De ce vă e cu adevărat frică și de unde credeți că provine această frică?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Lyvyus Avatarul lui Lyvyus

62 mesaje

Țin să precizez că întrebarea aceasta, ca și celelaltele care vor mai fi, nu este una cu “substrat religios”. Poate fi vorba despre frica… de eșec, frica de drum lung, frica de cutremure, frica de câini ori de șerpi, frica de întuneric, frica de oameni, frica de șef, frica de a nu dezamăgi, frica de bătrânețe etc., etc… Vă urez o Zi luminoasă, cu bucurii și pace sufletească. Doamne, ajută!
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
mie imi este frica de munca ...daca ma oboseste prea mult ...stiu se zice ca munca nu a omorat pe nimeni .. dar de ce sa te risti
Cand sunt buna sunt foarte buna,dar cand sunt scorpie sunt...PERFECTA!!!!
Fosta membra Kudika.ro
imi e frica de sobolani..........si soareci..............numa sa vad unu ca asa urlu........pana se sperie si fuge......
o data am lesinat din cauza unui soarece...............
Să fii plin de admirație și departe de orice invidie; să te înveselești în mare măsură de binele altora; să iubești cu o asemenea generozitate a inimii încât dragostea ta să fie o posesiune dragă în absența răutății; acestea sunt daruri ale sorții, daruri pe care banii nu le pot cumpăra......
Fosta membra Kudika.ro
de ce ti-e frica nu scapi...
nu mai are rost sa zic de ce anume mi-e frica, ca am patit-o
in ceea ce priveste fobiile: serpii
Politicienii sunt precum scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive
Fosta membra Kudika.ro
De la: iry24, la data 2009-01-30 11:43:15de ce ti-e frica nu scapi...
nu mai are rost sa zic de ce anume mi-e frica, ca am patit-o
in ceea ce priveste fobiile: serpii

adiclea nu am sanse sa scap de munca?
Cand sunt buna sunt foarte buna,dar cand sunt scorpie sunt...PERFECTA!!!!
rovena Avatarul lui rovena

3 mesaje
Oras: ramnicu sarat

logic ,daca arati ca-n poza, fiind mic, pufos si speriat esti foarte gustos pt un sarpe
Fosta membra Kudika.ro
mie nu mi e frika de nimik..decat de moarte da nu mi fac probleme inka,mai am 80 de ani de trait
erikahd2008 Avatarul lui erikahd2008

552 mesaje
Oras: hunedoara

De la: coffeeta, la data 2009-01-30 10:03:12mie imi este frica de munca ...daca ma oboseste prea mult ...stiu se zice ca munca nu a omorat pe nimeni .. dar de ce sa te risti
..................esti nebunica////rau..........
erika
erikahd2008 Avatarul lui erikahd2008

552 mesaje
Oras: hunedoara

cu toate ca subiectul nu e religios ...eu totusi dau un citat biblic, care spune ca ://FRICA ADUCE OSANDA//si eu chiar am experimentat...cand ami era frica sa fac ceva ...atunci numi iesa...si e adevarat si ca ..//DE CE TIE FRICA NU SCAPI//
erika
Fosta membra Kudika.ro
De la: rovena, la data 2009-02-01 01:00:20logic ,daca arati ca-n poza, fiind mic, pufos si speriat esti foarte gustos pt un sarpe

rad cu lacrimi
Politicienii sunt precum scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

imi este frica de :

1. intuneric : cand eram micutza gen 4-5 ani unchiul meu imi punea filme horror, imi placeau, insa dupa ce se terminau aprindeam luminile in toata casa :D
2. gaini, pasari- pur si simplu nu pot sa le ating
liza24_84 Avatarul lui liza24_84

681 mesaje
Oras: bucuresti

De oameni....nu de toti...dar...nu stiu...nu ma simt in siguranta cand ies pe strada,mai ales cand sunt singura si plec undeva...am mereu un sentiment de nesiguranta in aglomeratie...
Nu putem stii daca lumea in care traim este reala sau e doar un vis....
Fosta membra Kudika.ro
Acum, nu am niciun fel de frica. In general, frica vine din necunoscut, din faptul ca nu cunosti si nu stii la ce sa te astepti.
Mareleurs
Fosta membra Kudika.ro
Mi-e frica de singuratate, boala, batranete si...moarte.
Fosta membra Kudika.ro
Nu mi-e frica de nimeni si de nimic
mimicutza Avatarul lui mimicutza

14 mesaje
Oras: baia mare

cel mai tare si mai tare mi-e frica sa nu trec pe langa el si sa nu-mi dau seama... stiind ca pe drum e sens unic... in rest peace to the world si sa ciocnim paharele cu apa plata
Fosta membra Kudika.ro
cel mai frica imi este ....SA NU-MI PIERD VREODATA SUFLETUL !!!..........
Fericiti sunt aceia care pot trai in moment , care pot trai prezentul absolut, pe care nu-I intereseaza decat beatitudinea clipei........TRAIESTE CLIPA !!!....
iris_4_ever Avatarul lui iris_4_ever

6666 mesaje
Oras: bucuresti

De serpi asta pentru ca pe vremea cand aveam 6 ani fratele meu mai mic cu un an ca mine m-a alergat cu un serpisor de vreo 20 cm ......de unde naiba l-a luat nu stiu cert este ca de atunci am ramas cu sechele .

Si de intuneric uneori din cauza filmelor de groaza pe care le-am mancat pe paine la un moment dat

Bine ...si de cainii care latra amenintator cand trec pe strada