Setari Cookie-uri

eu pesti-el berbec

ce credeti despre relatia eu pesti, el-berbec?exista vreo compatibilitatea?
maricea
Postat pe 16 Februarie 2009 13:45
eu pesti - el berbec , daca poti sa suporti langa tine o pers f.agitata, putin posesiva daca iti mai faci timp sa il si lauzi eu zic ca e ok. O sa il cunosti cu adevarat dupa ce va mutati impreuna, noi locuim de 5luni nu am mai intalnita pers atat de lipicioasa ca el.
Sincer, am zis totusi ca ar trebui sa facem terapie de cuplu. El e ceea ce imi doresc dar uneori se enerevaza prea usor si incepe sa tipe chiar si in public de cele mai multe ori nu is eu de vina eu inteleg ca e stresat dar totusi...il las sa se calmeze si isi cere scuze cand se linisteste . Ma intreb cat o sa mai rezist desi il iubesc.
turquise
Postat pe 23 Februarie 2009 14:47
mersi mult...eu la fel doresc sa ma mut k el si parka imi pare k e bine inka nu am avut parte de asa chestii kare le spui tu...orikum mersi fff mult de sfat
maricea
Postat pe 23 Februarie 2009 16:12
buna ma numesc adriana si sunt casatorita cu un berbec de 10 ani plus inca 4 de prietenie din timpul facultatii.
Pot sa spun ca nu ii usoara viata cu un berbec , iti spun asta din propria experienta. Este foarte posesiv si impulsiv, desi nu a ridicat niciodata mana asupra mea ii sare foarte usor tandara, nu suporta sa fie contrazis, intotdeauna el are dreptate.
Dar una peste alta pot spune ca desi este asa cum este ne iubeste foarte mult, noi avand 2 copii impreuna, nu ne lipseste niciodata nimika, ne ofera de toate. Oricum un sfat pt cele cu berbeci langa ele este sa ii dea totdeauna impresia ca el conduce chiar daca nu este asa. Eu una asa fac. Da iubi cum zici tu, dar fac asa cum vreau eu. Nu zic ca nu ne ceratm dar..... intr-o casnicie se intampla sa avem pareri contradictorii. Oricum este un om de casa si inca un lucru sunt ffffff INTELIGENTI , cel putin al meu este peste medie . Te pup si daca esti decisa nu o sa iti para rau, viata langa ei nu este chiar asa de rea.
adrianaflorea1976
Postat pe 25 Februarie 2009 09:58
asa este e cel mai tandru, atent, ce mai are multe calitati dar e f.impulsiv eu sunt o pers. calma desi recunosc ca ma scoate din sarite ca ii sara tandara asa dintr-un lucru minor. Poate am si eu zilele mele proaste nu pot sa fiu mereu la dispozitia lui daca el e trist, cum eu sunt vesela ??! Pur si simplu ne completam reciproc dar imi trebuie multa rabdare pt ca nici eu "nu sunt de carpa" am si eu personalitatea mea.
Referitor la inteligenta acelasi lucru e valabil si la el. Intotdeauna are grija de acte in rest e f.dezordonat si ma enerveaza sa repetacelasi lucru de zeci de ori ca si cum ar fu un copil mic, intr-e noi e o diferenta de 8 ani dar eu il simt ca si cum ar fi de varsta cu mine.
Numai bine, ms mult adriana !
turquise
Postat pe 26 Februarie 2009 15:46
la noi diferenta e de 6 ani insa nu este nici o problema din contra este foarte atent .dar ceea ce ma deranjeaza este k intotdeauna incearca sa aiba numai el dreptate in orice
maricea
Postat pe 26 Februarie 2009 16:17
'neata
Cassey
Postat pe 19 Mai 2009 10:31
De la: maricea, la data 2009-02-16 13:45:08ce credeti despre relatia eu pesti, el-berbec?exista vreo compatibilitatea?

una mica mica exista
yumy
Postat pe 19 Mai 2009 10:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fecioara 53 De la: bazgodia 22 Septembrie 2009 13:42
ce parere aveti despre femeile Sagetator ? 31 De la: kudika487616 27 Iulie 2012 16:07
Femeia geaman 1 De la: maxidanny 28 Decembrie 2009 13:58
compatibilitate 35 De la: DarkMAGIC 2 August 2011 14:19
incercati si voi daca va aflati in impas financiar... merita VA ASIGUR.... 0 De la: 26 Octombrie 2009 16:29