a stat la mine doua zile si din a doua zi am facut dragoste.......


Asa e rezervatule ...Prea putin sex! Auzi ,de ce zici fosta?Esti liber ,ai?

da sunt liber...... adica nu sunt cu nimeni deocamdata....


mare pierdere! Cum asa baiat ca tine sa fie singur? Pai nu e in toata Timisoara o fata pe inima ta?
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 23:47
Indiferentza cel putin 1 luna. Ce iti da, aia sa primeasca. Numai asa isi va da seama de ceea ce face...o sa isi puna semne de intrebare si va fi mai ok. Insa nu te lasa usor, spune`i k nu ai nimic... dar tine`o asa
Mia
Postat pe 1 Martie 2009 23:49
De la: ella_c, la data 2009-03-01 23:47:51
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-03-01 23:44:55
De la: ella_c, la data 2009-03-01 23:37:40
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-03-01 23:29:11
nu cred ca este adevarat ca un cuplu sa se cunoasca de atata timp si sa aiba relatii intime de asa putine ori..... este ceva iesit din comun.... eu cu fosta prietena ne-am cunoscut de o saptamana apoi a stat la mine doua zile si din a doua zi am facut dragoste.......


Asa e rezervatule ...Prea putin sex! Auzi ,de ce zici fosta?Esti liber ,ai?

da sunt liber...... adica nu sunt cu nimeni deocamdata....


mare pierdere! Cum asa baiat ca tine sa fie singur? Pai nu e in toata Timisoara o fata pe inima ta?


poate asa mi-a fost sortit sa fiu o perioada singur.... posibil sa fie o fata pe inima mea si eu sa nu o fi intalnit inca..... pe mine singuratatea nu ma sperie.. uneori ma simt in apele mele fiind singur....
Baiat_Rezervat
Postat pe 2 Martie 2009 00:02
Pentru erika : esti mult prea tanara sa pastrezi o relatie care....nu prea e relatie , doar pentru ca se cunosc parintii vostrii. Nu e normal , in orice fel a-i privi partea cu sexul, ca-ti place sau nu , ca te intereseaza sau nu , nu e normal ca in 2 ani ,d o i , sa aveti contacte sexuale de....4 ori .si atat de tineri fiind. categoric exista o problema , si am impresia ca...nu prea il interesezi deloc. Atractie sexuala intre oameni exista ,si fara sa te cunosti cu acea persoana, dar sa fiti impreuna , isi sa ai in jur de 20 de ani...Cred ca-ti pierzi vremea si -ti irosesti cuvintele incercand sa gasesti scuze pentru el ,sau motive pentru ca aceaasta relatie sa continue . Uita-l !!!!
libra66
Postat pe 2 Martie 2009 00:14
va multumesc din suflet pt raspunsuri...intre timp s-au mai schimbat lucrurile..pe 1 februarie i-am spus k vreau sa ne despartim,credeam k asta isi doreste si el(din comportament doar asta vedeam..),dar nu a fost asa..a reactionat cum nu m-as fi asteptat vreodata,a inceput sa planga,sa-mi spuna k ma iubeste,k sunt totul pentru el(eu deja fiind resemnata si cu inima oarecum deschisa pt"vechiul prieten")...am hotarat sa TRAIESC,dar nu a fost atat de usor precum credeam.m-a implorat sa nu-l parasesc("nu asa si nu acum") si am acceptat,cu lacrimi in ochi,sa mai incercam o luna(spun cu lacrimi pt k de acum nu ma mai gandeam decat la cat de greu ii va fi"vechiului prieten",care,va spun sincer,e tot ce mi-am dorit vreodata,cel putin deocamdata)..timp de o luna ne-am vazut zilnic,practic numai knd dormeam nu era cu mine,cu toate k a insistat de multe ori sa ramana peste noapte..primele 2 saptamani si jumatate au fost groaznice,il vedeam trist si ma durea,dar nu mai puteam face nimic,deja era tarziu si pt mine..in ultima saptamana,au vb mult si am ajuns la un consens...k asa e cel mai bn,k poate despartirea asta va fi totusi un lucru bun,pt amandoi si ca poate,intr-un viitor mai mult sau mai putin apropiat,dak ne e dat sa fim impreuna,vom fi(vorbele lui)....pe 28 s-a terminat...am hotarat sa fie ultima zi...si asa a si fost...trebuie sa va spun k nu ma asteptam sa-mi fie atat de greu...am plans ore in sir,nu am dormit prea bn de atunci...dar nu conteaza...avand in vedere k am hotarat k atat timp cat sunt cu el sa nu se intample nimic cu "vechiul amic"(tine de principiile mele in viata),acum,k sunt "libera",astept sa vad ce imi rezerva viata(sambata ma intalnesc cu viitorul posibil iubit si am de gand sa incerc,cu pasi marunti,de bebelus,sa fiu fericita).stiu k probabil credeti k e devreme,k nici nu s-a racit in partea cealalta,dar nu pot sa mai pierd...nu mai vreau...
p_erika
Postat pe 2 Martie 2009 22:26
eu nu cred k e prea devreme...cel mai bine treci de o despartire printr-o alta relatie...numai k de obicei cealalta relatie este un de sacrificiu...dar nu cred k asa e si la tine pt k tu deja ai unele sentimente fata de "amicul" tau...asa k incearcati norocul si nu te plafona intr-o relatie care nu merita....de ce a plans acum si nu atunci cand trebuia?? unele lucruri trebuie facute la timpul lor...te-ai implicat intr-o relatie mult mai devreme lucru care te-a impiedicat sa gusti unele placeri ale vietii...sfatul meu e acum sa o iei usurel cu pasi marunti a 2 a relatie...sa nu te arunci cu capul ianainte...analizeaza lucrurile,traieste, iubeste, simte si mai ales distreaza-te k esti tanara...te pup numa bine...
bruneagra25
Postat pe 3 Martie 2009 09:57
ok. nuti fa probleme prea mari dar vreau sati dau un sfat ca si barbat ,asta ca stiu ce inseamna si stiu cemi place ca barbat si de ce se ntimpla astfel de situatii . nu fi curioasa de dragalasenii ci fi tu insuti si nu copia pe nimeni ca si purtare sau vorbe ,fi naturala si un lucru important IMBRACATE CIT POTI DE SEXI DAR CXU GUST .NU CA O TARANCA .ATRAGEI PRIVIREA FARA SA I CERI VERBAL .INCITAL FARA CUVINTE .OK?SPUNEMI CE SE VA INTIMPLA DACA NU TI CER PREA MULT OK?PA

