Setari Cookie-uri

semnificatia gesturilor

ce semnifica gestul unui tanar barbat de a ii oferi un buchet de trandafiri albi femeii pe care o iubeste ? e de bine sau e un semn rau?

Postat pe 5 Februarie 2009 16:11
dc a-r trebuii sa fie un semn rau? mie personal mi se pare un gest ff frumos
bebe_Cristina
Postat pe 5 Februarie 2009 16:13
aaaaa eu credeam ca este un topic mai inteligent ,cand colo,,,, in loc de limbajul corpului dau peste culori de flori....

parerea mea.... trandafirii albi conform "florareselor" exprima prietenie...sinceritate... nicidecum iubire.

dar asta este parerea mea. pt mine omul pe care-l iubesc poate sa-mi aduca si flori culese de pe marginea santului ca tot mi-or place .

dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Februarie 2009 16:14
e de bine!
de ce ar fi de rau?
calypsso
Postat pe 5 Februarie 2009 16:16
Am citit undeva ca un buceht de trandafiri ar insemna multumiri. Iata cateva semnificatii in ceea ce priveste semnificatia trandafirilor de pe diferite site-uri:
(1)Trandafir - dragoste
Trandafir alb - dragoste eterna, inocenta, secret si liniste
Trandafir roz - "crede-ma"
Trandafir gablen - prietenie, gelozie, "incearca sa-ti pese"
Trandafir rosu si alb - unitate
Trandafir fara tepi - dragoste la prima vedere
Trandafir boboc - tinerete, dragoste inocenta
Trandafir (buchet) - multumiri
(2)Trandafir - dragoste
Trandafir alb - dragoste eterna, eleganta, tandrete, finete.
Trandafir roz - prietenie, solidaritate, incredere.
Trandafir gablen - prietenie, gelozie dar in acelasi timp exprima o bucurie imensa de a trai si bucuria de fi indragostit.
Trandafir rosu - pasiune, exprima sentimente ce greu pot fi tinute sub control, adeseori ele sunt exprimate
cu ardoare.
(3)Trandafir (in general) - "Te iubesc"
Trandafir alb - Dragoste eterna
Trandafir alb cu rosu - Impreuna, Unitate
Trandafir boboc - Tinerete, Frumusete
Trandafir boboc alb - Copilarie
Trandafir boboc rosu - Puritate, Dragoste
Trandafir deschis la maxim - "Te iubesc"
Trandafir galben - Bucurie perfecta, "Te rog crede-ma"
Trandafir negru - Moarte Trandafiri deschisi (buchet) - Recunostinta
Daca un singur trandafir inseamna ceea ce scrie mai sus, atunci as alege sa ii daruiesc un singur trandafir, dar nu vreau sa creada ca sunt zgarcit si ca ea merita doar un singur trandafir. Eu stiu ca ea merita toti trandafirii din intraga lume.

Postat pe 5 Februarie 2009 16:43
Puritate.
Cassey_Tarot
Postat pe 7 Februarie 2009 00:10
De la: Cassey_Tarot, la data 2009-02-07 00:10:41Puritate.


Subscriu :Puritate,intentii sincere
liza24_84
Postat pe 7 Februarie 2009 19:24
De la: spiridon_ionut713, la data 2009-02-05 16:11:47ce semnifica gestul unui tanar barbat de a ii oferi un buchet de trandafiri albi femeii pe care o iubeste ? e de bine sau e un semn rau?



Daca il dai atunci cand nu e momentul (ex, la inceput de relatie) in conceptia femeii, inseamna manipulare. A! Ea n-o sa-ti recunoasca treaba asta, stai linistit. Dar instinctul ei asta îi spune.

Postat pe 16 Februarie 2009 00:42
De la: spiridon_ionut713, la data 2009-02-05 16:11:47ce semnifica gestul unui tanar barbat de a ii oferi un buchet de trandafiri albi femeii pe care o iubeste ? e de bine sau e un semn rau?