Postat pe 3 Martie 2009 10:36
oauuuuuuuuuuuu, ce sfaturi pertinente !
googoodoll
Postat pe 3 Martie 2009 11:56
De la: bruneagra25, la data 2009-03-03 09:57:30eu nu cred k e prea devreme...cel mai bine treci de o despartire printr-o alta relatie...numai k de obicei cealalta relatie este un de sacrificiu...dar nu cred k asa e si la tine pt k tu deja ai unele sentimente fata de "amicul" tau...asa k incearcati norocul si nu te plafona intr-o relatie care nu merita....de ce a plans acum si nu atunci cand trebuia?? unele lucruri trebuie facute la timpul lor...te-ai implicat intr-o relatie mult mai devreme lucru care te-a impiedicat sa gusti unele placeri ale vietii...sfatul meu e acum sa o iei usurel cu pasi marunti a 2 a relatie...sa nu te arunci cu capul ianainte...analizeaza lucrurile,traieste, iubeste, simte si mai ales distreaza-te k esti tanara...te pup numa bine...



nu vreau sa fiu intr-o relatie doar pentru a-l uita pe celalalt..cel putin asa simt,chiar imi doresc sa mearga,desi stiu f bn k nu trebuie sa ma arunc"cu capul inainte"...multumesc mult pt sfat,chiar ma ajuta:*
p_erika
Postat pe 3 Martie 2009 12:39
De la: kudika000761, la data 2009-03-03 10:36:09 ok. nuti fa probleme prea mari dar vreau sati dau un sfat ca si barbat ,asta ca stiu ce inseamna si stiu cemi place ca barbat si de ce se ntimpla astfel de situatii . nu fi curioasa de dragalasenii ci fi tu insuti si nu copia pe nimeni ca si purtare sau vorbe ,fi naturala si un lucru important IMBRACATE CIT POTI DE SEXI DAR CXU GUST .NU CA O TARANCA .ATRAGEI PRIVIREA FARA SA I CERI VERBAL .INCITAL FARA CUVINTE .OK?SPUNEMI CE SE VA INTIMPLA DACA NU TI CER PREA MULT OK?PA[/quote

imi doresc mult sa pot fi naturala,sa nu incerc sa copiez si stiu k asa va si fi...nu e genul meu sa ma prefac...iar la faza cu hainele sexi...nush ce sa zic...nu e stilul meu vestimentar:)))...si lui tocmai asta ii si place...k nu incerc sa fiu sexi prin haine,ci pur si simplu ma place pt felul meu de a fi...nu spun k nu o sa incerc,dar ma mai gandesc:p

p_erika
Postat pe 3 Martie 2009 12:43
stai k nu mai inteleg nik....tipu asta te place asa cum esti u din cate am inteles...da? si atunci de ce sa te schimbi?? de ce sa porti haine sexy dak nu e genul tau??? nu mai inteleg nik...in fine ai o noua relatie asa k nu iti ramane altceva de facut decat sa te lasi iubita si sa iubesti!!! sa te simti bine in pielea ta si sa elimini gandurile si intrebarile....
bruneagra25
Postat pe 3 Martie 2009 12:58
De la: bruneagra25, la data 2009-03-03 12:58:49stai k nu mai inteleg nik....tipu asta te place asa cum esti u din cate am inteles...da? si atunci de ce sa te schimbi?? de ce sa porti haine sexy dak nu e genul tau??? nu mai inteleg nik...in fine ai o noua relatie asa k nu iti ramane altceva de facut decat sa te lasi iubita si sa iubesti!!! sa te simti bine in pielea ta si sa elimini gandurile si intrebarile....



pai asta am si spus...k nu vreau sa ma schimb,dar k poate odata am sa port si haine sexi:p
p_erika
Postat pe 3 Martie 2009 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vibratoarele produc placere din prima ? 23 De la: Ame_ly 8 Mai 2011 20:35
buna 20 De la: kudika_930393 9 August 2013 23:53
Vreau o parere, va rog :( 11 De la: ksishy0805 23 Octombrie 2012 14:24
animale 29 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 23:00
Preludiu pt o femeie 18 De la: mitura 31 Iulie 2010 19:41