Depinde daca ii da cu mana stanga sau dreapta...
ocs
Postat pe 9 Martie 2009 17:08
De la: spiridon_ionut713, la data 2009-02-05 16:11:47ce semnifica gestul unui tanar barbat de a ii oferi un buchet de trandafiri albi femeii pe care o iubeste ? e de bine sau e un semn rau?
e gest f frumos.super!
dana_mv
Postat pe 9 Martie 2009 17:23
De la: ocgiogi, la data 2009-03-09 17:08:35
De la: spiridon_ionut713, la data 2009-02-05 16:11:47ce semnifica gestul unui tanar barbat de a ii oferi un buchet de trandafiri albi femeii pe care o iubeste ? e de bine sau e un semn rau?

Depinde daca ii da cu mana stanga sau dreapta...




Totusi:
Sa fie naturali. Numarul florilor din buchet sa nu fie par.Altfel risti sa nu-ti fie apreciat gestul.
(aaa! si indiferent cu ce mana i le oferi,sa ai unghiutele taiate si curate.Conteaza!)
eka
Postat pe 9 Martie 2009 17:34
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-05 16:14:32aaaaa eu credeam ca este un topic mai inteligent ,cand colo,,,, in loc de limbajul corpului dau peste culori de flori....

parerea mea.... trandafirii albi conform "florareselor" exprima prietenie...sinceritate... nicidecum iubire.

dar asta este parerea mea. pt mine omul pe care-l iubesc poate sa-mi aduca si flori culese de pe marginea santului ca tot mi-or place .



si eu credeam ca e ceva inteligent aici...nici nu inteleg dc naiba s-a deschis acest topic ..lipsa de ocupatie probabil(sau minte..)
baiat_anonim
Postat pe 9 Martie 2009 20:23
Puritate stiam si eu ca inseamna... atata timp cat ofera o floare numai conteaza culoarea si ce floare e
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 22:03
De la: spiridon_ionut713, la data 2009-02-05 16:43:10Am citit undeva ca un buceht de trandafiri ar insemna multumiri. Iata cateva semnificatii in ceea ce priveste semnificatia trandafirilor de pe diferite site-uri:
(1)Trandafir - dragoste
Trandafir alb - dragoste eterna, inocenta, secret si liniste
Trandafir roz - "crede-ma"
Trandafir gablen - prietenie, gelozie, "incearca sa-ti pese"
Trandafir rosu si alb - unitate
Trandafir fara tepi - dragoste la prima vedere
Trandafir boboc - tinerete, dragoste inocenta
Trandafir (buchet) - multumiri
(2)Trandafir - dragoste
Trandafir alb - dragoste eterna, eleganta, tandrete, finete.
Trandafir roz - prietenie, solidaritate, incredere.
Trandafir gablen - prietenie, gelozie dar in acelasi timp exprima o bucurie imensa de a trai si bucuria de fi indragostit.
Trandafir rosu - pasiune, exprima sentimente ce greu pot fi tinute sub control, adeseori ele sunt exprimate
vezi k est baiat mare si ai gasit singur explicatia
cu ardoare.
(3)Trandafir (in general) - "Te iubesc"
Trandafir alb - Dragoste eterna
Trandafir alb cu rosu - Impreuna, Unitate
Trandafir boboc - Tinerete, Frumusete
Trandafir boboc alb - Copilarie
Trandafir boboc rosu - Puritate, Dragoste
Trandafir deschis la maxim - "Te iubesc"
Trandafir galben - Bucurie perfecta, "Te rog crede-ma"
Trandafir negru - Moarte Trandafiri deschisi (buchet) - Recunostinta
Daca un singur trandafir inseamna ceea ce scrie mai sus, atunci as alege sa ii daruiesc un singur trandafir, dar nu vreau sa creada ca sunt zgarcit si ca ea merita doar un singur trandafir. Eu stiu ca ea merita toti trandafirii din intraga lume.
bestiutza_relouded
Postat pe 9 Martie 2009 22:14
faptul ca inca mai exista barbati atenti
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 20:04
Eu cred ca orice fel de relatie ai avea cu tipa respectiva (amica/prietena) nu prea are cum sa fie un gest rau. eu am primit de 8 martie flori atat de la prietenul meu cat si de la amicul meu cel mai bun. nu mi se pare aiurea...o floare e tot timpul un gest de atentie, de afectiune....

Postat pe 13 Martie 2009 22:46
De la: spiridon_ionut713, la data 2009-02-05 16:11:47ce semnifica gestul unui tanar barbat de a ii oferi un buchet de trandafiri albi femeii pe care o iubeste ? e de bine sau e un semn rau?

normal ca e de bine.dc sa fie rau?o floare nu a facut rau niciodata...doar daca s-a intepat intr-un spin
mkdisk
Postat pe 18 Martie 2009 13:51
De la: spiridon_ionut713, la data 2009-02-05 16:11:47ce semnifica gestul unui tanar barbat de a ii oferi un buchet de trandafiri albi femeii pe care o iubeste ? e de bine sau e un semn rau?[/quote

Am si eu un Johnny care imi aduce flori de fiecare data cand i se nazare (stie ca nu suport cadourile si florile oferite de zile de nastere sau sarbatori), si de obicei imi aduce Avalache (trandafiri mari albi si cu margini verzi) pt. ca imi plac foarte mult. Partea faina la mine e ca-mi plac absolut toate florile (de la garoafe, trandafiri, lalele pana la protea, heliconia, cinbidium, si florile de camp).

Parerea mea e ca cel mai mult conteaza sa fie oferite din dragoste, si apoi sa stii ce-i place persoanei iubite.
Alia_Atreides
Postat pe 7 Mai 2009 15:42
De la: spiridon_ionut713, la data 2009-02-05 16:11:47ce semnifica gestul unui tanar barbat de a ii oferi un buchet de trandafiri albi femeii pe care o iubeste ? e de bine sau e un semn rau?


pe mine sotul meu cu flori m-a cucerit !!!...........si sincer mie trandafirii albi imi plac ,in mod deosebit !!!.........pentru ca puritatea si sinceritatea(asta imi sugereaza mie albul ),cred ca valoreaza cel mai mult la un om ,in general !!!......... ...........insa nu-i bai daca ii faci un buchet multicolor........in care sa-ti "scrii" toate sentimentele !!!............
etta
Postat pe 7 Mai 2009 17:14
e un gest foarte frumos :) e important sa fie si apreciat de respectiva tipa..
zazezg
Postat pe 7 Mai 2009 18:40
dar oricum nu toti barbati mai fac gesturi din astea... majoritatea au uitat semnificatia gesturilor
_dulcik_
Postat pe 7 Mai 2009 21:51
daca iti ofera un buchet de trandafiri albi ? eu cred k incearca sa dovedeasca cat de mult iubeste acea persoana sau poate este gelos
kudika388159
Postat pe 28 Aprilie 2011 14:55
De la: kudika388159, la data 2011-04-28 14:55:45daca iti ofera un buchet de trandafiri albi ? eu cred k incearca sa dovedeasca cat de mult iubeste acea persoana sau poate este gelos


Crezi ca o mai intereseaza dupa 2 ani?
Barbie30_
Postat pe 28 Aprilie 2011 16:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 7 De la: Full_Metal_Jacket 1 Martie 2009 12:27
La multi ani ! 1 De la: moreno 23 Aprilie 2009 05:45
job opportunity 1 De la: Kashmir 27 Martie 2008 20:20
asigurari de viata 1 De la: pretziossa 25 Septembrie 2008 16:05
oportunitatea de a castiga bani in timpul liber 6 De la: kudika226898 12 Iulie 2010 21:47